39

دکوراسیون اتاق خواب نسبت به سایر اتاق‌های دیگر خانه، دارای طراحی منحصربه‌فردتری است، بنابراین استفاده از رنگ‌ها در اتاق خواب و نور اتاق خواب دارای اهمیت ویژه‌ای برای افراد است. استفاده از کاغذ دیواری برای اتاق خواب یکی از راه‌های مرسوم و ارزان‌قیمت برای تغییر در طراحی داخلی اتاق خواب شما می‌باشد. با طرح‌های متنوعی که کاغذ دیواری‌ها دارند می‌توانید هر طرح و رنگی را به اتاق خواب خود بیاورید. در این مطلب به معرفی خاص ترین طرح های کاغذ دیواری اتاق خواب پرداخته ایم. با اکستریم والز همراه باشید.

کاغذ دیواری صورتی برای اتاق خواب 

یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها که بیشترین استفاده را از طرف خانم‌ها در اتاق خواب دارد، رنگ صورتی و تنالیته‌های متفاوت آن است که می‌تواند دکوراسیونی بی‌نظیر را در اختیار شما قرار دهد. برای این‌ که از زیبایی رنگ صورتی در اتاق خود بهره مند شوید، هم می‌توانید دیوار‌ها را با رنگ صورتی پوشانده و هم از کاغذ دیواری‌هایی استفاده کنید که دارای طراحی‌ صورتی رنگ هستند. هر دوی این روش‌ها می‌توانند زیبایی رنگ صورتی را به اتاق شما بیاورند. اما استفاده از کاغذ دیواری‌های صورتی به دلیل داشتن طرح‌های متنوع می‌تواند دیوار اتاق خواب شما را زیباتر کند.

راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
کاغذ دیواری رنگ صورتی برای اتاق دخترها همیشه مورد توجه قرار گرفته است.

کاغذ دیواری بژ برای اتاق خواب 

اگر دارای زندگی به سبک مینیمال هستید، با بکار بردن رنگ بژ و تنالیته‌های متفاوت آن در اتاق می‌توانید، به دیوارها رنگ و زیبایی ببخشید. رنگ بژ که به عنوان رنگی خنثی شناخته می‌شود، برای استفاده در تمام سبک‌ها از جمله مدرن و مینیمال نیز مناسب بوده و دکوراسیونی بدون نقص در اتاق خواب ایجاد خواهد کرد. کاغذ دیواری‌هایی با رنگ بژ می‌تواند انتخاب مناسبی برای این رنگ باشد.

راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
کاغذ دیواری رنگ بژ به دلیل خنثی بودن می‌تواند با هر چیزی به راحتی ست شود.

کاغذ دیواری طلایی متالیک

رنگ‌های متالیک اکنون هم در مد و هم در طراحی داخلی پرطرفدار هستند. این بدان معناست که شما حتی می‌توانید آن‌ها را روی دیوارهای اتاق‌تان استفاده کنید. فقط لحظه‌ای که به چنین مدل کاغذ دیواری نگاه می‌کنید، می‌بینید که طرح طلایی آن به چه زیبایی مکمل عناصر اطراف خود است. همزمان به خاطر طراحی جذابش به تنهایی به عنصر برجسته دکوراسیون اتاق خواب تبدیل می‌شود.

راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
کاغذ دیواری طرح طلایی متالیک که به صورت پتینه‌ای طراحی شده است.

کاغذ دیواری سفید برای اتاق خواب 

اگر به دنبال اتاقی فرح بخش و دلباز هستید، بهتر است که از رنگ‌های روشن استفاده کنید. رنگ‌های روشن دارای ویژگی‌هایی هستند که می‌توانند با سبک‌ها و رنگ‌های متفاوت هماهنگی پیدا کرده و فضایی متعادل ایجاد کنند. رنگ سفید و تنالیته‌های رنگ روشن می‌توانند اتاق خوابی آرامش‌بخش، دلباز و روشن را در اختیار شما قرار دهند.

راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
اگر می‌خواهید اتاق خوابی روشن و دلبازی داشته باشید از کاغذ دیواری‌های رنگ روشن استفاده کنید.

کاغذ دیواری طوسی و قهوه ای برای اتاق خواب

اگر به استفاده از رنگ‌های خنثی در اتاق خواب علاقمند هستید، ترکیب رنگ‌های خنثی مانند طوسی و قهوه ای، می‌توانند یک ترکیب رنگی زیبا را در اختیار شما قرار دهند. برای این منظور می‌توان روی دیوار از رنگ طوسی در سرویس خواب یا کفپوش اتاق‌خواب از رنگ طوسی استفاده کرد.

راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
نمونه‌ای از کاغذ دیواری قهوه‌ای با ترکیب اکسسوری‌های طوسی رنگ اتاق

کاغذ دیواری سبز برای اتاق خواب

رنگ سبز و تنالیته‌های متنوع آن رنگی مناسب برای اتاق خواب به شمار می‌روند؛ زیرا هم فضایی آرام و مناسب برای خواب ایجاد کرده و هم ظاهری فرح‌بخش به اتاق خواب می‌بخشند. به خصوص تنالیته‌های روشنی مانند رنگ سبز پسته‌ای هم با رنگ‌های خنثی هماهنگی زیبایی ایجاد کرده و هم برای افرادی که به سبک کلاسیک علاقه‌مند هستند انتخاب مناسبی به شمار می‌رود.

راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
رنگ سبز می‌تواند سبک کلاسیک را برای شما به وجود بیاورد و احساس نشاط برای اتاق شما ایجاد کند.

کاغذ دیواری بنقش برای اتاق خواب 

برای ایجاد فضایی رمانتیک در اتاق‌خواب، یکی از بهترین انتخاب‌ها، رنگ بنفش و تنالیته‌های آن خواهد بود. اگر بدنبال اتاقی مدرن، اما با فضایی رمانتیک هستید، می‌توانید از کاغذ دیواری بنفش و تنالیته‌های مختلف آن بهره‌مند شوید.

راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
استفاده از رنگ بنفش و صورتی ملیح فضایی فانتزی و مدرنی برای اتاق خواب ایجاد می‌کند.
پوستر دیواری ارغوانی
کاغذ دیواری گلدار که گل‌های آن به رنگ ارغوانی با زمینه سفید باشد، می‌تواند یک دکوراسیون دراماتیک در اتاق خواب شما ایجاد کند.

کاغذ دیواری قهوه ای برای اتاق خواب 

رنگ قهوه‌ای تیره نیز یکی از رنگ‌های تیره‌ای است که برای استفاده در اتاق خواب بسیار مناسب است. کاغذ دیواری قهوه‌ای که به عنوان رنگ چوب نیز می‌توان آن را به کار برد، می‌تواند جلوه‌ای متفاوت به فضای خواب ببخشد.

راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
ترکیب رنگ قهوه‌ای با طلایی و کرم می‌تواند فضای شیکی را برای افراد فراهم کند.

کاغذ دیواری راه راه برای اتاق خواب 

مدل کاغذ دیواری راه راه نیز باعث می‌شود ارتفاع سقف بلندتر به نظر بیاید. خوب است که کاغذ دیواری راه‌ راه در کنار کاغذ دیواری طرح‌دار ترکیب شود و یک دکوراسیون مدرن‌تر را بوجود بیاورد. برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق مستر یا همان اتاق خواب اصلی خانه، پیش از هر چیز باید تناسب آن با سرویس‌ خواب را در نظر گرفت. اگر در دکوراسیون اتاق خواب، میان طرح و رنگ کاغذ دیواری و سرویس خواب شما‌‌‌ هارمونی وجود نداشته باشد، هرج و مرج بصری به وجود می‌آید و این اصلا برای محیط اتاق خواب مناسب نیست. همه از فضای اتاق خوابشان انتظار تمرکز و آرامش دارند. بنابراین طرح‌های ساده با تم رنگی خنثی از بهترین گزینه‌ها هستند.

راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
کاغذ دیواری راه راه باعث بلند نشان داده شدن دیوار می‌شود و سبک کلاسیک را برای شما فراهم می‌کند.

کاغذ دیواری طرح آجر برای اتاق خواب

اگر می‌خواهید فضایی گرم و به سبک وینتیج در اتاق خود ایجاد کنید، می‌توانید از رنگ آجری استفاده کنید. رنگ آجری دارای تمام ویژگی‌های یک رنگ گرم بوده و با سبک‌هایی مانند سبک وینتیج سازگارتر است. البته برای بهره بردن از این رنگ بهتر است که یکی از دیوار‌ها را با آجر واقعی پوشانده و یا اگر این روش به نظرتان کمی‌ دشوار است، از کاغذ دیواری‌هایی که دارای طرح و نقش آجر هستند استفاده کنید. رنگ آجری می‌تواند فضایی گرم و دلنشین به اتاق خواب شما ببخشد.

راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
کاغذ دیواری طرح آجر می‌تواند جایگزین خوبی برای استفاده از آجر واقعی باشد.

کاغذ دیواری اتاق خواب با طرح چوب جنگلی

کاغذ دیواری اتاق خوابی با طرح چوب جنگلی را در نظر بگیرید و ببینید که چه جلوه رمانتیکی به فضا می‌دهد. باور اینکه شیفته این تصور نشوید سخت است.

راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
شما می‌توانید از پوستر‌های طرح جنگل برای اتاق خواب خود استفاده کنید.

کاغذ دیواری طرح پرنده برای اتاق خواب 

اتاق خوابی بزرگ که پر از فضایی رمانتیک و آرامش بخش است را در نظر بگیرید که با کاغذ دیواری زیبای طرح پرنده‌های اساطیری پوشش داده شده است. این یک طرح فانتزی است که مورد‌پسند بسیاری از سلیقه‌ها قرار می‌گیرد.

راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
نمونه‌ای از کاغذ دیواری طرح شکوفه و پرنده که فضایی رمانتیک و فانتزی‌ای را برای اتاق خواب شما ایجاد می‌کند.

کاغذ دیواری کلاسیک در اتاق خواب 

در طراحی به سبک کلاسیک نیز از کاغذ دیواری‌ها استفاده می‌شود. با این تفاوت که بر‌خلاف سبک انگلیسی که هر چهار دیوار با کاغذ دیواری پوشانده می‌شود در سبک کلاسیک فقط یک دیوار برای این کار استفاده می‌شود. به عنوان مثال، یک کاغذ دیواری آبی کمرنگ با نقش‌های ظریف به خوبی با دیوارهای آبی رنگ کناری ترکیب می‌شود.

راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
کاغذ دیواری سبک کلاسیک که با رنگ آبی که دارد فضایی فوق‌العاده سنتی‌ای را ایجاد می‌کند.

کاغذ دیواری کلاسیک گلدار برای اتاق خواب 

کاغذ دیواری کلاسیک گلدار، دکوراسیون اتاق خواب را مطابق باسلیقه خانم‌ها هماهنگ می‌کند و می‌توان گفت تقریبا با هر نوع پالت رنگی سازگار است. این سبک تطبیق‌پذیر با همه چیز هماهنگ می‌شود از طرح گل‌های پراکنده گرفته تا جلوه‌های معاصرتر که دارای شکوفه‌های متمایز و درشت هستند. این طرح را بهتر است فقط روی یکی از دیوارها نصب کنید. چون اگر روی کل دیوارهای یک‌ اتاق بکار رود به آسانی می‌تواند فضا را شلوغ نشان‌ دهد.

راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
کاغذ دیواری‌های گلدار با گل ‌های رز همواره سبکی کلاسیک را برای اتاق خواب شما ایجاد می‌کند و بسیار مورد پسند عموم می‌باشد.

کاغذ دیواری گلدار برای اتاق خواب 

کاغذ دیواری گلدار یا همان فلورال، یکی از محبوب‌ترین و دوست داشتنی‌ترین پترن‌های کاغذ دیواری است. راستش را بخواهید، دقیقا جان می‌دهد برای دکور کردن اتاق خوابی که قرار است رویایی شود. این پترن در میان خانم‌ها بیش‌تر طرفدار دارد. اما برخی از مدل‌های آن برای طراحی اتاق خواب مستر هم فوق‌العاده به نظر می‌رسند. کافی است بگردید و گزینه دلخواه خود را از میان آن‌ها پیدا کنید.

کاغذ دیواری‌های گلدار احساس گرمی‌ و راحتی را به فضای خانه به ارمغان می‌آورند. آن‌ها در انواع مختلفی در بازار عرضه می‌شوند: گل‌های کوچک و بزرگ، ساده و برجسته. برای طراحی داخلی هر اتاق خواب شما می‌توانید با کمک کاغذ دیواری‌های گلدار روی آن طرحی بزنید که موقعی که از خواب برمی‌خیزید حال خوبی به شما دست دهد و هنگامی‌ که در اتاق خواب استراحت می‌کنید احساسات مثبتی شما را فرا بگیرد.

راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
کاغذ دیواری گلدار با رنگ‌های ملایم می‌تواند باعث آرامش شما شود.
راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
کاغذ دیواری گلدار با گل‌های بنفش که احساس خوبی را به محیط القا می‌کند.
راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
از کاغذ دیواری با گل‌های درشت فقط برای یک دیوار استفاده کنید.
راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
نمونه‌ای از کاغذ دیواری گل‌دار با گل‌های ریز در اتاق خواب که باعث فضایی آرامش‌بخش و خاصی برای اتاقتان می‌شود.

کاغذ دیواری گل برجسته برای اتاق خواب 

کاغذ دیواری‌های گل برجسته یا کاغذ دیواری‌های ابریشمی‌ بسته به نوری که به آن می‌تابد جلوه‌ی متفاوتی پیدا می‌کند. برای هماهنگی بیشتر می‌توانید از یک وسیله که رنگ زمینه‌ای یک‌دست و اشکالی روشن دارد برای همسانی با کاغذ دیواری استفاده کنید. برای مثال یک روتختی با گل‌های بزرگ را روی تخت پهن کنید.

راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
نمونه‌ای از کاغذ دیواری طرح گل‌های برجسته که فضای اتاق را خاص و زیبا کرده است.

کاغذ دیواری مدیترانه‌ای برای اتاق خواب

آن‌هایی که به دنبال دکوراسیون‌های لوکس‌تر و با جزئیات پیچیده‌تر و با ظرافت‌تر هستند این مدل کاغذ دیواری با شکوه طلایی، پرزرق و برق و سبک مدیترانه‌ای را از دست ندهند. فقط حواس‌تان باشد که آن را در اتاقی بزرگ استفاده کنید وگرنه اتاق‌تان را کوچک و شلوغ نشان می‌دهد.

راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
سبک مدیترانه‌ای معمولا با طرح‌ها و دکوراسیون شلوغ همراه است.

کاغذ دیواری طرح لانه زنبوری برای اتاق خواب 

برای داشتن دکوراسیون مدرن‌تر و جدیدتر اتاق خواب می‌توانید، کاغذ دیواری لانه زنبوری را در نظر بگیرید. شاید طرح‌های لانه زنبوری را بیشتر در سنگ فرش‌های کف خیابان دیده باشید. اما طرح لانه زنبوری آنقدر زیاد هم به آنها شبیه نیست. در عوض حسی از جوانی و شادابی و نیز شیک بودن را به اتاق القا می‌کند.

راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
طرح لایه زنبوری یا مکعبی از طرح‌های جذاب و خاص می‌باشد که می‌توانید برای اتاق خواب خود استفاده کنید.

کاغذ دیواری طرح چوب معاصر برای اتاق خواب 

درون اتاق خوابی با شکوه و امروزی شما یک کاغذ دیواری با طرح و نقش چوب پیدا می‌کنید. این کاغذ توجه هر شخصی که به اتاق وارد می‌شود را به خود جلب می‌کند. این نوع نقش و نگار چندان از طرح‌های مدرن دور نیست و در عین حال فضایی گرم‌تر و لطیف‌تر ایجاد می‌کند. حتی می‌توانید با یک کاغذ دیواری طرح تخته‌های چوب فضای بیرون‌ را به داخل منزل‌تان بیاورید و اتاق‌ خوابی‌ دنج و‌ دلپذیر برای خود ایجاد کنید.

با این مدل کاغذ دیواری و نور مناسب اتاق خواب می‌توانید به اتاق‌تان جزئیات معماری مصنوعی و جذابیت اضافه کنید بدون اینکه نیاز باشد هزینه زیادی را متحمل‌ شوید. سعی کنید این سبک چوبی جنگلی را با اضافه کردن بافتنی‌های گره بزرگ و پارچه‌های گلدار با یکدیگر تلفیق کنید.

راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
استفاده از طرح چوب و پارچه‌های بافتنی و خاص با رنگ‌های کرم و سبز می‌تواند فضایی جذاب و خوبی برایتان بسازد.

کاغذ دیواری طرح گل ستاره‌ ای

در طراحی دکوراسیون اتاق خانم‌های مجرد یا زن و شوهرهای جوان، از استفاده کردن طرح گل ستاره‌ای هراس نداشته باشید. فقط آن‌ها را در رنگ‌های خنثی‌تر و با خطوط غیر واضح‌تر بیاورید.

کاغذدیواری طرح گل ستاره ای اتاق خواب
کاغذ دیواری‌های گلدار با اشکال مختلف همواره انتخاب خوبی برای اتاق خواب می‌باشد

کاغذ دیواری طرح مارپیچ برای اتاق خواب

کاغذ دیواری طرح مارپیچ می‌تواند به اتاق جلوه‌ای هنری بدهد و در عین حال تم دکوراسیون مدرنی برای آن ایجاد کند. طرح مارپیچی بخصوص برای اتاق‌هایی که سقف بلندی دارند مناسب است.

راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
از طرح‌های مارپیچ فقط برای یک دیوار که عرض و ارتفاع زیاد دارد استفاده کنید.

کاغذ دیواری طرح انتزاعی در اتاق خواب

اگر جوان هستید و از کلیشه‌ها بیزار، بهتر است بجای ورق زدن آلبوم‌ها به سراغ طرح‌های انتزاعی بروید. زیبایی و تعریف آن در پترن‌های انتزاعی به شکل دیگری بروز پیدا می‌کند. طرح‌های انتزاعی می‌توانند شامل هر فرم و نقشی باشند و جذابیتشان به این است که همیشه شما را سورپرایز می‌کنند. اگر هنر و خصوصا هنر مدرن را دوست دارید هم به احتمال زیاد عاشق کاغذ دیواری طرح انتزاعی خواهید شد.

راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
طرح‌های انتزاعی می‌توانند سبک مدرنی را برای اتاقتان ایجاد کند.

کاغذ دیواری طرح برگ درخت نخل

این طرح کاغذ دیواری ویژگی‌های زیادی را با خود دارد. اول از همه به عنصر برجسته اتاق شما تبدیل می‌شود و همزمان به فضا حس آرامش را القا می‌کند.

راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
اگر می‌خواهید اتاقی سبز و زنده داشته باشید می‌توانید از کاغذ دیواری طرح برگ استفاده کنید.

کاغذ دیواری سبک بوهمیان 

در طراحی به سبک بوهمیان از کاغذ دیواری‌هایی با اشکال و نقوش درخشان با رنگ مهیج استفاده می‌شود. در این سبک طراحی، گل‌ها به فضای اتاق روح می‌بخشند و فضای متمایزی را پدید می‌آورند. گل‌های طبیعی تازه به عنوان مکمل زیبایی اتاق به کار می‌روند.

راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
نمونه‌ای از سبک بوهمیان با کاغذ دیواری و دکوراسیون به کار رفته شده.

کاغذ دیواری سبک روستیک برای اتاق خواب 

اگر سبک دکوراسیون روستیک را بشناسید، حتما خوب می‌دانید که در آن خبری از زرق و برق نیست. روستیک و خصوصیات آن برای کسانی مناسب هستند که یک دکوراسیون ساده و آرامش‌بخش می‌خواهند. تصورشان از اتاق خواب، فضای دنجی است که سرشار از حس راحتی می‌باشد. با انتخاب کاغذ دیواری‌های طرح روستیک که ممکن است پترن چوب، آجر یا کنف را داشته باشند می‌توانید چنین حسی را به اتاق خواب خود آورده و از آرامش محل استراحت خود لذت ببرید. برای نور اتاق خواب هم می‌توانید از لامپ‌هایی که درون چوب قرار گرفته‌اند استفاده کنید.

راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
در سبک روستیک از سادگی وسایل و رنگ های خنثی و سفید استفاده می شود.

 کاغذ دیواری سه بعدی برای اتاق خواب

شاید اگر تا چند وقت پیش به شما وعده زندگی در یک فضای خوش‌منظره و بی‌کران را می‌دادند تعجب می‌کردید یا حتی به خنده می‌افتادید، اما از وقتی پای کاغذ دیواری‌های سه‌بعدی به جمع هزاران طرح و رنگ این پوشش شگفت‌انگیز باز شده، دیگر چنین وعده‌ای عجیب و باور نکردنی بنظر نمی‌رسد. با کمک کاغذ دیواری‌های سه بعدی برای دکوراسیون اتاق خواب، شما هر روز با دیدن منظره دلخواه خود از خواب بلند می‌شوید و فضای بی‌نظیری که آرزوی زندگی در آن را دارید، به سادگی خلق می‌کنید.

راهنمای خرید کاغذ دیواری اتاق خواب
طرح‌های سه بعدی همواره می‌تواند اتاق خواب شما را جذاب و خاص کند.
به اشتراک بگذارید

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *