طراحی اتاق خواب مناسب

اتاق خواب مکانی برای آرامش یافتن و استراحت کردن به شمار می‌رود که در عین راحتی، باید زیبا و کاربردی نیز باشد. اتاق خواب‌هایی که در مجلات فروش روتختی‌ها و ملحفه‌های دکوراتیو می‌بینید که به شکلی فوق‌العاده دکوراسیون شده‌اند و دارای هماهنگی در سبک و رنگ هستند و یک ریتم و آهنگ در آن‌ها جریان دارد، خیالی نیستند و می‌توانند در واقعیت و در اتاق خواب شما نیز وجود داشته باشند. اما لازم است که برای رسیدن به چنین اتاق خوابی به برخی نکات کلیدی و اسرار پنهانی آنها آگاه باشید، تا اشتباهاتی که هنگام طراحی ممکن است رخ دهند به حداقل برسند. اتاق خواب را می‌توان به سبک‌های مختلفی طراحی کرد. در این مطلب به اشتباهات رایج دکوراسیون اتاق خواب و چیدمان سبک روستیک می‌پردازیم.

 

دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک 

در دکوراسیون اتاق خواب باید تاثیر قابل‌ توجهی که این مکان خصوصی و ویژه در زندگی شما دارد را درنظر داشته باشید. اتاق خواب‌ها خصوصی‌ترین مکان در خانه‌ها هستند. به همین دلیل بسیار متفاوت‌تر از سایر مکان‌های عمومی‌ خانه کاربرد داشته و براساس آن طراحی می‌شوند. یک خواب خوب شبانه اولین کلید یک زندگی سالم است و در ارتباط مستقیم با آن قرار دارد. اتاق خواب که پناهگاهی برای فرار کردن از خستگی‌های زندگی اجتماعی به شمار می‌رود، هم از نظر فیزیکی و هم از نظر روحی در زندگی ما نقش مهمی‌ را ایفا می‌کند. برای به حداقل رساندن اشتباهات طراحی اتاق خواب راه‌های اساسی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. ولی قبل از آن، لازم است تا شما را با نقش کاغذ دیواری در اتاق خواب آشنا نماییم. 

دکوراسیون اتاق خواب
با کمک رنگ‌ها می‌توان بهترین دکوراسیون را برای اتاق خواب طراحی کرد.

نقش کاغذ دیواری در دکوراسیون اتاق خواب

دیوارها نقش بسزایی در دکوراسیون داخلی دارند. به همین خاطر هم تزیین و دکور دیوارها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در دیزاین دیوارهای اتاق خواب، علاوه بر زیبایی ایجاد احساس آرامش نیز در فضای داخلی اهمیت دارد. برگزیدن یک دیوارپوش مناسب از نظر تنوع در طرح و رنگ، دوام، نصب آسان و قیمت مناسب بسیار چالش برانگیز است. داشتن تمام این ویژگی‌ها در کنار قابلیت شستشو کاغذدیواری را محبوب خانواده‌ها کرده است. از کاغذدیواری بر روی تمام دیوارها در هر نقطه‌ی خانه از پذیرایی و هال گرفته تا آشپزخانه و اتاق خواب می‌توان استفاده کرد. اگر قصد تغییر اساسی و کم هزینه در اتاق خواب‌های خانه‌ی خود را دارید، انتخاب یک طرح از بین طیف گسترده‌ی طرح و رنگ کاغذدیواری فضای اتاق خواب شما را متحول خواهد کرد. با انتخاب درست کاغذدیواری سبک دکوراسیون اتاق خواب خود را بر روی دیوارها نیز می‌توانید رعایت کنید. همچنین برای داشتن یک اتاق خواب ساده و شیک، بایستی به سراغ طرح‌های ساده، پتینه، بافت با رنگبندی ملایم و خنثی همچون طوسی روشن، سفید، کرم و… بروید. استفاده از کاغذ دیواری‌های طرحدار کلاسیک با رنگبندی جیغ در اتاق خواب را فراموش کنید.

کاغذ دیواری طرحدار و شیک در دکوراسیون اتاق خواب
کاغذ دیواری گلدار با رنگبندی ملایم یکی از طرح‌های محبوب سبک کلاسیک است.

انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب شیک

طبق سبک دکوراسیون داخلی اتاق خواب، از کاغذدیواری با همان سبک می‌توانید استفاده کنید. در اتاق خوابی که دارای دکوراسیون لاکچری و کلاسیک است از کاغذدیواری‌های کلاسیک و لاکچری استفاده می‌شود. همچنین در دکوراسیون مدرن، می‌توانید از کاغذ دیواری‌های مدرن و امروزی همچون درخت و درختچه، طرح بتن، پتینه و کاغذ دیواری‌های ساده استفاده کنید. نکته‌ی دیگر در این زمینه توجه به طرح و رنگ کاغذدیواری است. استفاده از کاغذدیواری‌های روشن با طرح‌های کوچک‌تر و ساده، فضای اتاق خواب شما را گسترد‌تر نشان می‌دهد. علاوه‌بر این‌ها توجه به سن و جنسیت افراد هم بسیار مهم است. این‌که کاغذدیواری را برای چه گروه سنی و جنسیتی با چه روحیاتی انتخاب می‌کنید، در انتخاب رنگ و طرح اثرگزار خواهد بود. برای داشتن یک اتاق خواب با دکوراسیون ساده و شیک، توجه به سبک ضروری است.

اتاق خواب شیک با کاغذ دیواری مناسب
انتخاب رنگ کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی بسیار قابل توجه است.

نکات مهم در طراحی دکوراسیون اتاق خواب شیک و ساده

طراحان و معماران داخلی حرفه‌ای زمانی که می‌خواهند یک اتاق خواب را طراحی کنند برای کم کردن اشتباهات طراحی به این ۳ مورد توجه ویژه می‌کنند:

  • ایجاد شرایط مناسب برای یک خواب سالم
  • فضای آرام مورد نیاز برای استراحت کردن
  • عناصری که در بازسازی روحی و جسمی‌ فرد تاثیر‌گذار هستند

براساس تحقیقات انجام شده طراحی و دکوراسیون اتاق خواب بر روی انرژی شما برای آغاز یک روز جدید تاثیر مستقیم دارد. قطعا می‌دانید که برای تجربه یک خواب سالم به محیطی دور از نور و صدا و تخت‌خوابی راحت نیاز دارید. اما چگونه می‌توان در اتاق خواب فضایی ایجاد کرد که هم در آن استراحت کرده و هم انرژی کافی برای شروع یک روز جدید را ذخیره کرد؟ پیشنهاد امروز ما دکوراسیون اتاق خوابی به سبک روستیک با عناصری از چوب است.

دکوراسیون اتاق خواب
دکوراسیون اتاق خواب از مهم‌ترین اقدامات برای طراحی منزل می‌باشد.

اولین قدم برای ذخیره‌سازی انرژی در دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک بخش

برای اینکه روز را با حال روحی مناسب و پرانرژی آغاز کنید، لازم است که در محیطی آرامش‌بخش استراحت کرده باشید. می‌توان گفت که دکوراسیون مناسب اتاق خواب تنها عاملی است که باعث می‌شود تمام خستگی‌ها، استرس‌ها و تلاش‌های روز گذشته را رها کرده و خوابی سالم و بی ‌وقفه را تجربه کنید و برای شروع روز تازه انرژی بیشتری داشته باشید.

به همین دلیل چیزی که باید به آن توجه کنید این است که حتما مبلمانی فرح‌بخش و دلباز را انتخاب کرده و از ایجاد چیدمانی فشرده دوری کنید. این را نیز در نظر داشته باشید که برای ایجاد فضایی آرامش‌بخش نیازی نیست که حتما از رنگ سفید استفاده کنید. رنگ‌های دیگر نیز با ترکیب‌بندی و چیدمان مناسب می‌توانند فضایی دلباز و آرام ایجاد کنند. اما باید بپذیریم که اتاق خواب‌های سفید رنگ در این زمینه همیشه یک قدم جلوتر از سایر رنگ‌ها هستند.

کاغذ دیواری اتاق خواب
اولین قدم برای ذخیره‌سازی انرژی در اتاق خواب

عدم استفاده از لوازم الکترونیکی در هنگام خواب

هر‌ چقدر هم که اتاق خواب به عنوان مکانی که ما را از خستگی‌ها و تلاش‌های روزانه دور می‌کند مورد استفاده قرار بگیرد، اما امروزه تکنولوژی به تمام اتاق‌های ما نفوذ کرده است. ما با اتاق خواب‌هایی مواجه هستیم که تعداد زیادی لوازم‌ برقی و تکنولوژی در دکوراسیون آن‌ها بکار برده شده‌اند. اما اگر از نظر سلامتی به دنبال اتاقی بدور از اشتباهات طراحی هستید بهتر است که از این نوع دکوراسیون‌ها دوری کنید. این یک حقیقت است که لوازم تکنولوژی سلامت خواب ما را تحت تاثیر منفی قرار می‌دهند. به همین دلیل لوازمی‌ مانند تلویزیون، کامپیوتر و تبلت را در اتاق خواب قرار ندهید. حتی تا جای ممکن تلفن همراه خود را نیز هنگام خواب خارج از اتاق قرار دهید.

عدم استفاده از لوازم الکتریکی
عدم استفاده از لوازم الکترونیکی در هنگام خواب

احیا کردن فضای اتاق خواب با نور طبیعی

همان‌گونه که برای یک خواب سالم به محیطی کاملا تاریک نیاز دارید، برای این‌که روز را با انرژی کافی و سرحال آغاز کنید به نور خورشید نیاز خواهید داشت. به همین دلیل اجازه ندهید که مقابل پنجره اتاق خواب بسته شود و تا جای ممکن از پرده‌های توری و مدل‌های روشن و نازکی که باعث عبور نور می‌شوند در دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید و سعی کنید تا تخت‌خواب خود را در نقطه‌ای قرار دهید که با نور خورشید در تماس باشد. نور خورشید بخصوص در روزهای بهاری و زمستانی از جمله مواردی است که به انسان انرژی و حس زندگی می‌بخشد.

اتاق زیر شیروانی
احیا کردن فضای اتاق خواب با نور طبیعی

استفاده از منظره در طراحی اتاق خواب

اگر پنجره اتاق خواب شما رو به منظره‌ای دلباز و زیبا باز می‌شود، از این شانسی که دارید به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. لازم است که پنجره اتاق خواب‌هایی که رو به دریا، طبیعت و یا حتی رو به منظره وسیع و باز شهری هستند را بزرگ‌تر کرده و تا جای ممکن از این منظره‌ها بهره ببرید. اگر دکوراسیون روستیک را پیش‌رو گرفته‌اید، چنین پنجره‌ای در طراحی آن به شما بسیار کمک می‌کند.

استفاده از منظره در طراحی اتاق خواب
استفاده از منظره در طراحی اتاق خواب بسیار تاثیرگذار است

انتخاب بهترین فرم مناسب پنجره‌ها برای اتاق خواب

در فصل زمستان به دلیل سرد شدن هوا معمولا پنجره‌ها همیشه بسته باقی می‌مانند. در حالی که یکی از راه‌های شروع روز جدید با انرژی و سرحال نیاز به استشمام هوای تازه دارد. به همین دلیل حتی در فصل زمستان هم حتی اگر شده به مدت کوتاه، شب‌ها قبل از خواب و صبح‌ها بعد از بیدار شدن پنجره‌ها را باز کرده و هوای تازه را وارد اتاق کنید. باور کنید که این روش خواب شبانه شما و انرژی صبحگاهی‌تان را تحت‌تاثیر مثبت قرار خواهد داد. البته برای این‌که بتوانید به گونه‌ای هوا را وارد اتاق کنید که سلامت شما را تحت‌تاثیر قرار ندهد و مستقیما با صورت شما در تماس نباشد از سیستم مدرن پنجره‌ها که امکان باز شدن پنجره از بالا را ایجاد می‌کند استفاده کنید.

استفاده از پنجره های مناسب
انتخاب بهترین فرم مناسب پنجره‌ها برای اتاق خواب

استفاده از الیاف ارگانیک و طبیعی در اتاق خواب

فراموش نکنید که ملحفه و روتختی که از آن استفاده‌ می‌کنید تنها برای زیبایی نیست، بلکه هم راحتی و هم سلامت شما را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند. به جای پارچه‌های مصنوعی و صنعتی، از ملحفه، روتختی و روبالشی‌هایی استفاده کنید که با پارچه‌های طبیعی تولید شده باشند. مطمئن باشید که هم‌خوابی راحت‌تر را تجربه کرده و هم روز جدید را با انرژی بیشتری آغاز خواهید کرد.

  طراحی کتابخانه شخصی
استفاده از مواد ارگانیک
استفاده از الیاف ارگانیک و طبیعی در اتاق خواب

بهره‌گیری از متریال طبیعی چوب در اتاق خواب

بافت‌ها و سطوح طبیعی همیشه باعث می‌شوند تا احساس بهتری را تجربه کنیم. زیرا ما نیز به عنوان انسان بخشی از طبیعت به شمار می‌رویم. اما به دلیل زندگی مدرن و تکنولوژیک این را فراموش کرده‌ایم. یکی از اشتباهات طراحی اتاق خواب و دلایل بروز استرس در بسیاری از موارد، دور بودن از محیط طبیعی و طبیعت است. البته برای افرادی که در شهرها زندگی می‌کنند امکان ساخت یک باغچه خانگی و ایجاد ارتباط با طبیعت نیز وجود دارد. اما بهتر است که به جای استفاده از مبلمانی که با مصالح مصنوعی ساخته شده‌اند، مبلمانی را به کار ببرید که از لوازم طبیعی تشکیل شده و طبیعت را بازتاب می‌دهند. این نوع لوازم همیشه انرژی بهتری را با خود به همراه خواهند داشت. به خصوص کمد و یا لوازم چوبی برای اتاق خواب انتخاب‌های مناسبی خواهند بود.

سبک روستیک هم یکی از سبک‌هایی است که طبیعت را در خانه نمایان کرده و حس سرزندگی را بازتاب می‌کند. در این سبک عموما چوب و ساده بودن مطرح است، به گونه‌ای که اکثرا دکوراسیون روستیک را دکوراسیون چوبی هم می‌نامند.

سبک روستیک
بهره‌گیری از متریال طبیعی چوب در اتاق خواب

گالری چوبی برای اتاق خواب روستیک

داشتن یک گالری زیبا و منحصربفرد در دکوراسیون اتاق خواب می‌تواند بسیار جذاب و هیجان‌انگیز باشد. اگر احساس می‌کنید سطح یکی از دیوارهای اتاق خالی به نظر می‌رسد و از طرف دیگر قاب‌ها، تابلوها و لوازم دکوری زیادی دارید که به دنبال جای خوبی برای آویزان کردن‌شان هستید، این گالری کوچک می‌تواند گزینه خوبی برای اجرا باشد. اگر می‌خواهید حال و هوای گالری کوچک‌تان به سبک روستیک شبیه باشد، از قاب‌های چوبی و پالت‌های تزیینی استفاده کنید. لوازم دکوری خود را از میان انواعی انتخاب کنید که از چوب با ظاهر طبیعی ساخته شده‌اند، اینگونه نیمی از دکوراسیون روستیک را اجرا کرده‌اید.

ایجاد یک نقطه مرکزی در اتاق خواب

یک چیدمان بهم ریخته و نامشخص از اشتباهات طراحی اتاق خواب است و برای هر اتاقی باعث کاهش انرژی شده و فضایی خسته‌کننده ایجاد می‌کند. برای اینکه در طراحی داخلی یک مکان، از چیدمانی آشفته و فضایی خسته‌کننده دوری کنید، می‌توانید از قانون ایجاد یک نقطه مرکزی استفاده کنید. براساس این قانون اتاق شما باید دارای یک نقطه مرکزی باشد که خودتان انتخاب کرده‌اید. این نقطه مرکزی را با یک وسیله و یا یک رنگ تاثیرگذار نمایان کنید و سایر لوازم و مبلمان موجود در اتاق نیز باید براساس این نقطه مرکزی قرار داده شوند.

این‌گونه فضایی بهم ریخته ایجاد نشده و چیدمان مبلمان دارای یک نظم و هماهنگی خواهد بود. در اتاق خواب نیز مشخص کردن یک نقطه مرکزی در افزایش انرژی‌ مثبت و ایجاد فضایی مناسب برای خواب تاثیرگذار خواهد بود. برای این منظور می‌توانید تخت خواب را به عنوان نقطه مرکزی انتخاب کنید.

ایجاد نقطه کانونی
ایجاد یک نقطه مرکزی برای اتاق تاثیرگذار است

خلق خطوط متفاوت اتاق خواب

برخی طرح‌ها و نقوشی که در طراحی داخلی به کار برده‌ می‌شوند، فضایی رمانتیک و یا فضایی مردانه را ایجاد می‌کنند. در حالی که برخی نقوش و الگوهای دیگری وجود دارند که علاوه بر این‌که فضایی کودکانه‌تر را در اختیار شما قرار می‌دهند، هم با شخصیت آقایان سازگار بوده و هم برای خانم‌ها مناسب هستند. استفاده از چنین نقوشی برای ایجاد فضایی متعادل و به حداقل رساندن اشتباهات طراحی اتاق خواب در زمینه دیوارها و کاغذ دیواری بهتر خواهد بود.

از میان طرح‌هایی که بر روی روتختی وجود دارند، مشخص‌ترین رنگ آن را انتخاب کرده و آن را در روبالشی‌ها بکار ببرید. البته پالت رنگی که انتخاب می‌کنید نیز بسیار مهم است. در حالی که رنگ‌هایی مانند کرم، صورتی و رنگ‌های پاستلی فضایی رمانتیک ایجاد می‌کنند، رنگ‌هایی مانند لاجوردی، قهوه‌ای و سبز تاثیر قدرتمند‌تری را در دکوراسیون روستیک به نمایش می‌گذارند. با انتخاب ملحفه تخت، روبالشی‌ها و کوسن‌های تزئینی ساده و بافت‌دار، می‌توانید فضایی ساده‌تر و مدرن‌تر را در اتاق خواب خود ایجاد کنید.

طراحی ساده، اما تاثیر‌گذار

اگر از ست روتختی تک رنگ و ساده استفاده می‌کنید، می‌توانید دیوار پشت تخت‌خواب را نیز وارد طراحی کرده و از آن بهرمند شوید. برای این منظور هم می‌توانید از روش‌های خلاقانه رنگ‌آمیزی و جلوه‌ای پویا به دیوار بخشیده و هم با کاغذ دیواری‌ها یا پوشش‌های دیگری مانند چوب و سنگ آن را بپوشانید و به اتاق خواب جلوه‌ای متفاوت و زیبا ببخشید.

ساده اما تاثیر گذار
طراحی می‌تواند در عین سادگی تاثیرگذار باشد

طیف‌های رنگی بژ یا طوسی برای اتاق خواب

استفاده از رنگ‌هایی مانند بژ یا طوسی در طراحی اتاق خواب احساس راحتی و آرامش را ایجاد می‌کنند. برای این منظور می‌توانید در طرح‌ها و نقوشی که در طراحی اتاق به کار می‌برید از این رنگ‌ها استفاده کرده و یا آنها را با یکدیگر ترکیب کنید.

استفاده از خطوط، طرح‌ها و نقوش

استفاده از خطوط، طرح‌ها و نقوش مختلف در کنار یکدیگر ممکن است در نگاه اول بسیار نا‌منظم و شلوغ به نظر برسد، اما با به کاربردن رنگ‌های خنثی می‌توان طرح‌ها و نقوش مختلف را در کنار یکدیگر مورد استفاده‌ قرار داد. البته این‌که نقوش مختلفی، برای مثال نقوش کلاسیک را بر روی چه نوع پارچه‌ای می‌خواهید به کار ببرید نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. چنین طرح‌هایی را می‌توانید در رنگ‌های خنثی مانند طوسی و بر روی پارچه‌های درخشان و لوکس مانند ساتن و یا مخمل به کار برده و با کوسن‌های تزئینی تکمیل کنید.

استفاده از سبک بوهو

پارچه‌های طرح‌دار، شال، نقوش حصیری و خطوط ضخیم از جمله ویژگی‌های سبک بوهو یا بوهمین به شمار می‌روند. اگر شما هم به سبک بوهو علاقمند هستید پس به دنیای طرح‌ها خوش آمدید! البته با وجود این‌که طرح‌ها و نقوش متنوعی در این سبک کاربرد دارند، با ایجاد ارتباط رنگی میان منسوجات مختلف به کار رفته در اتاق خواب می‌توانید به یک‌ هارمونی زیبا دست پیدا کنید.

در این سبک، روتختی به عنوان نقش اول طراحی با نقوش قابل‌توجه و تاثیر‌گذار به کار برده‌ می‌شود. در کنار چنین رو تختی‌ای به جای یک ملحفه ساده، سعی کنید تا از یک ملحفه طرح‌دار، اما با نقوش ظریف‌تر استفاده کرده و یا غالب‌ترین رنگ روتختی را در آن به کار ببرید و با یک روبالشی ساده‌تر و در رنگ‌های خنثی‌تر، ظاهر تخت را کامل کنید.

استفاده از سبک بوهو
استفاده از سبک بوهو در طراحی اتاق خواب

ترکیب نقوش قومی‌ و هندسی برای اتاق خواب بی‌نظیر

برای افرادی که به نبال ایجاد انرژی در فضای اتاق خواب هستند، نقوش قومی‌ و هندسی می‌توانند انتخاب مناسبی باشند. برای ایجاد تاثیری مدرن می‌توانید نقوش هندسی را با یکدیگر ترکیب کرده و برای جلوگیری از اشتباهات طراحی اتاق خواب یک رنگ‌ ساده را برای آنها بکار ببرید. زیرا نقوشی که به اندازه کافی شلوغ هستند زمانی که با رنگ‌های مختلف ترکیب شوند، خوابیدن و استراحت کردن در اتاق خواب را بسیار دشوار خواهند کرد.

استفاده از طرح های کلاسیک
ترکیب نقوش قومیتی و هندسی برای اتاق خواب بی‌نظیر

فضای رمانتیک را در اتاق خواب فراموش نکنید

گل‌ها، پروانه‌ها و رنگ‌های ملایم از جمله عناصری هستند که فضایی رمانتیک را در اختیار شما قرار می‌دهند. می‌توان گفت که اتاق خواب، رمانتیک‌ترین مکان خانه به شمار می‌رود، اما با این وجود باید این احساس و فضای رمانتیک را در اندازه‌ای متعادل حفظ کرد. به همین دلیل برای جلوگیری از اشتباهات طراحی اتاق خواب، یا طرح‌ها و نقوشی که در اتاق خواب به کار می‌برید را تا جای ممکن در تعداد کم و کوچک مورد استفاده قرار دهید. یا به جای این‌که به طور کامل از رنگ‌های پاستلی استفاده کنید، رنگ‌های تاثیر گذارتر مانند تنالیته‌های رنگ قرمز، زرد و یا نارنجی را به کار ببرید.

اتاق خواب رمانتیک
فضای رمانتیک را در اتاق خواب فراموش نکنید

بالش‌های تزئینی که جملات، کلمات و نقوش عاشقانه بر روی آنها بکار برده‌ شده‌اند را به اتاق خواب اضافه کنید. اگر روتختی ساده و تک رنگ انتخاب کردید، در کنار تخت‌خواب از گلدان‌هایی با گل‌های تازه و رنگی استفاده کنید. گل‌ها باعث می‌شود تا روز خود را شادتر آغاز کنید.

تاج تخت خواب برای اتاق خواب بی نظیر

برای این‌که جلوه‌ای متفاوت به دیوار پشت تخت‌خواب ببخشید می‌توانید آن را با کاغذ دیواری بپوشانید. اگر رنگ‌ دیوار را بر‌اساس رنگ روتختی انتخاب کنید، می‌توانید به یک هماهنگی بی‌نظیر و زیبا در اتاق‌خواب دست پیدا کنید. به غیر از این مورد، استفاده از تاج تخت‌خواب نیز می‌تواند ظاهری زیبا و متفاوت به دیوار پشت تخت ببخشد. برای این منظور هر‌چه از تاج‌های متفاوت‌تری استفاده کنید، به فضایی خاص‌تر دست پیدا خواهید کرد. همچنین تاج تخت‌خواب به شما این امکان را می‌دهد تا سبک‌های متفاوتی از طراحی داخلی را به نمایش بگذارید.

  طراحی دکوراسیون داخلی خانه براساس تیپ شخصیتی

بهره‌گیری از تخت خواب‌های چهار ستونی

تخت‌خواب‌های چهارستونی دوباره بازگشته‌اند، این تخت خواب‌ها که حس و حال رمانتیکی به فضای داخلی اتاق خواب‌ها می‌بخشند، دوباره محبوبیت گذشته خود را بازیافته‌اند. ابداع این تخت‌ها ابتدا برای جلوگیری از گرد و غبار و حشرات بوده است. بر روی این تخت خواب پرده‌ای نصب می‌گردد که نمایی زیبا و جلوه‌ای شاهانه به اتاق خواب می‌بخشد. از این مدل تخت خواب می‌توانید در دکوراسیون روستیک استفاده کنید.

یک تخت‌خواب چهار تیرکی یک تخت‌خواب با چهارستون عمودی است. هرکدام از این ستون‌ها در هر گوشه تخت قرار گرفته‌اند. این ستون‌ها از بالا توسط یک پنل (معمولا مستطیل شکل) یا قاب، پشتیبانی می‌شوند. این پنل و یا قاب اغلب دارای ریل‌هایی است تا پرده‌ها بتوانند در اطراف تخت بچرخند. تعدادی از تخت‌های عتیقه چهار تیرکی به جای مانده‌ است که از قرن شانزدهم تا اوایل قرن بیستم ساخته‌ شده‌اند. این تخت‌خواب‌ها اوایل قرن شانزدهم، بسیار تزیین‌ شده و از بلوط ساخته‌ می‌شدند.

تخت خواب چهار ستونی
بهره‌گیری از تخت خواب‌های چهار ستونی

خاستگاه تخت خواب چهار تیرکی

خاستگاه تخت خواب چهارتیرکی آن‌طور که از نوشته‌ها و اسناد قدیمی‌ بر‌می‌آید مربوط به کشور ایرلند است.

البته در حال حاضر استقبال از این تخت‌خواب‌ها به خاطر عملکرد گذشته‌شان افزایش پیدا نکرده است. البته نوع خاص آن که دارای ارتفاع و ظاهر متفاوت نسبت به سایر تخت‌خواب‌ها می‌باشد موردتوجه قرار گرفته‌ است. ظاهر دراماتیک و نمایشی این تخت‌خواب که در سبک کلاسیک دکوراسیون داخلی همواره مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما طراحان با تغییر فرم و حال و هوای آن با حفظ همان قاب‌ها وارد طراحی دکوراسیون مدرن اتاق‌خواب‌ها کرده‌اند. تخت‌خواب چهارتیرکی ممکن است به نام تخت‌خواب توردارتی تخت‌خواب چهارستونه، تخت‌خواب ستون‌دار و یا حتی تختخواب پشه‌بنددار نیز شنیده‌ می‌شود.

خاستگاه تخت خواب چهار تیرکی
خاستگاه تخت خواب چهار تیرکی

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

علاوه بر جنسیت، گروه سنی هم در انتخاب کاغذدیواری‌های اتاق خواب اثرگذار است. برای کودک دلبند شما استفاده از کاغذدیواری با طرح شخصیت‌های انیمشنی معروف دخترانه دلنشین‌تر است. اما برای گروه سنی نوجوان و جوان مورد پسند واقع نمی‌شود. با بزرگ شدن افراد سبک و سیاق آن‌ها هم دچار تغییر می‌شود و همه چیز به نسبت رسمی‌تر، ساده‌تر و مدرن‌تر می‌گردد. رنگ‌های ملایم در کنار طرح‌های ساده و شیک متناسب با سبک اتاق خواب و روحیات دختران جوان سازگارتر است. استفاده از تن رنگ صورتی که نماد شادی و لطافت دخترانه است نظیر صورتی روشن و گلبهی از رنگ‌های محبوب در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه در هر گروه سنی است.

شخصیت و روحیه و علایق یک دختر توجه می‌طلبد. لذا در زمان انتخاب کاغذدیواری، او را نیز در انتخاب طرح و رنگ مشارکت دهید تا مطمئن شوید اتاق خوابش به بهشتی برای او و محیطی غنی از آرامش تبدیل می‌شود. طرح‌های ساده، شاخ و برگ، پتینه و … نمونه‌ای از طرح‌هایی هستند که مناسب اتاق خواب دخترانه است. در اتاق خواب دختران، می توانید از پوستر تصاویر آنها و یا پرده‌های طرح‌دار نیز استفاده نمایید. همچنین اگر فرزند شما عاشق سبک مینیمالیست است، از سرویس خواب سفید استفاده نمایید تا حین ست شدن با دکوراسیون اتاق، فضا را کاملا شیک و ساده نماید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه
دکوراسیون صورتی، یکی از رنگ‌های موردعلاقه دختران در سنین مختلف است.

 

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

در بین پسر بچه‌ها استفاده از کاغذدیواری‌هایی با طرح شخصیت‌های موردعلاقه‌ی انیمشنی آن‌ها و یا با طرح ماشین و موتور بسیار محبوب است. در گروه سنی نوجوان و جوان؛ کاغذدیواری‌های اسپرت، ساده و…طرفداران بسیاری دارند. کاغذدیواری که برای پسران مورد استفاده قرار می‌گیرد، نباید دارای رنگ‌های گرم باشد با ترکیب رنگ‌های سرد و گرم و خنثی اتاق خواب پسران را می‌توانید به تعادل برسانید. با این کار از افزایش هیجانات کاذب در آن‌ها می‌توانید جلوگیری کنید. اگر فضای اتاق، پرده خور است ضمن رعایت نورپردازی، از رنگ هماهنگ با روتختی استفاده نمایید.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه
بهترین سبک دکوراسیون اتاق خواب پسران نوجوان؛ سبک مینیمالیست است.

 

دکوراسیون اتاق خواب عروس داماد

آماده سازی دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد بسیار لذت بخش و چالش برانگیز است. رعایت سبک بر روی دیوار با تنوع بالای طرح و رنگ کاغذدیواری به آسانی امکان‌پذیر است و با نصب راحت به سرعت انجام می‌شود. کاغذدیواری انتخابی باید به گونه‌ای باشد که علاوه بر زیبایی حس تازگی و آرامش در فضا ایجاد کند. بهره‌مندی از طرح‌های مختلف کاغذدیواری در رنگ‌های روشن برای اتاق خواب عروس و داماد مناسب‌تر است. استفاده از طرح‌های داماسک‌، راه راه، گلدار، هندسی از مناسب‌ترین طرح‌ها برای اتاق عروس و داماد می‌باشند. با توجه به این که چیدمان اتاق خواب را مدرن و یا کلاسیک انتخاب کرده‌اید می‌توانید از طیف گسترده‌ی رنگ و طرح در سبک‌های مدرن و کلاسیک استفاده کنید. سرویس خواب عروس و داماد، نیز یکی از دغدغه‌های زوجین است که بایستی براساس تم و به درستی انجام شود. امروزه اکثر زوجین جوان تمایل به دکوراسیون سبک مدرن و مینیمالیست دارند و از رنگبندی خنثی همچون طوسی و یاسی استفاده می‌کنند.

دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد
در دکوراسیون اتاق خواب زوجین، از رنگبندی و تم ملیح و آرامش بخش استفاده نمایید.

 

دکوراسیون اتاق خواب کودک

برای هر خانواده‌ای، ایجاد فضایی امن و سرشار از آرامش برای کودکان در اولویت قرار می‌گیرد. انتخاب دکوراسیون اتاق خواب یک کودک باتوجه به روحیات و عواطف آن از اهمیت بالایی برخوردار است. باتوجه به جنسیت کودکان فضا‌های مناسبی را می‌توان ایجاد کرد. مثلا برای اتاق خواب دختر بچه‌ها استفاده از کاغذ دیواری‌هایی با طرح‌هایی مثل رنگین کمان یا اسب تک شاخ و همینطور شخصیت‌های انیمیشنی مورد علاقه آن‌ها بسیار برای‌شان خوشایند است. در رابطه با پسران با توجه به خلق و خو و همچنین هیجانات بالای آن‌ها رنگ‌های سرد کاغذدیواری همچون سبز و آبی بیشتر مناسب است. طرح‌های ساده، کارتونی و انیمیشنی ماشین و موتور و شخصیت‌های مورد علاقه‌ی آن‌ها نمونه‌ای از طرح‌های مناسب اتاق خواب پسر شما می‌تواند باشد. پس بهتر است در دکوراسیون اتاق خواب کودک که مملو از اسباب بازی و وسایل بازی است، باطرح‌های شلوغ و رنگبندی جیغ برای فرش و کاغذدیواری و روتختی افراط نکنید.

دکوراسیون اتاق خواب کودکان
ضروری است در اتاق خواب کودکان، اشیا خطرناک را در دسترس قرار ندهید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

استفاده از کاغذدیواری در فضاهای داخلی با متراژهای مختلف امکان‌پذیر است. با توجه به این نکته اتاق خواب‌ها اصولا دارای متراژهای کمتری نسبت به قسمت‌های دیگر خانه هستند. دکوراسیون اتاق را باید طوری انتخاب کرد که باعث شلوغی و کوچک‌تر نشان دادن فضای اتاق خواب نشود. استفاده از طرح‌های روشن کاغذ دیواری با نقوش ریزتر فضا را بزرگ‌تر جلوه می‌دهد و طرح‌های راه راه عمودی و افقی طول و عرض دیوار را بلندتر نشان می‌دهند.

دکوراسیون اتاق خواب ساده و کوچک
با تم رنگ روشن، دکوراسیون اتاق خواب کوچک را می‌توان بزرگتر نشان داد.

دکوراسیون اتاق خواب ترکیه‌ای

دکوراسیون ترکیه‌ای هم به صورت کلاسیک و هم به صورت مدرن قابل اجرا در فضای اتاق خواب است. در دکوراسیون ترکیه‌ای، اتاق خواب به سبک کلاسیک، از رنگ‌های غنی همچون طلایی، قرمز و فیروزه‌ای استفاده می‌شود. سرویس خواب چوبی و سلطنتی جایگاه ویژه‌ای در دکوراسیون ترکیه‌ای کلاسیک دارد.

در دکوراسیون ترکیه‌ای مدرن علاوه بر چوب از وسایلی با ساختار معاصر از جمله وسایل شیشه‌ای و فلزی نیز استفاده می‌شود. رنگ‌های به کار رفته در این سبک از طراحی، حالت روشن‌تری به خود می‌گیرند.

علاوه بر طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب ترکیه‌ای به دو سبک مدرن و کلاسیک به صورت مجزا، از این دو سبک به صورت تلفیقی نیز می‌توان استفاده کرد و محدود به یک سبک نشد. در این سبک با انتخاب سرویس خواب به سبک مدرن می‌توانید از اکسسوری‌های کلاسیک و همچنین میز و صندلی چوبی نیز استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق خواب ساده ترکیه‌ای
برای داشتن یک اتاق خواب ساده به سبک ترکیه‌ای، بهتر است از رنگ‌های تیره استفاده نمایید.

طراحی اتاق خواب سبک روستیک

افرادی که به چیدمان‌های ساده و در عین حال زیبا علاقه دارند، معمولا با سبک روستیک ارتباط خوبی برقرار می‌کنند. سبک روستیک را می‌توان سبکی برگرفته از نحوه چیدمان خانه‌های روستایی دانست. در این سبک، همه لوازم به کار رفته در چیدمان از سادگی خاصی برخوردارند و ظاهر آن‌ها به گونه‌ای است که‌ می‌توان گفت کم‌ترین میزان تغییر و تزیین در طراحی‌شان صورت گرفته‌ است. سبک روستیک می‌تواند دکوراسیون اتاق خواب را بسیار آرامش‌بخش کند و گذشته از این، اجرای آن معمولا هزینه بسیار کمی‌ دارد؛ چرا‍که بیشتر وسایل با استفاده از تجهیزات و ابزارهای ساده قابل ساخت هستند.

اتاق خواب روستیک
طراحی اتاق خواب سبک روستیک

تخت خواب برای اتاق خواب روستیک

اگر می‌خواهید در طراحی داخلی و دکوراسیون اتاق‌تان پیروی سبک روستیک باشید، شاید بد نباشد پیش از هر چیز یک تخت جدید بگیرید. تخت‌هایی که به سبک روستیک ساخته‌ می‌شوند، شاید زیاد در ویترین فروشگاه‌ها به چشم نخورند و احتمالا برای پیدا کردن آن‌ها به وقت و حوصله بیشتری احتیاج داشته‌ باشید، اما مسلما این تخت‌ها می‌توانند تاثیر بیشتری در دکوراسیون اتاق شما اعمال کنند. تخت‌های روستیک معمولا ظاهر ساده و بی‌آلایشی دارند و تزیینات خاصی در آن‌ها دیده‌ نمی‌شود. اگر تخته چوب‌های رنگ نخورده با ظاهر طبیعی پیدا کنید، می‌توانید یکی از این تخت‌ها را سفارش بدهید.

  طراحی اتاق خواب کوچک

آویز عکس در اتاق خواب روستیک

گزینه بعدی برای تغییر شکل دکور اتاق خواب به سبک روستیک، آویز عکس است. استفاده از آویز عکس برای ایجاد یک محل مشخص جهت قراردادن عکس‌های خاطره‌انگیزتان می‌تواند ایده جالبی باشد. این آویزها از چند تخته چوبی تشکیل شده‌اند که می‌توانند از هم مجزا و یا به یکدیگر متصل باشند. برای وصل کردن عکس‌ها به این تخته‌ها از یک سیم یا طناب استفاده‌ می‌شود که از سویی تا سوی دیگر تخته کشیده‌ شده‌ است و نهایتا عکس‌ها به کمک گیره به این سیم یا طناب وصل خواهند شد. شما می‌توانید با تخته‌های یک پالت یا جعبه چوبی به راحتی چنین آویزی در حیطه دکوراسیون روستیک بسازید.

طراحی اتاق خواب روستیک
آویز عکس در اتاق خواب روستیک بسیار تاثیرگذار است.

جاشمعی دست ساز

داشتن یک جاشمعی ساده و زیبا در گوشه‌ای از اتاق هم خالی از لطف نیست. این جاشمعی را شاید به این سادگی‌ها در فروشگاه پیدا نکنید. بنابراین بهتر است در صورت تمایل، خودتان آن را بسازید. این جاشمعی تقریبا به شکل یک چهار پایه است. سطح بالایی آن به قسمت پایین انتقال پیدا کرده و محل قراردادن شمع‌ها و دیگر وسایل شما را تشکیل می‌دهد. ساخت این جاشمعی با کمک قطعات باریک چوب امکان‌پذیر است. کافی است این قطعات را به یکدیگر اتصال‌ داده و یک چهار پایه درست کنید.

شمع های دست ساز
جاشمعی دست‌ساز می‌تواند طراحی روستیک را دگرگون سازد.

ساعت دیواری برای اتاق خواب روستیک

یکی دیگر از ایده‌های دکوری برای ایجاد یک دکوراسیون روستیک در اتاق، نصب یک ساعت دیواری چوبی است. خوشبختانه انواع مختلفی از این ساعت‌ها را می‌توان در فروشگاه‌هایی که لوازم دکوری عرضه‌ می‌کنند، پیدا کرد. بنابراین شما برای‌ یافتن یک مدل زیبا و مناسب سردرگم نخواهید شد. اگر دوست دارید این ساعت را خودتان درست کنید. می‌توانید چند تخته چوبی تهیه کرده و مجموعه آن‌ها را طوری برش دهید که در کنار هم فرم یک دایره را تشکیل دهند. رنگ‌ زدن آن نیز اختیاری است و آن قدرها سخت نخواهد بود. در نهایت این عقربه‌ها و موتور هستند که باید برای راه‌اندازی ساعت اضافه کنید. می‌توانید در این رابطه از یک ساعت‌ساز کمک بگیرید.

ساعت اتاق خواب روستیک
ساعت دیواری برای اتاق خواب روستیک

شلف جعبه‌ای برای اتاق خواب روستیک

اگر می‌خواهید کم هزینه‌ترین و در عین حال دوست داشتنی‌ترین شلف‌های دنیا را داشته باشید، با انتخاب سبک روستیک تقریبا بهترین گزینه را پیش‌رو خواهید داشت. شلف‌ها در دکوراسیون روستیک معمولا مجموعه‌ای از جعبه‌های چوبی هستند که مشابه آن‌ها را در میوه فروشی‌ها دیده‌اید. این جعبه‌های میوه با قرارگرفتن در کنار هم و در فرم‌های مختلف می‌توانند یک شلف زیبا و ساده به شما هدیه دهند. شما می‌توانید جعبه‌ها را روی سطح زمین قرار دهید و یا آن‌ها را به دیوار بزنید. جعبه‌ها را رنگ نزنید، چرا که به همین شکل ساده و طبیعی به سبک روستیک نزدیک ترند.

شلف روستیک
شلف جعبه‌ای برای اتاق خواب روستیک

فانوس فلزی برای اتاق خواب روستیک

اگر خانه‌های روستایی و دکوراسیون آن‌ها را دیده‌ باشید، حتما فانوس‌های فلزی را به خاطر می‌آورید که در گوشه به گوشه فضاهای مختلف قرار گرفته‌اند. این فانوس‌ها می‌توانند نور ملایمی‌ به فضای اتاق بدهند که بسیار مطلوب است. شما می‌توانید از انواعی استفاده کنید که به صورت جاشمعی طراحی شده‌اند. فانوس‌ها را می‌توانید به واسطه یک تخته چوبی به سطح دیوار آویزان کنید یا درصورت تمایل روی زمین بگذارید. این فانوس‌ها می‌توانند نقش چراغ خواب شما را در دکوراسیون روستیک‌تان ایفا کنند.

فانوس فلزی برای طراحی اتاق خواب روستیک
فانوس فلزی می‌تواند در طراحی اتاق خواب روستیک تاثیرگذار باشد.

قالیچه کنفی اتاق خواب روستیک

از دیگر چیزهایی که یک دکوراسیون روستیک می‌طلبد، قالیچه‌ای است که دقیقا مطابق سبک چیدمان خانه‌های روستایی باشد. یکی از بهترین نمونه‌ها در این زمینه، قالیچه کنفی است. این قالیچه‌ها ظاهر ساده و گرمی‌ دارند و بخوبی با وسایل‌ چوبی و سایر اجزای دکور روستیک شما هم‌خوانی پیدا می‌کنند. پهن کردن یک قالیچه به این شکل می‌تواند دکور اتاق‌تان را حسابی سر‌و‌سامان‌ داده و به آن چیزی‌ که دنبالش هستید، نزدیک‌تر کند.

قالیچه اتاق خواب روستیک
قالیچه کنفی برای اتاق خواب روستیک

قفسه سبز برای اتاق خواب روستیک

پالت‌های چوبی و همچنین قفسه‌هایی که با چوب طبیعی ساخته‌ شده‌اند، می‌توانند محل خوبی برای قراردادن گلدان‌های اتاق‌تان باشند. این قفسه‌ها خصوصا برای گیاهانی مناسب‌اند که معمولا از محدوده گلدان تجاوز کرده و به صورت آویزان در می‌آیند. قفسه‌های چوبی مناسب برای ایجاد این فضای سبز کوچک را می‌توانید از مراکز فروش لوازم دکوری تهیه کنید. در غیر اینصورت می‌توانید با استفاده از جعبه‌های چوبی که پیشتر گفته‌ شد، چنین قفسه‌هایی را ایجاد کنید که بسیار کم هزینه‌تر خواهد بود.

قفسه برای طراحی اتاق خواب روستیک
طراحی قفسه مناسب برای طراحی اتاق خواب روستیک

میز کار برای اتاق خواب روستیک

داشتن یک میز کار به سبک روستیک می‌تواند بسیار کم هزینه‌تر از گزینه‌های دیگر باشد. برای اینکه یک میز روستیک داشته باشید، باید خودتان دست بکار شوید؛ چرا‌که نمونه چنین میزی برای دکوراسیون روستیک، کمتر در فروشگاه‌ها پیدا می‌شوند. خبر خوش این که ساخت چنین میزی چندان دردسر ندارد. تعدادی جعبه چوبی به همراه یک تخته بزرگ تهیه کنید و چیدمان آن‌ها را مطابق تصویر زیر انجام دهید. لازم نیست حتما لبه‌ها را به هم اتصال دهید. با این‌کار هر زمان که مایل باشید، می‌توانید چیدمان جعبه‌ها را عوض کرده و فرم جدیدی به میزکار خود بدهید.

طراحی میز کار برای اتاق خواب روستیک
میز کار مناسب برای طراحی اتاق خواب روستیک

اشتباهات رایج طراحی اتاق خواب

در دکوراسیون اتاق خواب ممکن است به دلیل اشتباهات طراحی، روند کار به آن زیبایی که می‌خواهیم پیش نرود و در نتیجه فضای آن با انتظارات ما هماهنگ نباشد. برای این‌که تمام عناصر و وسایل موجود در اتاق خواب را به شکلی هماهنگ و متعادل چیدمان کرده و به اتاقی بی‌نظیر دست پیدا کنید لازم است که به شکلی ظریف و حساس با این موضوع برخورد کنید. برای اینکه در شب تمام خستگی‌های روز گذشته را رفع کنید، به اتاق‌خوابی نیاز دارید که اشتباهات طراحی در آن به حداقل رسیده‌ باشد. در حقیقت طراحی اتاق خواب به شکلی بی‌نقص و کامل کاری دشوار است.

اشتباهات طراحی اتاق خواب
بهم ریختگی در اتاق خواب می‌تواند باعث از بین رفتن نظم اتاق خواب شود.

انتخاب تخت خواب نامناسب

ما انسان‌ها یک سوم از زندگی خود را در خواب سپری می‌کنیم. اگر این زمان را بجای یک تخت‌خواب نامناسب، بر روی تختی راحت بگذرانید، حال روحی شما در طول روز تاثیر مثبت خواهد گرفت. اتاق خواب نیز ظاهری زیبا خواهد یافت. به جای این‌که تخت خواب را به عنوان یک مبلمان در نظر بگیرید، آن را عنصر اصلی طراحی اتاق خواب تصور‌ کرده و با انتخاب تخت خوابی راحت و پوشاندن آن با روتختی زیبا و ظریف می‌توانید به اتاق خوابی فوق‌العاده دست پیدا کنید.

اشتباهات طراحی اتاق خواب
انتخاب تخت نامناسب می‌تواند طراحی اتاق خواب را به هم بزند.

نامرتب بودن فضای اتاق خواب

اگر کمد و کشوهای موجود در اتاق خواب برای نگهداری از لباس‌ها و لوازم شخصی شما کافی نباشند، اتاق خواب ظاهری نامرتب پیدا می‌کند و گویی با اشیاء اضافه دکوراسیون شده‌ است. این شرایط مانع از داشتن اتاقی مرتب شده و باعث می‌شود تا همیشه اتاق خواب شما ظاهری زشت داشته باشد. برای اینکه از ایجاد چنین شرایطی جلوگیری کنید، باید طراحی اتاق را بصورتی انجام دهید که فضای کافی برای لوازم داشته باشید. در اتاق خوابی زیبا، ظریف و شیک که همیشه مرتب و منظم است خواب راحت‌تری را نیز تجربه خواهید کرد.

اشتباهات طراحی اتاق خواب
منظم کردن و ترتیب دادن خاص به دکوراسیون اتاق خواب حائز اهمیت است.

بهم ریختگی فرش‌های کوچک

استفاده از فرش‌های متعدد کوچک بجای یک فرش‌ بزرگ در کف اتاق خواب ظاهری بهم ریخته و نامناسب به اتاق خواب خواهد بخشید. همچنین بدلیل این‌که فرش‌های کوچک مرتبا از جای خود تکان می‌خورند، ظاهری نامرتب در اتاق خواب ایجاد خواهند کرد. استفاده از یک فرش بزرگ و لطیف، به جای تعداد زیادی فرش کوچک اتاق خواب شما را به مکانی ظریف و زیبا تبدیل خواهد کرد. این‌گونه هم از تمیز کردن فرش‌های متعدد و هم از مرتب کردن آن‌ها نجات خواهید یافت.

اشتباهات طراحی اتاق خواب
طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب با ست کاغذ دیواری و فرش

استفاده از تابلو‌ها و قاب عکس‌های متعدد

زمانی که اتاق خواب به شکلی ساده و مینیمال طراحی شود، باعث می‌شود تا حال روحی بهتری را تجربه کنید. اتاق خواب‌هایی که به این شکل طراحی می‌شوند دارای ویژگی آرامش بخشی هستند. اما برخلاف این موضوع، اتاق‌هایی که با تابلوها و قاب عکس‌های متعدد تزئین شده‌اند فضایی بهم‌ریخته و خفه‌کننده ایجاد می‌کنند. اتاق خوابی که به شکلی ساده و تنها با یک تابلو دکوراسیون شده باشد باعث آرامش روحی و روانی شما خواهد شد.

استفاده از تابلو‌ها و قاب عکس‌های متعدد
استفاده از تابلو‌ها و قاب عکس‌های متعدد

وجود سیم برق‌های بهم پیچیده در اتاق خواب

اگر سیستم سیم‌کشی که برای لوازم برقی موجود در اتاق خواب مورد استفاده قرار می‌دهید از کف اتاق خواب عبور می‌کنند، در این صورت احتمال بهم پیچیدگی سیم‌ها و کابل‌های برق وجود دارد. در این شرایط ظاهری نامرتب و بهم‌ریخته بر اتاق حاکم خواهد شد. این نوع اتاق‌ها به جای آرامش‌بخشیدن به شما، باعث می‌شوند تا از نظر روحی بیشتر احساس خستگی کنید. به همین دلیل اتاق را به گونه‌ای طراحی کنید که احتمال به هم پیچیدگی سیم‌ها وجود نداشته باشد. برای به حداقل‌ رساندن اشتباهات طراحی اتاق خواب سیم‌های برق به جای وسط اتاق از کناره دیوار و پشت وسایل عبور داده‌ شوند.

به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *