رنگ‌های مدرن

رنگ‌ها تاثیر زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل دارند. بازی با رنگ‌ها سبب ایجاد یک دکوراسیون داخلی مدرن و بسیار زیبا می‌شود. بسیاری از طراحان داخلی حرفه‌ای با ترکیب رنگ‌های خاص و فوق‌العاده، فضای زیبایی در خانه ایجاد می‌کنند که از نظر بسیاری غیرقابل وصف است. اما رنگ‌های مدرن چه نوع رنگ‌هایی هستند؟ در ادامه قصد داریم شما را با رنگ‌های مدرن در دکوراسیون داخلی آشنا کنیم. پس تا انتها با اکستریم والز همراه باشید.

راهنمای جامع انتخاب رنگ‌های مدرن برای دکوراسیون داخلی

 

منظور از دکوراسیون مدرن چیست؟ ویژگی‌های مهم سبک مدرن

سبک مدرن در دکوراسیون خانه از محبوب‌ترین سبک‌های دکوراسیون داخلی در دنیای معماری داخلی است. در سبک مدرن، همه اجزا از مبلمان تا وسایل دکوری و رنگ‌ها همگی منحصر به فرد و خاص انتخاب می‌شوند. از ویژگی های دکوراسیون مدرن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خطوط تیز و مشخص
  • انتخاب جزئیات مینیمال
  • دست و دلبازی در پالت رنگ مونوکروماتیک
  • بهره از مواد ارگانیک
  • استفاده از نور طبیعی

برای دستیابی به سبک مدرن در کنار ویژگی‌های مطرح شده لازم است از رنگ های متناسب با دیگر اجرا استفاده کرد. اما رنگ‌های مدرن کدام است؟

راهنمای جامع انتخاب رنگ‌های مدرن برای دکوراسیون داخلی

 

دو نکته مهم انتخاب رنگ‌های مدرن برای دکوراسیون داخلی منزل

رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی خانه براساس پارامترهای مختلفی نظیر رنگ مبلمان، رنگ کاغذ دیواری و سایر موارد انتخاب می‌شوند. به عنوان مثال قبل از هر کاری برای انتخاب رنگ‌های مدرن باید به وبسایت کاغذ دیواری اکستریم مراجعه کنید و رنگ‌ها و ترکیب رنگ‌های کاغذ دیواری را مشاهده کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

کال تو اکشن کاغذ دیواری کربن
کال تو اکشن کاغذ دیواری کربن-موبایل

در این حالت می‌توانید بهترین رنگ‌های مدرن را برای پوشش دیوارها انتخاب کنید. مساحت، نوع فضا، نحوه چیدمان و نور محیط همه عوامل و فاکتورهای مهمی در انتخاب رنگ‌های مدرن محسوب می‌شوند.

رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی به فضای خانه حس زندگی می‌بخشند. بنابراین با بهره از رنگ‌های مدرن می‌توانید سبک دکوراسیون خانه را به روز کنید و از دیدن فضای پذیرایی، نشیمن و اتاق‌ خواب‌ها لذت ببرید. برای انتخاب رنگ‌های مدرن باید به دو نکته مهم توجهی کنید.

راهنمای جامع انتخاب رنگ‌های مدرن برای دکوراسیون داخلی

 

1-توجه به تطابق رنگ‌ها با یکدیگر، ترکیب و انتخاب درست رنگ‌ها در پالت رنگی

انتخاب رنگ در ساخت دکوراسیون داخلی یک عامل یا عنصر مهم است. بنابراین تطابق بین رنگ‌ها در این نوع دکوراسیون بسیار مهم و حائز اهمیت است. طراحان دکوراسیون داخلی برای ایجاد یک فضای مدرن از پالت رنگ‌های مدرن بهره می‌گیرند.

در ادامه به طور کلی درباره پالت رنگی مدرن و همچنین ترکیب رنگ‌های این پالت با یکدیگر بیشتر با شما صحبت خواهیم کرد. رنگ‌های مدرن مطابق با فضای داخلی خانه می‌تواند یک طیف و حس مدرن و تازه بودن را به روح خانه هدیه دهد.

بنابراین رنگ شناسی در دکوراسیون بسیار مهم و حائز اهمیت است. شما با بهره از رنگ‌های مناسب و متناسب با سایر اجزای خانه می‌توانید یک فضای مدرن و آرامش‌بخش در خانه ایجاد کنید. اگر رنگ‌های مکمل را به خوبی نشناسید ممکن است یک فضای شلوغ برای خانه ایجاد کنید.

راهنمای جامع انتخاب رنگ‌های مدرن برای دکوراسیون داخلی

 

2-استفاده از رنگ‌های خنثی؛ ایجادکننده یک دکوراسیون مدرن

همیشه با بهره از رنگ‌های خنثی می‌توانید یک سبک مدرن ایجاد کنید. چرا که رنگ‌های خنثی سادگی و راحتی را القا می‌کنند. بنابراین این رنگ‌ها یک انتخاب مناسب برای ساختن دکوراسیون داخلی مدرن محسوب می‌شوند.

رنگ نقره‌ای، طوسی، کرم، قهوه‌ای، سفید، مشکی و بژ از جمله‌ رنگ‌های خنثی محسوب می‌شوند. از رنگ‌های خنثی برای دکوراسیون داخلی مدرن خانه می‌توانید بهره بگیرید. این رنگ‌ها برای پس زمینه دیوارها نیز مناسبند.

سایر اجزای خانه را با رنگ‌های خنثی می‌توانید به راحتی ست و هماهنگ کنید. چرا که رنگ‌های مدرن خنثی با هر نوع رنگ دیگری هارمونی دارند. رنگ‌های خنثی موجب می‌شوند تا محیط از حالت دلگیر بودن خارج شود.

راهنمای جامع انتخاب رنگ‌های مدرن برای دکوراسیون داخلی

 

رایج‌ترین رنگ های مدرن خانه کدامند؟ رنگ دکوراسیون منزل 2023

بازی با رنگ‌های مدرن می‌تواند سبب سبک مدرن در دکوراسیون خانه شود. شناخت رنگ‌های مدرن به شما کمک می‌کنند تا انتخاب بهتری برای اجزای دکوراسیون خانه خود داشته باشید. در واقع انتخاب رنگ مدرن درست و اصولی سبب ایجاد یک فضای زیبا، مدرن و آرام خواهد شد. برخی از رنگ‌های مدرن عبارتند از:

راهنمای جامع انتخاب رنگ‌های مدرن برای دکوراسیون داخلی

 

مرجانی سفید؛ رنگی الهام گرفته از دریا

مرجانی یکی از رنگ‌های مدرن و محبوب است که بسیاری از طراحان حرفه‌ای در دنیا از آن برای ایجاد فضا و سبک مدرن در خانه استفاده می‌کنند. این رنگ الهام گرفته از رنگ مرجان‌های سفید زیر دریا است.

رنگ مرجانی سفید سبب آرامش بیشتر فضای خانه می‌شود. ترکیب رنگ مرجانی سفید با سایر رنگ‌های سفید شنی و سبز هارمونی فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کند. بنابراین شما می‌توانید از این رنگ برای حفظ بیشتر آرامش فضا و همچنین ایجاد کردن یک سبک مدرن بهره بگیرید.

راهنمای جامع انتخاب رنگ‌های مدرن برای دکوراسیون داخلی

 

کرم و فندقی؛ بهترین رنگ برای خانه

سایه‌هایی از رنگ کرم و فندقی در سبک مدرن می‌تواند با سایر وسایل خانه همخوانی داشته باشد. بنابراین اگر تمامی اجزای منزل شما چوبی است، رنگ مدرن کرم فندقی یک انتخاب عالی برای سایر جزئیات و پس زمینه خانه است.

رنگ فندقی و کرم بیشتر در اتاق‌ها و فضاهایی که نور و روشنایی طبیعی دارد، استفاده می‌شوند. رنگ فندقی و کرم در فضاهای پرنور سبب می‌شوند تا اتاق یا فضا بزرگتر به نظر برسد.

راهنمای جامع انتخاب رنگ‌های مدرن برای دکوراسیون داخلی

 

خاکستری یاسی؛ یک رنگ مدرن مناسب برای فضای خانه

 خاکستری کبوتری یک رنگ کاملا کلاسیک است. بنابراین شاید در نگاه اول تصور کنید که رنگ خاکستری کبوتری مناسب برای دکوراسیون مدرن نیست. اما اگر قصد دارید یک انتخاب مدرن داشته باشید بهترین انتخاب رنگ‌ خاکستری یاسی است.

رنگ مدرن خاکستری یاسی ترکیبی از رنگ خاکستری و سایه‌های یاسی است. رنگ خاکستری یاسی یک انتخاب خاص و منحصر به فردی است که طراحان حرفه‌ای از آن برای سبک دکوراسیون مدرن استفاده می‌کنند.

وجود رنگ یاسی در ترکیب رنگ خاکستری یاسی سبب شده تا این رنگ به فضای خانه گرمی و سرزندگی را هدیه دهد. همچنین وجود سایه‌های یاسی در رنگ خاکستری سبب می‌شود تا دکوراسیون خانه از حالت قدیمی و خاکستری یکنواخت خارج شود.

راهنمای جامع انتخاب رنگ‌های مدرن برای دکوراسیون داخلی

 

سبز تیره؛ حس تازگی ذاتی

اگر نگاهی به پالت رنگی بیندازید، مشاهده می‌کنید که انواع رنگ‌های سبز در پالت رنگی وجود دارد. بنابراین سبز تنها یک رنگ خاص و مشخص نیست. جالب است بدانید که همه انواع رنگ‌های سبز به خانه حس طراوت و تازگی ذاتی منتقل می‌کنند.

سبز تیره جزء رنگ‌های مدرن است که برای فضاهای بزرگ و پر نور استفاده می‌شود. رنگ سبز تیره با وجود همه مدرن بودن، مناسب برای فضای کوچک و کم نور نیست.

راهنمای جامع انتخاب رنگ‌های مدرن برای دکوراسیون داخلی

 

پاستلی خنثی؛ رنگی برای تسکین روح

رنگ‌های پاستلی با تناژ خنثی ظاهری تسکین‌دهنده و آرامش بخش دارند. شما از این رنگ در هر فضایی از خانه می‌توانید استفاده کنید.

رنگ پاستلی خنثی یک رنگ مدرن است که با هر چیزی ترکیب می‌شود و حس آرامش و آسایش را به اعضای خانواده القا می‌کند. از رنگ پاستلی خنثی می‌توانید در آشپزخانه و سایر فضاها استفاده کنید.

راهنمای جامع انتخاب رنگ‌های مدرن برای دکوراسیون داخلی

 

سبز دریایی، ترکیبی از رنگ آبی و سبز خاکستری

یکی از رنگ‌های مدرن و فوق‌العاده که برای ایجاد کردن سبک مدرن انتخاب بی‌نظیری محسوب می‌شود، سبز دریایی است. رنگ سبز دریایی ترکیبی از رنگ آبی، سبز خاکستری با پس زمینه یاسی است.

رنگ سبز دریایی را می‌توانید جایگزین رنگ‌های قدیمی‌تر مانند بژ و سفید کنید. سبز دریایی به خوبی عیب و نواقص روی دیوار را پوشش می‌دهد.

راهنمای جامع انتخاب رنگ‌های مدرن برای دکوراسیون داخلی

 

پیوتر؛ یک رنگ فوق‌العاده در سبک مدرن

ترکیب عالی خاکستری و بژ که در سبک دکوراسیون داخلی مدرن می‌تواند جایگزین مناسبی برای دیوارهای تمام سفید باشد. قبل از ایجاد شدن سبک مدرن در دکوراسیون داخلی از این رنگ به عنوان یک رنگ ساده و معمولی استفاده می‌کردند.

اما پس از ایجاد شدن سبک مدرن در طرح‌های دکوراسیون خانه، زیبایی رنگ پیوتر چشم‌ها و نظرات را به خود جلب کرد. امروزه در سبک مدرن از رنگ پیوتر بسیار استفاده می‌کنند. رنگ پیوتر برای فضای اتاق و همچنین فضای پذیرایی و نشیمن بسیار مناسب خواهد بود.

راهنمای جامع انتخاب رنگ‌های مدرن برای دکوراسیون داخلی

 

رسی ملایم؛ سبک مدرن با فضایی زمینی و خاکی

رسی یکی دیگر از رنگ‌های مدرن است. این رنگ برای تمام کسانی که به دنبال فضای زمینی و خاکی هستند، مناسب است. در حقیقت در سبک مدرن، رسی یک جایگزین مناسب به جای رنگ‌های بژ و قهوه‌ای است.

رنگ رسی تشعشات و تلالو نور خورشید را بیشتر در فضای خانه منعکس می‌کند و سبب روشن و دلباز شدن خانه می‌شود. برای انتخاب رنگ رسی باید قبل از هر چیزی به سایر جزئیات دکوراسیون خانه نیز توجه کنید.

راهنمای جامع انتخاب رنگ‌های مدرن برای دکوراسیون داخلی

 

رنگ‌های مدرن کاغذ دیواری را با اکستریم والز تجربه کنید؛ قبل از خرید مشاوره بگیرید!

رنگ‌های مدرن برای ایجاد سبک مدرن یک انتخاب عالی محسوب می‌شوند. در این مطلب به چند رنگ مدرن نظیر رنگ رسی، سبز دریایی، مرجانی سفید و سایر رنگ‌های مدرن اشاره کرده‌ایم. رنگ‌های مدرن را باید با توجه به سایر اجزای خانه انتخاب کنید. برای انتخاب کاغذ دیواری با رنگ و سبک‌های مدرن می‌توانید آلبوم‌های اکستریم والز را مشاهده کنید.

برند اکستریم والز بیش از 50 درصد سهم تولید، واردات و عرضه کاغذ دیواری در ایران را در دست دارد. بر همین مبنا با مشاهده آلبوم‌های اکستریم والز می‌توانید مدرن‌ترین، جدیدترین و شیک‌ترین انواع کاغذ دیواری موجود در بازار را بشناسید.

به منظور تهیه کاغذ دیواری‌های اکستریم والز ابتدا آلبوم های اسکتریم والز را از طریق سایت مشاهده و کد رنگی مورد نظر خود را یادداشت کنید. سپس به نزدیک‌ترین فروشگاه محل زندگی خود مراجعه نمایید. در صورت نیاز به مشاوره یا کسب مجوز نمایندگی از برند، می‌توانید از طریق شماره تماس 02192001955 با کارشناسان اکستریم والز ارتباط بگیرید.

راهنمای جامع انتخاب رنگ‌های مدرن برای دکوراسیون داخلی

 

سوالات متداول

پیوتر ترکیب چه رنگ‌هایی است؟

ترکیب عالی خاکستری و بژ که در سبک دکوراسیون داخلی مدرن می‌تواند جایگزین مناسبی برای دیوارهای تمام سفید باشد.

در سبک مدرن سبز دریایی را می‌توانید جایگزین چه ترکیب رنگی کنید؟

رنگ سبز دریایی را می‌توانید جایگزین رنگ‌های قدیمی‌تر مانند بژ و سفید کنید.

رنگ‌های خنثی را با چه رنگ‌هایی می‌توان هماهنگ کرد؟

رنگ خنثی بهترین انتخاب برای سبک دکوراسیون مدرن است. چرا که این رنگ با هر رنگی ترکیب می‌شود.

منظور از سبک مدرن چیست؟

سبک مدرن در دکوراسیون خانه از محبوب‌ترین سبک‌های دکوراسیون داخلی در دنیای معماری داخلی است.

به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *