محاسبه قیمت کاغذ دیواری

بوی عید نوروز 1402 به مشام‌مان می‌رسد. بار دیگر تغییر دکوراسیون داخلی، دغدغه بسیاری از بانوان ایرانی خواهد بود. یکی از مهم‌ترین تغییرات در دکوراسیون داخلی، تغییر بافت و طرح دیوارهاست. کاغذ دیواری به عنوان بهترین دیوارپوش، به دیوارها دوام می‌بخشد و در زیر سایش و پارگی به خوبی مقاومت می‌کند. همچنین همه افراد می‌توانند از بین تعداد بی‌نهایت طرح، رنگ، سبک و متریال، آنچه که به دنبال آن هستند را بیابند. در کنار انتخاب طرح و رنگ، قیمت کاغذ دیواری هم بسیار مهم و اساسی است که به عوامل متعددی بستگی دارد. برای آگاهی از رنج قیمت انواع کاغذ دیواری در بازار ایران تا انتها این مقاله با ما همراه شوید.

 

ویدئو محاسبه کاغذ دیواری به متراژ 120 متر مربع

کاغذ دیواری گران‌تر است یا رنگ ؟

اگر به دنبال راهی برای دمیدن جانی تازه به دیوارهای بی‌درخشش خود هستید، بهترین گزینه کاغذ دیواری است. اگر پایداری، دوام و قابلیت شستشو برای‌ شما فاکتور اصلی محسوب می‌شود، باز هم کاغذ دیواری گزینه ایده آلی است. همچنین نصب آسان و تغییر چشم‌گیر در دکوراسیون داخلی هم از مزیت‌های دیگر کاغذ دیواری است. ولی اگر می‌خواهید بدانید که هزینه کاغذ دیواری بیشتر است یا رنگ؟ باید گفت که خرید و نصب کاغذ دیواری در مقایسه با رنگ برای اتاق‌هایی با اندازه و شکل مشابه نسبتا یکسان است. هرچند آن هم به نوع و جنس کاغذ دیواری و کیفیت رنگ بستگی دارد. و اگر به دراز مدت و دوام سالیان زیاد فکر کنید، باز هم کاغذ دیواری برنده این رقابت خواهد بود.

 

مزایای کاغذ دیواری به رنگ
هزینه نهایی کاغذ دیواری نسبت به رنگ، تقریبا یکسان است.

عوامل موثر بر قیمت کاغذ دیواری

محاسبه دقیق هزینه کاغذ دیواری مورد نیاز برای فضای داخلی یک مسئله کلیدی است. در زمان خرید کاغذ دیواری از مراکز فروش، مبلغ مورد نیاز توسط متخصصین برای شما محاسبه خواهد شد. اما اگر می‌خواهید به صورت آنلاین و قبل از مراجع حضوری، خودتان هم محاسبه کنید؛ در ادامه همراه ما باشید.

 

تاثیر طرح بر قیمت کاغذ دیواری

یکی از مهم‌ترین مواردی که در زمان خرید کاغذ دیواری، بدان توجه می‌شود؛ طرح و رنگ آنها است. طرح یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت کاغذ دیواری است. چراکه هرچه طرح پیچیده‌تر و فریبنده‌تر باشد، معمولاً در دسته کاغذ دیواری لاکچری در نظر گرفته می‌شوند و در نتیجه گران‌تر است.

قیمت کاغذ دیواری براساس طرح
یکی از عوامل تاثیرگذار بر هزینه هر رول کاغذ دیواری، طرح آن است.

 

اکثر طرح‌های منحصر به فرد را می‌توان در هر دیوار از خانه‌تان بکار ببرید و با انواع مبلمان و دکوراسیون‌های مختلف تطبیق دهید. به عنوان مثال قیمت کاغذ دیواری سه بعدی در بعضی مواقع با کاغذ دیواری ساده متفاوت خواهد بود.

 

قیمت براساس برند و کشور سازنده

در حال حاضر کاغذ دیواری‌های موجود در بازار ایران، شامل کاغذ دیواری ایرانی، چینی، اروپایی و ترکی است که رنج قیمتی آنها برای هر رول از 100 هزار تومان تا 5 میلیون تومان متغیر است.

 

قیمت کاغذ دیواری براساس کشور سازنده
در زمان خرید کاغذ دیواری، حتما به برند و کشور سازنده آن نیز توجه نمایید.

 

 • قیمت رول کاغذ دیواری ایرانی

در چند سال اخیر شرکت‌های تولید کننده ایرانی توانسته‌اند در عرصه کاغذ دیواری نیز قدم بردارند و تا حدودی سهمی در بازار داشته باشند. اما کاغذ دیواری ایرانی، نسبت به برندهای خارجی از کیفیت پایین‌تری برخودار است. لذا تقاضا برای آنها نیز به مرور در حال کمرنگ‌تر شدن است.

 

قیمت کاغذ دیواری ایرانی
استفاده از کاغذ دیواری گلدار در اتاق نشیمن، جلوه بی‌نظیری به فضا می‌بخشد.

 

لیست مبلغ تقریبی کاغذ دیواری‌های ایرانی، وابسته به کیفیت و شرکت سازنده از 150 هزار تا 250 هزار تومان متغیر است.

 

قیمت تقریبی هر واحد رول کاغذ دیواری ایرانی تا تاریخ 10 آذر 1401
 شروع قیمت  تا قیمت
150.000 250.000

 

 • قیمت رول کاغذ دیواری چینی

سهم اصلی بازار کاغذ دیواری در ایران را کشور چین به خود اختصاص داده است. این نوع کاغذ دیواری‌ها از جنس پی وی سی ساخته شده‌اند که با وجود مقاومت بالایی که دارند، ولی از قیمت نسبتا خوبی برخوردارند. کیفیت این کاغذ دیواری‌ها، در نوع درجه یک، در سطح کیفیت کاغذ دیواری‌های امریکایی و اروپایی است ولی با قیمت بسیار پایین‌تر عرضه می‌شود. و در نوع درجه دوم، کیفیت آنها متوسط است و از قیمت بسیار مقرون به صرفه‌ای برخودار هستند.

 

انواع مختلفی از کاغذ دیواری‌های چینی با قیمت مناسب و کیفیت بالا در بازار موجود است.

 

بنابراین قیمت کاغذ دیواری چینی، معمولا از 140 هزار تومان شروع می‌شود و تا یک میلیون تومان متغیر است. کاغذ دیواری‌های چینی در ایران با قیمت مقرون به صرفه‌ای عرضه می‌شود.

  راهنمای خرید کاغذ دیواری اداری

 

قیمت تقریبی هر واحد رول کاغذ دیواری چینی تا تاریخ تا 10 آذر 1401
شروع قیمت تا قیمت
140.000 1.000.000

 

 • قیمت رول کاغذ دیواری ترک

احتمالا در زمان خرید، کاغذ دیواری ترک هم به چشم‌تان بخورد یا خورده باشد. این دسته از کاغذ دیواری‌ها قیمت‌شان از 400 هزار تومان تا 2 میلیون تومان متغیر است.

 

مبلغ کاغذ دیواری ترک
مبلغ کاغذ دیواری ترک، بسته به طرح، برند سازنده و کیفیت آن متفاوت است.

 

در نتیجه بسته به میزان بودجه و براساس طرح انتخابی، هزینه نهایی آن متفاوت خواهد بود.

 

قیمت تقریبی هر واحد رول کاغذ دیواری ترک تا تاریخ تا 10 آذر 1401
شروع قیمت تا قیمت
400.000 2.000.000

 

 • قیمت رول کاغذ دیواری اروپایی

کاغذ دیواری اروپایی به دلیل قیمت بسیار بالایی که دارند، از تنوع کمتری برخوردار هستند و حضورشان هم در مراکز فروش کاغذ دیواری در سراسر کشور کم رنگ‌تر شده است. با این وجود، به طور میانگین هزینه کاغذ دیواری اروپایی از رولی 2 میلیون تومان شروع می‌شود و تا 17 میلیون تومان هم می‌رسد. البته متوسط قیمت کاغذ دیواری اروپایی در بیشترین حالت از رولی، 5 تا 6 میلیون فراتر نمی‌رود. اما در مواردی بسیار نادر، کاغذ دیواری‌هایی که در تولید آنها از طلا استفاده شده است و لوکس هستند، به رولی 17 میلیون تومان هم می‌رسند.

 

قیمت کاغذ دیواری اروپایی
کاغذ دیواری ایتالیایی یکی از معروف‌ترین نوع کاغذ دیواری در جهان است که قیمت هر رول آن نسبتا بالاست.

 

قیمت تقریبی هر واحد رول کاغذ دیواری اروپایی تا تاریخ تا 10 آذر 1401
شروع قیمت تا قیمت
2.000.000 5.000.000

تاثیر جنس بر قیمت

رایج‌ترین مواد کاغذ دیواری موجود شامل کاغذ، وینیل، پی وی سی، پارچه، مواد طبیعی مانند چوب پنبه یا بامبو و مواد مصنوعی است. در میان این گزینه‌ها، کاغذ دیواری‌های کاغذی، ارزان‌ترین نوع و اما کم دوام‌ترین آنها هستند. از طرف دیگر کاغذ دیواری‌های پارچه‌ای و چوب پنبه گران‌ترین هستند، اما نگهداری آنها سخت است. مناسب‌ترین گزینه برای خانه‌های ایرانی، کاغذ دیواری پی وی سی می‌باشد، زیرا به اندازه گزینه‌های برتر گران نیست، اما همچنان بادوام و نگهداری آنها آسان است و از همه مهم‌تر قابل شستشوست.

 

تاثیر جنس بر قیمت کاغذ دیواری
یک نمونه PVC باکیفیت بالا که صد در صد قابل شستشو هستند.

 

از آنجایی که جنس و مواد بکار رفته مستقیماً مسئول دوام و هزینه ساخت کاغذ دیواری در هر رول است، هزینه کلی کاغذ دیواری با توجه به نوع متریالی که انتخاب می‌کنید افزایش می‌یابد.

 

قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو پی وی سی و مزیت آن

 کاغذ دیواری با روکش PVC نسبت به بسیاری از انواع کاغذ دیواری دوام بیشتری دارد. وینیل یک ماده محبوب است زیرا نگهداری آن آسان است و به راحتی قابل شستشو است. در نتیجه می‌توان از آن در مناطق پرتردد یا مناطقی با سطح رطوبت بالاتر نیز استفاده نمود. کاغذ دیواری‌های وینیل، در رنگ‌ها و بافت‌های مختلف در مراکز خرید کاغذ دیواری موجود است. لذا تطبیق‌پذیری و قیمت مناسب آن نسبت به کیفیتش، آن را به یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین انواع کاغذ دیواری تبدیل کرده است. قیمت کاغذ دیواری ضد آب وینیل از  140.000 تا 1.000.000 متغیر است.

 

قیمت کاغذ دیواری PVC
به راحتی می‌توانید بدون کوچکترین خراشی، کاغذ دیواری PVC را پاکسازی و گردگیری نمایید.

 

قیمت تقریبی هر واحد رول کاغذ دیواری PVC تا تاریخ تا 10 آذر 1401
شروع قیمت تا قیمت
140.000 1.000.000

 

محاسبه قیمت کاغذ دیواری

در ابتدا لازم است قیمت کل را به دو مرحله یعنی محاسبه قیمت به ازای تعداد رول و هزینه نهایی کاغذ دیواری تقسیم کنیم. قبل از آن بهتر است اندازه استاندارد هر رول کاغذ دیواری در بازار را بشناسید.

 

اندازه استاندارد رول کاغذ دیواری

عموملا کاغذ دیواری‌ها در سه اندازه تولید و به بازار عرضه می‌شوند. که طول آنها معمولا 10 متر و عرض‌شان متغیر است. ولی متداول‌ترین اندازه هر رول کاغذ دیواری عرض 53 سانتیمتر در طول 10 متر است. 3 اندازه استاندارد رول کاغذ دیواری در بازار ایران به شرح زیر است.

 • عرض 53 سانتیمتر در طول 10 متر
 • عرض 70 سانتیمتر در طول 10 متر
 • عرض 100 سانتیمتر در طول 10 متر

قیمت کاغذ دیواری به ازای تعداد رول

برای میزان تقریبی هزینه کاغذ دیواری برای فضا و یا اتاق موردنظرتان، ابتدا بایستی تعداد رول را محاسبه کنید و سپس در مبلغ هر یک رول کاغذ دیواری ضرب کنید.

  دلایل استفاده از کاغذ دیواری

 

محاسبه قیمت کاغذ دیواری
مبلغ نهایی هر رول کاغذ دیواری براساس طرح، کشور سازنده و جنس آن متفاوت است.

 

به عنوان مثال، فرض کنید ما قرار است فضایی با متراژ 120 متر مربع را کاغذ دیواری نماییم. با فرض قیمت کاغذ دیواری رولی 300 هزار تومان، مبلغ نهایی کاغذ دیواری به ازای تعداد رول به صورت زیر محاسبه می‌شود.

در ابتدا عرض هر دیواری را که روی کاغذ دیواری برنامه‌ریزی می‌کنید را با متر اندازه بگیرید. بدین صورت که انتهای یک متر را در یکی از گوشه‌های دیوار خود قرار دهید و آن را تا انتهای دیوار بکشید. مقدار اندازه‌گیری شده را به صورت رند شده به نزدیک‌ترین عدد بزرگ‌تر کامل یادداشت کنید تا محاسبه دقیق‌تر انجام شود. به اندازه گیری عرض تمامی دیوارها که قصد دارید کاغذ دیواری روی آن قرار دهید، ادامه دهید و هریک از آنها را یادداشت کنید تا فراموش نکنید.

طبق شکل زیر، فضای فرضی ما یک پذیرایی به متراژ 7 در 6 متر مربع است که بخشی از دو دیوار آن با فضای درب اتاق‌ها و پنجره‌های پذیرایی پر شده است. همچنین این خانه، دارای دو اتاق خواب 12 متری 3*4 است (که هر دو اتاق هم دارای درب ورودی هستند). برای محاسبه تعداد رول موردنیاز در این خانه، لازم است ابتدا عرض تمام دیوارها (به استثنای فضای پرتی) را محاسبه و جمع نماییم.

کاغذ دیواری قیمت
محاسبه هزینه کاغذ دیواری، برای خانه‌ای به متراژ 120 متر و عرض 40 متر که فضاهایی همچون درب‌ها و پنجره از آن کم می‌شود.

 

جمع کل عرض دیوار پذیرایی  

16 =  (فضای اطراف پنجره و درب ها) 3 + 7 + 6

جمع کل عرض اتاق خواب 1 

12 = (فضای پرتی اطراف درب) 1 + 4 + 3 + 4

جمع کل عرض اتاق خواب 2 

12 = (فضای پرتی اطراف درب) 1 + 4 + 3 + 4

عرض دیوارهای کل خانه با متراژ 120 متری فرضی ما (به جز فضای پرتی) 

40 = 16 + 12 + 12

حال برای محاسبه تعداد رول، از آنجایی که هر یک عدد رول (با اندازه 53 *1000 سانتی‌متر)، یک و نیم متر از عرض دیوار (با فرض ارتفاع دیوارها بین 2.80 تا 3 متر مربع) را می‌پوشاند. در نتیجه در این فضا، لازم است تا عرض کل دیوارها (40 متر مربع) را بر عدد 1.5 تقسیم کنیم تا تعداد رول‌های موردنیاز محاسبه شود و یا برای محاسبه دقیق‌تر از فرمول زیر استفاده نماییم.

 

در نهایت برای دستیابی به تعداد رول موردنیاز و با فرض قیمت کاغذ دیواری رولی 300 هزار تومان، مبلغ نهایی کاغذ دیواری به ازای تعداد رول‌ها به شرح زیر است.

 

قیمت کاغذ دیواری به ازای هر رول (در مثال بالا)

7.500.000 = 25 * 300.000

 

در نتیجه برای این خانه با متراژ 120 متر، و عرض 40 متر؛ قیمت تمام شده کاغذ دیواری با رولی 300 هزار تومان، 7 میلیون و 500 هزار تومان خواهد شد.

 

هزینه نهایی کاغذ دیواری کل فضا

مبلغ نهایی کاغذ دیواری، علاوه بر هزینه رول کاغذ دیواری، نیازمند هزینه‌های جانبی همچون زیرسازی دیوارها، اجرا و نصب کاغذ دیواری، رفت و آمد می‌شود که در زیر به آن اشاره شده است.

 1. قیمت هر رول کاغذ دیواری که در بالا محاسبه شد.
 2. هزینه زیرسازی، بتونه‌کاری و خرید مواد مورد استفاده در زمان نصب: لازم به ذکر است که این موارد در هر فضایی متفاوت است. مثلا بسیاری از فضاها نیاز به بتونه‌کاری، یا کندن کاغذ دیواری قبلی و… ندارند. ولی هزینه خرید ابزارها، همچون چسب چوب و چسب کاغذ دیواری برای همه فضاها محاسبه می‌شود.
 3. هزینه ایاب و ذهاب: این هزینه بر عهده خریدار می‌باشد که بایستی پرداخت شود.
 4. هزینه دستمزد نصاب: که این مبلغ هم در هر فروشگاهی متفاوت است.
هزینه نهایی کاغذ دیواری
هزینه نهایی، به عوامل متعددی از جمله قیمت هر رول کاغذ دیواری بستگی دارد.

از کجا کاغذ دیواری بخریم؟

امروزه به دلیل تقاضای بالای افراد، فروش انواع کاغذ دیواری در فروشگاه‌های سراسر کشور آسان و راحت‌تر شده است. ولی مبتنی بر انواع طرح‌ها و سبک‌ها و از همه مهم‌تر جنس و دوام آنها انتخاب کمی چالش برانگیزتر شده است و قبل از خرید کاغذ دیواری نیاز به تحقیق و شناخت مراکز فروش معتبر خواهید داشت. از سه طریق زیر می‌توانید کاغذ دیواری موردنظرتان را انتخاب و خریداری نمایید.

 

خرید اینترنتی کاغذ دیواری : دسترسی آسان

اکثر افرادی که به دنبال محصولات باکیفیت با ماندگاری بالا هستند، معمولا ترجیح می‌دهند که حضوری به مراکز معتبر مراجع کنند و از نزدیک، طرح و جنس کاغذ دیواری را لمس کنند. ولی شما می‌توانید به صورت مجازی از سایت‌های کاغذ دیواری و شبکه‌های مجازی معتبر، دیدن فرمایید و با انواع طرح‌ها و مشخصات اولیه آنها آشنا شوید. و سپس با مراجع به مراکز خرید و فروشگاه‌های معتبر، خرید خود را با خیال راحت و به سرعت انجام دهید.

  استانداردهای کاغذ دیواری
سایت اکستریم والز
یکی از راه‌های استعلام قیمت کاغذ دیواری، دسترسی به سایت و فضای مجازی است.

خرید کاغذ دیواری از فروشگاه‌های محلی

دومین روش برای خرید کاغذ دیواری، مراجع به فروشگاه‌های محلی در نزدیکی محل سکونت‌تان است. این یک روشی آسان و متداول برای خرید کاغذ دیواری است ولی تنوع و رنگ‌بندی آن‌ها معمولا محدود و پایین می‌باشد.

خرید کاغذ دیواری
یکی از روش‌های خرید کاغذ دیواری، مراجع به فروشگاه‌های محلی است.

خرید کاغذ دیواری از نمایندگی‌های معتبر

در این روش، مشتری با حضور در نمایندگی‌های کاغذ دیواری، خیالش از کیفیت و تنوع طرح و رنگ راحت خواهد بود. مراجعه به نمایندگی‌های فروش از روش‌های متداول برای خرید کاغذ دیواری در شهرهای مختلف سراسر کشور است. در این مراکز فروش کاغذ دیواری، تنوع طرح و رنگ محصولات، بسیار بالا است و مشتریان زیادی برای انتخاب کاغذ دیواری موردنظر خود به این نمایندگی‌ها مراجع می‌کنند. فقط قبل از مراجع لازم است تا به اطلاعاتی کامل درباره مراکز فروش برند موردنظر خود دست یابید.

قیمت کاغذ دیواری در فروشگاه
با حضور در فروشگاه‌های کاغذ دیواری خیال‌تان از جنس و کیفیت راحت خواهد بود.

نمایندگی‌های فروش کاغذ دیواری اکستریم والز در سراسر کشور

ایجاد فضایی غنی از بافت، عمق و شخصیت هرگز آسان‌ نبوده است، و باتوجه به اینکه 81 درصد از ما قبول داریم که فضای اطراف‌مان بر خلق و خوی ما تأثیر می‌گذارد، پس بهتر  است بیش از پیش خانه‌ای را که شایسته آن هستیم به خود ببخشیم.

محصولات اکستریم والز؛ در عین ظرافت و زیبایی؛ بادوام، قابل شستشو و دارای نصب آسان است و برای انواع دکوراسیون‌ها قابل اجراست. همچنین مجموعه اکستریم والز، انواع مختلف کاغذ دیواری‌های آشپزخانه و حمام را با بالاترین کیفیت تولید می‌کند که به هیچ عنوان خراب و پوسته پوسته نمی‌شود. از جلوه‌های چوب، کاشی و سنگ گرفته تا سبک‌های سه بعدی و هندسی، تنها بخشی از طرح‌های شرکت اکستریم والز است. چه چیزی می‌تواند بهتر از انواع کاغذ دیواری خوش ساخت برای افزودن ظرافت و تازگی به دیوارهای شما باشد؟ امروزه گزینه‌های زیادی برای کاغذ دیواری در بازار موجود است، که انتخاب بهترین طرح و سبک بر عهده شماست.

برای خرید انواع و اقسام کاغذ دیواری‌های شرکت اکستریم والز می‌توانید به نمایندگی‌های فروش در سراسر کشور مراجع نمایید و طرح و رنگ موردنظر خود را با خیال راحت انتخاب نمایید.

نمایندگی‌های خرید کاغذ دیواری اکستریم والز کجاست؟

محصولات اکستریم والز را می‌توانید از تمامی فروشگاه‌های معتبر دکوراسیون داخلی در سراسر کشور، انتخاب و خریداری نمایید. برای اطلاع از نزدیک‌ترین مراکز فروش کاغذ دیواری اکستریم والز می‌توانید با شماره 02165607917 تماس حاصل فرمایید. اما دانستن مراکز فروش کاغذ دیواری در تهران بسیار حائز اهمیت است.

cooperation
جهت دسترسی به نمایندگان کمپانی اسکتریم والز، با ما در تماس باشید.

 

کلام آخر

حال که با نحوه محاسبه کاغذ دیواری و عوامل تاثیرگذار بر آن آشنا شدید، به راحتی می‌توانید به صورت هوشمندانه طرح، رنگ و برند موردنظر خود را براساس بودجه و سلیقه خود انتخاب نمایید. همچنین می‌توانید سوالات و پیشنهادات خود را از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

کاغذ دیواری ارزان قیمت از کجا بخریم؟

اگر به دنبال انواع کاغذ دیواری و تغییر دکوراسیون با هزینه کم در تهران هستید، بهتر است به مراکز خرید در جنوب تهران از جمله میدان قزوین سری بزنید تا شاهد بورس انواع کاغذ دیواری ارزان قیمت باشید. برای استعلام قیمت کاغذ دیواری ارزان با تنوع بالا، به مراکز فروش ما در تهران مراجع فرمایید.

کاغذ دیواری لاکچری از کجا بخریم؟

امروزه کاغذ دیواری‌های لاکچری، با طرح‌ها و برندهای مطرح جهان، طرفداران زیادی را در سراسر ایران به خود جذب کرده است. قیمت کاغذ دیواری لاکچری، براساس فاکتورهایی که در بالا اشاره شد، می‌تواند از 400 هزار تومان تا 18 میلیون تومان متغیر باشد. برای اطلاع از مراکز فروش کاغذ دیواری‌های برند با طرح و نقش استثنایی در سراسر ایران می‌توانید با شماره‌های شرکت تماس حاصل فرمایید.

به این مطلب امتیاز دهید
به اشتراک بگذارید

2 دیدگاه

 • سلام
  امکان خرید انلاین ندارید؟ من کرمان هستم نمی تونم حضوری بیام

  • سلام دوست عزیز
   شما می توانید محصولات ما را از کلیه فروشگاه های کاغذ دیواری از سراسر ایران استعلام قیمت بگیرید. اکستریم والز نامی اشنا در صنعت کاغذ دیواری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.