فنگ شویی و انتخاب کاغذ دیواری

فنگ شویی مفهموم جدیدی نیست، اما در سال‌های اخیر مردمان بسیاری را در سر‌تا‌سر جهان با خود همراه کرده است. فنگ شویی چه هدفی را دنبال می‌کند؟ چرا توجه به قوانین فنگ شویی باعث می‌شود محیط زندگی ما آرامش بیشتری داشته باشد؟ فنگ شویی در حقیقت یک سبک از معماری قدیمی است که تا حدودی به معماری کشور چین تشابه دارد. هدف نهایی فنگ شویی هماهنگ سازی، ایجاد تعادل و آرامش بخشی به فضای شما است. ساختار ادبی این واژه به ما نشان می‌دهد که فنگ شویی از دو کلمه (فنگ) و (شوی) تشکیل می‌شود که این دو کلمه متعلق به کشور چین بوده و به معنای (باد) و (آب) هستند، بنابر این فنگ شویی از دل طبیعت الهام می‌گیرد. فنگ شویی و انتخاب کاغذ دیواری موضوعی است که تیم اکستریم والز در ادامه این مطلب برای شما بررسی می‌کند.

فنگ شویی و انتخاب کاغذ دیواری
توجه به قوانین فنگ شویی می‌تواند انرژی‌های منفی را از شما دور کند.

توجه به قوانین فنگ شویی در زندگی

با توجه به تغییرات گسترده و نگرش‌های عمیق در سطح جهان، آگاهی افراد بسیاری نسبت به اصول فنگ شویی افزایش یافته است. طراحان و متخصصان در این زمینه سعی دارند تا با استفاده از قوانین فنگ شویی انرژی فضای شما را متعادل کنند. طبق اصول فنگ شویی تمام اجسام دارای مقداری انرژی به نام (چی) هستند که این انرژی در محیط اطراف ما جریان دارد. متخصصان فنگ شویی باور دارند با تحریک انرژی اجسام به کمک رنگ‌ها، طرح‌ها و آینه‌ها و اشکال گرد، محیط ما از رفاه، ثروت و آسایش لبریز می‌شود. توجه به رنگ‌ها و عناصر اصلی در دل طبیعت مانند: آب، فلز، چوب و آتش در فنگ شویی بسیار مهم است. فشار‌های عصبی و استرس‌های کاری باعث شده است تا ما به محیطی که آرامش و امنیت بیشتری را به ما می‌بخشد نیاز پیدا کنیم.

طراحان اکستریم والز به شما پیشنهاد می‌کنند برای انتخاب کاغذ دیواری به قوانین استفاده از رنگ‌ها و در طرح‌ها مطابق با اصول فنگ شویی توجه داشته باشید.

فنگ شویی و انتخاب کاغذ دیواری
رنگ‌هایی که تا حدودی عنصر خاک را برای فضای شما شبیه‌سازی می‌کنند آرامش بخشی بیشتری دارند.

توجه به عنصر شماره یک یعنی زمین

عنصر شماره یک، زمین است که بسیار پر‌انرژی است و فضای شما را از انرژی‌های منفی پاکسازی می‌کند. این عنصر با رنگ‌های الگو گرفته از اعماق طبیعت و خاک مانند: زرد روشن، ماسه‌ای و خاکی نشان داده می‌شود. استفاده از این رنگ‌ها در دکوراسیون فضای شما نه تنها زیبایی و جذابیت خاصی دارد، بلکه انرژی های فضای شما را متعادل می‌کند. انتخاب کاغذ دیواری با چنین طیف رنگی قدرت اثر بخشی فنگ شویی را در فضای شما را به صورت فوق‌العاده‌ای تقویت می‌کند، انتخاب اکسسوری و مجسمه‌های سفالی و سنگی که هویتی از جنس خاک دارند نیز فضای شما را آرامش بخش می‌کند.

فنگ شویی و انتخاب کاغذ دیواری
رنگ قهوه‌ای یکی از قوانین فنگ شویی برای انتخاب کاغذ دیواری است

توجه به عنصر شماره دو یعنی آب

آب یکی از قدرتمند‌ترین عناصر در طبیعت به شمار می‌آید. فنگ شویی باور دارد عنصر آب می‌تواند برای بهبود سلامت جسمانی، موفقیت‌های شغلی و افزایش رفاه ما معجزه بخش باشد. انتخاب کاغذ دیواری سه بعدی با طرحی از آبشار، چشمه و کوه‌های برفی می‌تواند نمادی زیبا از عنصر آب برای فضای شما باشد. البته در هنگام انتخاب طرح باید به ویژگی‌های شخصیتی خود و سبک و رنگ فضای داخلی نیز توجه داشته باشید.

فنگ شویی و انتخاب کاغذ دیواری
با رنگ آبی عنصر آب را به فضای خود هدیه دهید.

توجه به عنصر شماره سه یعنی فلز

اگر طرح و رنگ انتخابی شما از عنصر شماره سه طبیعت که همان فلز است الهام گرفته باشد، آرامش فضای شما را چندین برابر می‌کند. طراحان و متخصصان فنگ‌ شویی به شما پیشنهاد می‌کنند از چنین طرحی برای قسمت‌های غربی و شمال غربی فضای خود استفاده کنید. فراموش نکنید انتخاب این سبک از کاغذ دیواری سبک مدرن نیز بسیار جذاب است و چیدمان فضای شما را خلاقانه‌تر می‌کند.

فنگ شویی و انتخاب کاغذ دیواری
رنگ‌های مشابه عنصر فلز را برای کاغذ دیواری خود با یک طرح مناسب انتخاب کنید.

توجه به عنصر شماره پنج یعنی چوب

عنصر شماره پنج طبیعت که باید آن را عنصری قوی و قدرتمند دانست. چوب در دنیای دکوراسیون با رنگ‌هایی نظیر: سبز و قهوه‌ای شناخته می‌شود. کاغذ دیواری‌های سه بعدی با طراحی جنگل و شاخ و برگ برای نمایش این عنصر در فضای شما بی‌نظیر است، بهتر است از این طرح‌ها در قسمت‌های جنوب، شرق و جنوب شرقی فضای شما استفاده شود. برای تقویت اثر بخشی این عنصر در فضای خود از گیاه بونسای غافل نشوید. این گیاه برای خنثی کردن انرژی منفی فضای شما یک امدادگر کم نظیر است.

فنگ شویی و انتخاب کاغذ دیواری
طرح شاخ و برگ یکی از طرح‌های بسیار توصیه شده در فنگ شویی است.

توجه به عنصر شماره شش یعنی آتش

آتش نیز یکی از عناصر مهم و کلیدی برای تقویت انرژی مثبت و حس گرمی و صمیمیت است. رنگ‌هایی که نمایشگر این عنصر هستند را به شما معرفی می‌کنیم تا برای انتخاب کاغذ دیواری به چنین رنگ‌هایی توجه بیشتری داشته باشید. رنگ‌‌هایی مانند: زرد، طلایی، نارنجی، قرمز و بنفش که سمبلی از عنصر آتش هستند. در کنار رنگ‌های گفته شده برای انتخاب کاغذ دیواری می‌توانید از طرح سه بعدی شله‌های آتش نیز استفاده کنید، لازم به ذکر است که انتخاب این طرح باید با محیط شما هم‌خوانی داشته باشد. برای شبیه‌سازی بهتر از عنصر آتش در فضای خود از شمع‌های مختلفی نیز می‌توانید استفاده کنید که فضای شما را بسیار رویایی می‌کند. روشن کردن شمع در فضا برای بهبود روابط عاطفانه عملکردی چشمگیر دارد.

فنگ شویی و انتخاب کاغذ دیواری
استفاده ار رنگ‌های مشابه شعله‌های آتش در کاغد دیواری

نکات انتخاب کاعذ دیواری با اصول فنگ شویی

قبل از خرید کاغذ دیواری و بررسی مراکز فروش در شهر خود، به این موضوع توجه داشته باشید که انتخاب کاغذ دیواری مطابق با اصول فنگ‌شویی در بهبود روابط شما چه در محیط منزل و چه در محیط‌های کاری نقش بسیار پر رنگی دارد، پس با اطمینان خاطر و بی‌هیچ شک و تردید سعی کنید انتخاب‌های اصولی داشته باشید. خرید کاغذ دیواری از مراکز معتبر بسیار مهم است. به کیفیت و ویژگی‌های اصلی کاغذ دیواری مانند قابلیت شستشوی آن نیز دقت داشته باشید. انتخاب کاغذ دیواری وینیل سبب می‌شود تا دیگر شما نگران گرد و غبار و یا لکه‌های چربی نباشید. مراحل نصب کاغذ دیواری باید به درستی انجام شود تا کاغذ دیواری به شکلی صحیح و اصولی دیوار‌ها را پوشش دهد. قبل از نصب کاغذ دیواری اگر دیوار شما ترک خوردگی یا فرو رفتگی‌های عمیقی دارید مراحل زیر‌سازی را به درستی تکمیل کنید. نصب اصولی کاغذ دیواری به فضای شما جلوه‌ای هنری می‌بخشد.

فنگ شویی و انتخاب کاغذ دیواری
مراخل نصب کاغذ دیواری باید توسط افراد متخصص انجام شود

قوانین مهم و نهایی فنگ شویی

در پایان مسیر این مقاله باید به شما بگوییم فنگ شویی شما را به ساخت فضایی به دور از گرد و غبار و آلودگی دعوت می‌کند. به شما کمک می‌کند سرعت جریان و رشد انرژی‌های منفی را در فضای خود کاهش دهید. در هنگام چیدمان محیط از شلوغی پرهیز کنید و مسیر تابش نور را به هیچ‌ عنوان مسدود نکنید. از گیاهان و گل‌های زیبا در فضای خود حتما کمک بگیرید تا زیبایی و لطافت را در فضا تجربه کنید. از ترکیب اشکال هندسی نیز برای ایجاد جریانی بهتر استفاده کنید.

فنگ شویی و انتخاب کاغذ دیواری
اصول فنگ شویی به شما کمک می‌کند تا روز‌های بهتری را تجربه کنید.
به اشتراک بگذارید

1 دیدگاه

  • فنگ شویی اصولی و انتخاب کاغذ دیواری مناسب تاثیر زیادی تو دکوراسیون خونه داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *