دکوراسیون صنعتی

طراحی داخلی صنعتی چیست؟ ما برای شما این سوال را پاسخ خواهیم داد. در این سبک از دکوراسیون برخلاف بسیاری از سبک‌ها که سعی در پوشش و مخفی‌سازی مصالح دارند، نمایش مصالح هیچ مشکلی ندارد. در حقیقت دکوراسیون صنعتی در تلاش است که ظاهری خام و ناتمام را به نمایش بگذارد، البته طراحی چنین سبکی با فکر، معیار و اصول و تلاش‌های بسیاری انجام می‌شود. دکوراسیون صنعتی روز‌به‌روز در حال پیشرفت است. شما این سبک از طراحی را در بسیاری از آپارتمان‌های مدرن، فضا‌های تجاری و رستوران‌های مدرن در سراسر جهان مشاهده می‌کنید. رنگ‌های خنثی، اکسسوری‌های مدرن، سطوح چوبی و فلزی در این سبک بسیار کاربردی هستند. گاهی می‌توان دکوراسیون صنعتی را به نمای یک انبار تشبیه کرد. بسیاری از علاقمندان به سبک‌‌های مجلل گاهی با استفاده از مبل‌های قدیمی و آباژور‌های فلزی تا حدودی این سبک را در فضای خود شبیه‌سازی می‌کنند.

 

ویدئو کاغذ دیواری مناسب دکوراسیون صنعتی

 

دکوراسیون صنعتی
دکوراسیون صنعتی با هزینه‌ای مناسب فضایی شگفت‌انگیز برای شما می‌سازد.

تعریف ساده‌ای از دکوراسیون صنعتی

یکی از نکات جالب در این سبک توجه به عناصری است که شاید افراد معمولی تمایل به پوشاندن آنها دارند. لوله‌های آب و یا کانال‌ها شاید در نگاه اول جذابیتی نداشته باشد اما استراتژی این سبک در حقیقت رهایی از قوانین تکراری است. شاید شبیه‌سازی فضای یک آپارتمان یا رستوران به فضا‌های صنعتی مانند کارخانه‌ها چالش بر‌انگیز باشد اما انتخابی است که شهامت شما را در متفاوت بودن به رخ همگان می‌کشد.

دکوراسیون صنعتی
دکوراسیون صنعتی تا حدودی به دکوراسیون مدرن شباهت دارد.

رنگ‌های مهم در دکوراسیون صنعتی

یکی از ملزومات دکوراسیون صنعتی توجه فراوان به رنگ‌ها می‌باشد. استفاده از رنگ‌ها نباید ساده باشد، بلکه باید با تکنیک‌های مختلف سایه‌پردازی استفاده شود. برای مثال از رنگ‌های قهوه‌ای، سفید و سیاه چگونه باید استفاده کرد؟ در ابتدا با ترکیب سایه‌های مختلف از رنگ قهوه‌ای و خرمایی فضا را آرامش‌بخش می‌کنیم. سفید را به فضا اضافه می‌کنیم تا لطافت و پاکی را شبیه‌سازی کنیم و سپس با استفاد از رنگ مشکی قدرت را به فضا هدیه می‌دهیم و این‌گونه احساسات مختلف را در این سبک ادغام می‌کنیم.

دکوراسیون صنعتی
یکی از متریال‌های اصلی در دکوراسیون داخلی چوب است.

 

دکوراسیون صنعتی
اکسسوری‌ها به سبک شما جلوه‌ای متفاوت می‌بخشند.

نور‌پردازی صنعتی را فراموش نکنید

هر سبکی از طراحی داخلی نور‌پردازی مخصوص به خود را دارد. نور پردازی سبک صنعتی نیزبه روش‌های مختلفی انجام می‌شود. نکته‌ای که نور پردازی سبک صنعتی را جذاب می‌کند، تبدیل ساده‌ترین لامپ‌ها به یک سیستم نور پردازی پیشرفته است. اکنون شما این فرصت را دارید که با خرید انواع لامپ‌های متفاوت و زیبایی که در بازار وجود دارد، سیستم نور پردازی خود را طراحی کنید. لامپ‌ها شما می‌توانند بزرگ، کوچک و در انواع طرح‌های مختلف باشند. کابل‌های برق می‌توانند به صورت مستقیم از سقف آویزان باشند یا برای ترسیم اشکال پیچیده‌تر و هندسی از آنها استفاده کرد. دکوراسیون صنعتی با کم‌ترین بودجه قابل طراحی و اجرا است. در این سبک شما می‌توانید از تمام سیم‌ها و کابل‌ها به سادگی در سیستم نور‌پردازی استفاده کنید.

دکوراسیون صنعتی
در این سبک نیز مانند تمام سبک‌ها انتخاب سیستم نورپردازی صحیح بسیار مهم است.

 

دکوراسیون صنعتی
نیازی به انتخاب لوستر‌های سلطنتی نیست این سبک ساده پسند است.

استفاده از چوب‌های آسیب دیده در دکوراسیون صنعتی

یکی از متریال‌های کلیدی در این سبک چوب است. در حقیقت چوب‌های آسیب دیده که حالا ظاهری نامتقارن دارند کاملا مناسب دکوراسیون صنعتی هستند. جذابیت این‌گونه از چوب‌ در زمانی که رنگ کاملا یکسانی ندارند برای دکوراسیون صنعتی بسیار جذاب‌تر است. چوب‌ها آرامشی عجیب برای فضای شما می‌سازند. خرید مبلمان‌های چوبی برای این سبک بسیار ساده است. گاهی مبلمانی که شاید در بازار محبوبیت چندانی ندارد می‌تواند درخشش خیره‌کننده‌ای در این سبک داشته‌ باشد. اگر از مهارت‌های خود به خوبی استفاده کنید این قابلیت را دارید که تکه چوبی را میز‌ کار یا قفسه تبدیل کنید و این یک فرایند عالی است. گاهی برخی از دست‌فروشان برای سبک دکوراسیون صنعتی کالا‌های کاربردی و موثری دارند. با خرید‌های ساده و کم هزینه در این سبک شما فرصت کافی برای کنترل بودجه خود دارید.

دکوراسیون صنعتی
چوب‌های خام را با تغییر کاربری در این سبک استفاده کنید

 

دکوراسیون صنعتی
این سبک به دنبال انتخاب‌های خاص و متفاوت است

متریال فلز در دکوراسیون صنعتی

در طراحی داخلی صنعتی قطعا از قطعات فلزی مشکی بسیار استفاده می‌شود. استفاده از مجسمه‌های و اکسسوری‌های فلزی در این سبک بسیار محبوب است و از این نظر تا حدودی به سبک مدرن تشابه دارد. به یاد داشته باشید که استفاده از متریال فلز فقط مربوط به شیرآلات یا کابینت‌ها نیست. فلز این شانس را دارد که کاربرد‌های مختلف خود را در سبک شما نشان دهد. برای مثال قفسه‌بندی، ساخت میز یا صندلی‌های پایه فلزی گزینه‌های مناسبی برای استفاده از متریال فلز هستند.

 دکوراسیون صنعتی
فلز یکی از متریال‌های محبوب در این سبک است

الگو‌سازی مناسب در دکوراسیون صنعتی

اگر در فضای شما هیچ عنصر ساختاری برای آشکار سازی وجود ندارد، نگران نباشید می‌توانید با ترفند‌هایی آنها را در فضای خود خلق کنید. برای مثال برای پوشش دیوار‌ها می‌توانید از کاغذ دیواری در طرح‌ و رنگ‌های مناسب استفاده کنید. کاغذ دیواری‌‌های سه بعدی گزینه‌های خیلی مناسبی هستند و در طرح‌های فوق‌العاده‌ای قابل طراحی و اجرا هستند. از سیم‌ها، لوله‌ها و کانال‌های تزئینی می‌توانید کمک بگیرید تا سبک شما بی‌نقص دیده شود. این سبک شما را به سوی خریدی ارزان هدایت می‌کند. لوازم جانبی مانند: قطعات چوبی، لوله‌های فلزی، زنجیر، صفحات ماشین و قر ‌قره‌ها با روش‌های مختلفی تغییر کاربری دهید و سبک خود را شگفت‌انگیز کنید.

دکوراسیون صنعتی
انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی در این سبک معجزه‌ای عجیب می‌سازد

نکات پایانی در رابطه با دکوراسیون صنعتی

این سبک بسیار محبوب است و ما اطمینان داریم برای مدت‌های طولانی در دنیای طراحی داخلی جایگاه خود را حفظ می‌کند. از آنجایی که شاید خیلی از عیوب ساختمان نمایی جالب را در این سبک می‌سازند، بسیاری از طراحان برای مدیریت بهتر بودجه این سبک را پیشنهاد می‌دهند. فقط قبل از هر اقدامی مشورت با طراحان‌ حرفه‌ای را فراموش نکنید. طراحان یک نمای شبیه‌سازی سه‌بعدی و لیست خرید تجهیزات لازم را در اختیار شما قرار می‌دهند. ما به شما این نوید را می‌دهیم که این سبک از طراحی و چیدمان شما را متفاوت می‌کند.

 

دکوراسیون صنعتی
این روزه بسیاری از رستوران‌ها به این سبک علاقه بسیاری پیدا کرده‌اند
به اشتراک بگذارید

2 دیدگاه

  • دکوراسیون صنعتی برای خونه هایی که نورگیر نیستن میشه پیاده کرد؟

    • بستگی به سلیقه شما دارد
      برای خانه هایی که نورگیر نیستن مناسب نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *