راهنمای خرید کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی یا 3D، یکی از محبوب‌ترین دیوارپوش‌ها در بازار است که در بسیاری از فضاها از جمله دیوار پشت تلویزیون، پشت تخت خواب، دیوار شاخص سالن پذیرایی و فضاهای کاری چون سالن‌های زیبایی، ادارات، کافی شاپ‌ها و… استفاده می‌شود. انواع مختلفی از کاغذدیواری سه بعدی با طرح‌ها و رنگ‌های متنوع و نوع بافت در فروشگاه‌های دکوراسیون داخلی موجود است که انتخاب آن براساس سبک و رنگ چیدمان، فضا و سلیقه شما تعیین می‌شود. طرح‌هایی همچون طرح طبیعت، هندسی، انتزاعی و… جز پرفروش‌ترین‌ها انواع کاغذدیواری 3 بعدی است که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

راهنمای خرید کاغذ دیواری سه بعدی
کاغذ دیواری سه بعدی درخشش فضای شما را چندیدن برابر می‌کند.

 

کاغذ دیواری سه بعدی چیست ؟

کاغذ دیواری سه بعدی، جدیدترین و شاید جذاب‌ترین نمونه از انواع مدل‌های کاغذ دیواری است. پیشرفت اخیر تکنولوژی‌های طراحی و چاپ در همه‌ی حیطه‌ها از جمله طراحی داخلی، تحولاتی چشمگیر را سبب شده است.این مدل کاغذدیواری در عین این‌که جذابیت خاصی به فضا می‌بخشد، می‌تواند به فضا عمق و احساس دهد. طرح‌ها و نقش‌های کاغذدیواری سه بعدی بر روی دیوار به صورت بیرون زده و واقعی‌ به نظر می‌رسند. راحتی استفاده از طرح‌ها و مدل‌های متنوع در کنار نصب آسان و سرعت زیاد پیاده‌سازی آن، انواع نمونه‌های کاغذ دیواری سه بعدی را به یکی از نخستین انتخاب‌ها در زمان تغییر دکوراسیون هر‌ خانه‌ای بدل کرده است.

راهنمای خرید کاغذ دیواری سه بعدی
پیشرفت اخیر تکنولوژی‌های طراحی و چاپ در صنعت کاغذ‌ دیواری سه‌بعدی تحولات چشمگیری داشته

 

راهنمای خرید کاغذ دیواری سه بعدی

 

انواع طرح و مدل های کاغذ دیواری 3 بعدی

انواع این کاغذ دیواری با روش نصب آسان و جلوه بصری زیبا را می‌توان در کوتاه‌ترین زمان ممکن در هر محیطی به کار‌برد و به کمک آن‌ها تحولی قابل توجه ایجاد نمود. این ویژگی باعث شده که بتوان از این کاغذ دیواری در تمامی قسمت‌های منزل استفاده کرد. چه اهل طبیعت باشید یا طرح‌های هندسی و یا طرح انتزاعی را ترجیح دهید، می‌توانید با توجه به تنوع بی‌نظیر کاغذ دیواری‌های سه بعدی، طرح و رنگی که دوستش دارید را پیدا کنید.

راهنمای خرید کاغذ دیواری سه بعدی
نمونه‌ای از کاغذ دیواری سه‌بعدی طرح ساده مناسب فضای پذیرایی

انواع مختلف طرح‌های کاغذ دیواری سه بعدی از نقش‌های انتزاعی، پازل‌های هندسی و منظره‌های چشم نواز و فصول سال گرفته تا الگوهای مکعبی بی‌نظم و بی‌نظیر که چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند، در بازار موجود است. اما هر طرحی، مناسب فضای خاصی از دکوراسیون داخلی است که با شناخت آنها فضایتان دوچندان زیباتر خواهد شد.

پرفروش ترین طرح کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذدیواری‌های سه بعدی از طرح‌های بسیار متنوعی برخوردار هستند که انواع طرح‌های آن در دسته‌ی پرفروش‌ترین‌ها در بازار دکوراسیون داخلی قرار می‌گیرد. در بین طرح‌های مختلف کاغذ دیواری سه بعدی، طرح گل، طبیعت و هندسی از پرفروش‌ترین‌ها هستند. از طرح‌ کاغذ دیواری‌های سه بعدی در قسمت‌های مختلف فضای داخلی منزل، اداری و تجاری می‌توان استفاده کرد و جلوه‌ای بی‌نظیر بر روی دیوارهای یک فضای داخلی ایجاد نمود.

راهنمای خرید کاغذ دیواری سه بعدی
طرح گل و طبیعت، جز محبوب‌ترین طرح‌های پوستر دیواری در بازار است.

کاغذ دیواری سه بعدی طرح طبیعت

یکی از محبوب‌ترین طرح‌های کاغذ دیواری 3بعدی، طرح طبیعت است. این گروه از طرح‌های پوستر دیواری بخش‌های مختلف از طبیعت بکر نظیر آبشار‌ها، جنگل‌ها، کوهستان‌ها، دشت‌ها و… را شامل می‌شوند. طرح منظره، آرامش و انرژی مثبت نشات گرفته از طبیعت را به فضای داخلی شما هدیه می‌دهد.

راهنمای خرید کاغذ دیواری سه بعدی
منظره زیبا و بکر در خانه شما با پوستر دیواری سه بعدی طرح طبیعت

از این طرح در فضاهای مختلف نظیر پشت تلویزیون، اتاق خواب، محیط‌های اداری و سالن پذیرایی می‌توان استفاده کرد و فضای داخلی را با جلوه‌ای از فصل‌های مختلف طبیعت به یک فضای سرشار از آرامش و انرژی مثبت تبدیل نمود.

راهنمای خرید کاغذ دیواری سه بعدی
کاغذ دیواری سه بعدی طرح منظره به عنوان یک دیوارپوش زینتی محبوب کارایی بالایی دارد.

کاغذ دیواری سه بعدی طرح گل

طرح‌های گلدار، یکی از طرح‌های کلاسیک و محبوب در کشورهای شرقی است که هنوز هم جایگاه ویژه‌ای در بسیاری از فرهنگ‌ها ایفا می‌کند. پوسترهای دیواری سه بعدی گلدار با طرح‌های درشت و ریز برای بسیاری از فضاها از جمله اتاق خواب، فضای ناهارخوری و پشت تلویزیون کاربرد دارد. پیشنهاد می‌شود برای فضاهایی با متراژ کم، از طرح‌های درشت استفاده نکنید.

راهنمای خرید کاغذ دیواری سه بعدی
کاغذ دیواری سه بعدی با گل‌های درشت مناسب فضاهای کوچک نمی باشد.

راهنمای خرید کاغذ دیواری سه بعدی
طرح سه بعدی گل با گلبرگ‌های صورتی، فضای اطراف را رمانتیک می‌کند

کاغذ دیواری سه بعدی طرح انتزاعی

کاغذ دیواری انتزاعی سه بعدی، مناسب برای فضاها و چیدمان سبک مدرن و مینیمال است. این طرح، از ترکیب و ادغام عناصر بدون نظم خاص در کنار یکدیگر شکل می‌گیرد و به صورت سه بعدی جلوه بسیار شیک و خاصی به فضا می‌بخشد. اگر به دنبال یک تنوع ویژه در منزل خود هستید، کاغذ دیواری 3بعدی انتزاعی، بهترین گزینه برای شما است. در ادامه نمونه های کاغذ دیواری سه بعدی اکستریم والز را برای شما قرار داده ایم.

راهنمای خرید کاغذ دیواری سه بعدی
طرح‌های انتزاعی، یکی از انواع طرح‌های محبوب در دکوراسیون سبک مدرن است.

راهنمای خرید کاغذ دیواری سه بعدی
در کاغذدیواری طرح انتزاعی، از ترکیب اشکال و طرح‌های بی نظم طراحی می‌شود.

کاغذ دیواری سه بعدی طرح هندسی

یکی دیگر از محبوب‌ترین طرح‌های کاغذ دیواری سه بعدی، طرح هندسی است. همان طور که از نام آن مشخص است از اشکال هندسی در چهارچوب چند بعدی شکل گرفته است. طرح هندسی برای اتاق خواب نوجوان، فضای اداری، پشت تلویزیون بیشترین کابرد را دارد.

کاغذ دیواری 3بعدی طرح هندسی
طرحی خاص از کاغذ دیواری سه‌بعدی طرح ترکیبی اشکال هندسی مناسب فضا پذیرایی

با انتخاب اشکال هندسی سه بعدی همچون مکعب‌ها، اهرام، کره‌ها و … به خوبی می‌توانید تمامی توجهات را به دیوار شاخص‌تان جلب کنید و یا با نصب طرح هندسی-انتزاعی اسپیرال، در یک مارپیچ بی پایان غرق شوید.

جدیدترین طرح کاغذ دیواری سه بعدی

از جدیدترین طرح‌های کاغذ دیواری که مشابه‌ آنها پیشتر دیده‌ نشده و امروزه نیز تنها توسط برخی‌ سلیقه‌های خاص مدنظر قرار می‌گیرد، طرح کریستال است. طرح کریستال که در ابعاد، رنگ‌ها و شکل‌های گوناگون به چشم می‌خورد. یک گزینه ایده‌آل برای افرادی است که می‌خواهند خواص کریستال‌ها را از طریق بکارگیری نقش آنها در دکوراسیون منزل بکار گیرند. کریستال‌ها می‌توانند آرامش بخش باشند و در عین حال، شیک، برازنده و مدرن به نظر برسند.

راهنمای خرید کاغذ دیواری سه بعدی
کاغذ دیواری طرح الماس چندبعدی با نمایی بسیار طبیعی مناسب برای فضای پذیرایی

نصب کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری‌های سه بعدی را با توجه به طرح‌هایی که در‌بر‌می‌گیرند، می‌توان در طراحی داخلی منزل یا دفتر کار، مورد استفاده قرار داد. این کاغذ دیواری‌ها ابعاد گوناگون و دلخواهی دارند که می‌تواند باتوجه به درخواست شما تعیین شود. برای نصب کاغذ دیواری 3بعدی باید دقت زیادی داشت چرا که نصب آن به راحتی کاغذ دیواری ساده نیست.

اجرا و نصب همه‌ی دیوار‌پوش‌ها نیازمند زیرسازی است و زیرسازی نیز دقت و زمان زیادی می‌خواهد. مسلما زیرسازی دیوارها برای اجرای دیوار‌پوش سه‌بعدی، سبب آسیب دیدن آن‌ها نیز می‌شود. کاغذ دیواری از گذشته تا‌کنون به خاطر نصب بی‌دردسر و سریع خود محبوبیت زیادی داشته است. شما با انتخاب کاغذ دیواری می‌توانید یک دیوار چند ده متری را در مدت زمانی کمتر از یک ساعت پوشش دهید.

راهنمای خرید کاغذ دیواری سه بعدی
قبل از نصب کاغذ دیواری، بهتر است دیوار را زیرسازی نمایید.

بهترین محل نصب کاغذ دیواری 3بعدی کجاست؟

یکی از شیک‌ترین و پرفروش‌ترین نوع دیوارپوش‌ها، کاغذ دیواری سه‌بعدی است که با انتخاب درست، فضا را بسیار متحول و شیک می‌کند و جایگاه ویژه‌ای در طراحی فضای اطراف می‌بخشد. کاغذ دیواری سه بعدی؛ با پیروی از الگوهای خاصی از مناظر، اشکال هندسی، تصاویر بصری انتزاعی و… حس عمق و بعد در فضا پدید می‌آوردند و محیط را بزرگ‌تر از آنچه که هست نشان می‌دهند. این طرح کاغذ دیواری برای اکثر فضاها متناسب با سبک چیدمان، مناسب است که در زیر به برخی از آنها اشاره شده است.

راهنمای خرید کاغذ دیواری سه بعدی
کاغذ دیواری سه بعدی طرح شهرهای بزرگ، دکوراسیون داخلی را متحول می‌کنند.

کاغذ دیواری سه بعدی پشت تلویزیون

نقطه کانونی اتاق نشیمن، دیوار پشت تلویزیون است که توجه هر فردی را به خود جلب می‌کند. یکی از طرح‌های پرطرفدار برای پوشش پشت LCD، کاغذ دیواری با نقوش سه بعدی است. وابسته به سبک دکوراسیون و چیدمان منزلتان، می‌توانید طرح موردنظر خود را انتخاب نمایید.

راهنمای خرید کاغذ دیواری سه بعدی

بهتر است طرح و نقش کاغذ دیواری پشت تلویزیون خود را طوری انتخاب کنید که در تماشای طولانی مدت تلویزیون چشم‌ها را خسته نکند. برای ایجاد هارمونی رنگ کاغذدیواری سه بعدی پشت LCD با فضای دکوراسیون داخلی بهتر است رنگ کاغذدیواری پشت تلویزیون را از طیف رنگ‌هایی که برای مبلمان، فرش و پرده‌ی سالن پذیرایی یا اتاق نشیمن خود در نظر گرفته اید، انتخاب کنید.

کاغذدیواری 3بعدی پشت LCD
بهتر است از طرح‌های خلوت و مدرن برای کاغذ دیواری پشت LCD استفاده نمایید.

کاغذ دیواری سه بعدی مناسب پذیرایی

سالن پذیرایی مهم‌ترین قسمت یک فضای داخلی است. مکانی که برای پذیرایی از مهمانان تدارک دیده شده است. کاغذدیواری سه بعدی پذیرایی، با واقعی نمایان کردن طرح‌های خود زیبایی را به فضا القا می‌کند. این گروه از کاغذدیواری‌ها، به دیوار‌ها عمق می‌بخشد و فضای سالن پذیرایی را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی بر روی تمام دیوار‌های سالن پذیرایی سبب شلوغ دیده شدن فضای داخلی می‌گردد. از این رو بهتر است از کاغذ دیواری سه بعدی بر روی دیوار شاخص استفاده کنید و دیگر دیوار‌ها را با استفاده از کاغذ دیواری مکمل آن دکور نمایید.

کاغذدیواری سه بعدی پذیرایی
کاغذ دیواری سه بعدی طرح شکوفه با گلبرگ‌های ریز، نمادی از فضل زیبای بهار

تنوع کاغذ دیواری با طرح‌های سه بعدی، انتخاب شما را برای خلق یک فضای شیک مبتنی بر سلیقه و سبک شما، راحت‌تر می‌کند. به طور معمولا برای فضاهای پذیرایی با چیدمان مدرن، از طرح‌های انتزاعی و هندسی استفاده می‌شود و برای سبک کلاسیک، طرح‌های گلدار و چوب، منظره پرکاربردترین است.

کاغذ دیواری 3بعدی پذیرایی
کاغذدیواری سه بعدی رنگ روشن، فضا را بزرگتر از آنچه هست نشان می‌دهد.

کاغذ دیواری سه بعدی برای اتاق خواب

از طرح‌های مختلف کاغذ دیواری سه بعدی در هر فضایی می‌توان استفاده کرد. با در نظر گرفتن سلیقه، گروه سنی، جنسیت، روحیات و شخصیت هر فرد می‌شود انتخاب درستی از کاغذ دیواری‌های سه بعدی برای دکوراسیون اتاق خواب هر فردی داشت. پوستر دیواری‌های سه بعدی همانند دیگر کاغذ دیواری‌ها از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند. برای دکوراسیون اتاق خواب هر گروه سنی نظیر کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال از میان طرح‌های مختلف کاغذ دیواری سه بعدی نمونه‌های بی شماری برای ارائه وجود دارد. نصب کاغذ دیواری سه بعدی بر روی دیوارشاخص اتاق خواب با ایجاد خطای دید فضای اتاق خواب را بزرگ‌تر نشان می‌دهد و با طرح‌هایی واقع‌گرایانه اتاق خواب را زیباتر می‌گرداند.

کاغذدیواری اتاق خواب سه بعدی
کاغذدیواری گلدار، حس سرزندگی و شادی به فضا می‌بخشد.

یکی از مزیت‌های طرح‌های سه بعدی، شیک جلوه دادن و بزرگ نشان دادن فضا است. در اتاق خواب کودک و نوجوانان معمولا از نقش‌های سه بعدی انتزاعی و هندسی استفاده می‌شود. نقوش گلدار و مناظر هم جز طرح‌های محبوب زوجین جوان است. کاغذ دیواری سه بعدی بایستی فقط در دیوار شاخص اتاق خواب و یا دیوار پشت تخت نصب شود.

 

درخشش فضای شما با پر فروش‌ترین کاغذ دیواری های 3 بعدی

استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی در فضای کار

اگر خودتان را فردی خلاق می‌دانید و قصد دارید که دکوراسیون دفتر کار شخصی و یا منزل خودتان را خود شما انجام دهید، بنابراین ویژگی‌های کاغذ‌ دیواری به سادگی به شما این امکان را می‌دهند.

طراحان کاغذ‌ دیواری در عصر تکنولوژی‌های پیشرفته، با بهره‌گیری از آخرین تولیدات و طرح‌های گرافیکی، یک اثر هنری خلاقانه به‌ نمایش می‌گذارند. اگر بنای ساختمان خانه‌تان و دفتر کارتان قدیمی‌ است، شما به کمک کاغذ‌ دیواری‌های سه بعدی می‌توانید هر فردی را تحت‌تاثیر زیبایی فضای داخلی خود بکنید.

کاغذدیواری اداری سه بعدی
کاغد دیواری سه بعدی طرح ساده و شیک مناسب دیوار شاخص اداری و تجاری

کاغذ دیواری سه بعدی پسرانه

انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب پسرها، کار خیلی سختی نیست و معمولا آنها طرفدار طرح‌های سه بعدی هندسی با اشکال مربع، کره‌ای و طرح‌های انتزاعی هستند. انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی با تناژ رنگی سفید مشکی، طوسی و یا رنگ‌های سرد بهترین گزینه برای فرزند (پسر) شما است.

کاغذدیواری سه بعدی پسرانه
یکی از دیوارپوش‌های شیک برای دیوار اتاق خواب پسران، کاغذدیواری سه بعدی است.

کاغذ دیواری سه بعدی دخترانه

دختران جوان معمولا در زمان انتخاب کاغذ دیواری، به طرح و رنگ آن توجه می‌کنند. هماهنگی بین چیدمان و سبک و رنگبندی کاغذ دیواری برای آنها بسیار مهم و اساسی است. از این‌رو چه درمورد طرح‎های سه بعدی و چه سایر طرح‌ها بهتر است مطابق با سلیقه آنها انتخاب شود. انواع مختلفی از پوسترهای سه بعدی دخترانه، با نقش گل، انتزاعی، هندسی و طرح‌های منظره در بازار موجود است که به راحتی می‌توانند گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنند.

پوستردیواری سه بعدی دخترانه
انتخاب طرح‌های کارتونی، برای دختران نوجوان بسیار مناسب است.

قیمت کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذدیواری در مقایسه با بسیاری از دیوارپوش‌ها قیمت اجرای نهایی پایین‌تری دارند. کاغذ دیواری بر روی هر سطحی به راحتی نصب می‌شود و معمولا برای نصب آن به زیرسازی خاصی نیاز نیست، مگر این که سطح دیوار، خیلی ناهموار باشد.  با توجه به اینکه در بسیاری از انواع طراحی داخلی، فقط یک یا دو دیوار با کاغذ دیواری تزیین می‌شود، هزینه نهایی اجرا کاهش پیدا می‌کند. در عین حال، همان یک دیواری را که با کاغذ‌دیواری پوشانده‌اید، بار دکوراتیو کل فضای موردنظر شما را بر دوش می‌کشد و موفق نیز عمل می‌کند.

قیمت پوستردیواری سه بعدی
از عوامل مهم در زمان خرید کاغذدیواری تخمین قیمت و هزینه آن است.

یکی از مهم‌ترین فاکتورها در زمان خرید بعد از انتخاب طرح، قیمت کاغذ دیواری 3بعدی است. هزینه و قیمت هر رول کاغذ دیواری وابسته به عواملی همچون جنس، برند سازنده، طرح، اندازه و سایز هر رول و میزان فضای شما متفاوت است. برای محاسبه دقیق هزینه کاغذ دیواری می‌توانید به مقاله قیمت کاغذ دیواری اکستریم والز مراجع نمایید و آخرین رنج قیمتی کاغذ دیواری خارجی و ایرانی را مشاهده نمایید.

کاغذ دیواری 3 بعدی چه ویژگی‌هایی دارد؟

 • کاغذ دیواری 3D: به ­عنوان یک طرح متفاوت، جذاب و خاص برای تزئین دیوار‌ها استفاده می‌شود. که دارای ویژگی‌های زیر است:
 • احساس عمق و بعد: با تصاویر 3بعدی و واقع‌گرایانه این نوع کاغذ دیواری، به دیوارهای شما احساس عمق و بعد بیشتری می‌بخشد.
 • طراحی منحصربه‌فرد و جذاب: این پوستر دیواری سه بعدی با طراحی‌های خاص، شگفت‌انگیز و منحصربه‌فرد؛ دیوار‌های شما را با زیبایی و جذابیت زیاد نشان می‌دهند.
 • مقاومت و دوام: معمولاً از مواد باکیفیت و مقاوم ساخته می‌شود که می‌تواند برای مدت طولانی در دیوارها باقی بماند و در برابر رطوبت، خش و گردوغبار مقاومت می‌کند.
 • نصب و استفاده آسان: نصب و استفاده از از آنها نسبت به روش‌های تزئین دیگر دیوارها مانند دیوارپوش، بسیار ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر است.
 • تنوع در طرح‌ها و موضوعات: کاغذ دیواری 3D با تصاویر مختلفی از طبیعت، شهر، هنر، حیوانات، ساخته می‌شود که به دیوارها شکل‌های متنوعی می‌بخشد.
 • راه حل سریع و کم هزینه: استفاده از کاغذ دیواری 3بعدی به­عنوان یک راه حل سریع و کم‌هزینه برای تغییر و جذابیت بخشیدن به فضاهای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • قابل شستشو: بیشتر آنها مقاومت خوبی در برابر شستشو دارند. در این مواقع شما با استفاده از یک پارچه نم‌دار یا مخصوص گردگیری می­توانید کاغذ دیواری خود را تمیز کنید.
 • سایر ویژگی‌های کاغذ دیواری سه بعدی از قبیل: ضد‌آب، ریز بافت، ضد‌حریق، ضد‌گرد و غبار، از جنس فومی می‌باشد.‌ جالب است بدانید که برخی طرح‌های این نوع کاغذ دیواری قادرند فضا را بسیار بزرگ‌تر از آن‌چه هست، به نظر آورند. با استفاده از کاغذ دیواری‌های سه بعدی می‌توان بافت و عمق را به سطح دیوار اضافه کرد.
مهم ترین ویژگی های کاغذدیواری 3D
کاغذدیواری 3D قابل شستشو طرح طبیعت

کاغذ دیواری 3 بعدی را چگونه نصب می‌کنند؟

 1. نصب کاغذ دیواری سه بعدی در مقایسه با نصب کاغذ دیواری ساده، کمی پیچیده‌تر است، اما با رعایت مراحل زیر، می‌توانید به‌راحتی آن را نصب کنید:
 2. ابتدا دیوارهایی که قصد دارید را روی آن‌ها نصب کنید، باید آماده‌سازی شوند. بهتر است دیوارها صاف و خشک باشند.(مراحل آماده‌سازی)
 3. این پوستر‌ها را با ابعاد دیوار خود برش دهید. اگر از  طرح‌های مثل طبیعت استفاده می‌کنید، بهتر است کاغذ را به‌صورت متصل و پیوسته برش دهید تا تصویر کامل و پیوسته نمایش داده شود.
 4. برای نصب آنها، باید از چسب مناسب استفاده کنید. چسب باید طوری باشد که برای استفاده در دیوارهای داخلی مطلوب بوده و بتواند وزن این کاغذ دیواری‌ها را تحمل کند.
 5. کاغذ دیواری 3بعدی را با توجه به چسب، روی دیوار قرار داده و با یک تخته‌ صاف و نرم، هوا را از زیر پوستردیواری خارج کنید و کاغذ را به دیوار بچسبانید.
 6. بعد از چسباندن کاغذ دیواری، باید آن را تراز کنید. برای این کار، با یک تخته‌ صاف به کمک یک متر، تراز آن را بررسی کرده که در صورت نیاز تنظیم کنید. همچنین، اگر کاغذ دیواری را با الهام از طبیعت استفاده کرده‌اید و تصویر آن کامل نیست، باید آن را با دقت تراز کرده تا تصویر به‌صورت پیوسته در دیوار نمایش داده شود.
 7. بعد از ترازکردن کاغذ دیواری، باید اجازه دهید تا چسب به‌صورت کامل خشک شود. پس از خشک‌شدن چسب، با یک وسیله، هر گونه حباب هوا را زیر پوستر رفع کنید. در انتها، اگر لازم باشد، لبه‌ها و پایانه‌های کاغذ دیواری را با یک چاقوی تیز و صاف برش دهید.
نحوه نصب پوستر دیواری
قبل از نصب کاغذدیواری، اندازه دقیق آن را تخمین بزنید.

تولید کاغذ دیواری سه بعدی

تولید این مدل کاغذ دیواری را می‌توان یک تحول بزرگ در زمینه ارائه انواع مدل‌های کاغذ دیواری دانست. اگر نگاهی به عکس‌های همین مطلب بیندازید، می‌توانید منظور ما را بهتر بفهمید. در واقع، بیشتر طرح‌های کاغذ دیواری سه‌بعدی، جذابیت و زیبایی خاصی دارند و می‌توانند شما و مهمانان‌تان را حیرت‌ زده نمایند. این مدل کاغذ دیواری در میان انواع نمونه‌های کاغذ دیواری، به روزترین و جدیدترین نمونه است و یک متد مدرن برای تزیین دیوارها می‌باشد. تنوع بی‌نظیر طرح و رنگ این کاغذ دیواری‌ها باعث می‌شود شما گزینه‌های بیشماری برای انتخاب در اختیار داشته باشید.

پیشرفت تکنولوژی‌های طراحی و چاپ در صنعت کاغذ دیواری 3بعدی
پیشرفت تکنولوژی‌های طراحی و چاپ در صنعت کاغذ دیواری 3بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی قابل شستشو

تقریبا این روزها همه‌ی مدل‌های کاغذ دیواری از قابلیت شستشو بهره‌مند هستند. این موضوع درباره‌ انواع کاغذ دیواری سه بعدی نیز صدق می‌کند. بنابراین، شما می‌توانید با خرید این کاغذ دیواری‌ها خیال خود را بابت پاکیزه نگه‌داشتن آن‌ها راحت کنید، زیرا همیشه به کمک یک گردگیری ساده قادر خواهید بود جلوه و زیبایی روز اول آن ها را دوباره احیا کنید.

کاغذدیواری قابل شستشو
یکی از مزیت‌های کاغذدیواری PVC، قابلیت شستشو آنهاست.

رول‌های کاغذ دیواری 3D

کاغذ دیواری سه بعدی مانند سایر انواع کاغذ دیواری به صورت رولی عرضه می‌شود. این کاغذ دیواری‌ها معمولا با طرح‌های هندسی که سایه روشن‌های طرح سه بعدی را حفظ کند چاپ می‌شود. اصولا این کاغذ دیواری‌ها یک طرح‌ ثابت را به عرض رول در اختیار دارند که به صورت تکرار شونده در سطحی از دیوار نصب می‌شوند. طرح‌های این کاغذ دیواری می‌توانند شامل کاغذ دیواری طرح چوب و سنگ به صورت سه بعدی باشد.

تعداد رول کاغذدیواری

اگر به پانل‌های3D  دیواری علاقه دارید، می‌توانید با هزینه‌ی کمتری از کاغذ دیواری سه بعدی‌ای که طرحی شبیه به آن‌ها را دارند، در طراحی فضای خود به کار ببرید. این نوع از کاغذ دیواری‌ها ممکن است دارای طرح برجسته باشند.

الگوهای به کار رفته در این کاغذ دیواری‌ها می‌تواند بر انتخاب شما تاثیر‌گذار باشند. برای مثال، برخی‌ الگوها بخاطر پیچیدگی برای همه‌ جور فضایی مناسب نیستند، چراکه ذهن را درگیر و حواس را پرت می‌کنند. به طور کلی، اکثر مدل‌های ارائه‌ شده قابلیت اجرا در کلیه‌ی فضاهای مورد نظر را دارا هستند.

نکات مهم در شناخت کاغذ دیواری‌ های سه بعدی

 • کاغذ دیواری سه بعدی را می‌توان برای تزیین سالن نشیمن منازل به کار برد. همچنین با به کارگیری کاغذ دیواری سه بعدی در سالن پذیرایی می‌توان یک فضای خاص و متفاوتی را ایجاد کرد.
 • می‌توان با اختصاص دادن دیوار شاخص برای این طرح باعث شکسته شدن یکنواختی فضا شد. همین موضوع به ایجاد تفاوت در طراحی داخلی منزل شما کمک خواهد کرد.
 • شما می‌توانید درغذاخوری منزل خود نیز یک یا دو مورد از دیوارها را با کمک کاغذ دیواری سه بعدی تزیین کنید و به فضا عمق دهید.
 • مدل‌هایی از این کاغذ دیواری‌ها موجود است که می‌توانند برای دکوراسیون اتاق خواب مناسب باشند. بهتر است طرح‌های آرامش بخش را برای اتاق خواب انتخاب کنید، زیرا فضای خواب باید به شما حس آرامش دهد و برای استراحت مناسب باشد.
 • در رابطه بااتاق‌خواب کودکان نیز گزینه‌های متنوعی در میان کاغذ دیواری‌های سه بعدی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید.
پوستر سه بعدی اتاق خواب
انتخاب کاغذ دیواری طرح 3بعدی، فضای اتاق خواب را بزرگتر نشان می‌دهد.

سوالات پرتکرار کاربران درمورد کاغذ دیواری 3بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی مناسب برای چه نوع فضاهایی است؟

کاغذ دیواری 3بعدی مناسب برای انواع مختلفی از فضاها است، از جمله اتاق نشیمن، اتاق خواب و فضاهای کاری.

طریقه نصب کاغذ دیواری سه بعدی به چه صورتی است؟

نصب کاغذ دیواری سه بعدی پیچیدگی خاصی دارد و اگر مراحل نصب به درستی انجام نشود، طرح سه بعدی کاغذ بدرستی نمایان نمی‌شود.

آیا کاغذ دیواری سه بعدی مناسب برای مناطق مرطوب است؟

در صورتی که جنس کاغذ دیواری pvc  و یا کاغذ دیواری قابل شستشو باشد، می‌توان در این مناطق استفاده کرد.

به اشتراک بگذارید

3 دیدگاه

  • پوستر کامل کننده یک طرح کلی هستند اما کاغذ دیواری عموما دارای طرح و نقش های تکرار شونده هستش.
   ضمن اینکه کاغذ دیواری مزایای ویژه ایی نسبت به پوستر داره از جمله:
   در برابر کهنگی و سایش بسیار مقاوم هستند
   با مواد شوینده به راحتی قابل شستشو هستند
   جزو کاغذ دیواری مدرن محسوب می‌شوند.
   ضد آلرژی بوده و مواد مضر در ساخت آنها به کار نرفته است
   عمر بسیار طولانی دارند و در برابر آتش‌سوزی از خود مقاوت نشان می‌دهند
   دارای طرح‌های متنوع و زیبا هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *