فنگ شویی

کلمه فنگ شویی در لغت به معنی باد و آب است. در واقع فنگ شویی به استفاده صحیح از عناصر مادی و حرکت باد و آب برای ایجاد انرژی مثبت در محیط زندگی اشاره دارد. به طور کلی فنگ شویی یک دانش کهن و باستانی چینی است که برای چیدمان صحیح آیتم‌های مختلف در یک ساختمان و یا هر محیط دیگر به کار برده می‌شود. چیدمان آیتم‌های دکوراسیون داخلی و بیرونی بر اساس فنگ شویی تاثیر بسیار مثبتی بر سلامتی، موفقیت و شادی افراد دارد. با ما همراه باشید تا به برسی همه چیز درباره فنگ شویی بپردازیم.

تاریخچه فنگ شویی به چه زمانی بر میگردد؟

تاریخچه فنگ شویی به چه زمانی برمی‌گردد؟

برای بررسی همه چیز درباره فنگ شویی، ابتدا باید با تاریخچه آن آشنا شویم. با توجه به اینکه پایه‌گذاری فنگ شویی به حدود چهار هزار سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد، بررسی دقیق تاریخچه آن بسیار دشوار است. باید بدانید که پایه‌گذاری فنگ شویی به فردی به نام فو هسی (Fu Hsi) نسبت داده می‌شود.

فو هسی از اهالی دهکده‌ای به نام لو در کشور چین بود. در آن زمان بیشتر مردم در کنار رودخانه زندگی می‌کردند. هر سال به دلیل طوفان و در نتیجه طغیان رودخانه به خانه‌ها و زمین‌های کشاورزی مردم خسارت وارد می‌شد. روزی فو هسی تصمیم می‌گیرد که برای این مشکل راه حلی پیدا کند. او مدت زیادی را بالای کوه‌ها گذراند و مسیر رودخانه را بررسی کرد. در نهایت توانست با تغییر مسیر رودخانه مشکل طغیان آب را حل کند.

جالب است بدانید که مدتی بعد، فو هسی امپراتور آن ناحیه شد. روزی فو هسی کنار رودخانه نشسته بود که ناگهان لاک‌پشتی بزرگ را دید. لاک این حیوان بزرگ خال‌های سیاه‌ و سفید داشت که به شکل یک مربع دارای 9 خانه روی لاک نقش بسته بودند. خال‌ها روی لاک به‌گونه‌ای قرار داشتند که از هر طرف جمع آن‌‍‌ها به عدد 15 می‌رسید. فو هسی با این کشف خود به فکر فرو رفت. گفته می‌شود که تفکر طولانی فو هسی درباره این کشف باعث به وجود آمدن فنگ شویی شد.

رنگ های مورده استفاده در دکوراسیون بر اساس فنگ شویی

رنگ‌های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی بر اساس فنگ شویی

یکی دیگر از جنبه‌هایی که در بررسی همه چیز درباره فنگ شویی وجود دارد، کاربردهای آن در دکوراسیون است. بر اساس فنگ شویی گفته می‌شود که رنگ‌های در عملکرد مغزی افراد تاثیر بسیار زیادی دارد. به عنوان مثال رنگ قرمز برای افزایش شانس در ورودی خانه به کار برده می‌شود. دو رنگ‌های زرد و بنفش بر روحیه افراد تاثیر مثبت دارند.

رنگ سبز نشان‌دهنده رشد و شکوفایی است. رنگ‌های تیره آرامش به ارمغان می‌آورند و رنگ‌های روشن برای شروع یک کار به افراد انرژی می‌دهند. رنگ نارنجی نماد سلامتی و رنگ قهوه‌ای نشانه دانش است. باید بدانید که رنگ‌های زرد و بژ در افزایش دانش و معرفت کاربرد دارند و رنگ سفید برای تقویت روابط خانوادگی به کار برده می‌شود. شما می‌توانید با خرید کاغذ دیواری اکستریم والز با رنگ‌های مختلف بر اساس فنگ شویی منزل خود را تزئین کنید.

کاربرد اجسام مختلف در دکوراسیون

کاربرد اجسام مختلف در دکوراسیون بر اساس فنگ شویی

در حوزه دکوراسیون، فنگ شویی کاربرد زیادی دارد. به عنوان مثال در فنگ شویی از آینه به‌منظور تغییر جهت یا جذب انرژی استفاده می‌شود. باید بدانید که آینه به بزرگ‌تر نشان دادن یا پنهان کردن یک فضا و صاف جلوه دادن دیوار کمک می‌کند. بر اساس فنگ شویی آینه باید دایره یا هشت‌ضلعی باشد. نکته مهم در استفاده از آینه این است که آینه باید کامل باشد. به این معنی که نباید اجسام در آینه به صورت تکه‌تکه دیده شوند.

در فنگ شویی از ساعت برای اندازه‌گیری گذر زمان استفاده می‌شود. از همین رو ساعت باید در فضای مناسبی از خانه قرار بگیرد. برای افزایش انرژی فضای خانه ارتقا دانش، ثروت، سلامتی، خانواده، شهرت و عشق از تابلوهای نقاشی استفاده می‌شود. به عنوان مثال برای سلامتی بیشتر و افزایش طول عمر باید نقاشی‌هایی با تصاویر دختران زیبا، آهوی کوهی و درختان کاج و بامبو را در خانه نصب می‌کنند. حتی می‌توانید از کاغذ دیواری مدرن با طرح‌های دارای رنگ‌های شاد برای افزایش انرژی مثبت در فضای داخلی منزل استفاده کنید.

مقابله با انرژی منفی در محیط خانه با استفاده از فنگ شویی

مقابله با انرژی منفی در محیط خانه با استفاده از فنگ شویی

اگر می‌خواهید که همه چیز درباره فنگ شویی را بدانید، باید با روش‌های استفاده از فنگ شویی برای مقابله با انرژی منفی آشنا شوید. اقدامات زیادی وجود دارد که فنگ شویی می‌توان برای مقابله با انرژی منفی در محیط خانه انجام داد. یکی از این اقدامات چیدمان خانه و مخصوصا محیط قسمت ورودی منزل است. بیشترین انرژی در زمان ورود به خانه به افراد انتقال پیدا می‌کند؛ از همین رو در انتخاب آیتم‌های ورودی منزل باید دقت زیادی شود.

شما می‌توانید در قسمت ورودی منزل یک آینه قرار دهید. باید بدانید که قرار دادن آینه در راهروهای باریک نتیجه بسیار خوبی دارد. چرا که کار آینه انعکاس نور و روشن‌تر کرد محیط است. برای انتقال انرژی مثبت و ایجاد جلوه‌ای زیبا می‌توانید در قسمت ورودی خانه گلدان با انواع گیاهان و گل‌ها را قرار دهید. همچنین می‌توانید از انواع کاغذ دیواری با رنگ‌های متنوع برای مقابله با انرژی منفی استفاده کنید.

فنگ شویی می‌گوید که آیتم‌های دکوراسیون داخلی شکسته یا کهنه باید دور انداخته شوند. چرا که چنین آیتم‌هایی تنها انرژی منفی در محیط خانه ایجاد کرده و از ورود انرژی مثبت به فضای خانه جلوگیری می‌کند. از سوی دیگر ورود نور به خانه مقدار زیادی انرژی مثبت به همراه دارد. بنابراین طبق فنگ شویی بهتر است که با باز کردن پرده‌ها و پنجره‌ها اجازه ورود نور به خانه را بدهید.

افزایش انرژی مثبت در محیط خانه با استفاده از فنگ شویی

افزایش انرژی مثبت در محیط خانه با استفاده از فنگ شویی

یکی دیگر از جنبه‌هایی که در بررسی همه چیز درباره فنگ شویی باید به آن توجه شود، روش‌های افزایش انرژی مثبت است. اجتناب از انباشتگی و نگهداری از وسایل کهنه یا غیر قابل استفاده یکی از این روش‌ها به شمار می‌رود. رها شدن از وسایل غیر قابل استفاده و کهنه، حس آرامش را به شما منتقل می‌کند.

یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش انرژی مثبت در فضای خانه طبق فنگ شویی قرار دادن گل‌هایی مانند لیلی صلح است. برای نگهداری چنین گل‌هایی نور زیادی لازم نیست. از سوی دیگر این نوع گل‌ها حس شادی را برای شما به ارمغان می‌آورند و به علاوه افزایش زیبایی محیط، انرژی مثبت بسیار زیادی تولید می‌کنند. شما می‌توانید برای جذاب‌تر شدن فضای خانه، به غیر از استفاده از قرار دادن گل از کاغذ دیواری نیز استفاده کنید. فنگ شویی و انتخاب کاغذ دیواری برای منزل ارتباط مستقیمی دارند.

بهترین کاغذ دیواری های اکستریم والز بر اساس فنگ شویی

نصب بهترین کاغذهای دیواری اکستریم والز با استفاده از فنگ شویی

در این مطلب سعی کردیم تا همه چیز درباره فنگ شویی و ارتباط آن با دکوراسیون منزل را شرح دهیم. فنگ شویی هزاران سال قبل پایه‌گذاری شده و در طول تاریخ تکامل پیدا کرده است. امروزه بسیاری از افراد در تزئین دکوراسیون منزل خود از راهکارهای فنگ شویی استفاده می‌کنند. فنگ شویی برای ایجاد محیطی آرام با انرژی مثبت در خانه به کار برده می‌شود. یکی از آیتم‌هایی که در این زمینه می‌تواند مفید باشد، کاغذ دیواری است.

اگر قصد استفاده از کاغذ دیواری و فنگ شویی برای تزئین دکوراسیون خانه خود را دارید، باید محصول باکیفیتی را خریداری کنید. اکستریم والز با در دست داشتن 50 درصد از سهم تولید کاغذ دیواری، یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان کاغذ دیواری در ایران است. شما می‌توانید با ورود به وب‌سایت extreme-walls جدیدترین، به روزترین و مدرن‌ترین طرح و سبک‌های کاغذ دیواری را مشاهده کنید. سپس نام آلبوم و کد کاغذ دیواری مورد نظر خود را یادداشت کرده و با مراجعه به نزدیک‌ترین فروشگاه دکوراسیون داخلی به محل زندگی خود آن را خریداری کنید.

شما این امکان را دارید که با شماره تماس 02192001955 با کارشناسان اکستریم والز ارتباط بگیرید. به این ترتیب می‌توانید هر نوع اطلاعاتی درباره انواع کاغذ دیواری را به دست آورید.

سوالات متداول در مورد فنگ شویی

سوالات متداول

فنگ شویی به چه معنی است؟

فنگ شویی با استفاده صحیح از عناصر مادی برای ایجاد انرژی مثبت و حذف انرژی منفی در محیط زندگی سروکار دارد. به‌منظور این کار در علم باستانی فنگ شویی دستورالعمل‌هایی برای چیدمان آیتم‌های دکوراسیون خانه آورده شده‌اند.

بنیان‌گذار فنگ شویی کیست؟

پایه‌گذاری فنگ شویی به فردی به نام فو هسی نسبت داده می‌شود. هو هسی هزاران سال قبل در دهکده‌ای کوچک در چین زندگی می‌کرد که پس از مدتی به امپراتور منطقه تبدیل شد.

طبق فنگ شویی، رنگ‌ها در محیط چه مفهومی دارند؟

طبق فنگ شویی هر رنگ معنا و مفهوم خاصی دارد. به عنوان مثال رنگ قرمز باعث افزایش شانس، رنگ‌های زرد و بنفش باعث افزایش روحیه و رنگ سبز باعث رشد و شکوفایی می‌شود. همچنین رنگ‌های تیره آرامش و رنگ‌های روشن برای شروع یک کار به افراد انرژی می‌دهند. رنگ نارنجی نشانه سلامتی و رنگ قهوه‌ای نماد دانش است. رنگ‌های زرد و بژ در دانش و معرفت را افزایش می‌دهند و رنگ سفید روابط خانوادگی را تقویت می‌کند.

در فنگ شویی چه روش‌هایی برای مقابله با انرژی منفی وجود دارد؟

برخی از روش‌ها برای مقابله با انرژی منفی در فنگ شویی شامل چیدمان مناسب ورودی منزل، دور انداختن وسایل کهنه و شکسته و باز کردن پنجره‌ها برای ورود نور می‌شوند.

طبق فنگ شویی چگونه می‌توان انرژی مثبت در محیط را افزایش داد؟

از اقدامات لازم برای افزایش انرژی مثبت در محیط خانه بر اساس فنگ شویی می‌توان به قرار دادن گل‌هایی مانند لیلی صلح و دور انداختن وسایل غیر قابل استفاده و قدیمی اشاره کرد.

به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *