طراحی فضای غذاخوری

طراحی فضای غذاخوری


در برخی از منازل فضای غذاخوری یا ناهارخوری را از بخش‌های دیگر خانه مجزا می‌سازند. بنابراین نیازمند این است که طراحی فضای غذاخوری خود را به صورت مجزایی انجام دهند. این فضا در برخی از خانه‌ها بعنوان جزئی از فضای پذیرایی یا نشیمن در نظر گرفته می‌شود. در این حالت نیز بهتر است که طراحی فضای غذاخوری یا فضای ناهارخوری شما جداگانه انجام شود. در این مطلب شما را با نحوه صحیح طراحی فضای غذاخوری آشنا می‌سازیم.

طراحی فضای غذاخوری
استفاده از رنگ‌های روشن و طرح‌های ساده

نور طبیعی را به طراحی فضای غذاخوری خود بیاورید

برای اینکه بتوان یک فضای غذاخوری مناسب طراحی کرد، باید از اولین اصل یعنی نور فضا شروع کرد. اولین و ساده‌ترین نکته‌ای که باید در هر فضایی رعایت شود، استفاده از نور طبیعی برای تامین روشنایی آن فضاست. اگر بتوانید برای روشن کردن فضای غذاخوری از نور طبیعی استفاده کنید، به فضای ایده‌آل خود نزدیک خواهید شد. می‌توان گفت که اگر فضای غذاخوری شما دارای پنجره باشد و نورگیری آن خوب باشد، می‌تواند طراحی شما را به بهترین نحو تغییر دهد. در صورت داشتن این امتیاز تا جایی که می‌شود میز غذاخوری را نزدیک پنجره قراردهید تا نور طبیعی بتواند فضای شما را پرنور کند.

طراحی کلاسیک فضای غذاخوری
طراحی کلاسیک فضای غذاخوری

 

فضای غذاخوری را چندکاره کنید.

اگر فضایی بزرگ و جادار داشته باشید، می‌توانید از آن برای عملکردهای چندگانه مورد استفاده قرار دهید. مثلاً می‌توانید از فضای غذاخوری جایی برای استراحت‌های نیم‌روزی و نوشیدن قهوه یا نوشیدنی‌های گرم استفاده کنید. حتی می‌توان از این میز برای سرگرمی‌هایی که نیاز به میز دارند همانند بازی‌های بورددار یا کارتی استفاده کرد. اگر فضای شما قابلیت اضافه کردن چند مبل را نیز داشته باشد، می‌تواند این فضا جایگاهی برای اتاق نشیمن یا فضای مطالعه شما نیز شود.

طراحی فضای غذاخوری
استفاده از پنجره برای دادن نور طبیعی به فضای غذاخوری

از رنگ‌های شاد برای طراحی فضای غذاخوری خود استفاده کنید

رنگ‌های شاد باعث افزایش میزان اشتها و با کیفیت‌تر شدن زمان غذاخوردن می‌شوند. به همین دلیل است که بیشتر رستوران‌ها در طراحی فضای غذاخوری خود از رنگ‌های شاد استفاده می‌کنند. برای جذاب‌تر شدن فضای غذاخوری خودتان شما هم از رنگ‌های جذاب و شاد استفاده کنید. رنگ‌هایی همانند رنگ زرد، سبز، قرمز و رنگ‌های رنگین کمانی می‌توانند به دلچسب‌تر شدن فضای غذاخوری شما کمک شایانی کنند. همچنین شما می‌توانید برای اینکه بتوانید رنگ‌ها و طرح‌های جذابی را به فضای ناهارخوری خود اضافه کنید از کاغذ دیواری‌های فضای غذاخوری استفاده کنید. 

طراحی فضای غذاخوری
استفاده از طرح گلدار برای فضای غذاخوری

 

نورپردازی مناسب برای جذاب‌تر کردن فضا

نورپردازی در تمامی فضاها ترفندی برای جذاب‌تر کردن دکوراسیون داخلی آن فضاست و می‌تواند فضای شما را دگرگون کند. بسیاری از کارشناسان طراحی داخلی نورپردازی را معجزه طراحی داخلی می‌دانند. سالن غذاخوری شما از جمله فضاهایی است که می‌توان با کمک یک نورپردازی حساب شده به یک فضای ایده‌آل تبدیل کرد. برای اینکار شما می‌توانید از لوسترهای زیبا یا دکورهای دیواری با نور مخفی استفاده کنید.

طراحی فضای غذاخوری
استفاده از نور طبیعی در طراحی فضای ناهارخوری

 

با کمک کوسن‌ها طراحی فضای غذاخوری خود را گرم و صمیمی کنید.

خیلی‌ها فکر می‌کنند که کوسن‌ها فقط متعلق به فضای نشیمن و اتاق خواب می‌باشد. اما این حقیقت وجود دارد که کوسن‌های تزئینی را در هر فضایی که مبلمان داشته باشد می‌توان استفاده کرد. کوسن‌هایی با طرح و رنگ هماهنگ با روکش مبلمان غذاخوری خود انتخاب کنید. این کوسن‌ها می‌توانند هم رنگ یا هم خانواده رنگی روکش‌های مبلمان غذاخوری شما باشند. همه صندلی را نمی‌خواهد با کوسن پر کنید بلکه کافیست بخشی از قسمت‌هایی که بیشتر در معرض دید هستند را با این کوسن‌ها زیباتر کنید.

با این کار شما فضایی دوستانه و گرمی را برای غذاخوری خود ایجاد خواهید کرد. علاوه‌بر این در هنگام صرف غذا شما احساس آرامش و آسایش بیشتری خواهید داشت.

طراحی فضای غذاخوری
استفاده از کوسن برای طراحی فضای غذاخوری

استفاده از آویزها به جای لوستر

برای داشتن فضای غذاخوری جذاب‌تر می‌توانید به جای استفاده از لوسترها از روشنایی‌هایی که به صورت آویز هستند استفاده کنید. برخی از این آویزها که به صورت فانوس می‌باشند، می‌توانند فضای غذاخوری شما را دگرگون کنند. این آویزها می‌توانند تا نزدیکی میز غذاخوری شما پایین بیایند. با کمک این ایده علاوه‌بر روشن کردن فضای غذاخوری خود، با کمک نور ملایم و آرامش‌بخش می‌توانند زیبایی خاص و چشم‌نوازی را به فضای غذاخوری خود بیاورید. 

طراحی فضای غذاخوری
استفاده از لوسترها و آویزها برای نوردهی به فضای غذاخوری

روکش صندلی‌های غذاخوری خود را با پرده‌ها هماهنگ کنید

همیشه برای شیک کردن و لوکس کردن فضا نیاز به انجام کار خاصی نیست. شما با هماهنگ سازی طرح و نقش روکش صندلی‌ها با پرده‌های خود می‌توانید به آسانی این کار را انجام دهید. برای اینکار بایستی قبل از خرید روکش صندلی‌های خود به طرح و نقش پرده‌ها دقت کافی داشته باشید. اگر از قبل صندلی‌ها و مبلمان غذاخوری خود را تهیه کرده‌اید، کافی است که روکش صندلی خرید کنید. این ایده ساده در عین زیباسازی فضای شما، جلوه‌ای شیک به فضای غذاخوری شما خواهد داد.

طراحی فضای غذا خوری
ست کردن فضای غذاخوری با دیوارپوش

 

طراحی فضای غذاخوری خود را با فرش‌ها تفکیک کنید

برای خانه‌هایی که فضای غذاخوری در گوشه‌ای از فضای پذیرایی یا نشیمن قرار دارد، می‌توان با تکنیک‌های ساده‌ای، این فضاها را تفکیک کرد. ساده‌ترین راه برای این کار فرش کردن فضای غذاخوری است. شما می‌توانید فضاها را با فرش‌ها تفکیک کنید. مثلاً می‌توانید فضای غذاخوری را با یک فرش و فضای نشیمن را فرش دیگری از هم جداسازی نمایید.

طراحی فضای غذاخوری
تفکیک فضای غذاخوری با فرش کردن

 

قسمتی از فضا را به گیاهان اختصاص دهید

گیاهان سبز در طراحی داخلی منازل کمک شایانی می‌کنند. کمتر طراح داخلی را خواهید یافت که از معجزه منطقه سبز گیاهان برای زیباسازی فضا استفاده نکند. اگر همه کاری برای فضای خود کرده‌اید و باز هم احساس می‌کنید فضای شما یک چیزی کم دارد، باید بگوییم که تنها گیاهان هستند که می‌توانند فضای شما را کامل کنند. گیاهان با ظاهر خود می‌توانند طراوت، تازگی و زیبایی را به فضای شما بیاورند. وجود رنگ سبز و سرزنده گیاهان می‌تواند سالن غذاخوری شما را از هرچه هست زیباتر و دوست داشتنی‌تر بکند.

طراحی فضای غذاخوری
قسمتی از فضا را به گیاهان اختصاص دهید

با کمک دکوراتیو و کاغذ دیواری نقش‌ و‌ نگار به غذاخوری خود اضافه کنید

با کمک نقش و نگار و استفاده درست از آن در طراحی فضای غذاخوری خود، ظاهر فضای خود را دگرگون کنید. اگر می‌خواهید که فضای غذاخوری شما خاص، چشم‌نواز و زیبا باشد، اگر می‌خواهید که با یک تغییر کوچک و کم هزینه کل فضا را عوض کنید، استفاده از کاغذ دیواری نقش و نگار هست که می‌تواند به کمک شما بیاید.

طراحی فضای غذاخوری
با کمک دکوراتیو و کاغذ دیواری نقش و نگار به غذاخوری خود اضافه کنید

متریال دیوار را با جسارت و سلیقه انتخاب کنید

دیوارها در هر فضایی می‌توانند انقلابی در طراحی ایجاد کنند. در طراحی فضای غذاخوری نیز این مورد صدق می‌کند. انتخاب هوشمندانه متریال مناسب برای دیوارها می‌تواند به سادگی ظاهر فضای غذاخوری شما را متفاوت کنند. استفاده از آجر، کاغذ دیواری‌های طرح‌دار، رنگ‌های متفاوت به آسانی می‌تواند طرح و نقش و رنگ فضای غذاخوری شما را دگرگون کند. برای این کار پیشنهاد ما استفاده از کاغذ دیواری است. کاغذ دیواری‌ها با قیمت مناسبی که دارند می‌توانند ارزان‌ترین و بهترین گزینه برای تغییر دکوراسیون دیوارهای شما باشند.

طراحی فضای غذاخوری
متریال دیوار را با جسارت و سلیقه انتخاب کنید

 

برای طراحی فضای غذاخوری خود میز غذاخوری را با لوازم دکوری تزیین کنید

برای رنگ و رو دادن به سالن غذاخوری، کار دیگر استفاده از لوازم دکوری است. در تمامی فضاها، برای میز غذاخوری خود می‌توانید از لوازم دکوری مرتبط با سبک و سلیقه خود استفاده کنید. تنها نکته‌ای که باید رعایت کنید این است که لوازم دکوری که انتخاب می‌کنید، منطبق با سبک و رنگ و روی فضای شما باشد. استفاده از گلدان‌ها، شمعدانی، بشقاب‌های تزئینی و موارد مشابه می‌تواند برای فضای شما مناسب باشد. هارمونی بین طرح و رنگ‌ها فراموش نشود!

طراحی فضای غذاخوری
برای طراحی فضای غذاخوری خود میز غذاخوری را با لوازم دکوری تزیین کنید
به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *