اندازه رول کاغذ دیواری، محاسبه رول کاغذ دیواری

در حوزه‌ی طراحی دکوراسیون داخلی، استفاده از کاغذ دیواری به عنوان یکی از مولفه‌های جذاب و تاثیر گذار برای تغییر ظاهر یک فضا، بسیار رایج است. اما قبل از شروع کار برای انجام عمل نصب کاغذ دیواری، نیاز است تا بدانیم متراژ هر رول کاغذ دیواری چند متر است و در کل به چه تعداد رول کاغذ دیواری برای پوشش دیوارهای فضای مد نظرمان نیاز داریم. در این مقاله از اکستریم والز، قصد داریم تا به شما نحوه محاسبه تعداد رول مورد نیاز، و روش‌های ساده و موثر برای این محاسبات را آموزش دهیم.

 

محاسبه قیمت کاغذ دیواری 

متراژ استاندارد هر رول کاغذ دیواری

 

متراژ استاندارد و اندازه رول کاغذ دیواری چقدر است؟

به طور معمول در کشورهای مختلف، استانداردهای متفاوتی برای متراژ هر رول کاغذ دیواری در نظر گرفته می‌شود. از این رو، اندازه‌ی دقیق و استاندارد هر رول کاغذ دیواری، بسته به کشور سازنده‌ی آن متفاوت خواهد بود. اندازه‌ی استاندارد کاغذ دیواری‌های موجود در بازار دکوراسیون داخلی ایران، معمولا حدود 53 سانتی متر در 10 متر مربع است؛ که در این صورت هر رول کاغذ دیواری می‌تواند مساحتی تقریبی به اندازه‌ی 5 متر مربع را بپوشاند. توجه داشته باشید که برای اطمینان از این موضوع، متراژ کاغذ دیواری انتخابی‌تان را از طریق سایت شرکت سازنده‌ی آن یا از فروشنده جویا شوید.

کاغذ دیواری کربن
کاغذ دیواری کربن- موبایل

کاغذ دیواری‌های اکستریم والز نیز طبق استاندارد اروپا در سایزی به اندازه‌ی 53 * 10 متر مربع طراحی و به بازار عرضه شده و شما می‌‍توانید با توجه به این متراژ تعداد رول مورد نیاز برای فضای مد نظرتان را محاسبه کرده و خریداری نمایید.

  پوستر دیواری چیست؟

محاسبه انلاین کاغذ دیواری

 

محاسبه تعداد رول کاغذ دیواری مورد نیاز به چه صورت می‌باشد؟

شما می‌توانید به منظور محاسبه تعداد رول مورد نیاز برای نصب کاغذ دیواری در یک فضا، به کمک یک متر، عرض دیوارها را به طور دقیق اندازه گرفته و این عدد را در اندازه و متراژ ارتفاع(طول) دیوارها، برای بدست آوردن مساحت اتاق ضرب کنید. باید توجه داشت که در این محاسبه از ستون‌ها، چهارگوش دیوارها و هر جایی که میبایست با کاغذ دیواری پوشانده شود، غافل نشده و اندازه‌ی آن‌ها را به عرض دیوارتان اضافه کنید. محاسبه مساحت دیوار با استفاده از فرمول زیر بدست می‌آید:

X (مساحت دیوار) = ارتفاع * عرض دیوار

به عنوان مثال فرض کنید که عرض دیوار مد نظر شما 5.2 متر و طول(ارتفاع) دیوار 2.5 متر است؛ مساحت این دیوار 2.5 * 5.2 = 13 بدست خواهد آمد.

سپس بعد از محاسبه‌‎ی مساحت، عدد بدست آمده را بر  تقسیم5 کنید تا تعداد رول مورد نیاز برای آن دیوار بدست آید. در صورتی که عدد بدست آمده عددی اعشاری بود، آن را به سمت عدد بزرگ‌تر گرد کنید.

تعداد رول کاغذ دیواری مورد نیاز برای مثال بالا(مساحت 13 متر مربع) ، 13 ÷ 5 = 2.6 می‌شود؛ که اگر به سمت بالا رند شود، به 3 رول کاغذ دیواری برای دواری به مساحت 13 متر مربع احتیاج داریم. شما می‌توانید برای اطلاع از هزینه‌ی نهایی خرید کاغذ دیواری بر حسب تعداد رول‌های مورد نیازتان، محتوای دیگر ما را در ارتباط با قیمت کاغذ دیواری، در همین صفحه مطالعه بفرمایید.

  پوستر دیواری طرح بازی و سرگرمی

فرمول محاسبه رول کاغذ دیواری

 

آیا این فرمول برای محاسبه تعداد رول کاغذ دیواری، دقیق است؟

بله، در صورت محاسبه‌ی درست ارتفاع و عرض دیوارها، فرمول بالا به طور دقیق، تعداد رول مورد نیاز برای فضای مد نظر شما را تعیین می‌کند. توصیه می‌شود که همیشه یک رول بیشتر از اندازه‌ی مورد نیاز خریداری کنید؛ چرا که ممکن است در هنگام نصب با مشکلی مواجه شده یا پس از چسباندن کاغذها روی دیوار، شاهد پدید آمدن برآمدگی‌ یا حباب‌هایی زیر آن‌ها باشید.

محاسبه آنلاین تعداد رول کاغذ دیواری

 

کلام پایانی؛ مرور نکات مهم و کلیدی برای محاسبه تعداد رول مورد نیاز کاغذ دیواری!

اولین نکته‌ای که میبایست پیش از خرید رول‌ها و نصب کاغذ دیواری در نظر گرفت، اندازه و متراژ طول و عرض دیوارهایی است که قصد طراحی آن‌ها با استفاده از کاغذ دیواری دارید. دانستن اندازه‌ی طول و ارتفاع دیوار، به شما کمک می‌کند تا با محاسبه‌ای ساده، اندازه‌ی مقداری از دیوار که توسط رول کاغذ دیواری پوشیده می‌شود را بدست آورید.

دیوارپوش‌های طرح‌دار یکی از پرطرفدارترین کاغذ دیواری‌ها می‌باشند که به هنگام نصب کاغذ دیواری‌های طرح دار، باید الگوهای کناره‌ی هر کدام از رول‌ها را با طرح و نقش‌های رول بعدی مچ و هماهنگ کنید. تکمیل طرح‌های کاغذ دیواری‌های در کنار هم قرار گرفته شده، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ از این رو طرح هیچ رولی از کاغذ دیواری نباید ناقص و نصفه نیمه بماند.

H2o-CTA
H2o-mob CTA

از دیگر موارد حائز اهمیت در محاسبه‌ی تعداد رول کاغذ دیواری مورد نیاز، کم کردن مساحت پنجره‌ها، درب‌های ورودی و … است؛ به عنوان مثال، در صورت وجود پنجره‌ای با طول 3 متر و عرض 2 متر، حدودا یک و نیم رول از تعداد رول مورد نیاز برای خرید کم می‌شود. ارتفاع دیوارها را نیز بدون در نظر گرفتن قرنیزها اندازه گیری کنید.

  معرفی مراکز فروش کاغذ دیواری در کرج؛ معتبرترین مراکز کدام است؟

اگر دیوارهای اتاق شما همگی در یک اندازه بوده و شرایط آن‌ها از نظر داشتن درب و پنجره یکسان باشد، با محاسبه اندازه‌ی یک دیوار، اندازه دیوارهای دیگر نیز بدست آمده و نیاز به اندازه‌گیری متراژ تک تک آن‌ها نیست.

 

سوالات متداول

 

سوالات متداول

1- اندازه‌ی استاندارد هر رول کاغذ دیواری چند متر است؟

به طور معمول هر رول کاغذ دیواری 53 سانتی متر در 10 متر مربع است.

2- هر رول کاغذ دیواری چه اندازه از دیوار را می‌پوشاند؟

هر رول کاغذ دیواری 53 * 10 متر مربع، حدودا 5 متر از دیوار را پوشش می‌دهد.

3- نحوه محاسبه تعداد رول مورد نیاز کاغذ دیواری برای یک فضا به چه صورت است؟

در ابتدا باید به کمک یک متر، اندازه‌ی طول و عرض دیوار را به طور دقیق محاسبه کرده و برای بدست آوردن مساحت، طول و عرض اندازه گرفته شده را در هم ضرب کنید. سپس مساحت بدست آمده را بر عدد 5 تقسیم کنید تا تعداد رول مورد نیاز برای فضای مد نظرتان محاسبه شود.

به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *