مراحل نصب کاغذ دیواری

مراحل نصب کاغذ دیواری نیاز به مهارت و دقت دارد ولی کاری نیست که نتوانید خودتان از عهده آن بر‌بیاید. اگر فکر می‌کنید که در کارهای فنی همیشه موفق بوده‌اید و نتیجه کارهایی که خودتان از عهده آن برآمدید رضایت بخش بوده، پس معطل نکنید.

هرچند که پیشنهاد ما به شما این است که از نصاب متخصص و کارشناس این کار کمک بگیرید، به خصوص اگر کاغذ دیواری که خریداری کرده‌اید گران قیمت است.

برای نصب کاغذ دیواری از چسب‌هایی با پایه آب استفاده می‌کنند که نه تنها بویی ندارد بلکه در زمان کوتاهی نیز خشک می‌شوند. چسب‌های بیرون‌‌زده از بین درزهای کاغذ دیواری به راحتی با اسفنج یا ابر خیس پاک می‌شوند. بنابراین خیلی نگران نباشید، اگر مراحل نصب کاغذ دیواری را به درستی انجام دهید و دقت را در کارتان لحاظ کنید همه چیز خوب پیش می‌رود. ویدیوی زیر می‌تواند برای شروع ذهنیت خوبی به شما بدهد.

 

ویدئو مراحل نصب کاغذ دیواری به صورت گام به گام

 

وسایل مورد نیاز برای گذراندن مراحل نصب کاغذ دیواری

حالا که می‌خواهید خودتان دیوارهای خانه را کاغذ دیواری کنید به این وسایل احتیاج خواهید داشت:

  • رول کاغذ دیواری انتخابی و خریداری‌شده.
  • تیغ موکت بری یا کاتر
  • کاردک پلاستیکی
  •  چسب چوب
  • چسب مخصوص کاغذ دیواری
  • قلمو یا غلطک نقاشی
  • میز کار
وسایل مورد نیاز جهت نصب کاغذ دیواری
ابزار مورد نیاز برای نصب کاغذ دیواری

تهیه وسایل مورد نیاز

رول کاغذ دیواری را از فروشگاه‌های تزئینات و دکوراسیون می‌توانید بخرید، باقی لوازم را از فروشگاه‌های ابزار یراق می‌توانید با قیمت مناسب خریداری کنید. البته چسب کاغذ دیواری و چسب چوب را نیز می‌توانید از رنگ‌فروشی‌ها هم تهیه کنید. رول‌های کاغذ دیواری در عرض ۵۰ سانتی‌متر، ۷۰ سانتی‌متر و هم چنین ۱ متر عرضه می‌شوند. قیمت کاغذ دیواری هم با توجه به کیفیت کاغذ، جنس و ساخت کشور متفاوت است.

ابعاد کاغذدیواری
طریقه محاسبات سایزبندی کاغذ دیواری بدین صورت انجام می‌گیرد.

به جای میز کار می‌توانید از میز بزرگ خانه مانند میز غذاخوری منزل استفاده کنید و به جای خط‌کش بلند نیز از یک وسیله شبیه خط‌کش که طول بلندی دارد استفاده کنید، فقط باید مطمئن باشید که آن وسیله کاملا صاف است.

چسب کاغذ دیواری نوعی پودر شبیه به گچ است. این پودر با نسبتی از آب و چسب چوب مخلوط می‌شود تا قابل استفاده باشد. کیفیت چسب کاغذ دیواری مهم است سعی‌ کنید نوع خوب آن را تهیه کنید تا در حین نصب دچار مشکل نشوید. همچنین تناسب در ترکیب و نحوه آن نیز موثر است. روشی که برخی از نصاب‌های حرفه‌ای به کار می‌برند این است که مته‌ای با سری شبیه به پروانه بر روی دریل قرار می‌دهند و آن را درون ظرف چسب فرو می‌برند و با روشن شدن دریل برقی (دقیقا مانند همزن آشپزخانه)، تمامی‌ مواد ترکیبی را به طور یکدست با سرعت بالا مخلوط می‌کند. این کار باعث می‌شود که چسب به خوبی ترکیب شود و در مراحل نصب کاغذ دیواری کمتر حباب هوا باقی بماند.

چسب کاغذدیواری
آماده کردن چسب کاغذ دیواری در یک محفظه بزرگ‌تر

بهتر است که خودتان در منزل راهی برای ترکیب یکنواخت مخلوط پیدا کنید و آن را عملی کنید.

چند نکته قبل از مراحل نصب کاغذ دیواری

برای نصب سریع و مناسب کاغذ دیواری باید یکسری از نکات را رعایت کنید. مثلا اگر شما بدون چک کردن دیوار شروع به چسباندن کاغذ دیواری کنید، ممکن است بدلیل انجام ندادن مرحله نم‌گیری، کاغذ دیواری بعد از مدت کوتاهی خراب یا از دیوار جدا شود. در ادامه به برخی از این نکات کلیدی اشاره می‌کنیم.

نصب کاغذ دیواری
نحوه نصب کاغذ دیواری در دیوارهای کاذب توسط نصاب حرفه‌ای

جنس دیوار

جنس دیوار در نحوه چسبیدن کاغذ دیواری به سطح آن موثر است. برای مثال: کاغذ دیواری‌ها بر روی دیوار‌های گچی به خوبی نصب می‌شوند. از طرفی دیگر دیوار‌های چوبی و سیمانی چسبندگی کمتری از نظر پذیرش کاغذ دیواری به سطح خود دارند.

جنس دیوار
تمیز بودن دیوار یکی از مهم‌ترین بخش‌ها قبل از نصب کاغذ دیواری می‌باشد.

نمگیری و رطوبت دیوار

بعد از اینکه که وسایل لازم را برای نصب کاغذ دیواری آماده‌ کردید، نیاز داریم که سطح مورد نظر را بررسی‌ کنیم و آن را زیرسازی کنیم. اگر دیواری که می‌خواهید آن را کاغذ دیواری کنید دارای رطوبت و نم‌گرفتگی است، علاوه‌بر اینکه باید نم را از بین ببرید باید دلیل رطوبت و نم دادن دیوار را پیدا و آن را حل کنید. چرا که ادامه نم و رطوبت، مطمئنا کاغذ دیواری نصب‌ شده را دچار مشکل می‌کند.

هر جایی از روی دیواری که متورم و دچار رطوبت شده‌ است را با کاردک فلزی جدا کنید. این کار را تا چند سانتی‌متر ادامه دهید، تا حدی که تمام گچ‌های خیس روی دیوار جدا شده و به قسمتی که نم و رطوبت دقیقا از آنجا آغاز شده است برسید. مشکل و منبع رطوبت را حل کنید و سپس دوباره دیوار را گچ کنید. البته پیشنهاد ما به شما این است که از متخصص این کار در زمینه برطرف نمودن رطوبت و نم دیوار کمک بگیرید. چرا که مطمئنا او در این زمینه بیشتر از شما تجربه دارد و حداقل این است که پس از نصب کاغذ دیواری، اگر دیوار نم بدهد و روی کاغذ دیواری‌ها اثر کند دوباره مجبور نیستید این مراحل را تکرار کنید. 

  راهنمای انتخاب کاغذ دیواری آزمایشگاه
زیرسازی دیوار
اجرای مراحل نم‌گیری دیوار بهتر است توسط کارشناس مربوطه انجام گیرد.

چک کردن دیوار از نظر ترک و شکاف و حل آن

خوب فرض می‌کنیم که نم رطوبت دیوار کاملا برطرف شده است و گچ دیوار نیز خشک شده است. مرحله بعدی از مراحل نصب کاغذ دیواری، چک کردن دیوار از نظر ترک، شکاف‌های ریز و جای میخ است. این ترک‌های ریز به سختی با چشم دیده‌ می‌شوند اما اگر دلتان می‌خواهد نتیجه‌کار تمیز و یکدست باشد حتما باید این موارد را هم رفع کنید. معمولا این ترک‌ها در کنج‌ها و کنار کلید و پریزها، لبه‌های پنجره نیز اتفاق می‌افتند. برای رفع این مساله می‌توانید از بتونه استفاده کنید. ابتدا روی درزها و ترک‌ها را با کاردک تیز بطور عمیق‌تری شکاف ایجاد کنید تا بتونه کاملا به‌درون آن نفوذ کند.

ترکیب بتونه‌ای که نصابان حرفه‌ای از آن استفاده می‌کنند می‌تواند گچ کناف با آب و مقداری چسب کاغذ دیواری باشد. برای ترک‌های بزرگ مقداری مل هم به این ترکیب اضافه می‌شود. برای اینکه زودتر خشک شود.

نمگیری و رطوبت دیوار
مراحل رفع ترک‌گیری دیوار از طریق بتونه کردن انجام می‌گیرد.

پرایمر برای زیرسازی

قسمت‌هایی که تازه گچ‌کاری شده‌اند بایستی با روغن الیف یا روغن پرایمر پوشش داده‌ شود. اگر دیوارتان از ابتدا گچی بوده‌ است و نقاشی نشده است، لازم است کل سطح دیوار را روغن الیف بزنید.

ممکن است در برخی از کاغذ دیواری‌های نازک سطحی که زیرسازی شده به خصوص در قسمت‌هایی که بتونه انجام شده است به چشم بیاید، اگر برایتان مهم است که دیده نشود، یک لایه نازک رنگ روغن در حد آستری بر دیوار بزنید که رنگ دیوار یکنواخت شود. اگر نه که مرحله بعد با محلول رقیقی از چسب کاغذ دیواری، نصب روی دیوار آغاز می‌شود.

این کار را با قلموی بزرگ و به سرعت انجام دهید زیرا باعث می‌شود گرد و غبار احتمالی موجود روی دیوار از بین برود و باعث می‌شود که نصب کاغذ دیواری محکم و قوی‌تر انجام گیرد. اگر می‌خواهید درب‌ها، پنجره‌ها و همچنین سقف را رنگ کنید حتما این کار را قبل از نصب کاغذ دیواری انجام دهید، چرا که پس از نصب کاغذ دیواری ممکن است رنگ به روی کاغذ دیواری‌ها پاشیده شوند.

زدن پرایمر به دیوار
بهتر است قبل نصب کاغذ دیواری به دیوار‌های گچی از روغن الیفت یا روغن پرایمر استفاده شود.

جدا کردن کلید و پریزها

مرحله‌ی بعدی که باید انجام دهید، جدا کردن کلید و پریزها از دیوار است. نیازی نیست که شوفاژ‌ها را از دیوار جدا کنید، آب‌بندی و اتصال دوباره شوفاژ به دیوار، کار زمان‌بر و نسبتا سختی است. بنابراین صرفا با یک وسیله مانند تی و یا چوب بلند می‌توانید هنگام نصب، کاغذ دیواری را پشت شوفاژ هدایت کنید و بچسبانید. مگر اینکه هیچ فاصله‌ای بین دیوار و شوفاژ وجود نداشته باشد.برخی از شوفاژها نیز با فاصله کافی به دیوار نصب می‌شوند در حد اینکه می‌توانید با دست نیز کاغذ دیواری را به‌ دیوار بچسبانید.

فراموش نکنید که برق اتاق را قطع کنید.

جدا کردن کلید پریز ها از دیوار قبل از نصب کاغذ دیواری
جداسازی پریز ها برای اجرای کاغذ دیواری

نحوه نصب و آماده کردن کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری ممکن است آسان به نظر برسد، اما فوت و فن‌هایی دارد که به نصاب حرفه‌ای نیازمند است. پس از مطالعه روش‌های برش، اندازه‌گیری و چسب‌کاری کاغذ دیواری خودتان می‌توانید این کار را انجام دهید.

اما تا زمان حرفه‌ای شدن، برش رول‌ها را به یک نصاب حرفه‌ای بسپارید. زیرا مانند هر کار دیگری نیاز به تجربه عملی قبلی دارد.

نصب کاغذدیواری
بهتر است مراحل نصب کاغذ دیواری را به افراد متخصص بسپاریم.

اندازه گیری ارتفاع دیوار

با آغاز عملیات نصب شما باید از ارتفاع دیوار مطلع باشید. هنگام خرید کاغذ دیواری مساله‌ای که حائز اهمیت است و در قیمت کاغذ دیواری تاثیرگذار است، تعداد رول های کاغذ دیواری است. تعداد رول نیز به ابعاد دیوار بستگی دارد. قبل از برش کاغذ دیواری‌ها بر اساس ارتفاع دیوار باید مطمئن باشید که همه کاغذ دیورای‌هایی که بر روی یک ضلع دیوار و یا در یک زاویه دید یکسان قرار می‌گیرند از شماره سری ساخت یا BATCH No یکسان نیز برخوردارند. این شماره که برروی هر رول کاغذ دیواری نوشته شده‌ است، از خود کارخانه برای هماهنگ بودن رنگ کاغذ دیواری‌ها ارائه می‌شود. زیرا ممکن است در فرایند تولید به مقدار ناچیزی رنگ آن‌ها با یکدیگر فرق کند.

اندازه گیری دیوار
قبل از خرید کاغذ دیواری باید از سایز‌بندی دیوار موردنظر مطلع باشید.

برش کاغذ دیواری

حالا کاغذ دیواری‌ها را بر روی میز کار و یا میز ناهارخوری پهن کنید. ۵ سانتی‌متر بیشتر از اندازه‌ی دیوار، اولین قواره از کاغذ دیواری را برش دهید. سپس قواره بعدی مطابق با نقش و طرح قواره قبلی خود باید برش بخورد. به طوری که ممکن است مثلا ۵۰ تا ۶۰سانتی‌متر از رول کاغذ دیواری را برای قواره کاغذ بعدی از دست بدهید. باید طرح هر قواره از کاغذ دیواری با طرح قبلی و بعدی خود هماهنگ باشد. سپس به همان ترتیب برش، روی هم می‌چینیم که ترتیب آن فراموش نشود.

برش کاغذ دیواری
پس از اندازه‌گیری‌های لازم برش کاغذ دیواری‌ها را آغاز کنید

آموزش چسباندن کاغذ دیواری

بعد از اینکه به تعداد لازم قواره‌ها را از روی هر رول کاغذ دیواری برش دادیم، به همان ترتیب نیز چسب را به پشت کاغذ دیواری می‌چسبانیم .از وسط کاغذ دیواری شروع کنید و به سمت لبه‌های کاغذ دیواری قلمو را بکشید. این نکته را در نظر بگیرید که در قسمت‌های لبه کمتر چسب بمالید. برای اینکه چسب زود خشک نشود، دو طرف چسب خورده کاغذ دیواری را بر روی همدیگر قرار می‌دهیم.

  استفاده از کاغذ دیواری در مراکز درمانی

اولین نصب کاغذ دیواری از کنج آغاز شود و با توجه به خط شاقول روی دیوار لبه‌های آن نصب گردد. زیرا نمی‌توان به عمود بودن تمامی‌ کنج‌های دیوار اعتماد کرد. اولین کاغذ دیواری که عمود نصب شود باقی کاغذ دیواری‌ها نیز به صورت عمود و مرتب نصب می‌شوند.

نصب کاغذدیواری
روش نصب درست کاغذ دیواری توسط کارشناس متخصص

کاغذ دیواری چسب خورده را از بالای دیوار به سمت پایین دیوار نصب کنید. سمت تای بالای کاغذ دیواری را باز کنید و از بالای دیوار شروع کنید. هنگامی‌ که بالای دیوار را می‌چسبانید سمت تای پایین کاغذ دیواری همچنان به سمت داخل باشد تا چسب خشک نشود.

بعد از چسباندن کاغذ دیواری به دیوار از بالا تای پایین را باز کرده و پایین کاغذ دیواری را به دیوار می‌چسبانید، سپس با کاردک پلاستیکی سعی کنید که چسب را از وسط کاغذ دیواری به سمت لبه‌های کاغذ دیواری بکشید و کاغذ دیواری را به دیوار محکم کنید.

 

حباب‌ها و چروک‌های کاغذ دیواری

با فرچه و کاردک پلاستیکی سعی کنید چروک‌های احتمالی را صاف کنید. با کمک کاردک و یا خط‌کش فلزی و کاتر بخش‌های اضافه را روی سقف و یا کف برش دهید. قسمت‌هایی مانند پریز و گوشه‌ها را می‌توانید همان‌جا روی دیوار برش دهید.

توجه‌ کنید که کاغذ دیواری چسب خورده‌ شده نباید بیشتر از ۱۵ دقیقه به حال خود باقی بماند و گرنه خشک می‌شود و چسب آن کش می‌آید و قابل‌ استفاده نیست.

ادامه‌ کار به همین نحو برای هر رول کاغذ دیواری و نصب آن به دیوار تکرار می‌شود. بعد از نصب کامل کاغذ دیواری از دست‌کاری آن روی دیوار بپرهیزید. نگران حباب‌هایی که در زیر کاغذ دیواری ایجاد می‌شوند نباشید. این اتفاق معمولا ظرف چند ساعت و یا تا زمان کامل خشک شدن چسب زیر کاغذ، از بین می‌رود.

حباب‌ها و چروک‌های کاغذ دیواری
حباب‌های کاغذ دیواری بدین شکل هستند و جای نگرانی نیست بعد مدتی کوتاه از بین می‌روند.

جایگزین چسب کاغذ دیواری

متاسفانه بسیاری از نصاب‌های تازه‌کار، از چسب چوب برای کاغذ دیواری استفاده می‌کنند، همان‌طوری که از اسمش پیداست چسب چوب برای چوب باید استفاده شود. باید بگوییم که شاید بتوان از چسب چوب برای کاغذ دیواری استفاده کرد؛ اما قطعا در آینده مشکلاتی را برای کاغذ و دیوار ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که کاغذ شکننده شود و زمانی هم که بخواهیم کاغذ را از روی دیوار جدا کنیم به دیوار آسیب وارد شود.

نتیجه می‌گیریم برای چسب کاغذ دیواری جایگزینی وجود ندارد و بهتر است از انواع مختلف چسب کاغذ دیواری که در مجله‌های بعدی به آن اشاره می‌کنیم، با توجه به کاربرد آن‌ها استفاده کنید.

چسب کاغذدیواری
روش غلط استفاده از چسب چوب به جای چسب مخصوص برای چسباندن کاغذ دیواری

نکته:اگر بعد از اینکه کاغذ دیواری‌ها را نصب کردید و در برخی از لبه‌های کاغذ دیواری، لبه‌ها باز بودند، می‌توانید با دقت و احتیاط لبه‌های آن را کمی‌ خیس کرده و با مقداری چسب کاغذ دیواری و یک چسب چوبی تیوپی بهم بچسبانید.

 

نکات مهم در نحوه نصب کاغذ دیواری

از نکات کلیدی و مهم نصب کاغذدیواری می‌توان به آماده کردن دیوار به اصطلاح زیرسازی دیوار را نام برد. زیرسازی عبارت است از اصلاح و برطرف نمودن هر نوع خرابی روی دیوار، شامل: سوراخ‌ها، خراش‌ها، ترک‌ها و طبله‌های رطوبتی بطوری که تمام سطح دیوار صاف و یکدست شود.

install wallpaper
برش‌های دقیق با استفاده از ابزار‌های کمکی

ویژگی کاغذ دیواری

کاغذ دیواری‌ های موجود در بازار در انواع مختلفی عرضه می‌شوند که ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. یک ویژگی مهم در خرید کاغذ دیواری قابل شستشو و غیر قابل شستشو بودن آن است. کاغذ دیواری های غير قابل شستشو لزوما باید فقط در محیط‌ها و اتاق‌هایی بکار روند که کاملا فضای خشکی دارند. کاغذ دیواری های قابل شستشو توانایی مقاومت در برابر رطوبت و شستشو را کاملا دارا هستند. چرا که لایه محافظی از وینیل که همان پی‌وی‌سی است بر روی طرح آن وجود دارد. این لایه باعث افزایش مقاومت کاغذ دیواری در مقابل رطوبت، شستشو و سایش می‌شود. این بدان معنی نیست که شما می‌توانید شلنگ آب را به سطح دیوار بگیرید و مداوما آن را شستشو دهید.

کاغذ دیواری قابل شستشو
کاغذ دیواری اکستریم والز قابل شستشو

در هر حال چسب کاغذ دیواری در مقابل آب مقاومت بالایی ندارد و با ضعیف شدن آن کاغذ دیواری قابل شستشو نیز از روی دیوار کنده می‌شود، حتی اگر خود کاغذ دیواری صحیح و سالم پایین بیاید. بنابراین کاغذ دیواری‌ها برای فضای زیر دوش و جایی که در معرض مستقیم و مداوم آب قرار دارد به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. صرفا می‌توانید کاغذ دیواری قابل شستشو را که از لحاظ کیفیت مطمئن هستید و ۱۰۰ درصد از طرف شرکت تولید کننده تضمین شده است برای فضایی‌هایی مانند: رختکن و یا محل روشویی سرویس بهداشتی که کمتر رطوبت دارد نصب کنید. همچنین می‌توانید از کاغذ دیواری قابل شستشو برای قسمت بین کابینت آشپزخانه و دیوارهایی که مدام مورد شستشو قرار نمی‌گیرند استفاده کنید.

  کاغذ دیواری فیروزه ای رنگ در دکوراسیون
کاغذ دیواری در آشپزخانه
کاغذ دیواری در فضای آشپزخانه

ابعاد دیوار

 دیوار‌هایی که طول و ارتفاع کمی‌ دارند به خوبی نمی‌توانند طرح موردنظر را نشان دهند. چرا که باید طرح‌ها بخوبی در کنار هم قرار بگیرند تا امکان این وجود داشته باشد نمای کلی زیبایی را نمایش بدهند.

اصولا طرح‌های کاغذ دیواری به صورت تکرار شونده عرضه می‌شوند. این طرح‌ها در گوشه‌های رول کاغذ دیواری در کنار ادامه طرح خود هماهنگ می‌شوند. در طرح‌های درشت نیاز است که چند رول کنار هم قرار گیرند تا جلوه و طرح خود را نشان دهند. به‌ همین دلیل است که برای فضاها و اتاق‌های کوچک طرح‌های ریز و برای طرح‌های درشت حتما دیوار عریض و مرتفع بهتر است.

install wallpaper
کاغذ دیواری اکستریم والز مناسب استفاده در هر فضا

آغاز کار از گوشه‌های دیوار

با این کار اولین رولی که به کار می‌برید به صورت کامل خواهد بود. اما اگر کاغذ دیواری که بکار می‌برید دارای طرح‌های‌ بزرگ است، استفاده آن را از یک نقطه‌ کانونی مانند شومینه شروع‌ کرده و بسمت گوشه‌ها بروید. این‌گونه می‌توانید تقارن میان طرح‌ها را حفظ کنید.

آغاز کار از گوشه‌های دیوار
کاغذ دیواری اکستریم والز کد 4093 طرح داماسک زنجیری در حال نصب توسط کارشناس متخصص

محل و نحوه نصب کاغذ دیواری

از کاغذ دیواری‌‌ها برای دیوار و سقف استفاده می‌شود که رایج‌ترین قسمت‌ها در نصب کاغذ دیواری در دکوراسیون خانه هستند. با این حال استفاه از کاغذ دیواری برای بخش‌های دیگر منزل نیز کاربرد دارد. ستون‌های ساختمان، روی درب‌ها، قاب پنجره، کابینت و کمد‌ها، داخل کتابخانه نیز می‌باشد.

محل نصب کاغذ دیواری
کاغذ دیواری طرح حیوانات مناسب اتاق خواب کودک

اندازه گیری ارتفاع مورد نیاز

از دیگر نکات مهم نصب کاغذدیواری این است، زمانی که می‌خواهید ارتفاع کاغذ دیواری را اندازه‌‌گیری کنید از بالا و پایین آن یک تا دو سانتی‌متر اضافه قرار دهید. همچنین برای اینکه از به‌ هم ریختگی طرح کاغذ دیواری‌ها جلوگیری‌ کنید، حتما جهت قرارگیری طرح‌ها را کنترل‌ کرده و سپس بر روی دیوار بکار ببرید. روی کاغذ دیواری قسمتی که باید بالا باشد را علامت‌گذاری کنید.

اندازه گیری
بهتر است در زمان اندازه‌گیری ارتفاع دیوار شاخص چند سانتی‌متری اضافه‌تر محاسبه کنید.

نحوه نصب کاغذ دیواری با چسب

پشت کاغذ دیواری را با چسب از سمت بالا به دیوار بچسبانید. سپس با استفاده از یک کاردک یا فرچه، هوای زیر کاغذ دیواری را به سمت گوشه‌ها کشیده و آن را خارج کنید. همین اقدام را برای بخش پایینی کاغذ دیواری نیز انجام دهید. سپس اضافات باقی مانده از بالا و پایین کاغذ دیواری را ببرید. مجددا با استفاده از کاردک، چسب اضافه زیر آن را خارج کرده و پاک کنید. همین روند را برای بخش‌های دیگر کاغذ دیواری نیز انجام دهید و به تنظیم طرح‌ها در کنار یکدیگر توجه داشته باشید.

نصب کاغذ دیواری با چسب
پس از اتمام نصب کامل کاغذ دیواری‌ها، پنل و کلید پریزها را نصب کنید.

استخدام نصاب حرفه‌ای برای انجام مراحل نصب کاغذ دیواری

ممکن است سپردن کار نصب کاغذ دیواری به یک نصاب حرفه‌ای برای شما هزینه‌بر باشد، اما مطمئنا ارزشش را خواهد داشت. استخدام کردن یک نصاب ماهر و با تجربه برای نصب کاغذ دیواری، باعث می‌شود کاغذ دیواری‌ها به نحو صحیح نصب شوند و دیوارها دچار آسیب نگردند. به کمک یک نصاب حرفه‌ای، بعدا هنگام جداسازی کاغذ دیواری از دیوار، از تصمیم درست خود خشنود می‌شوید، زیرا دچار دردسر نخواهید شد. با این‌حال، اگر می‌خواهید خودتان کار نصب را بر عهده بگیرید، بهتر است پیش از وارد عمل‌ شدن، اطلاعات‌ کاملی در این رابطه کسب کنید.

کاغذ دیواری
بهتر است که مراحل نصب کاغذ دیواری را به افراد حرفه‌ای بسپارید.

 

سعی کنید برای نصب کاغذ دیواری‌ها از یک چسب مناسب استفاده کنید. از یک راهنما کمک بگیرید و نوع دیوارهای خانه را نیز مورد توجه قرار دهید تا مشکلی پیش نیاید.

 

کلام آخر

در این مقاله ما سعی کردیم با آموزش مراحل نصب کاغذ دیواری به صورت گام به گام، آنچه که نیاز است تا این فرآیند به درستی انجام شود را به شما آموزش دهیم. پیشنهاد می‌کنیم، اگر قرار است خودتان نصب کاغذ دیواری را انجام دهید، به تمامی نکاتی که در بالا اشاره شده است؛ دقت فرمایید. ما در مجموعه اکستریم والز، تلاش نمودیم تا بینشی در مورد آنچه برای انجام درست کار لازم است به شما آموزش دهیم. بی شک هر کار با کیفیت که با برنامه‌ریزی دقیق و آماده سازی مناسب؛ انجام شود، بهترین نتیجه را خواهد داشت.

جدیدترین آلبوم اکستریم والز: آلبوم هاش دو او

سوالات متداول

کاغذ دیواری ارزان قیمت از کجا بخریم؟

ایده آل است که از گوشه دیوار خود شروع کنید و اولین طول کاغذ خود را روی دیواری بدون در یا پنجره نصب نمایید. به این ترتیب، می توانید یک طول کامل از کاغذ دیواریتان را از سقف تا قرنیز آویزان کنید. اگر راست دست هستید دیواری را در سمت راست پنجره یا اگر چپ دست هستید در سمت چپ پنجره انتخاب کنید و به نصب ادامه دهید.

نصب کاغذ دیواری چند روز زمان می‌برد؟

بسته به مشکلات و مراحل بازسازی دیوار، سرعت عمل نصاب و مساحت و متراژ خانه ممکن است بین 2 تا 7 روز طول بکشد. پیشنهاد می‌شود فرآیند آماده سازی کاغذ در زمان چسب زدن را در یک اتاق دارای تهویه مناسب انجام شود.

به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *