مبلمان رنگی

مبلمان رنگارنگ در سالن پذیرایی؛ روش‌های بسیار زیادی برای اضافه کردن رنگ‌های روشن در یک اتاق پذیرایی مدرن وجود دارد. متداول‌ترین گزینه بدون شک دیوارهای شاخص هستند و تقریبا ۷۰ درصد صاحب‌خانه‌ها سعی می‌کنند با رنگ کردن یک دیوار در اتاق پذیرایی خود جلوه آن را با سریع‌ترین روش زیباتر کنند. اما چیزهای زیاد دیگری نیز وجود دارند که می‌توانید انجام دهید تا فضای اتاق پذیرایی خود را تغییر داده و جلوه آن را تماشایی و برجسته نشان دهید.

دکوری‌های رنگارنگ بار دیگر به حوزه مد و فشن بازگشته‌اند و دوره مبلمان‌هایی با رنگ سفید ساده و قهوه‌ای کسل‌کننده به پایان رسیده است. برای کسانی که عاشق رنگ‌های خنثی هستند، امروزه یک گزینه مبلمان مخملی خاکستری رنگ وجود دارد که وسیله دکوری اتاق پذیرایی جدید و مد روز محسوب می‌شود. اما برای آنهایی که به دنبال رنگ‌های روح بخش و نشاط انگیز می‌گردند رنگ‌های خیلی بیشتری وجود دارد.

کاغذ دیواری مدرن
انتخاب طرح شاخ و برگ هماهنگ رنگ با مبلمان شما، هارمونی بسیار زیبایی می‌سازد.

استفاده از مبلمان رنگارنگ برای فضای پذیرایی

به چیدمان قدیمی اتاق پذیرایی خود می‌توانید با یک مبلمان یا نیمکت رنگی حیاتی تازه بخشیده و فضایی جذاب را ایجاد کنید. به علاوه آن می‌تواند به عنوان یک کانون توجه زیبا عمل کند و تن رنگ تاکیدی موجود در اتاقتان را تنظیم کند. از آن جا که تغییر مبلمان به طور منظم یک گزینه قابل قبول نیست (حداکثر برای بسیاری از ما)، انتخاب مبلمان رنگ روشن برای آنهایی که به سرعت از یک رنگ دلزده می‌شوند و تمایل دارند مرتبا رنگ‌ها را عوض کنند مناسب نمی‌باشد.

مبلمان تماشایی به رنگ قرمز

خرید مبلمان در بیشتر اوقات انتخاب دشواری است. خرید مبلمان رنگ خنثی این امتیاز را دارد که با تغییر طرح رنگی دیوارها یا کاغذ دیواری پذیرایی در طول زمان امکان هماهنگ‌سازی آن به صورت راحت‌تری وجود دارد. مبلمان به رنگ خاکستری، قهوه‌ای یا سفید این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانید رنگ‌های تاکیدی اتاق نشیمن خود را به راحتی و بدون هیچ زحمتی تغییر دهید.

  بررسی مهم‌ترین تفاوت‌های کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک

مبلمان قرمز رنگ می‌تواند رنگ و روی شاد و متمایز فصل بهار را برای شما ایجاد کند. مبلی با این رنگ یک وسیله دکوری در اتاق‌تان محسوب می‌شود که نگاه‌ها را به سمت خود جلب کرده و به ویژگی برجسته فضایی که آن را زینت بخشیده تبدیل می‌شود. مبلمانی به رنگ قرمز در انتخاب مبلمان پذیرایی در سبک‌های مختلفی همچون التقاطی، آسیایی و حتی اسکاندیناوی باعث یکپارچه شدن و زیباتر شدن فضای اتاق می‌شود.

کاغذ دیواری گلدار
هارمونی رنگ قرمز با انتخاب کاغذ دیواری طرح گلدار در این فضا بسیار جذاب شده است.

درخشندگی زرد آفتابی برای مبلمان پذیرایی

یک کاناپه شیک به رنگ زرد می‌تواند تعادل خوبی بین جلوه رنگی و ظرافت زیبا در یک اتاق پذیرایی که به کمی از هر دوی این ویژگی‌ها نیاز دارد برقرار می‌کند. این معمولا در مبلمانی به رنگ‌های زرد و لیمویی کمرنگ دیده می‌شود که همزمان هم رنگ‌های روشن و هم خنثی محسوب می‌شوند. آن‌هایی که به دنبال گزینه‌های به رنگ آفتابی‌تر هستند می‌توانند مبلمانی به رنگ زرد انبه، خردل، آفتاب‌گردان، عسل و طلا انتخاب کنند. مبلمان زرد رنگ به نظر می‌رسد که در اتاق‌هایی با پس زمینه عمدتا سفید جذاب‌تر هستند و به فضای اتاق نشیمن جلوه‌ای آفتابی می‌دهند که می‌تواند با گذشت زمان همچنان زیبا بماند.

مبلمان زرد
اگر کاغذ دیواری شما با رنگ مبلمان شما هماهنگی داشته باشد، فضای شما را غرق در نور نشان می‌دهد

جذبه‌های کلاسیک رنگ آبی برای مبلمان پذیرایی

چیزی که حتی از مبلمانی به رنگ‌های روشن زرد مرسوم‌تر است مبلمان به رنگ آبی کم رنگ است. برای بسیاری، این مبلمان مناسبی است چرا که روشنی و نشاط‌انگیزی را با ویژگی ترکیب شدن با طرح‌های رنگی و سبک‌های گسترده متعادل می‌گرداند. اگر در حال خریداری یک مبلمان به رنگ آبی کبالتی، مخملی آبی یا نیلی هستید دو روش مجزا وجود دارد که می‌توانید با توجه به سبک اتاق پذیرایی‌تان اتخاذ کنید. سبک ویکتوریایی را می‌توانید با به کار بردن طراحی داخلی سنتی و ترکیب کردن رنگ آبی با طلایی در فضای پذیرایی خود ایجاد کنید. اما اگر اتاق پذیرایی به سبک مدرن را ترجیح می‌دهید آن‌گاه سبک التقاطی، ساحلی، اسکاندیناوی و حتی سبک‌های معاصر می‌توانند به راحتی با این مبل آبی زیبای شما هماهنگ گردند.

  طراحی فضای غذاخوری
سبک کلاسیک در چیدمان
اگر مبلمان شما کلاسیک است حتما از طرح و رنگ‌های اصیل برای انتخاب کاغذ دیواری استفاده کنید.

مبلمان پذیرایی به رنگ سبز پرزرق و برق

برخلاف مبلمان قرمز، آبی و زرد، مبلمانی به رنگ سبز کمیاب است و بیشتر صاحب‌خانه‌ها دوست ندارند از این رنگ استفاده کنند. یکی از دلایل آن به خاطر ماهیت پیچیده این رنگ است که اجازه نمی‌دهد شما سبک‌ها و تم‌های خیلی زیادی را به کار بگیرید. به علاوه با مبلمانی به رنگ روشن سبز مجبور می‌شوید در فضای بقیه اتاق تا حد ممکن از رنگ خنثی استفاده کنید و تغییرات دادن طرح‌های رنگی در آینده در محدودیت قرار می‌گیرند. اما اگر هنوز عاشق این رنگ هستید، پس آن را به کار بگیرید!

کاغذ دیواری کلاسیک
می‌توانید با توجه به جنس پارچه مبلمان طرح کاغذ دیواری را انتخاب کنید.

طرح ریزی چیدمان مبلمان اتاق پذیرایی

اگرچه شما مبلمانی با جلوه منجسم برای اتاق پذیرایی خود پیدا کرده‌اید، اما حالا باید مکان مناسب و نحوه چیدمان این مبلمان را پیدا کنید. اگر چیدمان یا تغییر دکوراسیون اتاق پذیرایی در لیست کارهایی که باید انجام دهید می‌باشد نگران نباشید.

طرح چیدمان سنتی مبلمان

در این طرح مبلمان اطراف شومینه چیده می‌شوند و دو مبل ۳ نفره روبه‌روی هم قرار می‌گیرند. در بخش دورتر این طرح یک مبلمان بزرگ‌تر برای مثال ۴ نفره قرار می‌گیرد که روی عرض اتاق قرار می‌گیرد و روبه روی شومینه است. دو صندلی کوچک نیز جلو و نزدیک شومینه گذاشته می‌شوند و روبروی دیگر مبل‌ها قرار می‌گیرند. یک میز عسلی بزرگ در وسط اتاق این طرح را برجسته‌تر نشان می‌دهد.

  برترین سیستم‌های امنیتی هوشمند برای خانه
مبلمان سبز
گاهی با انتخاب کاغذ دیواری فقط برای یک دیوار فضای شما به کلی تغییر می‌کند.

طرح چیدمان معاصر مبلمان پذیرایی

برای یک فضای معاصر، همان طرح سنتی را تکرار کنید با این تفاوت که مبلمان آن را با مدل‌های کوچک‌تر تعویض کنید. به جای قراردادن یک مبل بزرگ در بخش دورتر این طرح، از یک پاف بزرگ یا مبل تخت خوابی استفاده کنید. به جای استفاده از دو صندلی در جلوی شومینه، دو چهار پایه دارای کوسن‌هایی با الگوهایی متمایز استفاده کنید. از آنجایی که پاف بزرگ و چهارپایه‌ها فضای بیشتری را باز می‌گذارند اتاق بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. این طرح به خصوص در اتاق‌های پذیرایی کوچک کاربردی می‌باشد.

مبلمان آبی
اگر طرح انتخابی شما برای کاغذ دیواری شلوغ است به هارمونی چیدمان خود توجه داشته باشید.

طرح جدید و خلاقانه برای مبلمان

به جای چیدن مبلمان اتاق پذیرایی حول یک شومینه، با قراردادن چهار صندلی اطراف یک میز عسلی محلی محاوره اجتماعی و مدرن فراهم کنید. در این طرح نیازی نیست که شومینه داشته باشید چرا که میز عسلی به عنوان کانون توجه این اتاق عمل می‌کند. سعی کنید از صندلی‌های گردان در اطراف میز برای راحتی و سهولت در مکالمه استفاده کنید. ضمنا میز گرد باعث می‌شود که میهمانان راحت‌تر با یکدیگر در تعامل باشند.

مبلمان اطراف شومینه
چیدمان مبلمان در اطراف شومینه باید بسیار اصولی باشد تا به زیبایی محیط آسیبی نرسد.

طرح چیدمان با مبلمان متفاوت

آیا فردی هستید که به آسانی از یک طرح دل‌زده می‌شوید؟ پس در طرح چیدمان مبلمان‌تان از چند نوع مبل استفاده کنید. به جای دو مبل کوچک روبروی یکدیگر (همانند آن چه در طرح سنتی دیدید)، دو صندلی روبروی یک کاناپه قرار دهید. دو چهار پایه در یک طرف اضافه کنید و در طرف دیگر نیز برای تکمیل فضای مربعی از یک مبل بزرگ استفاده کنید. این طرح همچنان ویژگی مربعی و در نتیجه محاورهای خود را حفظ می‌کند اما در این جا دیگر الگوی تکراری مبل، مبل، صندلی، صندلی وجود ندارد و برای تنوع در اطراف میز از چهار نوع مبل مختلف استفاده شده است.

کاغذ دیواری مدرن
انتخاب کاغذ دیواری مدرن باید با سبک مبلمان شما هماهنگی داشته باشد.
به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *