راهنمای انتخاب کاغذ دیواری برای خانه کوچک

راهنمای کامل انتخاب کاغذ دیواری برای خانه های کوچک

در سال های اخیر، با توجه به محدودتر شدن فضای خانه ها خصوصا خانه های آپارتمانی، با استفاده از کاغذ دیواری های مناسب به عنوان یک راهکار محبوب و با قیمت مناسب می‌توان بهترین دیزاین  را انجام داد و فضاهای کوچک را متفاوت و جذابتر کرد.

در این مطلب، به بررسی بهترین طرح های کاغذ دیواری سال 2023 برای خانه های کوچک و فضاهای محدود می‌پردازیم و سعی خواهیم کرد با پرداختن به اصول انتخاب این طرح ها بر اساس فضا به شما کمک کنیم تا به بهترین نحو ممکن به فضای ایده آلتان با کمترین هزینه دست یابید.

 

فهرست محتوا

 • اهمیت استفاده از طرح های کاغذ دیواری در خانه های کوچک
 • راهنمای انتخاب بهترین طرح کاغذ دیواری برای خانه های کوچک
 • نورپردازی در خانه های کوچک
 • طرح های محبوب کاغذ دیواری برای آپارتمان در سال 2023
 • نکات مهم در نصب کاغذ دیواری برای فضاهای کوچک
 • سخن پایانی
 • سوالات متداول

اهمیت استفاده از طرح های کاغذ دیواری در خانه های کوچک

طراحی صحیح و مناسب دیوار‌ها می‌تواند فضاهای اصلی خانه مانند پذیرایی  را بزرگتر یا بازتر به نظر برساند. استفاده از کاغذ دیواری یکی از بهترین و به صرفه ترین کارهایی  است که طراحان و معماران از آن استفاده می‌کنند.

در گذشته عموما طراحان با انتخاب رنگ های روشن و با استفاده از رنگ آمیزی دیوارها و المان های یک خانه سعی می‌کردند که فضا را بازتر و بزرگتر نشان دهند. اما این روش امروزه از نظر اقتصادی کار به صرفه ای نیست.

با پیشرفت صنعت کاغذ دیواری و متنوع شدن طرح ها متناسب با مدهای روز دنیا، استفاده از این محصول کاغذی بسیار محبوب شده است. حال چرا می گوییم استفاده از کاغذ دیواری راهکار مناسب تری است؟ زیرا با انتخاب طرح  و رنگ مناسب با فضای مد نظر شما ، در عین اینکه به دیوار ها و فضای منزلتان روح می‌بخشید، در هزینه ها و زمانتان نیز صرفه جویی می‌شود.

بهترین طرح کاغذ دیواری 2023 برای خانه های کوچک
انتخاب درست کاغذ دیواری در فضاهای کوچک و آپارتمانی، برای بزرگ نشان دادن فضا اهمیت بسیار زیادی دارد.

راهنمای انتخاب بهترین طرح کاغذ دیواری برای خانه های کوچک

چه طرح و رنگی از کاغذ دیواری مناسب خانه های کوچک است؟ در ادامه به این موضوع می‌پردازیم:

 • چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگتر نشان می‌دهد؟

رنگ هایی مانند سفید، کرم، نسکافه ای رنگ های روشن و خنثی ای هستند که هارمونی مناسبی برای شما می‌سازند. رنگ هایی مانند یاسی، آبی روشن، و طوسی روشن نیز فضای شما را روح انگیزتر می‌کنند.

استفاده از کاغذ دیواری برای خانه های کوچک، فقط به بررسی رنگ نیاز ندارد بلکه موضوع انتخاب طرح نیز بسیار مهم است. اما در قدم اول رعایت اصول رنگ شناسی ضروری است.

بهترین طرح کاغذ دیواری 2023 برای خانه های کوچک
انتخاب درست رنگ، یکی از موارد مهم در دکوراسیون داخلی است.
 • از چه طرح و الگوی کاغذ دیواری مناسبی برای فضاهای کوچک استفاده کنیم؟

تنوع فراوان در دنیای کاغذ دیواری‌ها گاهی شما را برای انتخاب به چالش می‌کشد، طرح نیز همانند رنگ باید اصولی انتخاب شود. شناخت دیوار‌ شاخص در خانه‌هایی با متراژ کم‌تر اهمیت فراوانی دارد، سعی کنید خیلی به سراغ طرح‌های شلوغ و کلاسیک نروید، اما اگر به سبک کلاسیک علاقمند هستید، انتخاب طرح داماسک محو می‌تواند برای پوشش دیوار شاخص مناسب باشد، در این صورت برای سایر دیوار‌ها بهتر است از طرح‌های ساده‌تری استفاده شود. کاغذ دیواری‌های پتینه‌ و بافت‌دار از گزینه‌های پیشنهادی ما هستند،. سبک مدرن نیز برای فضای شما می‌تواند عملکردی عالی را فراهم کند، با توجه به تنوع طرح‌های مدرن در صنعت کاغذ دیواری قطعا شما به سادگی طرح مخصوص به خود را پیدا می‌کنید. لازم است مجدد یادآوری کنیم که به هماهنگی هارمونی چیدمان و کاغذ دیواری‌ها دقت بالایی داشته باشید.

همچنین با استفاده از کاغذ دیواری با طرح مینیمال سال 2023، می‌توانید هنر و زیبای را در عین سادگی به به فضای مد نظرتان اضافه کنید. طرح های مینیمال، با خطوط ساده و رنگ های ملایم، فضایی آرام و پر از حس آرامش را در دکوراسیون داخلی ایجاد می‌کند.

بهترین طرح کاغذ دیواری 2023 برای خانه های کوچک
تنوع زیاد طرح و الگو در کاغذ دیواری
 • آیا استفاده از کاغذ دیواری های سه بعدی برای فضاهای کوچک مناسب است؟

کاغذ دیواری‌های سه بعدی به دلیل ایجاد خطای دید برای افراد قطعا می‌توانند فضای شما را بزرگ‌تر نشان دهند. در حقیقت به عمق بخشی فضا کمک می‌کنند. اما قاعده این است که تنها برای یک دیوار به عنوان دیوار شاخص استفاده شوند. این روز‌ها کاغذ دیواری‌های سه بعدی در انواع طرح‌های مدرن، کلاسیک، هندسی و گرافیکی موجود هستند. بهتر است برای انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی از طراحان حرفه‌ای مشورت بگیرید.

بهترین طرح کاغذ دیواری 2023 برای خانه های کوچک
استفاده کاربردی از کاغذ دیواری سه بعدی برای بزرگ نشان دادن فضای آپارتمان و فضاهای کوچک

نورپردازی در خانه های کوچک

بیان این نکته ضروری است که میزان نور محیط نیز نقش پررنگی در بزرگ‌تر نشان دادن فضای شما دارد، اگر تمام موارد در چیدمان و رنگ‌شناسی انجام شود، اما نور‌پردازی صحیح انجام نشود، قطعا نتیجه دلنشین نخواهد بود. اگر نور طبیعی به میزان کافی در فضای شما وجود دارد بهتر است با استفاده‌ی بیش از حد از اکسسوری‌های دکوری مسیر نور را مسدود نکنید. استفاده از هالوژن‌های سقفی از جمله راه‌حل‌های بسیار کاربردی برای رفع مشکل نور فضای شما هست، استفاده از نور پردازی برای قسمت ورودی منزل نیز از اقدامات تکنیکی برای اصلاح نور فضاهای کوچک است.

بهترین طرح کاغذ دیواری 2023 برای خانه های کوچک

طرح های محبوب کاغذ دیواری برای آپارتمان در سال 2023

در ادامه یکسری از طرح هایی که در سال 2023 و در طراحی های جدید کاغذ دیواری قابل مشاهده هست را بررسی می‌کنیم:

 • الگوهای هندسی

الگوهای هندسی شامل خطوط، مثلثات، مستطیل‌ها و شکل‌های هندسی دیگر است. این الگوها با رنگ‌های زنده و تنوع رنگی برای جلب توجه و بزرگتر به نظر رسیدن ابعاد اتاق مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای دیدن طرح های هندسی لمس کنید.

بهترین طرح کاغذ دیواری 2023 برای خانه های کوچک

 • نقش‌های گل و گیاهان

نقش‌های مربوط به گل و گیاهان، به طور معمول با رنگ‌های طبیعی و آرامش بخش همراه است. این نقش‌ها معمولاً در فضاهایی که نیاز به آرامش دارند، مانند اتاق خواب یا اتاق استراحت استفاده می‌شوند. برای دیدن طرح های گلدار لمس کنید.

بهترین طرح کاغذ دیواری 2023 برای خانه های کوچک

 • طرح‌های پتینه

این روزها طرح های پتینه به جای جای عناصر دکوراسیون داخلی نفوذ کرده اند، از پارچه های مبلی و پرده گرفته تا میزها و کاغذ دیواری، یکی از بزرگترین ویژگی های این دسته از طرح ها، هماهنگی آن با تمامی سبک های دکوراسین داخلی است. برای دیدن طرح های پتینه لمس کنید.

بهترین طرح کاغذ دیواری 2023 برای خانه های کوچک

 • طرح‌های طبیعت

طرح‌هایی که مرتبط با طبیعت هستند، مثل اقیانوس‌ها، دریاچه‌ها و رودخانه‌ها، می‌توانند یک حس آرامش و شادابی را به داخل فضا انتقال دهند. درختان یکی از منابع الهام بخش برای طراحان در حوزه کاغذ دیواری های نسل جدید بوده است که بیشمار طرح های مدرن و کلاسیک را پیش روی ما قرار داده است. برای دیدن طرح های درختان لمس کنید.

بهترین طرح کاغذ دیواری 2023 برای خانه های کوچک

در نظر داشته باشید که این فقط چند نمونه از طرح‌های محبوب در سال 2023 هستند و همچنین مد و سلیقه هر شخص ممکن است متفاوت باشد. همچنین، قبل از انتخاب کاغذ دیواری برای آپارتمان، مطمئن شوید که با سبک و دکوراسیون داخلی آن محیط سازگاری داشته باشد.

ما در یک مقاله به صورت کامل طرح های ترند سال 2023 را بررسی کرده‌ایم، برای مشاهده این مطلب،اینجا کلیک کنید.

نکات مهم در نصب کاغذ‌دیواری در فضاهای کوچک

نصب کاغذ دیواری کار دشوار و مشکلی نیست و می‌توانید خودتان آن را انجام دهید ولی برای انجام این کار خصوصا برای کاغذ دیواری های طرح دار و سه بعدی که نیاز به دقت و مهارت زیادی دارد پیشنهاد می‌شود که از نصاب های حرفه ای کمک بگیرید.

در مرحله ی اول و قبل از نصب شما باید محاسبه کنید که به چند رول و چه اندازه از کاغذ دیواری نیاز دارید. با محاسبه ی دقیق مقدار مورد نیاز از کاغذ دیواری می‌توانید مقدار پرتی و هدر رفت را کاهش دهید. ما برای راحت تر کردن کار شما ابزار محاسبه مقدار کاغذ دیواری بر اساس متراژ شما را در سایت قرار داده‌ایم و با کلیک بر روی لینک زیر می‌توانید تعداد رول مورد نیازتان رو به صورت آنلاین محاسبه کنید.

بهترین طرح کاغذ دیواری 2023 برای خانه های کوچک

سخن پایانی

با انتخاب بهترین طرح های ترند کاغذ دیواری در سال2023 شما می‌توانید علاوه بر بزرگتر نشان دادن فضای مورد نظر، یک محیط جذاب، زیبا و به روز داشته باشید و آن فضا را به یک محیط شگفت انگیز تبدیل کنید.

 

سوالات متداول

آیا می‌توان از کاغذ دیواری در جاهای مرطوب مانند سرویس بهداشتی و حمام استفاده کرد؟

در دیوارهای نصفه بالایی سرویس بهداشتی بله اما در حمام و سایر مکان هایی که آب روان جاری است خیر، تازه این در صورتی است که از کاغذ دیواری های مقاوم در برابر رطوبت مانند کاغذ دیواری های PVC استفاده کنید.

برای تمیز نگه داشتن کاغذ دیواری از چه چیزی استفاده کنیم؟

بسته به مشکلات و مراحل بازسازی دیوار، سرعت عمل نصاب و مساحت و متراژ خانه ممکن است بین 2 تا 7 روز طول بکشد. پیشنهاد می‌شود فرآیند آماده سازی کاغذ در زمان چسب زدن را در یک اتاق دارای تهویه مناسب انجام شود.

آیا کاغذ دیواری را می‌توان ترمیم یا تعویض کرد؟

برای ترمیم، قسمتی از کاغذ دیواری که دچار آسیب شده است را با دقت جدا کنید و با استفاده از چسب مخصوص آن قسمت را ترمیم کنید. همچنین برای ترمیم می‌توانید از باقی مانده و قطعه های اضاف مانده از کاغذ دیواریتان استفاده کنید.

منبع: سایت apartmenttherapy

به اشتراک بگذارید

2 دیدگاه

 • کاغذ دیواری برای خانه های کوچک مثلا 50 متری چی پیشنهاد می کنید؟

  • دوست گرامی بستگی به سلیقه شما دارد برای خانه های کوچک با نور گیر ضعیف کاغذ دیواری با رنگ های روشن می توانید استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *