آیا کاغذ دیواری باعث ایجاد مورچه می شود؟

بسیاری از افرادی که می‌خواهند کاغذ دیواری تهیه کنند و برای دیوارپوش منزل خود کاغذ دیواری را تهیه کنند این سوالات قدیمی در ذهن افراد تداعی می‌کند که آیا کاغذ دیواری باعث ایجاد مورچه می‌ شود؟ آیا کاغذ دیواری باعث جذب مورچه می‌شود؟ آیا کاغذ دیواری و چسب کاغذ دیواری خوراک مناسبی برای حشرات هستند؟ در این مطلب ما به این سوالات مهم شما پاسخ خواهیم داد.

موریانه‌ها، مورچه‌ها، حشرات و کاغذ دیواری

به خاطر موریانه‌ها یا مورچه‌ها نمی‌توانید تصمیم بگیرید که کاغذ دیواری داشته باشید یا نه؟؟؟

نگران نباشید شما می‌توانید بدون توجه به هر چیزی کاغذ دیواری را نصب کنید. مشکل موریانه‌هایی که به آنها مورچه‌های سفید نیز گفته می‌شود به راحتی قابل حل است. به دلایل مختلفی در یک منزل مورچه یا موریانه وجود داشته باشد، اما این مشکل یک برای خیلی‌ها نگران‌کننده و آزاردهنده است اگر بر روی دیوارها ایجاد می‌شود دلیلش کاغذ دیواری نیست بلکه به دلیل مشکلاتی همچون نشتی یا استفاده از مواد نامرغوب در هنگام ساخت‌و‌ساز می‌باشد. بدون توجه به دلایل، شما همچنان می‌توانید برای داشتن کاغذ دیواری روی دیوارهای خود برنامه‌ریزی کنید. قبل از نصب کاغذ دیواری، روغنی به نام پرایمر بر روی دیوارهای زده می‌شود که این روغن علاوه بر بالا بردن قدرت عدم جذب گرد و غبار همانند یک عایق مانع از نفوذ هر‌گونه حشره به زیر کاغذ دیواری می‌شود.

کاغذ دیواری باعث ایجاد موریانه می شود
مورچه‌ها و موریانه‌ها توانایی خوردن کاغذ‌دیواری‌های نسل جدید را ندارند.

اگر ساختمان شما سازنده معتبری داشته باشد و این سازنده از مصالح ساختمانی مناسب و استانداردی استفاده کرده باشد به طور کلی همان مصالح مانع از نفوذ هر‌گونه حشره به داخل منزل شما می‌شود. موریانه‌ها نمی‌توانند از طریق سطوح بتنی که به درستی چیده شده باشند وارد ساختمان شوند. بنابراین لایه‌های سیمانی به محافظت از دیوارهای شما در برابر چنین حشراتی کمک می‌کند.

کاغذ دیواری باعث ایجاد موریانه می شود
مورچه‌ها و موریانه‌ها توانایی خوردن کاغذ‌دیواری‌های نسل جدید را ندارند.

آیا کاغذ دیواری باعث ایجاد مورچه می شود؟

اگر هنوز نگران این هستید که کاغذ دیواری‌ها حشرات و مورچه‌ها را جذب کنند، اجازه دهید به شما بگویم که این یک افسانه است. همان‌طوری که در بالا ذکر شد، در جایی که مشکل نشتی در سطح عمده‌ای وجود داشته باشد، با مشکل نفوذ حشرات، مورچه و موریانه مواجه خواهید شد.

کاغذ دیواری باعث ایجاد موریانه میشود؟
موریانه‌ها قابلیت نفوذ به مصالح ساختمانی را دارند.

تفکراتی به غلط در ذهن عموم جامعه وجود دارد که از آنجایی که مورچه‌ها و موریانه‌ها قادر به خوردن مواد سلولزی هستند، بنابراین می‌توانند کاغذ دیواری و چسب زیر کاغذ دیواری را بجوند. اما این تفکر به طور قطع در رابطه با کاغذ دیواری‌ها و چسب‌های نسل جدید که از جنس وینیل و PVC هستند رد می‌شود. مورچه‌ها تنها قادر به جویدن مواد سلولزی گیاهی هستند و توانایی جویدن مواد اولیه کاغذ دیواری و چسب‌های کاغذ دیواری را ندارند.

کاغذ دیواری باعث ایجاد موریانه میشود
کاغذ دیواری PVC از نفوذ حشرات جلوگیری می‌کنند.

بنابراین با خیالی آسوده اقدام به خرید و نصب کاغذ دیواری بر روی دیوارهای منزل خودتان بکنید.

به اشتراک بگذارید

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *