ست کاغذ دیواری با مبل

در دنیای دکوراسیون داخلی، ست کاغذ دیواری با مبلمان، فرش‌ها و پرده‌ها یکی از مهم‌ترین عوامل ایجاد فضایی شیک و هماهنگ در خانه است! انتخاب و استفاده از الگوها، طرح و رنگ‌های مناسب برای کاغذ دیواری، مبلمان و … می‌تواند سرزندگی و جذابیت بیشتری را به دکوراسیون فضای مد نظر شما ببخشد. ست کاغذ دیواری با مبل در صورتی که پرده‌ها، فرش‌ها و سایر المان‌های طراحی داخلی نیز با آن‌ها هماهنگ شوند، تعادل و هارمونی بسیار زیبایی را در اتاق پذیرایی برقرار می‌کند.

با ما همراه باشید تا در این مقاله از اکستریم والز، به ایده‌هایی خلاقانه، آسان و جذاب برای ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان و پرده‌ها بپردازیم.

چگونه مبلمان خود را با کاغذ دیواری‌های جدید ست و هماهنگ کنیم

 

چگونه مبلمان خود را با کاغذ دیواری‌های جدید ست و هماهنگ کنیم؟

از آن‌جایی که مبلمان، یکی از بزرگترین و اصلی‌ترین قطعات هر خانه‌ای محسوب می‌شوند، به طورمعمول سایر المان‌ها را بر اساس رنگ، طرح و مدل آن‌ها انتخاب می‌کنند؛ از این رو توصیه می‌شود که به منظور ست کردن آن‌ها با کاغذ دیواری، ابتدا مبلمان خود را خریداری کرده و سپس کاغذ دیواری‌هایتان را انتخاب کنید. شما میبایست مطمئن شوید که رنگ‌ها، نقش‌ها و تزئینات مبلمان و کاغذ دیواری‌هایتان با یکدیگر در تناسب باشند تا ظاهری منسجم و هماهنگ را در دکوراسیون اتاق نشیمن شما سبب شوند.

از رنگ‌های متضاد و الگوهای مخالف برای ست کردن کاغذ دیواری و مبلمان

 

1- از رنگ‌های متضاد و الگوهای مخالف برای ست کردن کاغذ دیواری و مبلمان استفاده کنید!

شما می‌توانید کاغذ دیواری‌های انتخابی خود را در طرح و رنگی متفاوت و متضاد با مبلمان اتاق پذیرایی، انتخاب کرده و ظاهری جذاب و جسورانه را در دکوراسیون داخلی خانه‌تان سبب شوید. به عنوان مثال کاغذ دیواری‌هایی ساده را با مبلمانی در رنگ‌های روشن، شاد و متنوع ست کنید یا کاغذ دیواری‌هایی با الگوهای هندسی و برجسته را با مبلمانی مدرن و مینیمال، برای ایجاد فضایی جذاب و تلفیقی هماهنگ کنید؛ به این ترتیب مبلمان و کاغذ دیواری‌ هر دو به چشم آمده و جذاب جلوه می‌کنند.

ست کردن مبلمان پذیرایی با کاغذ دیواری با استفاده از رنگ‌های مکمل

 

2- ست کردن مبلمان پذیرایی با کاغذ دیواری با استفاده از رنگ‌های مکمل!

اگر کاغذ دیواری‌ها و سایر عناصر اتاق پذیرایی (همچون مبلمان، فرش، پرده‌ها و …) را در رنگ‌‌هایی مکمل و هماهنگ با هم انتخاب کنید، دکوراسیونی بسیار منحصر به فرد را در خانه‌تان شاهد خواهید بود؛ استفاده از رنگ‌های مکمل در طراحی دکوراسیون فضاهای داخلی، سبب برقراری اعتدال و هارمونی در فضای مد نظر شما خواهد شد. مکمل بودن و هماهنگی رنگ‌ها به این معنی نیست که صرفا به سراغ رنگ‌های ساده و خنثی برای ایجاد ظاهری متعادل و آرامش بخش بروید؛ شما می‌توانید همچنان کاغذ دیواری‌هایی با الگوهای هندسی فروان و برجسته را انتخاب کنید.

ست کاغذ دیواری با مبل طوسی

 

ست کردن کاغذ دیواری با مبل طوسی (خاکستری)

مبلمان طوسی در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند؛ رنگ طوسی علاوه بر ایجاد ظاهری مدرن و بروز به فضای داخلی، با هر سبکی از دکوراسیون داخلی ست شده و با اغلب رنگ‌ها تطبیق پیدا می‌کند؛ با این حال انتخاب طرح و رنگی مکمل با طوسی بسیار مهم است:

شما می‌توانید مبلمان طوسی رنگ خود را با کاغذ دیواری‌هایی گل‌دار در رنگ‌های روشنی همچون صورتی ملایم ست کنید. از دیگر رنگ‌های تکمیل کننده‌ی طوسی می‌توان به سفید، زرد پاستلی، زرد خردلی، یاسی را نام برد.

ست مبلمان چوبی و قهوه‌ای با کاغذ دیواری‌های کلاسیک

 

ست مبلمان چوبی و قهوه‌ای با کاغذ دیواری‌های کلاسیک

یکی از بهترین گزینه‌ها برای انتخاب رنگ دیوارپوش‌های خانه‌ای با مبلمان قهوه‌ای، رنگ بژ و کرم است. دو رنگ بژ و کرم از اصلی‌ترین و جذاب‌ترین مکمل‌های رنگ‌های طبیعی مثل قهوه‌ای‌اند؛ که اساسا همچون یک هایلایتر برای مبلمان چوبی شما عمل کرده و باعث جلوه‌ای بیشتر در آن‌ها خواهد شد. کاغذ دیواری‌های سفید نیز در کنار مبلمان قهوه‌ای عالی بنظر می‌رسند؛ همچنین کاغذ دیواری سفید در کنار عناصر طبیعی و چوبی همچون مبلمان، ظاهری جذاب در سبک مینیمال و اسکاندیناوی را سبب می‌شود.

کاغذ دیواری کربن
کاغذ دیواری کربن- موبایل

اگر به دنبال افزودن کمی ظرافت و شادابی به فضای خانه‌ی خود هستید، کاغذ دیواری‌های سبز روشن نعنایی را با مبلمانی قهوه‌ای رنگ ست کنید. استفاده از کاغذ دیواری‌های طلایی با نقوش کلاسیک در کنار مبلمان قهوه‌ای، فضای شما را لاکچری و اصیل نشان می‌دهد.

ست کاغذ دیواری با مبلمان زرشکی

 

ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان زرشکی

رنگ کرم، قطعا یکی از بهترین پیشنهادات برای ترکیب رنگ با زرشکی می‌باشد؛ استفاده از کاغذ دیواری‌های کرم در کنار مبلمان زرشکی، زیبایی و جذابیتی بی انهتا خواهد داشت.

به تطابق سبک کاغذ دیواری و مبلمان

 

3- به تطابق سبک کاغذ دیواری و مبلمان توجه داشته باشید

یکی از تکنیک‌های ست کردن مبلمان با کاغذ دیواری، تطبیق سبک طراحی مبل و کاغذ با یکدیگر است؛ برای مثال، اگر مبلمانی کلاسیک (با پارچه‌های غنی و پرنقش و نگار و بدنه‌ای با تزئینات منبت کاری شده) دارید؛ از کاغذ دیواری‌هایی کلاسیک به عنوان دیوارپوش برای خانه‌تان استفاده کنید. به طور معمول کاغذ دیواری‌های کلاسیک در طرح و نقش‌هایی برگرفته از دوره‌های مختلف تاریخی طراحی شده و در رنگ‌هایی همچون بژ، طلایی، سبز سلطنتی، سفید و مشکی یافت می‌شوند؛ این کاغذ دیواری‌ها همچنین، ظرافت خاصی را در کنار شخصیتی باشکوه و مجلل به اتاق شما می‌افزایند.

H2o-CTA
H2o-mob CTA

در صورت استفاده از مبلمان راحتی، ساده و اسپرت، کاغذ دیواری‌هایی مدرن و مینیمال را انتخاب کنید. انتخاب سبک و سیاقی مکمل و هماهنگ برای مبلمان و کاغذ دیواری‌ها، از تداخل ظاهری در جذابیت بصری فضا جلوگیری می‌کند.

با استفاده از طیف‌های گوناگون یک رنگ

 

 4- با استفاده از طیف‌های گوناگون یک رنگ، کاغذ دیواری‌ها را با مبلمان پذیرایی‌تان ست کنید!

برای ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان، لازم نیست که حتما از یک تک رنگ غالب در هر دو استفاده شود؛ در عوض می‌توانید از سایه‌ها و طیف‌های متفاوت یک رنگ برای هماهنگ کردن آن‌ها بهره بگیرید. به عنوان مثال اگر کاغذ دیواری‌هایی به رنگ آبی پاستلی یا آبی پودری، که طیف آرام و ملایمی از رنگ آبی‌اند دارید؛ در انتخاب مبل نشیمن، رنگ‌هایی همچون آبی سرمه‌ای یا آبی کبالت که سایه‌های تیره‌تر این رنگ می‌باشند را در نظر بگیرد.

همچنین اگر به دنبال ایده‌هایی جذاب به منظور چیدمان مبل پذیرایی در خانه‌تان، برای سال جدید هستید؛ می‌توانید محتوای مربوط به این موضوع را در همین صفحه مطالعه بفرمایید.

برای ست کردن مبلمانی رسمی

 

5- برای ست کردن مبلمانی رسمی، از کاغذ دیواری‌های گل‌دار استفاده کنید!

شما می‌توانید به منظور روح بخشیدن به یک اتاق رسمی، از کاغذ دیواری‌های گل‌دار استفاده کنید؛ کاغذ دیواری‌های گل‌دار راه حلی عالی برای رهایی از سادگی و ظاهر کسل کننده‌ی سبک رسمی هستند. کاغذ دیواری‌های گلدار و پر نقش و نگار، تعداد قابل توجهی رنگ را در خود جای داده‌اند که شما می‌توانید رنگ‌ مبلمانتان را با طیفی از رنگ‌های بی شمار موجود در این کاغذ دیواری‌ها تطبیق دهید؛ به عنوان مثال اگر مبلمانی به رنگ‌‎های چوبی و قهوه‌ای دارید، از کاغذ دیواری‌هایی که دارای سایه‌هایی مکمل از رنگ قهوه‌ای اند (همچون بژ، کرم، سبز و …) استفاده کنید.

مبلمانی با رنگ‌های تیره و سوخته

 

6- مبلمانی با رنگ‌های تیره و سوخته را با کاغذ دیواری‌های روشن ست کنید!

 به طور معمول رنگ‌های تیره با جذب نور محیط، سبب تاریک بنظر رسیدن فضا شده و جلوه‌ای کوچک و دلگیر را در دکوراسیون داخلی به نمایش می‌گذارند؛ از این رو توصیه می‌شود که در خانه‌هایی با متراژ کوچک، در صورتی که مبلمانی تیره رنگ دارید، از کاغذ دیواری‌هایی با الگوهای ساده و محدود در رنگ‌هایی زنده و روشن استفاده کنید. به هیچ وجه در خانه‌های کوچک، سراغ کاغذ دیواری‌هایی تیره با طرح‌های شلوغ نروید.

استفاده از تناقض برای جذابیت بیشتر ست کردن کاغذ دیواری و مبلمان

7- استفاده از تناقض برای جذابیت بیشتر ست کردن کاغذ دیواری و مبلمان!

اگر مبلمان شما دارای الگویی ساده و رنگ‌هایی یکدست، خنثی یا تک رنگ است؛ از کاغذ دیواری‌هایی طرح دار و کمی شلوغ برای برقراری تناسب بین ست کاغذ دیواری و مبلمان در فضا استفاده کنید؛ در صورتی که هر دو المان، در الگوهایی ساده و یکنواخت انتخاب شوند، سبب ایجاد ظاهری بی روح در خانه‌ی شما خواهند شد.

ست کاغذ دیواری با مبلمان سلطنتی

 

8- ست کاغذ دیواری با مبلمان سلطنتی

از آن‌جایی که سبک سلطنتی جلوه‌ای اشرافی داشته و از تجملات نشات می‌گیرد؛ از کاغذ دیواری‌هایی دارای زرق و برق، همچون کاغذ دیواری‌های شاین دار و اکلیلی طلایی و نقره‌ای استفاده کنید؛ همچنین کاغذ دیواری‌هایی به رنگ بنفش پررنگ یا سبز اشرافی نیز گزینه‌های مناسبی برای خانه‌هایی به سبک سلطنتی به شمار می‌آیند؛ اما این بدان معنا نیست که کاغذ دیواری انتخابی شما تماما پس زمینه‌ای بنفش رنگ داشته باشد، چرا که در این صورت فضای خانه از نظر بصری چهره‌ای تاریک و دلگیر خواهد داشت.

ست کردن مبلمان و کاغذ دیواری به سبک روستیک

 

9- ست کردن مبلمان و کاغذ دیواری به سبک روستیک

اگر خانه‌ای به سبک روستایی، با ظاهری همچون یک کلبه‌ی دنچ، گرم و صمیمی می‌خواهید؛ یک دست کاناپه‌ی راحتی قهوه‌ای یا سبز رنگ را با کاغذ دیواری‌هایی گلدار در رنگ‌های پاستلی هماهنگ کنید.

نکاتی برای ست کردن کاغذ دیواری و پرده

 

10- نکاتی برای ست کردن کاغذ دیواری و پرده؛ چگونه پرده‌ها را با کاغذ دیواری ست کنیم؟!

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که میبایست به هنگام انتخاب پرده‌ی متناسب با کاغذ دیواری در نظر گرفت، الگوی پرده است. پرده‌های ساده، شفاف و بدون رنگ به خوبی با دیوارهایی به رنگ ساده و خنثی مطابقت پیدا می‌کنند. الگوهای هندسی، طرح‌های گلدار و پرده‌هایی با الگوهای متعدد نیز می‌توانند با دیوارپوش‌های ساده به خوبی هماهنگ شده و طرح و رنگ‌های فروانی را به پس زمینه‌ی ساده‌ی اتاق نشیمن بیفزایند.

کلام پایانی پیرامون ست کردن کاغذ دیواری و مبلمان

 

کلام پایانی پیرامون ست کردن کاغذ دیواری و مبلمان؛ اکستریم والز، ارائه دهنده‌ی متنوع‌ترین کاغذ دیواری‌ها

در مجموع اگر قصد دارید دکوراسیون خانه‌تان را با استفاده از کاغذ دیواری در سال جدید، به بهترین شکل ممکن تغییر دهید؛ پیشنهاد ما به شما این است که از کاغذ دیواری‌های متنوع اکستریم والز دیدن فرمایید؛ آلبوم‌های کاغذ دیواری اکستریم والز، با دربرگرفتن تمامی سبک‌های دکوراسیون داخلی، پاسخگوی سلیقه‌های متفاوت شماست. جهت مشاهده، انتخاب و خریداری کاغذ دیواری اکستریم والز، به فروشگاه‌های معتبر کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی در سراسر کشور مراجعه کرده و یا برای اطلاع از نزدیک‌ترین فروشگاه به محل زندگی خود با شماره 02192001955 تماس بگیرید.

سوالات متداول

 

سوالات متداول

1- از چه رنگ کاغذ دیواری برای ست کردن مبلمان سبز رنگ استفاده کنیم؟

شما می‌توانید برای ست کردن کاغذ دیواری با مبلمانی سبز رنگ، از کاغذ دیواری‌های شیری، زرد، لیمویی یا قرمز که مکمل رنگ سبز است استفاده کنید.

2- مبلمان یا فرش سرمه‌ای را با چه رنگ کاغذ دیواری ست کنیم؟

برای ست کردن مبلمان یا فرش سرمه‌ای با کاغذ دیواری، رنگ‌های زرد و بی روشن را انتخاب کنید.

3- برای ست کردن فرش گردویی و قهوه‌ای از چه رنگ کاغذ دیواری استفاده کنیم؟

شما می‌توانید کاغذ دیواری‌هایی به رنگ کرم، بژ، سفید، طلایی را با فرش‌هایی قهوه‌ای و گردویی ست کند.

به اشتراک بگذارید

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *