آشپزخانه مدرن

امروزه طراحی دکوراسیون آشپزخانه جدید به یکی از چالش‌های مهم برای طراحان داخلی تبدیل شده است. دکوراسیون آشپزخانه مدرن یک سبک خاص و منحصر به فرد است که در سال 2023 مورد توجه بسیاری از طراحان و خانواده‌ها قرار گرفته است. شما با بهره از جزئیات مدرن و خاص می‌توانید براساس سلیقه خود به طراحی آشپزخانه مدرن بپردازید. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با 10 طراحی آشپزخانه مدرن آشنا کنیم.

10 ایده طراحی آشپزخانه مدرن

 

طراحی آشپزخانه مدرن چیست؟ 10 ایده طراحی آشپزخانه مدرن ایرانی

اصطلاح “مدرن” به مواردی اطلاق می‌شود که با زمان حال و روزگار جدید مرتبط است. این سبک هنری از حدود 70 سال پیش کم کم گسترش یافت و در زمینه‌های مختلف هنر مانند نقاشی، مجسمه‌سازی، طراحی و غیره جا یافت.

هنر مدرن جایگاه خود را در میان تمامی سبک‌های هنری باز کرده است. این تأثیر مدرنیسم در دکوراسیون داخلی نیز محسوس است و به ویژه در آشپزخانه‌ها، طراحی مدرن طرفداران زیادی پیدا کرده است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

کال تو اکشن کاغذ دیواری کربن
کال تو اکشن کاغذ دیواری کربن-موبایل

تولید کاغذ دیواری‌های مدرن، کفپوش‌های مدرن، دکوری‌های مدرن و همچنین کابینت‌های مدرن متاثر از سبک مدرن دکوراسیون داخلی بوده و بسیاری از آنها در طراحی دکوراسیون داخلی منزل و آشپزخانه استفاده می‌کنند. برای مشاهده کاغذ دیواری‌های خاص سبک مدرن همین حالا به وبسایت کاغذ دیواری اکستریم والز مراجعه کنید.

یکی از ویژگی‌های اصلی در طراحی دکوراسیون مدرن، سادگی است. در آشپزخانه‌های مدرن، اجزا و بخش‌های مختلف از جمله کابینت‌ها دارای زیبایی بدون پیچیدگی خاصی هستند. در دکوراسیون مدرن، طراحی‌ها شیک، بدون قاب، بدون زرق و برق و کاملاً کاربردی خواهند بود.

10 ایده طراحی آشپزخانه مدرن

 

1. بهره از شیوه‌های سازگار با محیط زیست در طراحی آشپزخانه مدرن؛ انقلاب سبز در طراحی مدرن

شیوه‌های سازگار با محیط زیست در طراحی داخلی آشپزخانه مدرن سال 2024 حرف اول را می‌زنند و آشپزخانه‌های پرطرفدار نیز از این روش پیروی می‌کنند.

مواد پایدار تاثیر زیست محیطی کمتری دارند و هیچ تاثیر منفی را روی طبیعت نمی‌گذارند. مواد سازگار با محیط زیست در آشپزخانه مدرن ظاهری متمایز ایجاد خواهد کرد.

چوب‌های بازیافتی، کفپوش‌های بامبو، چوب پنبه و پلاستیک یا شیشه بازیافتی بهترین ایده برای سبک های دکوراسیون داخلی به خصوص طراحی آشپزخانه مدرن است.

بافت و پالت رنگی طبیعی مواد سازگار با محیط زیست و طبیعت، زیبایی و آرامش بی‌حدومرزی را به آشپزخانه مدرن هدیه می‌دهد.

10 ایده طراحی آشپزخانه مدرن

 

2. بهره از فناوری‌های هوشمند یکپارچه؛ آشپزخانه مدرن و شیک

در اصول طراحی آشپزخانه مدرن توصیه شده تا طراحان از فناوری‌های هوشمند مانند گجت‌های هوشمند بهره بگیرند. این ابزارهای هوشمند حس مدرنیته بودن را به فضای آشپزخانه مدرن القا می‌کنند.

فراموش نکنید که طراحی داخلی آشپزخانه مدرن در سال 2024، هوشمندتر از همیشه است. فناوری پیشرفته کارهای آشپزی را ساده‌تر، کارآمدتر و بهبود می‌بخشند.

روشنایی با صدای کنترل شده، شیرآب‌های بدون لمس و همچنین اجاق گازهای مبتنی بر هوش مصنوعی که می‌توانند زمان‌ها و دما‌های پخت غذا را به طور خودکار تنظیم و کنترل کنند، همگی جزئی از طراحی آشپزخانه مدرن محسوب می‌شوند.

طراحی آشپزخانه مدرن و همچنین بهره از فناوری‌های هوشمند سبب شده تا خانواده‌ها باور کنند که فناوری‌ به جای اینکه سیستم روزانه آن‌ها را مختل کند، محیط را بهبود می‌بخشد.

10 ایده طراحی آشپزخانه مدرن

 

3. جزیره به جای اپن‌های قدیمی در طراحی آشپزخانه مدرن؛ آشپزخانه مدرن جزیره‌ای

اپن‌های ثابت در طراحی دکوراسیون آشپزخانه قدیمی، جزء اشغال کردن فضا، کاربرد آنچنانی نداشتند. در طراحی آشپزخانه مدرن به جای اپن معمولا از جزیره بهره می‌گیرند. جزیره در آشپزخانه مدرن جزیره ای یک مرکز پویای فعالیت است.

در آشپزخانه‌های مدرن جزیره ای می‌توانید از جزیره به جای میز ناهارخوری استفاده کنید یا برای آماده کردن غذا از فضای جزیره بهره بگیرید. بنابراین کاربردهای مختلفی دارد.

در طراحی مدرن آشپزخانه‌های امروزی می‌توانید جزایری با ارتفاع قابل تنظیم، ایستگاه‌های شارژ داخلی و حتی فضاهای کاری جمع‌شونده استفاد کنید. در حقیقت طراحی جزیره بسته به فضای آشپزخانه می‌توانید چندمنظوره طراحی شود.

10 ایده طراحی آشپزخانه مدرن

 

4. بهره از هودهای زیبا در طراحی آشپزخانه مدرن ایرانی؛ آشپزخانه لاکچری

در سال 2024، هود آشپزخانه به عنوان یکی از ضروریات مدرن محسوب می‌شود! این هودهای جذاب و شیک، نه تنها با نظافت هوای آشپرخانه را تضمین می‌کنند بلکه به فضای آشپزخانه مدرن شخصیتی خاص اضافه می‌کنند.

می‌توانید برای آشپزخانه مدرن خود، از هودهای بسیار زیبا و همچنین مدرن (لمسی و حساس به بو) استفاده کنید. این هودها می‌توانند از جنس استیل ضد زنگ با طراحی شیک، یا حتی هودهای چوبی با احساس روستایی با رنگ‌های جذاب باشند. با هودهای متنوع، آشپزخانه مدرن شما به سرزمینی از مد روز و شیکی تبدیل می‌شود که چشم هر بیننده‌ای را جذب می‌کند.

10 ایده طراحی آشپزخانه مدرن

 

5. سطوح صیقلی و صاف؛ ساده و جذابیت آشپزخانه مدرن

در طراحی آشپزخانه مدرن می‌توانید از کابینت‌هایی با سطوح صیقلی، صاف و بدون طرح و ساده بهره بگیرید. هر چه میزان طرح و نقوش روی درب کابینت‌ها و سطوح کمتر باشد، سبک دکوراسیون داخلی آشپزخانه، مدرن‌تر خواهد شد.

10 ایده طراحی آشپزخانه مدرن

 

6. شلف‌های دیواری به جای کابینت‌های دیواری؛ طراحی فضای باز آشپزخانه مدرن

در طراحی آشپزخانه مدرن به جای کابینت‌های دیواری قدیمی از شلف‌های دیواری برای چیدمان وسایل آشپزخانه بهره بگیرید. در این حالت فضای بازتر و زیباتری خواهید داشت.

ایده جایگزینی شلف به جای کابینت‌های دیواری در طراحی آشپزخانه مدرن کوچک بسیار کاربردی خواهد بود.

10 ایده طراحی آشپزخانه مدرن

 

7. سبزی یکپارچه برای لمس طبیعی؛ انتخاب برای طراحی مدرن آشپزخانه

طراحان در طراحی آشپزخانه مدرن در سال 2024، از جزئیات سبز مانند فضایی با دیوارهای سبز معمولی، میزهای آشپزخانه سبز و گلخانه‌های یا گلدان‌های سبز در طراحی خود بهره می‌گیرند.

انتخاب جزئیات سبز در طراحی آشپزخانه سبز سبب می‌شود تا افراد بتوانند، آرامش و زیبایی طبیعت را به فضای آشپزخانه راهی کنند و از این آرامش حین کار استفاده کنند.

10 ایده طراحی آشپزخانه مدرن

 

8. انتخاب کابینت مدرن؛ کابینت‌های مدرن به جای کابینت‌های کلاسیک در سبک مدرن آشپزخانه

به جای کابینت‌های طرح‌دار در فضای آشپزخانه، از کابینت‌های مدرن بهره بگیرید. کابینت‌های مدرن اغلب بسیار نازک ساخته شده‌اند و روی آنها به منظور باز و بسته کردن درب، دستگیره وجود ندارد. این کابینت‌ها از سیستم درب‌های فشاری بهره می‌گیرند.

10 ایده طراحی آشپزخانه مدرن

 

9. ایجاد کردن فضای غذاخوری در آشپزخانه‌های بزرگ مدرن؛ ایجاد فضایی برای صمیمیت بیشتر خانواده

اگر یک آشپزخانه بزرگ دارید می‌توانید در طراحی آشپزخانه مدرن، فضایی را برای غذا خوردن در نظر بگیرید. این فضا به دور از فضای پخت و پز و در جایی دنج از آشپزخانه باید انتخاب شود. یک گوشه از آشپزخانه را با میز ناهارخوری راحت دکور کنید تا حین غذا خوردن کل خانواده در آن فضا دورهم جمع شوند.

10 ایده طراحی آشپزخانه مدرن

 

10. میزهای مرمر یا سنگی مسحورکننده و دراماتیک؛ طراحی آشپزخانه لاکچری و خاص

کانترهای سنگی و مرمری با درام بالا آماده‌اند تا در طراحی آشپزخانه مدرن در سال 2024 همه توجه‌ها را به خود جلب کنند.

این سطوح نفیس ظرافت و تجمل را تراوش می‌کنند و زیبایی فضای مدرن آشپزخانه را چندین برابر می‌کنند. متریال سنگ در سبک مدرن یک انتخاب فوق‌العاده خاص و زیبا خواهد بود.

آشپزخانه مدرن و خرید کاغذ دیواری مدرن برای طراحی آشپزخانه مدرن

 

آشپزخانه مدرن و خرید کاغذ دیواری مدرن برای طراحی آشپزخانه مدرن؛ مشاوره و تماس با اکستریم والز

امروزه آشپزخانه مدرن و طراحی آن مورد توجه بسیاری از طراحان و خانواده‌های ایرانی و خارجی قرار گرفته است. تقریبا همه افراد عاشق سادگی و شیک بودن سبک مدرن می‌شوند. برای طراحی یک آشپزخانه مدرن، تا می‌توانید باید از جزئیات ساده استفاده کنید.

به عنوان مثال برای انتخاب کاغذ دیواری آشپزخانه‌های مدرن، باید کاغذ دیواری‌های ساده با طراحی خطی را انتخاب کنید. برای مشاهده و دریافت مشاوره در خصوص خرید کاغذ دیواری مدرن همین حالا می‌توانید با مشاورین اکستریم والز با شماره تماس 02192001955 تماس بگیرید.

سوالات متداول

 

سوالات متداول

1- چه ویژگی‌های اصلی در طراحی آشپزخانه مدرن وجود دارد؟

سادگی و مینیمالیسم در طراحی اجزای مختلف، استفاده از مواد مدرن مانند استیل، شیشه و سنگ و فضاهای باز و آویزان با کنترل‌های لمسی

2- بهترین سبک کابینت در طراحی آشپزخانه مدرن چیست؟

کابینت سبک مدرن بهترین انتخاب در طراحی آشپزخانه مدرن است.

3- برای انتخاب هود در آشپزخانه مدرن باید به چه نکاتی توجه کرد؟

در طراحی آشپزخانه مدرن هود بسیار زیبا با طراحی خاص و همچنین هوشمند بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

4- آیا اپن یک ایده جالب برای طراحی آشپزخانه مدرن است؟

خیر؛ در طراحی آشپزخانه معمولا از طراحی جزیره به جای اپن‌ها استفاده می‌کنند.

به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *