نورپردازی خانه

راهروهای ورودی اولین تصویر از سبک و طراحی دکوراسیون خانه را به مخاطب ارائه می‌کنند. به همین دلیل زمانی که صحبت از طراحی داخلی منازل می‌شود نباید راهروهای ورودی را فراموش کرد. معمولاً دیزاین و طراحی راهروها نسبت به سایر نقاط خانه از اهمیت کمتری برخوردار بوده و نادیده گرفته می‌شود، اما با اقدامات بسیار کوچک می‌توان فضای راهروها را به طور کامل تغییر داد. اگر تصمیم دارید که فضای راهروی ورودی خانه خود را تغییر دهید، بهتر است در مورد سیستم‌های روشنایی که می‌توانند ظاهر مکان را تغییر دهند اطلاعات کافی داشته باشید. با ترفندها و سیستم‌های روشنایی زیبا و دکوراتیو می‌توانید ظاهر مورد نظر خود را در ورودی خانه ایجاد کنید. نورپردازی ورودی خانه از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدل‌های متنوعی مانند چراغ‌های دیواری، لامپ‌های سقفی، سیستم‌های روشنایی غیرمستقیم، لوستر با سبک‌های مختلف و آباژورهای شیک برای روشن‌تر کردن و دیزاین راهروهای ورودی وجود دارند. با توجه به سبک طراحی‌ای که در نظر دارید می‌توانید سیستم روشنایی مناسب را انتخاب کنید.

نورپردازی ورودی خانه
استفاده از آباژورهای شیک، ورودی راهرو را بسیار خیره‌کننده نموده است.

سیستم روشنایی LED برای نورپردازی ورودی خانه

سیستم روشنایی LED یکی از روش‌های روشنایی جدید و بسیار پرکاربرد است. این سیستم روشنایی نسبت به سایر روش‌های نورپردازی مصرف برق کمتری داشته و استفاده از آن بسیار ایده‌آل است. این سیستم روشنایی این امکان را ایجاد می‌کند تا براساس نیاز خود در راهرو یا مکان‌های دیگر از چراغ‌های LED در رنگ‌های متفاوت استفاده کنید.

برای ایجاد ورودی دلباز و استفاده از سیستم‌های متنوع روشنایی، با استفاده از چراغ‌های LED در کنار لوسترهای سقفی یا چراغ‌های دیواری، راهرویی روشن و زیبا را طراحی کنید. برای استفاده از سیستم روشنایی LED می‌توانید با ایجاد فرم‌های هندسی در سقف، به مکان تحرک و پویایی ببخشید.

چراغ‌های دیواری دکوراتیو برای نورپردازی ورودی خانه

چراغ‌های دیواری سیستم‌های روشنایی هستند که با استفاده از آنها می‌توان دیوارهایی با ظاهری بسیار زیبا و شیک ایجاد کرد. نیازی نیست که تنها به لوسترهای سقفی اکتفا کنید، با به کاربردن چراغ‌های دیواری در کنار لوسترهای سقفی می‌توانید راهروی ورودی روشن و درخشان ایجاد کرده و هماهنگی زیبا در دکوراسیون آن به دست بیاورید. همچنین می‌توانید از‌ هالوژن‌های سقفی و چراغ‌های دیواری در کنار یکدیگر استفاده کرده و فضایی ایجاد کنید که هم کارآمد بوده و هم زیبا باشد.

نورپردازی ورودی خانه
با استفاده از نورپردازی LED، فضای ورودی منزل خود را دلباز نمایید.

در چراغ‌های دیواری از سبک کلاسیک گرفته تا سبک مدرن، مدل‌های بسیار متنوعی وجود داشته و با در نظر گرفتن سلیقه و سبک خود می‌توانید از آنها استفاده کنید. برای مثال با استفاده از یک آینه و دو چراغ دیواری در اطراف آن می‌توانید ظاهری چشم‌نواز به راهرو ورودی ببخشید. با تغییرات بسیار کوچک دیوارها را روشن‌تر کرده و با ایجاد تعادل در روشنایی راهرو، فضایی هماهنگ ایجاد کنید.

نورپردازی ورودی خانه
گاهی با یک نورپردازی صحیح و استفاده از کاغذ دیواری‌های مدرن، جان تازه‌ای به منزل خود ببخشید.

نورپردازی ورودی با‌هالوژن‌های سقفی

هالوژن‌ها سیستم روشنایی هستند که با فاصله‌های مشخصی در سقف جاسازی شده و با کاربرد و ظاهر دکوراتیو خود فضایی شیک و زیبا در راهروهای ورودی ایجاد می‌کنند. این‌هالوژن برای استفاده در سیستم‌های روشنایی سنسوردار و اتوماتیک نیز بسیار پرکاربرد هستند. با به کاربردن‌ هالوژن‌های سقفی می‌توانید ورودی شیک و روشن و راهرویی دلباز طراحی کنید. با استفاده از عناصر دکوراتیو زیبا راهروی ورودی را به مکانی خاص و قابل‌توجه تبدیل کنید. به کاربردن تابلوها و آثار هنری، مجسمه‌ها، اکسسورها، شلف‌ها و عکس‌های خانوادگی در این مکان نیاز به نورپردازی مناسب خواهد داشت و شما با استفاده از‌ هالوژن‌های سقفی می‌توانید این روشنایی مناسب را در راهرو ایجاد کنید. همچنین استفاده از‌ هالوژن‌های سقفی در کنار یک لوستر زیبا به شما این امکان را می‌دهد تا راهرویی خاص و شیک طراحی کنید. این‌ هالوژن‌های سقفی برای هر سبک دکوراسیونی مناسب و کارآمد هستند.

نورپردازی ورودی خانه
در مسیر راهروهای ورودی تنها با استفاده از چند هالوژن‌ شیک، منزلتان را مدرن و بروز نمایید.

سیستم روشنایی غیرمستقیم برای نورپردازی ورودی خانه

برای اینکه تمام روشنایی را به سمت سقف یا دیوارها هدایت کنید، می‌توانید از سیستم روشنایی غیرمستقیم بهره ببرید. هدف استفاده از این سیستم روشنایی بیشتر از اینکه ایجاد فضایی روشن باشد، رسیدن به مکانی است که از نظر ظاهری چشمگیر و زیبا به نظر برسد. روشنایی موجود در سیستم‌های غیرمستقیم مانند سایر سیستم‌های روشنایی، قدرتمند نبوده و به طور میانگین روشنایی میان صفر تا ده درصد ایجاد می‌کند. اما زمانی که به سیستم‌های روشنایی مستقیم نگاه کنید، نور صد در صد را مشاهده خواهید کرد.

نورپردازی ورودی خانه
تنظیم نور ملایم در ورودی راهرو با نصب هالوژن‌های سقفی

این سیستم روشنایی با ایجاد فرورفتگی در سقف و پنهان کردن چراغ‌های LED در آن ایجاد می‌شود. از آنجایی که میزان روشنایی این سیستم نسبت به روشنایی‌های مستقیم کمتر است، نوری ملایم ایجاد می‌کند و می‌توانید از رنگ‌های متنوعی برای آن استفاده کنید. بر روی دیوارهای راهرو نیز می‌توان از این سیستم روشنایی استفاده کرده و با ترکیب آن با روشنایی سقف فضایی دلباز ایجاد کرد.

نورپردازی ورودی خانه با آباژورها

آباژورها برای روشن‌تر کردن تمام نقاط خانه از جمله راهروهای ورودی بعنوان راه حلی بسیار شیک و چشم‌نواز شناخته می‌شوند. اگر از یک کنسول در راهروی ورودی استفاده می‌کنید، می‌توانید آن را با به کاربردن سیستم‌های روشنایی شیک و زیبا دکوراسیون کنید. بر روی کنسولی که گل‌های دکوراتیو، آثار هنری و اکسسورهای زیبا قرار دارند با استفاده از چراغی زیبا می‌توانید فضایی متفاوت ایجاد کنید.

نورپردازی ورودی خانه
ایجاد فضایی رویایی و متفاوت با بکارگیری آباژورهای جدید و شیک

در راهروی ورودی براساس سبکی که در نظر دارید از آباژورهایی با مدل‌های خاص و زیبا استفاده کنید. برای مثال اگر می‌خواهید راهرویی با سبک مدرن طراحی کنید، می‌توانید از فرم‌های هندسی به صورت قرینه استفاده کنید. به کار بردن آباژور در مکانی مانند راهروی فضایی متفاوت و خاص به مکان می‌بخشد.

نورپردازی ورودی خانه
نورپردازی اصولی در راهرو ورودی، جلوه‌ی خاصی به پوستر دیواری داده است.

لامپ‌های آویز

برای نورپردازی ورودی خانه بسته به سبک موردنظر خود می‌توانید از لامپ‌های آویز در مدل‌های کلاسیک یا مدرن نیز استفاده کنید. می‌توانید در رنگ لامپ‌های آویز و لوازم به کار رفته در راهرو هماهنگی ایجاد کرده یا با استفاده از رنگی متفاوت کنتراست ایجاد کنید.

نورپردازی ورودی خانه
استفاده از لوستر و لامپ‌های آویز، محیط خانه را چشم‌نوازتر و دلبازتر نشان می‌دهد.

این لامپ‌های آویز که در آنها سیم‌ها و شکل لامپ نمایان هستند در مکانی با سقف و دیوارهای روشن کنتراستی زیبا ایجاد کرده و ظاهری مدرن به مکان می‌بخشد. با استفاده از این لامپ‌ها که فرم و رنگ آنها در الویت قرار دارد، ظاهری متفاوت به راهروی ورودی خانه خود ببخشید.

به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *