دکوراسیون اتاق نشیمن

شما در طول روز چه مدت زمانی را در اتاق نشیمن سپری می کنید؟ اتاق نشیمن یکی از مهم ترین بخش های خانه است؛ که همه ما برای استراحت، تماشای تلویزیون، معاشرت با یکدیگر و … مدت زمان طولانی را در آن می گذرانیم؛ به همین دلیل، طراحی اتاق نشیمن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. طراحان دکوراسیون داخلی، به تازگی ایده های خلاقانه و جذابی را برای طراحی و دیزاین اتاق نشیمن مطرح کرده اند. با استفاده از این ایده ها، می توانید اتاق نشیمنی با فضای دنج، جذاب و مدرن را در منزل خود داشته باشید. در ادامه این مطلب از اکستریم والز، بهترین ایده های دکوراسیون اتاق نشیمن را مورد بررسی قرار می دهیم.

نکات مهمی که حین طراحی اتاق نشیمن باد مد نظر داشت

4 اصل طلایی برای طراحی اتاق نشمین

برای ایجاد یک فضای دلنشین و جذاب در اتاق نشیمن باید اصول و قواعد استانداردی رعایت شود. این اصول عبارتند از:

 • بین هر مبل با سایر وسایل یا مبل دیگر باید حداقل 40 سانتی‌متر فاصله در نظر گرفته شود.
 • صندلی‌ها و مبل‌ها نباید نسبت به سایر وسایل دیگر ابعاد بزرگ‌تر و غیر متعارفی داشته باشند.
 • استفاده از کاغذ دیواری‌هایی با رنگ‌ خنثی و قابل ست کردن در این زمینه عالی است.
 • نورپردازی اتاق نشیمن باید با شدت رنگ دیوارها یا رنگ کاغذ دیواری خوانایی داشته باشد.
طراحی اتاق نشیمن
نمونه‌ای از طراحی اتاق نشیمن مدرن

طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن

 

قوانین طلایی برای طراحی اتاق نشیمن

قبل از دیزاین اتاق نشیمن بهتر است برخی نکات اولیه را در نظر گرفته و بر اساس آن ها این فضا را طراحی و دیزاین کنید. از این نکات به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • مشخص کردن نوع کاربری اتاق نشیمن

برخی از افراد بیشتر زمان خود را به تماشای تلویزیون در اتاق نشیمن می گذرانند؛ در حالی که برخی دیگر اتاق نشیمن را به عنوان فضایی دنج و آرام برای معاشرت و پذیرایی از مهمان در نظر می گیرند. بنابراین بهتر است در ابتدا کاربرد اتاق نشیمن را بر اساس نیاز و اهداف خودتان مشخص کرده و بر اساس آن، این فضا را طراحی کنید. تعیین نیازهای افرادی که در آن زندگی می‌کنند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. حین طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن باید به تفاوت نشیمن و پذیرایی دقت داشت تا به اشتباه در طراحی این دو فضا تداخل به وجود نیاید.

توجه به جهت و میزان نور اتاق نشیمن

 • استفاده بهینه از فضای اتاق نشیمن

اگر می خواهید از فضای اتاق نشیمن به صورت بهینه استفاده کنید، می توانید وسایل مختلف را به گونه ای بچینید که به اندازه کافی از یکدیگر فاصله داشته باشند. همچنین استفاده از پارتیشن های متحرک این امکان را به شما می دهد که عناصر مختلف مثل مبلمان و میز غذا خوری را از یکدیگر جدا کنید.

طراحی اتاق نشیمن
طراحی اتاق نشیمن کوچک
طراحی اتاق نشیمن
استفاده از رنگ‌های متضاد در اتاق نشیمن
 • توجه به جهت و میزان نور اتاق نشیمن

روشنایی و نور از ارکان اصلی در دکوراسوین اتاق نشیمن به حساب می‌آید. میزان تابش نور طبیعی و جهت حرکت روزانه نور از زمان طلوع تا زمان غروب باید به خوبی ارزیابی شود. با توجه به الگوهایی که در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن باید مد نظر داشت رعایت چند نکته ضروری است که عبارتند از:

 • میز ناهار خوری باید دارای نور خوب و قوی باشد.
 • منطقه تلویزیونی باید دارای نورهای پراکنده و قابل تنظیم باشد.
 • ناحیه مطالعه بنا به روحیه فرد (نور کم یا نور زیاد) باید دارای نور مستقیم باشد.

در صورتی که اتاق نشیمن خانه نورگیر نباشد؛ توجه به محل‌های نورپردازی مصنوعی در طراحی حتما باید مد نظر قرار بگیرد.

طراحی اتاق نشیمن
زیباتر کردن فضا با کمک نور طبیعی
طراحی اتاق نشیمن
نورپردازی سالن نشیمن شما نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، کاغذ دیواری‌های روشن فضای شما را‌ پرنورتر و بزرگ‌تر نشان می‌دهند.

 

 • انتخاب مبلمان مناسب و چیدمان اصولی آن ها

ازآنجایی که فضا در خانه‌های امروزی روزبه‌روز کوچک‌تر می‌شود معمولا در معماری جدید اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری در یک محیط ادغام می‌شوند. حتی آشپزخانه و ورودی نیز بخشی از این فضا به حساب می‌آیند. این شیوه به اصطلاح پلان فضای باز نام دارد  که ویژگی اصلی آن نبود دیوارهای جداکننده است. فضای باز در دکوراسیون داخلی علی رغم نکات مثبتی که در خود دارد معایبی نیز به همراه دارد.

به صورت کلی در اتاق نشیمن وسایلی مانند میز تلویزیون، بعضی مواقع شومینه، میز ناهار خوری، میز مطالعه و ورودی اتاق‌های خواب را می‌توان دید. بنابراین عدم توجه به دکوراسیون اتاق نشیمن موجب تبدیل شدن این فضا به انبوهی از مبلمان می‌شود. در چینش دکوراسیون اتاق نشیمن دو اصل مهم تعادل و تقارن همیشه باید مد نظر گرفته شود.

بهتر است قبل از انتخاب و  نحوه چیدمان مبلمان به متراژ و شکل اتاق نشیمن توجه کنید. به عنوان مثال چیدمان مبلمان در فضای مربعی با مستطیلی متفاوت است. همچنین اگر اتاق نشیمن کوچکی دارید، حتما از مبلمان جمع و جور و مدرن استفاده کنید. نوع چیدمان مبلمان باید به گونه ای باشد که به راحتی در اتاق نشیمن رفت و آمد کنید.

طراحی اتاق نشیمن
در انتخاب مبلمان و همچنین انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری به متراژ فضا توجه داشته باشید.
طراحی اتاق نشیمن
اگر فرم مبلمان شما ساده باشد می‌توانید به سراغ کاغذ دیواری با طرح‌های شلوغ بروید.
طراحی اتاق نشیمن
در هنگام چیدمان مبلمان به تعداد افراد خانواده توجه داشته باشید تا بتوانید چیدمان صمیمی‌تری داشته باشید.

 

 • آینه‌های قدی و تاثیر معجزه‌گر آن در دکوراسیون اتاق نشیمن

استفاده از آینه بخصوص در دکوراسیون اتاق نشیمن در فضاهایی که متراژ کوچکتری دارند معجزه‌گری می‌کند. آینه به واسطه نوع بازتابی که از وسایل خانه دارد فضا را دوبرابر نشان می‌دهد. انگار فضایی مجازی به فضای اصلی اتاق نشیمن اضافه گشته است.

آینه‌های قدی و تاثیر معجزه‌گر آن در دکوراسیون اتاق نشیمن

 •  انتخاب فرش با ابعاد مناسب

اگر می خواهید طراحی اتاق نشیمن شما کاملا شیک و امروزی داشته باشد، حتما فرشی با طرح و اندازه مناسب تهیه کنید. انتخاب فرش کوچکتر یا بزرگتر از نیازتان، فضای اتاق را دچار بی نظمی می کند. معمولا انتخاب فرش باید بر اساس اندازه اتاق نشیمن باشد. در نشیمن‌های بزرگ دست طراح برای انتخاب فرش بازتر است. چون می‌تواند چیدمان‌های متنوعی ایجاد کند. معمولا برای طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن‌های کوچک بهترین گزینه انتخا فرش‌هایی با طرح خلوت و رنگ‌های روشن است.

طراحی اتاق نشیمن
فرش پشمی در اتاق نشیمن

انتخاب فرش‌هایی با طراحی مناسب

انتخاب پرده مناسب برای اتاق نشیمن

از آن‌جایی که اتاق نشیمن مکانی است که در آن از مهمان‌های خود پذیرایی کرده و با دوستان و خانواده زمان خود را سپری می‌کنیم، باید پرده این اتاق را متناسب با رنگ‌های موجود در محیط انتخاب کرده و پرده‌ای را به کار ببرید که با انرژی مثبت خود به محیط آرامش ببخشد. برای مثال پرده‌ای با رنگ‌های یاسی، نیلی و گلبهی، اگر با سایر رنگ‌ها موجود در مکان هماهنگی داشته باشد، هم فضای اتاق را با هوای بهاری پر خواهد کرد و هم با لطافت و زیبایی خود نظر همه را به خود جلب خواهد خواهد کرد.

طراحی اتاق نشیمن
استفاده از دیوارپوش تیره با پرده‌های کرم رنگ

پرده‌های ضخیم ضد آفتاب

در میان مدل‌های پرده، انتخاب پرده‌های ضخیم و تیره که از ورود نور خورشید جلوگیری کرده و به عنوان پرده‌های ضد آفتاب نیز شناخته می‌شوند، مانع از ورود شدید نور خورشید به اتاق نشیمن خواهد شد. می‌توانید این پرده را با پرده‌های توری ترکیب کرده و در صورت نیاز نور خورشید را وارد اتاق کرده و در صورت تمایل پرده‌های ضخیم را کشیده و مانع ورود نور شوید. در انتخاب پارچه پرده، پارچه‌ای با طرح‌های اصیل و با رنگی کامل کننده طراحی باعث می‌شود تا به اتاقی زیبا و چشم‌نواز دست پیدا کنید.

طراحی اتاق نشیمن
پرده ضخیم در نشیمن
طراحی اتاق نشیمن
استفاده از پرده‌های ضخیم در اتاق نشیمن

پرده‌های بزرگ

اگر اتاق نشیمنی بزرگ در اختیار دارید و یا پنجره‌ای بزرگ در اتاق وجود دارد، کاری که باید انجام دهید این است که پرده‌ای متناسب با ابعاد اتاق انتخاب کنید. پرده‌های بزرگ ممکن است که ظاهری نامناسب ایجاد کنند، به همین دلیل از اکسسوری‌ها پرده استفاده کرده و قسمت چوب پرده را با به کار برده کتیبه بپوشانید تا پرده‌ای لوکس و زیبا را به نمایش بگذارید. رنگ و مدل پرده و کتیبه باید مکمل یکدیگر بوده و اکسسورهای پرده به شکلی مناسب مورد استفاده قرار بگیرند.

طراحی اتاق نشیمن
استفاده از پرده‌های بزرگ در اتاق نشیمن

پرده‌های کرکره‌ای

در سال‌های گذشته پرده‌های کرکره‌ای بسیار پرکاربرد شده‌اند. از آن جایی که این مدل بسیار پرطرفدار است، رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی برای آن وجود داشته و مدل‌های متعددی را در اختیار شما قرار می‌دهد. این پرده‌ها را می‌توانید به شکل ساده، طرح‌دار و یا راه راه که با نام زبرا شناخته می‌شود و در جنس میزانی که می‌خواهید نور را وارد اتاق کنید، برای اتاق نشیمن مدلی ایده‌آل به شمار می‌رود.

طراحی اتاق نشیمن
استفاده از پرده کره‌کره‌ای در اتاق نشیمن
طراحی اتاق نشیمن
استفاده از پرده‌های کرکره‌ای در اتاق نشیمن

پرده‌های توری

اگر اتاق نشیمن شما به سمتی مانند شمال قرار دارد که نور کافی دریافت نمی‌کند، به جای انتخاب پرده‌ای ضخیم و تیره، از دو لایه پرده توری استفاده کنید تا اتاق نشیمن در طول روز از نور کافی بهره‌مند شود. اگر می‌خواهید شب‌ها حریم خصوصی خانه را حفظ کنید می‌توانید یکی از لایه‌های توری را به رنگ تیره انتخاب کرده و از زیبایی کنتراست ایجاد شده میان پرده‌ها برای زیباتر کردن اتاق نشیمن استفاده کنید.

طراحی اتاق نشیمن
نمونه‌ای از پرده توری در اتاق نشیمن

مدل پرده والان‌دار

یکی دیگر از مدل‌های پرکاربرد برای پرده نشیمن و پذیرایی، پرده‌های والان‌دار است. برای این‌که کمی‌ جلوه بیشتری به پرده‌ها بخشیده و ظاهری مجلل به آن‌ها بدهید می‌توانید از والان برای تزیین قسمت بالایی پرده استفاده کنید. از آن‌جایی که این والان‌ها کاملا مجزا از پرده هستند می‌توان آن را به عنوان یک اکسسوار پرده نیز در نظر گرفت.

طراحی اتاق نشیمن
پرده والان در اتاق نشیمن

معمولا برای اتاقی که دارای پنجره‌ای کوچک است، برای این‌که از نور طبیعی روز بیشتر استفاده شود، پرده‌های توری و نازک برای آن انتخاب می‌شوند، در حالی که در اتاق و یا نشیمنی که دارای پنجره‌های بزرگ است و یا حتی یکی از دیوارهای آن شیشه‌ای است، پرده‌های ضخیم و تیره کاربرد بیشتری دارند. زمانی که در انتخاب پرده کاربرد اتاق را در نظر داشته باشید، می‌توانید کیفیت و راحتی اتاق را در بالاترین میزان ممكن حفظ کنید.

 • استفاده از فضاهای خالی را به حداکثر برسانید

در طراحی اتاق نشیمن گوشه‌ها اغلب نادیده گرفته می‌شوند، در صورتی که این فضاها ارزش بسیاری دارد. اضافه کردن قفسه و کمد شناور یا توکار در این نقاط بهترین استفاده را به ساکنین خانه می‌دهد. با نورپردازی مناسب می‌توانید از گوشه‌های اتاق، فضایی زیبا و رومانتیک به وجود آورید. انتقال کتابخانه و چیدمانی همراه با اکسسوری‌های متنوع، استفاده از آباژور و ترکیب آن با رنگ‌های کاغذ دیواری ارزش این کنج‌‌ها را به ما نشان خواهد داد.

طراحی اتاق نشیمن
با توجه به اصول رنگ‌ها برای سالن نشیمن شما می‌توانید فضای گرم‌تر و صمیمانه‌تری برای سالن نشیمن خود بسازید
 •  انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها

انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها، از دیگر نکات مهمی است که در طراحی اتاق نشیمن باید به آن توجه کنید. در سال های اخیر بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای رنگ از کاغذ دیواری با طرح ها و رنگ های مناسب برای اتاق نشیمن خود استفاده کنند. برند اکستریم والز، یکی از معتبرترین برندهای کاغذ دیواری است که انواع کاغذ دیواری های مدرن، کلاسیک، مینیمال و …. را به بازار عرضه کرده است. در ادامه با بهترین رنگ های کاغذ دیواری برای اتاق نشیمن آشنا شوید.

 

 • رنگ های خنثی

رنگ های خنثی شامل سفید، خاکستری، قهوه ای و … می شوند. استفاده از کاغذ دیواری با این رنگ ها، فضایی جذاب و مدرن را در اتاق نشیمن شما ایجاد می کنند. اکستریم والز، کاغذ دیواری های سفید، کرم و خاکستری با طراحی بسیار ساده و مشابه رنگ را به بازار عرضه کرده است. همچنین آلبوم کربن از جدیدترین آلبوم های اکستریم والز است؛ که انواع کاغذ دیواری های مدرن با رنگ های خنثی را می توانید در آن پیدا کنید.

طراحی اتاق نشیمن
ترکیب رنگ طوسی و سایر رنگ‌ها
طراحی اتاق نشیمن
برای طراحی اتاق نشیمن می‌توان از رنگ‌های خنثی استفاده کرد
طراحی اتاق نشیمن
سالن نشیمن شما نباید فضای خسته کننده‌ای باشد از ترکیب رنگ‌ها با رنگ سفید بسیار کمک بگیرید.
طراحی اتاق نشیمن
با استفاده از کاغذ دیواری می‌توان به نشیمن وجهه دیگری داد
طراحی اتاق نشیمن
کاغذ دیواری‌ها می‌توانند طرح و نقش را به اتاق نشیمن شما بیاورند
طراحی اتاق نشیمن
انتخاب رنگ خنثی، به شما کمک می‌کند تا بتوانید از طرح‌های بیشتری در فضا استفاده کنید و محیط خاص‌تری داشته باشید.
طراحی اتاق نشیمن
فراموش نکنید انتخاب کاغذ دیواری با رنگ خنثی‌ای مانند طوسی و یک طراحی مدرن، سبک خلاقانه‌ای برای سالن نشیمن شما می‌سازد.
طراحی اتاق نشیمن
توجه به هارمونی رنگ طوسی و تنالیته آن در فضا، نکته‌ای بسیار کاربردی می‌باشد.

 

 • رنگ های تیره

اگر می خواهید فضایی جذاب و کاریزماتیک در اتاق نشیمن خود داشته باشید، می توانید از کاغذ دیواری های جذاب با رنگ تیره استفاده کنید. بهتر است برای ایجاد تعادل رنگی در اتاق نشیمن با رنگ تیره، از مبلمان و عناصری با رنگ های زنده استفاده کنید.

طراحی اتاق نشیمن

 

 • رنگ های شاد و زنده

اکستریم والز انواع کاغذ دیواری با رنگ های شاد و زنده مثل آبی، صورتی، سبز ، نارنجی و … را به بازار عرضه کرده است. با استفاده از این کاغذ دیواری ها می توانید پذیرایی با فضایی جذاب و چشم نواز داشته باشید. بهتر است برای رنگ سایر عناصر مثل مبلمان و پرده از رنگ مکمل کاغذ دیواری استفاده کنید.

15 ایده طراحی اتاق نشیمن 2023

 

طراحی اتاق نشیمن
با کمک ترکیب رنگ زرد فضای خود را گرم‌تر کنید
طراحی اتاق نشیمن
اعجاز انتخاب رنگ آبی در فضا
طراحی اتاق نشیمن
رنگ‌های پاستلی مناسب برای افرادی هستند که به فضا‌های شادتر علاقمند هستند. با انتخاب کاغذ دیواری‌های پاستلی هارمونی چیدمان شما بی‌نهایت دیدنی می‌شود.

در انتخاب مبلمان مناسب برای اتاق نشیمن به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

مبلمان، از مهم ترین عناصری هستند که در طراحی اتاق نشیمن باید به آن ها توجه کنید. از مهم ترین نکاتی که قبل از انتخاب مبلمان باید به آن ها توجه کنید، به موارد زیر میتوان اشاره کرد.

 

 • سبک و نوع مبلمان: بهتر است سبک مبلمان خود را متناسب با سبک دکوراسیون اتاق نشیمن انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر اتاق نشیمن شما دکوراسیون مدرن دارد، از مبلمان با طراحی مدرن استفاده کنید. همچنین در خانه های کلاسیک، مینیمال، نئو کلاسیک و … نیز مبلمان متناسب با آن را انتخاب کنید.
طراحی اتاق نشیمن
به هماهنگی رنگ مبلمان و سایر اکسسوری‌ها و به ویژه دیوار‌ها همیشه توجه داشته باشید.

رنگ و متریال‌های هم‌خانواده؛ کاغذ دیواری را جدی بگیرید

تجمع مبلمان را به حداقل برسانید

 

طراحی اتاق نشیمن
بهتر است با انتخاب رنگ‌های مناسب و چیدمان اصولی مبلمان‌ یک فضای پرنور و پر عمق بسازید.
طراحی اتاق نشیمن
مبلمان سفید رنگ در اتاق نشیمن
 • جنس پارچه و چوب: قبل از خرید مبلمان، حتما به جنس پارچه و چوب به کار رفته در مبلمان توجه کنید. مبلمان با پارچه نرم و مناسب، احساس آرامش و راحتی را در اتاق نشیمن ایجاد می کند.

طراحی اتاق نشیمن

طراحی اتاق نشیمن
فقط زیبایی اهمیت ندارد سعی کنید مبلی انتخاب کنید که استاندارد‌های لازم را داشته باشد و همچنین مستحکم نیز باشد.
طراحی اتاق نشیمن
تشکچه مبلمان‌‌ها نباید به گونه‌ای باشد که پس از مدت کوتاهی فرم مطلوب خود را از دست بدهد. پارچه انتخابی نیز باید با کیفیت باشد.
 • رنگ مناسب: حتما رنگ مبلمانی که انتخاب می کنید با رنگ سایر عناصر مثل پرده ها، کاغذ دیواری و … تناسب داشته باشد.
طراحی اتاق نشیمن
با استفاده صحیح از مبلمان می‌توان دکوراسیون را دگرگون کرد.
طراحی اتاق نشیمن
بازی با رنگ‌های طوسی و قرمز اگر به همراه یک طراحی مدرن باشد فضایی برای شما می‌سازد که بسیار رویایی خواهد بود.

 

با این ایده های طلایی طراحی اتاق نشیمن را متحول کنید

اگر می خواهید اتاق نشیمنی با طراحی منحصر به فرد داشته باشید، می توانید علاوه بر رعایت برخی نکات کلی، با استفاده از ایده های خاص و جذاب، دکوراسیون اتاق نشیمن خود را متحول کنید. این ایده ها شامل موارد زیر می باشند:

استفاده از گل و گیاه طبیعی

استفاده از گیاهان زیبای آپارتمانی، یکی از بهترین ایده هایی است که می توانید در طراحی اتاق نشیمن از آن بهره ببرید. گیاهان سبز و جذاب، انرژی مثبت زیادی را در اتاق نشیمن به شما انتقال می دهند؛ و تاثیر زیادی در حس و حال و روحیه اعضاء خانواده دارند.

 

استفاده از جلو مبلی مناسب

جلو مبلی یکی از عناصر کاربردی و مهم در اتاق نشیمن است؛ و تاثیر زیادی در دکوراسیون این فضا دارد. مثلا می توانید جلو مبلی با طراحی مدرن و جذاب را به عنوان نقطه کانونی در اتاق نشیمن در نظر گرفته و مبلمان مناسبی را در اطراف جلو مبلی بچینید.

سخن پایانی

 

نصب کاغذ دیواری مناسب پشت تلویزیون

استفاده از کاغذ دیواری با طراحی جذاب، یکی از بهترین ایده ها در طراحی اتاق نشیمن محسوب می شود. اکستریم والز، انواع کاغذ دیواری های ساده و طرح دار را به بازار عرضه کرده است؛ که با نصب آن ها پشت تلویزیون، می توانید فضایی شیک و خاص را در اتاق نشیمن خود ایجاد کنید.

طراحی دیوار پشت تلویزیون؛ ترکیبی از کاغذ دیوار و شلف

 

طراحی اتاق نشیمن
می‌توانید با انتخاب کاغذ دیواری مدرن برای دیوار شاخص فضای سالن خود را دگرگون کنید.

ساخت گوشه ای دنج در اتاق نشیمن

یکی از بهترین ایده ها در دیزاین اتاق نشیمن، ساخت گوشه ای دنج و زیبا برای استراحت و مطالعه است. بخش هایی از اتاق نشیمن که به صورت عقب رفته و فرورفتگی هستند، بهترین مکان برای ساخت گوشه دنج محسوب می شوند. برای پیاده سازی این ایده، می توانید از کوسن ها جذاب، صندلی راحت، نورپردازی خاص و گیاهان طبیعی استفاده کنید. این فضا علاوه بر آنکه زیبایی اتاق نشیمن شما را دو چندان می کند، محیطی را برای شما فراهم می کند که به راحتی در آن مطالعه کنید یا از نوشیدن یک فنجان قهوه لذت ببرید.

 

استفاده از لوازم روشنایی جذاب و مناسب

در طراحی اتاق نشیمن، بهتر است از نورپردازی مناسب و اصولی استفاده کنید. استفاده از لوسترهای جذاب و شیک، تاثیر زیادی در دکوراسیون اتاق نشیمن دارند. بهتر است لوستری که انتخاب می کنید، با دکوراسیون اتاق نشیمن متناسب باشد. مثلا در خانه مدرن، از لوسترهای مدرن و جمع و جور و در اتاق نشیمن با سبک کلاسیک، از لوسترهایی با همین سبک استفاده کنید.

توجه ویژه به محیط غذاخوری

بررسی و ارزیابی نیازهای افراد ساکن خانه

استفاده از فضاهای خالی را به حداکثر برسانید

 

انواع سبک‌های مناسب اتاق نشیمن

طراحی داخلی یک مقوله پیچیده است که در اوج سختی می‌تواند بسیار ساده باشد. تمام انسان‌ها به دنبال آن هستند که خانه‌ای زیبا و محیطی مناسب را برای زندگی خود و اعضای خانواده فراهم کنند و دکوراسیون چیزی است که می‌تواند آن‌چه را که به دنبال آن هستید، در اختیار شما قرار دهد. طراحی داخلی جزئیات و قوانین بسیاری دارد که نمی‌توان در یک مطلب به تمام آن‌ها پرداخت، اما آن‌چه که در دکوراسیون اهمیت بیشتری داشته و در واقع مسیر شما را مشخص می‌کند، این است که قدم اول را درست بردارید و قدم اول چیزی نیست به غیر از آن‌که سبک مورد نظر و محبوب خود را مشخص کنید. برای این منظور لازم است که به یک سوال پاسخ دهید: چه سبک خانه و نشیمنی می‌خواهید؟ تفاوتی ندارد که سبک شما کلاسیک، مدرن و یا مینیمال باشد، موضوع مهم این است که برای هر فردی با هر سلیقه یک سبک مناسب وجود دارد. بررسی سبک‌های مختلف طراحی داخلی می‌تواند برای شما الهام‌بخش باشد.

طراحی اتاق نشیمن
سبک مدرن در اتاق نشیمن

طراحی اتاق نشیمن سبک مدرن

همیشه و در همه حال برای این که فضایی مدرن ایجاد کنید می‌توانید از ترکیب رنگ‌های سیاه و سفید بهره مند شوید. زیرا این ترکیب رنگی، در تمام دوره‌ها و در تمام زمان‌ها زیبایی خود را حفظ می‌کند و هرگز ترکیبی از مد افتاده نخواهد بود. به طور کلی می‌توان گفت که در سبک مدرن رنگ‌های خنثی در الویت قرار دارند و زمانی که از ترکیب این دو رنگ خنثی در کنار یکدیگر بهره ببرید می‌توانید فضای مدرنی که به دنبال آن هستید را ایجاد کنید.

طراحی اتاق نشیمن
اتاق نشیمن به سبک مدرن

طراحی اتاق نشیمن به سبک کانتری

سبک کانتری یکی از سبک‌های محبوب در طراحی داخلی به شمار می‌رود که می‌تواند فضایی گرم و صمیمی‌ را برای زندگی در اختیار شما قرار دهد. عناصر و رنگ‌های گرفته شده از طبیعت و طرح‌های گلدار از جمله ویژگی‌های این سبک به شمار می‌روند. سبک کانتری در واقع سبکی ساده، بی‌آلایش، طبیعی و بسیار راحت است و با یک زندگی آرام سازگاری دارد. پس اگر به دنبال ایجاد فضایی آرام و صمیمی‌ برای زندگی هستید سبک کانتری می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

طراحی اتاق نشیمن
طراحی اتاق نشیمن به سبک کانتری

طراحی اتاق نشیمن به سبک کلاسیک

اگر به تجمل و لوکس بودن علاقمند هستید، سبک کلاسیک برای شما مناسب خواهد بود. رنگ طلایی یکی از رنگ‌های پرکاربرد در سبک کلاسیک است که زمانی که در کنار رنگ‌های تیره به کار برده شود جلوه‌ای با شکوه به مکان می‌بخشد. با این روش، هم می‌توانید به مکانی لوکس دست پیدا کنید و هم جلوه‌ای تاثیر‌گذار به آن ببخشید.

البته می‌توانید سبک کلاسیک را به شکلی ساده‌تر نیز مورد استفاده قرار دهید. اگر رنگ طلایی رنگ محبوب شما نیست، انتخاب رنگ‌های آرام‌تری مانند کرم و بژ با مبلمان سبک کلاسیک نیز می‌تواند نتیجه مشابهی را به همراه داشته باشد. فراموش نکنید که پارچه مخملی از جمله عناصری است که می‌تواند در ترکیب با مبلمان کلاسیک فضایی مجلل و لوکس را در اختیار شما قرار دهد.

طراحی اتاق نشیمن
اتاق نشیمن به سبک کلاسیک

طراحی اتاق نشیمن به سبک معاصر

در انتخاب سبک اتاق نشیمن بر‌خلاف افرادی که به سبک کلاسیک علاقه‌مند بوده و به دنبال تجملات هستند، افرادی نیز وجود دارند که فضایی ساده، بی ادعا و آرامش‌بخش برای آن‌ها کافی است. اگر شما نیز از این دسته افراد هستید، سبک معاصر و طراحی‌های ساده آن می‌تواند برای شما مناسب باشد.

استفاده از چوب در سبک معاصر رایج است و طراحی‌های خاص و منحصربفرد از ویژگی‌های آن به شمار می‌رود. چوب می‌تواند فضایی گرم در محیط ایجاد کرده و طراحی‌های خاص، جلوه‌ای مدرن به آن می‌بخشند. معمولا برای ‌ایجاد فضایی مدرن و معاصر از رنگ‌های خنثی استفاده می‌شود، در حالی که رنگ‌های دیگری مانند بنفش، سبز و آبی نیز می‌توانند آرامشی که به دنبال آن هستید برای شما‌ ایجاد کنند. پس خود را به رنگ‌های خنثی محدود نکرده و رنگ‌های دیگر را نیز امتحان کنید.

طراحی اتاق نشیمن
سبک معاصر در اتاق نشیمن

طراحی اتاق نشیمن سبک مینیمال

افرادی که به سادگی علاقه‌مند بوده و از اغراق فراری هستند،

شما در طول روز چه مدت زمانی را در اتاق نشیمن سپری می کنید؟ اتاق نشیمن یکی از مهم ترین بخش های خانه است؛ که همه ما برای استراحت، تماشای تلویزیون، معاشرت با یکدیگر و … مدت زمان طولانی را در آن می گذرانیم؛ به همین دلیل، طراحی اتاق نشیمن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. طراحان دکوراسیون داخلی، به تازگی ایده های خلاقانه و جذابی را برای طراحی و دیزاین اتاق نشیمن مطرح کرده اند. با استفاده از این ایده ها، می توانید اتاق نشیمنی با فضای دنج، جذاب و مدرن را در منزل خود داشته باشید. در ادامه این مطلب از اکستریم والز، بهترین ایده های دکوراسیون اتاق نشیمن را مورد بررسی قرار می دهیم.

نکات مهمی که حین طراحی اتاق نشیمن باد مد نظر داشت

4 اصل طلایی برای طراحی اتاق نشمین

برای ایجاد یک فضای دلنشین و جذاب در اتاق نشیمن باید اصول و قواعد استانداردی رعایت شود. این اصول عبارتند از:

 • بین هر مبل با سایر وسایل یا مبل دیگر باید حداقل 40 سانتی‌متر فاصله در نظر گرفته شود.
 • صندلی‌ها و مبل‌ها نباید نسبت به سایر وسایل دیگر ابعاد بزرگ‌تر و غیر متعارفی داشته باشند.
 • استفاده از کاغذ دیواری‌هایی با رنگ‌ خنثی و قابل ست کردن در این زمینه عالی است.
 • نورپردازی اتاق نشیمن باید با شدت رنگ دیوارها یا رنگ کاغذ دیواری خوانایی داشته باشد.
طراحی اتاق نشیمن
نمونه‌ای از طراحی اتاق نشیمن مدرن

طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن

 

قوانین طلایی برای طراحی اتاق نشیمن

قبل از دیزاین اتاق نشیمن بهتر است برخی نکات اولیه را در نظر گرفته و بر اساس آن ها این فضا را طراحی و دیزاین کنید. از این نکات به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • مشخص کردن نوع کاربری اتاق نشیمن

برخی از افراد بیشتر زمان خود را به تماشای تلویزیون در اتاق نشیمن می گذرانند؛ در حالی که برخی دیگر اتاق نشیمن را به عنوان فضایی دنج و آرام برای معاشرت و پذیرایی از مهمان در نظر می گیرند. بنابراین بهتر است در ابتدا کاربرد اتاق نشیمن را بر اساس نیاز و اهداف خودتان مشخص کرده و بر اساس آن، این فضا را طراحی کنید. تعیین نیازهای افرادی که در آن زندگی می‌کنند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. حین طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن باید به تفاوت نشیمن و پذیرایی دقت داشت تا به اشتباه در طراحی این دو فضا تداخل به وجود نیاید.

توجه به جهت و میزان نور اتاق نشیمن

 • استفاده بهینه از فضای اتاق نشیمن

اگر می خواهید از فضای اتاق نشیمن به صورت بهینه استفاده کنید، می توانید وسایل مختلف را به گونه ای بچینید که به اندازه کافی از یکدیگر فاصله داشته باشند. همچنین استفاده از پارتیشن های متحرک این امکان را به شما می دهد که عناصر مختلف مثل مبلمان و میز غذا خوری را از یکدیگر جدا کنید.

طراحی اتاق نشیمن
طراحی اتاق نشیمن کوچک
طراحی اتاق نشیمن
استفاده از رنگ‌های متضاد در اتاق نشیمن
 • توجه به جهت و میزان نور اتاق نشیمن

روشنایی و نور از ارکان اصلی در دکوراسوین اتاق نشیمن به حساب می‌آید. میزان تابش نور طبیعی و جهت حرکت روزانه نور از زمان طلوع تا زمان غروب باید به خوبی ارزیابی شود. با توجه به الگوهایی که در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن باید مد نظر داشت رعایت چند نکته ضروری است که عبارتند از:

 • میز ناهار خوری باید دارای نور خوب و قوی باشد.
 • منطقه تلویزیونی باید دارای نورهای پراکنده و قابل تنظیم باشد.
 • ناحیه مطالعه بنا به روحیه فرد (نور کم یا نور زیاد) باید دارای نور مستقیم باشد.

در صورتی که اتاق نشیمن خانه نورگیر نباشد؛ توجه به محل‌های نورپردازی مصنوعی در طراحی حتما باید مد نظر قرار بگیرد.

طراحی اتاق نشیمن
زیباتر کردن فضا با کمک نور طبیعی
طراحی اتاق نشیمن
نورپردازی سالن نشیمن شما نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، کاغذ دیواری‌های روشن فضای شما را‌ پرنورتر و بزرگ‌تر نشان می‌دهند.

 

 • انتخاب مبلمان مناسب و چیدمان اصولی آن ها

ازآنجایی که فضا در خانه‌های امروزی روزبه‌روز کوچک‌تر می‌شود معمولا در معماری جدید اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری در یک محیط ادغام می‌شوند. حتی آشپزخانه و ورودی نیز بخشی از این فضا به حساب می‌آیند. این شیوه به اصطلاح پلان فضای باز نام دارد  که ویژگی اصلی آن نبود دیوارهای جداکننده است. فضای باز در دکوراسیون داخلی علی رغم نکات مثبتی که در خود دارد معایبی نیز به همراه دارد.

به صورت کلی در اتاق نشیمن وسایلی مانند میز تلویزیون، بعضی مواقع شومینه، میز ناهار خوری، میز مطالعه و ورودی اتاق‌های خواب را می‌توان دید. بنابراین عدم توجه به دکوراسیون اتاق نشیمن موجب تبدیل شدن این فضا به انبوهی از مبلمان می‌شود. در چینش دکوراسیون اتاق نشیمن دو اصل مهم تعادل و تقارن همیشه باید مد نظر گرفته شود.

بهتر است قبل از انتخاب و  نحوه چیدمان مبلمان به متراژ و شکل اتاق نشیمن توجه کنید. به عنوان مثال چیدمان مبلمان در فضای مربعی با مستطیلی متفاوت است. همچنین اگر اتاق نشیمن کوچکی دارید، حتما از مبلمان جمع و جور و مدرن استفاده کنید. نوع چیدمان مبلمان باید به گونه ای باشد که به راحتی در اتاق نشیمن رفت و آمد کنید.

طراحی اتاق نشیمن
در انتخاب مبلمان و همچنین انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری به متراژ فضا توجه داشته باشید.
طراحی اتاق نشیمن
اگر فرم مبلمان شما ساده باشد می‌توانید به سراغ کاغذ دیواری با طرح‌های شلوغ بروید.
طراحی اتاق نشیمن
در هنگام چیدمان مبلمان به تعداد افراد خانواده توجه داشته باشید تا بتوانید چیدمان صمیمی‌تری داشته باشید.

 

 • آینه‌های قدی و تاثیر معجزه‌گر آن در دکوراسیون اتاق نشیمن

استفاده از آینه بخصوص در دکوراسیون اتاق نشیمن در فضاهایی که متراژ کوچکتری دارند معجزه‌گری می‌کند. آینه به واسطه نوع بازتابی که از وسایل خانه دارد فضا را دوبرابر نشان می‌دهد. انگار فضایی مجازی به فضای اصلی اتاق نشیمن اضافه گشته است.

آینه‌های قدی و تاثیر معجزه‌گر آن در دکوراسیون اتاق نشیمن

 •  انتخاب فرش با ابعاد مناسب

اگر می خواهید طراحی اتاق نشیمن شما کاملا شیک و امروزی داشته باشد، حتما فرشی با طرح و اندازه مناسب تهیه کنید. انتخاب فرش کوچکتر یا بزرگتر از نیازتان، فضای اتاق را دچار بی نظمی می کند. معمولا انتخاب فرش باید بر اساس اندازه اتاق نشیمن باشد. در نشیمن‌های بزرگ دست طراح برای انتخاب فرش بازتر است. چون می‌تواند چیدمان‌های متنوعی ایجاد کند. معمولا برای طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن‌های کوچک بهترین گزینه انتخا فرش‌هایی با طرح خلوت و رنگ‌های روشن است.

طراحی اتاق نشیمن
فرش پشمی در اتاق نشیمن

انتخاب فرش‌هایی با طراحی مناسب

انتخاب پرده مناسب برای اتاق نشیمن

از آن‌جایی که اتاق نشیمن مکانی است که در آن از مهمان‌های خود پذیرایی کرده و با دوستان و خانواده زمان خود را سپری می‌کنیم، باید پرده این اتاق را متناسب با رنگ‌های موجود در محیط انتخاب کرده و پرده‌ای را به کار ببرید که با انرژی مثبت خود به محیط آرامش ببخشد. برای مثال پرده‌ای با رنگ‌های یاسی، نیلی و گلبهی، اگر با سایر رنگ‌ها موجود در مکان هماهنگی داشته باشد، هم فضای اتاق را با هوای بهاری پر خواهد کرد و هم با لطافت و زیبایی خود نظر همه را به خود جلب خواهد خواهد کرد.

طراحی اتاق نشیمن
استفاده از دیوارپوش تیره با پرده‌های کرم رنگ

پرده‌های ضخیم ضد آفتاب

در میان مدل‌های پرده، انتخاب پرده‌های ضخیم و تیره که از ورود نور خورشید جلوگیری کرده و به عنوان پرده‌های ضد آفتاب نیز شناخته می‌شوند، مانع از ورود شدید نور خورشید به اتاق نشیمن خواهد شد. می‌توانید این پرده را با پرده‌های توری ترکیب کرده و در صورت نیاز نور خورشید را وارد اتاق کرده و در صورت تمایل پرده‌های ضخیم را کشیده و مانع ورود نور شوید. در انتخاب پارچه پرده، پارچه‌ای با طرح‌های اصیل و با رنگی کامل کننده طراحی باعث می‌شود تا به اتاقی زیبا و چشم‌نواز دست پیدا کنید.

طراحی اتاق نشیمن
پرده ضخیم در نشیمن
طراحی اتاق نشیمن
استفاده از پرده‌های ضخیم در اتاق نشیمن

پرده‌های بزرگ

اگر اتاق نشیمنی بزرگ در اختیار دارید و یا پنجره‌ای بزرگ در اتاق وجود دارد، کاری که باید انجام دهید این است که پرده‌ای متناسب با ابعاد اتاق انتخاب کنید. پرده‌های بزرگ ممکن است که ظاهری نامناسب ایجاد کنند، به همین دلیل از اکسسوری‌ها پرده استفاده کرده و قسمت چوب پرده را با به کار برده کتیبه بپوشانید تا پرده‌ای لوکس و زیبا را به نمایش بگذارید. رنگ و مدل پرده و کتیبه باید مکمل یکدیگر بوده و اکسسورهای پرده به شکلی مناسب مورد استفاده قرار بگیرند.

طراحی اتاق نشیمن
استفاده از پرده‌های بزرگ در اتاق نشیمن

پرده‌های کرکره‌ای

در سال‌های گذشته پرده‌های کرکره‌ای بسیار پرکاربرد شده‌اند. از آن جایی که این مدل بسیار پرطرفدار است، رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی برای آن وجود داشته و مدل‌های متعددی را در اختیار شما قرار می‌دهد. این پرده‌ها را می‌توانید به شکل ساده، طرح‌دار و یا راه راه که با نام زبرا شناخته می‌شود و در جنس میزانی که می‌خواهید نور را وارد اتاق کنید، برای اتاق نشیمن مدلی ایده‌آل به شمار می‌رود.

طراحی اتاق نشیمن
استفاده از پرده کره‌کره‌ای در اتاق نشیمن
طراحی اتاق نشیمن
استفاده از پرده‌های کرکره‌ای در اتاق نشیمن

پرده‌های توری

اگر اتاق نشیمن شما به سمتی مانند شمال قرار دارد که نور کافی دریافت نمی‌کند، به جای انتخاب پرده‌ای ضخیم و تیره، از دو لایه پرده توری استفاده کنید تا اتاق نشیمن در طول روز از نور کافی بهره‌مند شود. اگر می‌خواهید شب‌ها حریم خصوصی خانه را حفظ کنید می‌توانید یکی از لایه‌های توری را به رنگ تیره انتخاب کرده و از زیبایی کنتراست ایجاد شده میان پرده‌ها برای زیباتر کردن اتاق نشیمن استفاده کنید.

طراحی اتاق نشیمن
نمونه‌ای از پرده توری در اتاق نشیمن

مدل پرده والان‌دار

یکی دیگر از مدل‌های پرکاربرد برای پرده نشیمن و پذیرایی، پرده‌های والان‌دار است. برای این‌که کمی‌ جلوه بیشتری به پرده‌ها بخشیده و ظاهری مجلل به آن‌ها بدهید می‌توانید از والان برای تزیین قسمت بالایی پرده استفاده کنید. از آن‌جایی که این والان‌ها کاملا مجزا از پرده هستند می‌توان آن را به عنوان یک اکسسوار پرده نیز در نظر گرفت.

طراحی اتاق نشیمن
پرده والان در اتاق نشیمن

معمولا برای اتاقی که دارای پنجره‌ای کوچک است، برای این‌که از نور طبیعی روز بیشتر استفاده شود، پرده‌های توری و نازک برای آن انتخاب می‌شوند، در حالی که در اتاق و یا نشیمنی که دارای پنجره‌های بزرگ است و یا حتی یکی از دیوارهای آن شیشه‌ای است، پرده‌های ضخیم و تیره کاربرد بیشتری دارند. زمانی که در انتخاب پرده کاربرد اتاق را در نظر داشته باشید، می‌توانید کیفیت و راحتی اتاق را در بالاترین میزان ممكن حفظ کنید.

 • استفاده از فضاهای خالی را به حداکثر برسانید

در طراحی اتاق نشیمن گوشه‌ها اغلب نادیده گرفته می‌شوند، در صورتی که این فضاها ارزش بسیاری دارد. اضافه کردن قفسه و کمد شناور یا توکار در این نقاط بهترین استفاده را به ساکنین خانه می‌دهد. با نورپردازی مناسب می‌توانید از گوشه‌های اتاق، فضایی زیبا و رومانتیک به وجود آورید. انتقال کتابخانه و چیدمانی همراه با اکسسوری‌های متنوع، استفاده از آباژور و ترکیب آن با رنگ‌های کاغذ دیواری ارزش این کنج‌‌ها را به ما نشان خواهد داد.

طراحی اتاق نشیمن
با توجه به اصول رنگ‌ها برای سالن نشیمن شما می‌توانید فضای گرم‌تر و صمیمانه‌تری برای سالن نشیمن خود بسازید
 •  انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها

انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها، از دیگر نکات مهمی است که در طراحی اتاق نشیمن باید به آن توجه کنید. در سال های اخیر بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای رنگ از کاغذ دیواری با طرح ها و رنگ های مناسب برای اتاق نشیمن خود استفاده کنند. برند اکستریم والز، یکی از معتبرترین برندهای کاغذ دیواری است که انواع کاغذ دیواری های مدرن، کلاسیک، مینیمال و …. را به بازار عرضه کرده است. در ادامه با بهترین رنگ های کاغذ دیواری برای اتاق نشیمن آشنا شوید.

 

 • رنگ های خنثی

رنگ های خنثی شامل سفید، خاکستری، قهوه ای و … می شوند. استفاده از کاغذ دیواری با این رنگ ها، فضایی جذاب و مدرن را در اتاق نشیمن شما ایجاد می کنند. اکستریم والز، کاغذ دیواری های سفید، کرم و خاکستری با طراحی بسیار ساده و مشابه رنگ را به بازار عرضه کرده است. همچنین آلبوم کربن از جدیدترین آلبوم های اکستریم والز است؛ که انواع کاغذ دیواری های مدرن با رنگ های خنثی را می توانید در آن پیدا کنید.

طراحی اتاق نشیمن
ترکیب رنگ طوسی و سایر رنگ‌ها
طراحی اتاق نشیمن
برای طراحی اتاق نشیمن می‌توان از رنگ‌های خنثی استفاده کرد
طراحی اتاق نشیمن
سالن نشیمن شما نباید فضای خسته کننده‌ای باشد از ترکیب رنگ‌ها با رنگ سفید بسیار کمک بگیرید.
طراحی اتاق نشیمن
با استفاده از کاغذ دیواری می‌توان به نشیمن وجهه دیگری داد
طراحی اتاق نشیمن
کاغذ دیواری‌ها می‌توانند طرح و نقش را به اتاق نشیمن شما بیاورند
طراحی اتاق نشیمن
انتخاب رنگ خنثی، به شما کمک می‌کند تا بتوانید از طرح‌های بیشتری در فضا استفاده کنید و محیط خاص‌تری داشته باشید.
طراحی اتاق نشیمن
فراموش نکنید انتخاب کاغذ دیواری با رنگ خنثی‌ای مانند طوسی و یک طراحی مدرن، سبک خلاقانه‌ای برای سالن نشیمن شما می‌سازد.
طراحی اتاق نشیمن
توجه به هارمونی رنگ طوسی و تنالیته آن در فضا، نکته‌ای بسیار کاربردی می‌باشد.

 

 • رنگ های تیره

اگر می خواهید فضایی جذاب و کاریزماتیک در اتاق نشیمن خود داشته باشید، می توانید از کاغذ دیواری های جذاب با رنگ تیره استفاده کنید. بهتر است برای ایجاد تعادل رنگی در اتاق نشیمن با رنگ تیره، از مبلمان و عناصری با رنگ های زنده استفاده کنید.

طراحی اتاق نشیمن

 

 • رنگ های شاد و زنده

اکستریم والز انواع کاغذ دیواری با رنگ های شاد و زنده مثل آبی، صورتی، سبز ، نارنجی و … را به بازار عرضه کرده است. با استفاده از این کاغذ دیواری ها می توانید پذیرایی با فضایی جذاب و چشم نواز داشته باشید. بهتر است برای رنگ سایر عناصر مثل مبلمان و پرده از رنگ مکمل کاغذ دیواری استفاده کنید.

15 ایده طراحی اتاق نشیمن 2023

 

طراحی اتاق نشیمن
با کمک ترکیب رنگ زرد فضای خود را گرم‌تر کنید
طراحی اتاق نشیمن
اعجاز انتخاب رنگ آبی در فضا
طراحی اتاق نشیمن
رنگ‌های پاستلی مناسب برای افرادی هستند که به فضا‌های شادتر علاقمند هستند. با انتخاب کاغذ دیواری‌های پاستلی هارمونی چیدمان شما بی‌نهایت دیدنی می‌شود.

در انتخاب مبلمان مناسب برای اتاق نشیمن به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

مبلمان، از مهم ترین عناصری هستند که در طراحی اتاق نشیمن باید به آن ها توجه کنید. از مهم ترین نکاتی که قبل از انتخاب مبلمان باید به آن ها توجه کنید، به موارد زیر میتوان اشاره کرد.

 

 • سبک و نوع مبلمان: بهتر است سبک مبلمان خود را متناسب با سبک دکوراسیون اتاق نشیمن انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر اتاق نشیمن شما دکوراسیون مدرن دارد، از مبلمان با طراحی مدرن استفاده کنید. همچنین در خانه های کلاسیک، مینیمال، نئو کلاسیک و … نیز مبلمان متناسب با آن را انتخاب کنید.
طراحی اتاق نشیمن
به هماهنگی رنگ مبلمان و سایر اکسسوری‌ها و به ویژه دیوار‌ها همیشه توجه داشته باشید.

رنگ و متریال‌های هم‌خانواده؛ کاغذ دیواری را جدی بگیرید

تجمع مبلمان را به حداقل برسانید

 

طراحی اتاق نشیمن
بهتر است با انتخاب رنگ‌های مناسب و چیدمان اصولی مبلمان‌ یک فضای پرنور و پر عمق بسازید.
طراحی اتاق نشیمن
مبلمان سفید رنگ در اتاق نشیمن
 • جنس پارچه و چوب: قبل از خرید مبلمان، حتما به جنس پارچه و چوب به کار رفته در مبلمان توجه کنید. مبلمان با پارچه نرم و مناسب، احساس آرامش و راحتی را در اتاق نشیمن ایجاد می کند.

طراحی اتاق نشیمن

طراحی اتاق نشیمن
فقط زیبایی اهمیت ندارد سعی کنید مبلی انتخاب کنید که استاندارد‌های لازم را داشته باشد و همچنین مستحکم نیز باشد.
طراحی اتاق نشیمن
تشکچه مبلمان‌‌ها نباید به گونه‌ای باشد که پس از مدت کوتاهی فرم مطلوب خود را از دست بدهد. پارچه انتخابی نیز باید با کیفیت باشد.
 • رنگ مناسب: حتما رنگ مبلمانی که انتخاب می کنید با رنگ سایر عناصر مثل پرده ها، کاغذ دیواری و … تناسب داشته باشد.
طراحی اتاق نشیمن
با استفاده صحیح از مبلمان می‌توان دکوراسیون را دگرگون کرد.
طراحی اتاق نشیمن
بازی با رنگ‌های طوسی و قرمز اگر به همراه یک طراحی مدرن باشد فضایی برای شما می‌سازد که بسیار رویایی خواهد بود.

 

با این ایده های طلایی طراحی اتاق نشیمن را متحول کنید

اگر می خواهید اتاق نشیمنی با طراحی منحصر به فرد داشته باشید، می توانید علاوه بر رعایت برخی نکات کلی، با استفاده از ایده های خاص و جذاب، دکوراسیون اتاق نشیمن خود را متحول کنید. این ایده ها شامل موارد زیر می باشند:

استفاده از گل و گیاه طبیعی

استفاده از گیاهان زیبای آپارتمانی، یکی از بهترین ایده هایی است که می توانید در طراحی اتاق نشیمن از آن بهره ببرید. گیاهان سبز و جذاب، انرژی مثبت زیادی را در اتاق نشیمن به شما انتقال می دهند؛ و تاثیر زیادی در حس و حال و روحیه اعضاء خانواده دارند.

 

استفاده از جلو مبلی مناسب

جلو مبلی یکی از عناصر کاربردی و مهم در اتاق نشیمن است؛ و تاثیر زیادی در دکوراسیون این فضا دارد. مثلا می توانید جلو مبلی با طراحی مدرن و جذاب را به عنوان نقطه کانونی در اتاق نشیمن در نظر گرفته و مبلمان مناسبی را در اطراف جلو مبلی بچینید.

سخن پایانی

 

نصب کاغذ دیواری مناسب پشت تلویزیون

استفاده از کاغذ دیواری با طراحی جذاب، یکی از بهترین ایده ها در طراحی اتاق نشیمن محسوب می شود. اکستریم والز، انواع کاغذ دیواری های ساده و طرح دار را به بازار عرضه کرده است؛ که با نصب آن ها پشت تلویزیون، می توانید فضایی شیک و خاص را در اتاق نشیمن خود ایجاد کنید.

طراحی دیوار پشت تلویزیون؛ ترکیبی از کاغذ دیوار و شلف

 

طراحی اتاق نشیمن
می‌توانید با انتخاب کاغذ دیواری مدرن برای دیوار شاخص فضای سالن خود را دگرگون کنید.

ساخت گوشه ای دنج در اتاق نشیمن

یکی از بهترین ایده ها در دیزاین اتاق نشیمن، ساخت گوشه ای دنج و زیبا برای استراحت و مطالعه است. بخش هایی از اتاق نشیمن که به صورت عقب رفته و فرورفتگی هستند، بهترین مکان برای ساخت گوشه دنج محسوب می شوند. برای پیاده سازی این ایده، می توانید از کوسن ها جذاب، صندلی راحت، نورپردازی خاص و گیاهان طبیعی استفاده کنید. این فضا علاوه بر آنکه زیبایی اتاق نشیمن شما را دو چندان می کند، محیطی را برای شما فراهم می کند که به راحتی در آن مطالعه کنید یا از نوشیدن یک فنجان قهوه لذت ببرید.

 

استفاده از لوازم روشنایی جذاب و مناسب

در طراحی اتاق نشیمن، بهتر است از نورپردازی مناسب و اصولی استفاده کنید. استفاده از لوسترهای جذاب و شیک، تاثیر زیادی در دکوراسیون اتاق نشیمن دارند. بهتر است لوستری که انتخاب می کنید، با دکوراسیون اتاق نشیمن متناسب باشد. مثلا در خانه مدرن، از لوسترهای مدرن و جمع و جور و در اتاق نشیمن با سبک کلاسیک، از لوسترهایی با همین سبک استفاده کنید.

توجه ویژه به محیط غذاخوری

بررسی و ارزیابی نیازهای افراد ساکن خانه

استفاده از فضاهای خالی را به حداکثر برسانید

 

انواع سبک‌های مناسب اتاق نشیمن

طراحی داخلی یک مقوله پیچیده است که در اوج سختی می‌تواند بسیار ساده باشد. تمام انسان‌ها به دنبال آن هستند که خانه‌ای زیبا و محیطی مناسب را برای زندگی خود و اعضای خانواده فراهم کنند و دکوراسیون چیزی است که می‌تواند آن‌چه را که به دنبال آن هستید، در اختیار شما قرار دهد. طراحی داخلی جزئیات و قوانین بسیاری دارد که نمی‌توان در یک مطلب به تمام آن‌ها پرداخت، اما آن‌چه که در دکوراسیون اهمیت بیشتری داشته و در واقع مسیر شما را مشخص می‌کند، این است که قدم اول را درست بردارید و قدم اول چیزی نیست به غیر از آن‌که سبک مورد نظر و محبوب خود را مشخص کنید. برای این منظور لازم است که به یک سوال پاسخ دهید: چه سبک خانه و نشیمنی می‌خواهید؟ تفاوتی ندارد که سبک شما کلاسیک، مدرن و یا مینیمال باشد، موضوع مهم این است که برای هر فردی با هر سلیقه یک سبک مناسب وجود دارد. بررسی سبک‌های مختلف طراحی داخلی می‌تواند برای شما الهام‌بخش باشد.

طراحی اتاق نشیمن
سبک مدرن در اتاق نشیمن

طراحی اتاق نشیمن سبک مدرن

همیشه و در همه حال برای این که فضایی مدرن ایجاد کنید می‌توانید از ترکیب رنگ‌های سیاه و سفید بهره مند شوید. زیرا این ترکیب رنگی، در تمام دوره‌ها و در تمام زمان‌ها زیبایی خود را حفظ می‌کند و هرگز ترکیبی از مد افتاده نخواهد بود. به طور کلی می‌توان گفت که در سبک مدرن رنگ‌های خنثی در الویت قرار دارند و زمانی که از ترکیب این دو رنگ خنثی در کنار یکدیگر بهره ببرید می‌توانید فضای مدرنی که به دنبال آن هستید را ایجاد کنید.

طراحی اتاق نشیمن
اتاق نشیمن به سبک مدرن

طراحی اتاق نشیمن به سبک کانتری

سبک کانتری یکی از سبک‌های محبوب در طراحی داخلی به شمار می‌رود که می‌تواند فضایی گرم و صمیمی‌ را برای زندگی در اختیار شما قرار دهد. عناصر و رنگ‌های گرفته شده از طبیعت و طرح‌های گلدار از جمله ویژگی‌های این سبک به شمار می‌روند. سبک کانتری در واقع سبکی ساده، بی‌آلایش، طبیعی و بسیار راحت است و با یک زندگی آرام سازگاری دارد. پس اگر به دنبال ایجاد فضایی آرام و صمیمی‌ برای زندگی هستید سبک کانتری می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

طراحی اتاق نشیمن
طراحی اتاق نشیمن به سبک کانتری

طراحی اتاق نشیمن به سبک کلاسیک

اگر به تجمل و لوکس بودن علاقمند هستید، سبک کلاسیک برای شما مناسب خواهد بود. رنگ طلایی یکی از رنگ‌های پرکاربرد در سبک کلاسیک است که زمانی که در کنار رنگ‌های تیره به کار برده شود جلوه‌ای با شکوه به مکان می‌بخشد. با این روش، هم می‌توانید به مکانی لوکس دست پیدا کنید و هم جلوه‌ای تاثیر‌گذار به آن ببخشید. البته می‌توانید سبک کلاسیک را به شکلی ساده‌تر نیز مورد استفاده قرار دهید. اگر رنگ طلایی رنگ محبوب شما نیست، انتخاب رنگ‌های آرام‌تری مانند کرم و بژ با مبلمان سبک کلاسیک نیز می‌تواند نتیجه مشابهی را به همراه داشته باشد. فراموش نکنید که پارچه مخملی از جمله عناصری است که می‌تواند در ترکیب با مبلمان کلاسیک فضایی مجلل و لوکس را در اختیار شما قرار دهد.

طراحی اتاق نشیمن
اتاق نشیمن به سبک کلاسیک

طراحی اتاق نشیمن به سبک معاصر

در انتخاب سبک اتاق نشیمن بر‌خلاف افرادی که به سبک کلاسیک علاقه‌مند بوده و به دنبال تجملات هستند، افرادی نیز وجود دارند که فضایی ساده، بی ادعا و آرامش‌بخش برای آن‌ها کافی است. اگر شما نیز از این دسته افراد هستید، سبک معاصر و طراحی‌های ساده آن می‌تواند برای شما مناسب باشد.

استفاده از چوب در سبک معاصر رایج است و طراحی‌های خاص و منحصربفرد از ویژگی‌های آن به شمار می‌رود. چوب می‌تواند فضایی گرم در محیط ایجاد کرده و طراحی‌های خاص، جلوه‌ای مدرن به آن می‌بخشند. معمولا برای ‌ایجاد فضایی مدرن و معاصر از رنگ‌های خنثی استفاده می‌شود، در حالی که رنگ‌های دیگری مانند بنفش، سبز و آبی نیز می‌توانند آرامشی که به دنبال آن هستید برای شما‌ ایجاد کنند. پس خود را به رنگ‌های خنثی محدود نکرده و رنگ‌های دیگر را نیز امتحان کنید.

طراحی اتاق نشیمن
سبک معاصر در اتاق نشیمن

طراحی اتاق نشیمن سبک مینیمال

افرادی که به سادگی علاقه‌مند بوده و از اغراق فراری هستند، سبک مینیمال می‌تواند پاسخ‌گوی نیاز آن‌ها باشد. اشیاء محدود و رنگ‌های خنثی که در این سبک به کار برده می‌شوند، فضایی آرام و راحت را در اختیار شما قرار خواهند داد. «کم، زیاد است» این شعار سبک مینیمال است. پس اگر به دنبال ایجاد چنین سبکی در محیط زندگی خود هستید، لوازم و اشیاء اضافه را دور بریزید.

طراحی اتاق نشیمن
استفاده از طراحی سبک مینیمال در اتاق نشیمن

طراحی اتاق نشیمن به سبک ترکیبی

در طراحی اتاق نشیمن اگر انتخاب تنها یک سبک برای شما دشوار است، می‌توانید از چندین سبک در کنار یکدیگر استفاده کنید. برای مثال سبک کلاسیک را با سبک مدرن و یا سبک مدرن را با سبک صنعتی ترکیب کنید. البته در این روش باید بسیار مراقب باشید، زیرا انتخاب‌های اشتباه می‌تواند نتیجه آزار‌دهنده و نامناسبی را به همراه داشته باشد. در این مورد می‌توانید از افراد حرفه‌ای کمک بگیرید.

طراحی اتاق نشیمن
استفاده از سبک ترکیبی در اتاق نشیمن

طراحی اتاق نشیمن به سبک اسکاندیناوی

سبک اسکاندیناوی سبکی آرامش بخش است که فضایی دلباز و فرح‌بخش را در اختیار شما قرار می‌دهد. در این سبک معمولا رنگ سفید به عنوان رنگ غالب به کار برده شده و دیوارها نیز به رنگ سفید انتخاب می‌شوند. اما از رنگ‌های دیگر نیز می‌توانید در سبک اسکاندیناوی استفاده کنید. زیرا آن‌چه که در این سبک در الویت قرار دارد، اکسسوارها هستند.

طراحی اتاق نشیمن
سبک اسکاندیناوی در اتاق نشیمن

طراحی اتاق نشیمن سبک شبی شیک

اگر می‌خواهید سبک اتاق نشیمن، همیشه فضایی بهاری و دلنشین داشته باشید، راه‌حل شما بسیار ساده است؛ رنگ‌های پاستلی دلنشین، کاغذ دیواری‌های گل گلی و گل‌های طبیعی همان چیزی هستند که می‌تواند بهار را به خانه شما بیاورند و تمام این ویژگی‌ها را می‌توانید در سبک شبی شیک بیابید. این سبک، سبکی رمانتیک و زنانه است که جلوه‌ای گرم و دوست داشتنی به هر مکانی که در آن به کار برده شود می‌بخشد.

طراحی اتاق نشیمن
استفاده از سبک شبی شیک در اتاق نشیمن

طراحی اتاق نشیمن به سبک صنعتی

همان‌گونه که از نام آن مشخص است، ویژگی اصلی سبک صنعتی استفاده از عناصر صنعتی در طراحی داخلی است. سطوح فلزی، رنگ‌ها، چراغ‌ها و اکسسوار‌های صنعتی، لوله‌های آب و سیم‌کشی‌های روکار، دیوارهای آجری و یا بتنی و هم‌چنین چوب‌های کار نشده از ویژگی‌های این سبک به شمار می‌روند.

طراحی اتاق نشیمن
طراحی اتاق نشیمن به سبک صنعتی

سبک صنعتی یکی از ترندهای محبوب در طراحی داخلی به شمار می‌رود و بر‌خلاف سبک شبی شیک، جلوه‌ای سرد و مردانه به مکان می‌بخشد.

سخن پایانی

اتاق نشیمن یکی از بخش های مهم خانه است؛ که همه اعضاء خانواده مدت زمان نسبتا طولانی را در آن می گذرانند. به همین دلیل طراحی اتاق نشیمن بر اساس ایده های جدید و جذاب، به شما این امکان را می دهد تا فضایی آرامش بخش و دنج را برای استراحت و تماشای تلویزیون ایجاد کنید. در این مطلب جدیدترین ایده های طراحی و دیزاین این فضا را مورد بررسی قرار دادیم. شما از کدام یک از این ایده ها برای دکوراسیون اتاق نشیمن خود استفاده می کنید؟

 

سوالات متداول

انتظار افراد از مبلمان اتاق نشیمن چیست؟

در جدیدترین پروژه‌ها، تمایل به چند منظوره و همه کاره کردن اتاق نشیمن بارها مورد بحث واقع شده است. با توجه به کوچک شدن فضای زندگی معمولا مبلمان فقط ابزاری برای لمیدن و ریلکس کردن نیست. بلکه می‌تواند نقش کتابخانه و قفسه‌ای برای اکسسوری‌ها باشد. به همین دلیل ذهنیت افراد هنگام انتخاب مبلمان رویکرد چند وجهی و چند کاربری است.

برای دکوراسیون اتاق نشیمن رنگ آمیزی دیوار بهتر است یا کاغذ دیواری ؟

هر کدام ازاین متریال‌ها ویژگی‌های منحصر به خود را دارند. در رنگ‌آمیزی دیوار تنوع بسیار محدودی وجود دارد. ولی استفاده از کاغذ دیواری دست طراح را برای دیزاین‌های متنوع باز می‌گذارد. با توجه به نوع متریال کاغذ دیواری و طیف گسترده رنگی که دارد گزینه بهتری برای ایجاد یک دکوراسیون زیبا برای اتاق نشیمن به حساب می‌آید.

در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن چه مواردی زیبایی را کاهش می‌دهد؟

تجمع مبلمان‌ها و عدم فاصله مناسب بین مبل‌ها و سایر وسایل از مهم‌ترین موارد به هم ریختگی دکوراسیون اتاق نشیمن به حساب می‌آید. تفاوت ابعاد مبل‌ها با سایر وسایل، استفاده از رنگ‌ها و کاغذ دیواری با تم رنگی شدید و نورپردازی نامناسب نیز از مواردی هستد که زیبایی اتاق نشیمن را تحت الشعاع قرار می‌دهند.

چگونه می‌توان با هزینه‌ای کم یک دکوراسیون اتاق نشیمن زیبا را داشت؟

با توجه به اینکه هزینه دکوراسیون می‌تواند بالا باشد برای کاهش هزینه می‌توان به جای تعویض مبلمان با تعویض روکش مبلمان تا حدود زیادی هزینه‌ها را کاهش داد. ویژگی تعویض پارچه‌ مبلی این است که می‌توان آن را با رنگ و طرح کاغذ دیواری هماهنگ کرد.

می‌تواند پاسخ‌گوی نیاز آن‌ها باشد. اشیاء محدود و رنگ‌های خنثی که در این سبک به کار برده می‌شوند، فضایی آرام و راحت را در اختیار شما قرار خواهند داد. «کم، زیاد است» این شعار سبک مینیمال است. پس اگر به دنبال ایجاد چنین سبکی در محیط زندگی خود هستید، لوازم و اشیاء اضافه را دور بریزید.

طراحی اتاق نشیمن
استفاده از طراحی سبک مینیمال در اتاق نشیمن
طراحی اتاق نشیمن
مبلمان سفید رنگ در اتاق تلویزیون

طراحی اتاق نشیمن به سبک ترکیبی

در سبک اتاق نشیمن اگر انتخاب تنها یک سبک برای شما دشوار است، می‌توانید از چندین سبک در کنار یکدیگر استفاده کنید. برای مثال سبک کلاسیک را با سبک مدرن و یا سبک مدرن را با سبک صنعتی ترکیب کنید. البته در این روش باید بسیار مراقب باشید، زیرا انتخاب‌های اشتباه می‌تواند نتیجه آزار‌دهنده و نامناسبی را به همراه داشته باشد. در این مورد می‌توانید از افراد حرفه‌ای کمک بگیرید.

طراحی اتاق نشیمن
استفاده از سبک ترکیبی در اتاق نشیمن

طراحی اتاق نشیمن به سبک اسکاندیناوی

سبک اسکاندیناوی سبکی آرامش بخش است که فضایی دلباز و فرح‌بخش را در اختیار شما قرار می‌دهد. در این سبک معمولا رنگ سفید به عنوان رنگ غالب به کار برده شده و دیوارها نیز به رنگ سفید انتخاب می‌شوند. اما از رنگ‌های دیگر نیز می‌توانید در سبک اسکاندیناوی استفاده کنید. زیرا آن‌چه که در این سبک در الویت قرار دارد، اکسسوارها هستند.

طراحی اتاق نشیمن
سبک اسکاندیناوی در اتاق نشیمن

طراحی اتاق نشیمن سبک شبی شیک

اگر می‌خواهید سبک اتاق نشیمن، همیشه فضایی بهاری و دلنشین داشته باشید، راه‌حل شما بسیار ساده است؛ رنگ‌های پاستلی دلنشین، کاغذ دیواری‌های گل گلی و گل‌های طبیعی همان چیزی هستند که می‌تواند بهار را به خانه شما بیاورند و تمام این ویژگی‌ها را می‌توانید در سبک شبی شیک بیابید. این سبک، سبکی رمانتیک و زنانه است که جلوه‌ای گرم و دوست داشتنی به هر مکانی که در آن به کار برده شود می‌بخشد.

طراحی اتاق نشیمن
استفاده از سبک شبی شیک در اتاق نشیمن

طراحی اتاق نشیمن به سبک صنعتی

همان‌گونه که از نام آن مشخص است، ویژگی اصلی سبک صنعتی استفاده از عناصر صنعتی در طراحی داخلی است. سطوح فلزی، رنگ‌ها، چراغ‌ها و اکسسوار‌های صنعتی، لوله‌های آب و سیم‌کشی‌های روکار، دیوارهای آجری و یا بتنی و هم‌چنین چوب‌های کار نشده از ویژگی‌های این سبک به شمار می‌روند.

طراحی اتاق نشیمن
طراحی اتاق نشیمن به سبک صنعتی

سبک صنعتی یکی از ترندهای محبوب در طراحی داخلی به شمار می‌رود و بر‌خلاف سبک شبی شیک، جلوه‌ای سرد و مردانه به مکان می‌بخشد.

سخن پایانی

اتاق نشیمن یکی از بخش های مهم خانه است؛ که همه اعضاء خانواده مدت زمان نسبتا طولانی را در آن می گذرانند. به همین دلیل طراحی اتاق نشیمن بر اساس ایده های جدید و جذاب، به شما این امکان را می دهد تا فضایی آرامش بخش و دنج را برای استراحت و تماشای تلویزیون ایجاد کنید. در این مطلب جدیدترین ایده های طراحی و دیزاین این فضا را مورد بررسی قرار دادیم. شما از کدام یک از این ایده ها برای دکوراسیون اتاق نشیمن خود استفاده می کنید؟

 

سوالات متداول

انتظار افراد از مبلمان اتاق نشیمن چیست؟

در جدیدترین پروژه‌ها، تمایل به چند منظوره و همه کاره کردن اتاق نشیمن بارها مورد بحث واقع شده است. با توجه به کوچک شدن فضای زندگی معمولا مبلمان فقط ابزاری برای لمیدن و ریلکس کردن نیست. بلکه می‌تواند نقش کتابخانه و قفسه‌ای برای اکسسوری‌ها باشد. به همین دلیل ذهنیت افراد هنگام انتخاب مبلمان رویکرد چند وجهی و چند کاربری است.

برای دکوراسیون اتاق نشیمن رنگ آمیزی دیوار بهتر است یا کاغذ دیواری ؟

هر کدام ازاین متریال‌ها ویژگی‌های منحصر به خود را دارند. در رنگ‌آمیزی دیوار تنوع بسیار محدودی وجود دارد. ولی استفاده از کاغذ دیواری دست طراح را برای دیزاین‌های متنوع باز می‌گذارد. با توجه به نوع متریال کاغذ دیواری و طیف گسترده رنگی که دارد گزینه بهتری برای ایجاد یک دکوراسیون زیبا برای اتاق نشیمن به حساب می‌آید.

در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن چه مواردی زیبایی را کاهش می‌دهد؟

تجمع مبلمان‌ها و عدم فاصله مناسب بین مبل‌ها و سایر وسایل از مهم‌ترین موارد به هم ریختگی دکوراسیون اتاق نشیمن به حساب می‌آید. تفاوت ابعاد مبل‌ها با سایر وسایل، استفاده از رنگ‌ها و کاغذ دیواری با تم رنگی شدید و نورپردازی نامناسب نیز از مواردی هستد که زیبایی اتاق نشیمن را تحت الشعاع قرار می‌دهند.

چگونه می‌توان با هزینه‌ای کم یک دکوراسیون اتاق نشیمن زیبا را داشت؟

با توجه به اینکه هزینه دکوراسیون می‌تواند بالا باشد برای کاهش هزینه می‌توان به جای تعویض مبلمان با تعویض روکش مبلمان تا حدود زیادی هزینه‌ها را کاهش داد. ویژگی تعویض پارچه‌ مبلی این است که می‌توان آن را با رنگ و طرح کاغذ دیواری هماهنگ کرد.

به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *