انتخاب میز تلویزیون مناسب برای منزل

بیشتر افراد زمانی که مبلمان منزل خود را نوسازی می‌کنند، تمایل زیادی به تغییر میز تلویزیون خود نیز پیدا می‌کنند. اما همیشه این سوال برای افراد پیش می‌آید که چجوری می‌توان بهترین انتخاب میز تلویزیون را برای منزل خود داشته باشند؟

این نکته را نباید فراموش کرد که هر منزلی با سبک و دکوراسیونی که دارد، میز تلویزیون خاص به خود را خواهد داشت اما ما با آوردن نکته‌هایی در این مطلب سعی بر آن کرده‌ایم که بتوانیم شما را در این امر یاری کنیم. سبک، رنگ و نحوه چیدمان مبلمان و لوازم چوبی منزل از عواملی است که می‌تواند در انتخاب میز تلویزیون شما تاثیرگذار باشد. خصوصیات خاصی در انتخاب میز تلویزیون وجود دارند که می‌توان آنها را برای انواع دکوراسیون منازل عمومیت داد.

میز تلویزیون
ارتفاع میز تلویزیون بسته به دکوراسیون شماست.

ارتفاع میز تلویزیون

اندازه ارتفاع میز تلویزیون، یکی از عوامل مهم در انتخاب میز آن است. ارتفاع میز تلویزیون خود را براساس ارتفاع مبلمان منزل خود در نظر بگیرید. البته اندازه خود تلویزیون نیز می‌تواند در این مورد تاثیر بسزایی داشته باشد. اگر مبل‌های شما بلند است، میز باید به نسبت اندازه تلویزیون و مبلمان بلند باشد، در صورتی که مبلمان کوتاه است نیز باید به همان نسبت اندازه میز را در نظر بگیرید. به طور کلی باید ارتفاع میز و خود تلویزیون جوری باشد که شما بهترین تصویر را از روی مبلمان خود مشاهده کنید.

انتخاب میز تلویزیون
تاثیر مبلمان بر نوع میز تلویزیون

سبک میز تلویزیون

میز تلویزیون همانند سایر وسایل چوبی منزل، سبک‌های متفاوتی دارد. سبک یکسان می‌تواند باعث هماهنگی بین اکسسوری‌های منزل شما شود. در سبک کلاسیک باید میزهایی که به صورت کلاسیک طراحی شده‌اند را انتخاب کنید. انواع سبک‌ها را همانند سبک مدرن را می‌توان با وسایل امروزی هماهنگ‌سازی کرد. استفاده از سبک میز متفاوت در دکوراسیون متفاوت می‌تواند طراحی شما را به طور کلی به هم بریزد. بیشتر میزهای را جوری طراحی می‌کنند که با اکثر سبک‌ها جور دربیایند.

میز تلویزیون
تاثیر سبک بر میز تلویزیون

 

رنگ میز تلویزیون

رنگی که برای میز تلویزیون خود انتخاب می‌کنید بسته به رنگ اکسسوری‌های اطراف آن دارد. مثلاً شما باید رنگ کاغذ دیواری پشت تلویزیون خود را با میزتان هماهنگ بسازید. به طور کلی رنگ میز تلویزیون را با رنگ مبلمان یکسان می‌سازند تا تفاوتی به رنگ چوب‌های آنها مشاهده نشود. علاوه‌بر رنگ کاغذ دیواری و رنگ مبلمان، اگر سالن بزرگی دارید و میز تلویزیون شما در فضای جداگانه‌ای قرار دارد می‌توانید رنگ میز خود را با رنگ پارکت یا کاشی کف سالن هماهنگ سازید.

رنگ میز تلویزیون
تاثیر رنگ در انتخاب میز تلویزیون

اندازه میز تلویزیون

در انتخاب میز تلویزیون، اندازه آن یکی از مهم‌ترین بخش‌های خرید آن است. اندازه میز تلویزیون باید هماهنگ با سایز تلویزیون شما و هماهنگ با دیواری باشد که میز قرار است جلوی آن قرار بگیرد. بدون در نظر گرفتن این دو نکته میزی که خریداری می‌کنید می‌تواند شکل زیبایی فضا را از بین ببرد یا اینکه اگر کوچک‌تر از تلویزیون شما باشد به کار نیاید. در صورتی که میز تلویزیون بیش از اندازه بزرگ باشد هم شکل و شمایل کار را به هم می‌ریزد.

اندازه میز تلویزیون
تاثیر اندازه تلویزیون بر انتخاب میز تلویزیون

محل میز تلویزیون

تلویزیون را می‌توان نقطه کانونی دکوراسیون در نظر گرفت، بنابراین انتخاب محل مناسب برای آن یکی از موارد خیلی مهم است که باعث می‌شود چیدمان مبلمان و سایر وسایل اطراف آن را تحت تاثیر قرار دهد. میز تلویزیون را باید جایی قرار داد که با نشستن روی مبلمان بشود تلویزیون را مشاهده کرد. بهتر است میز تلویزیون در کنار دیوار قرار داده شود، این امر هم باعث ایجاد تمرکز در فضا می‌شود هم اینکه از لحاظ صوتی و پخش آن کمک بسزایی می‌کند.

محل مناسب میز تلویزیون
محل مناسب میز تلویزیون

میز تلویزیون استند

میز استندی یکی از جدیدترین طرح‌های روز است که در دکوراسیون خانه‌های مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این میز تلویزیون، استندی است که تلویزیون را در میان خود جای می‌دهد. این میزها یا همان استندها جای کمی‌ می‌گیرند و می‌توانند در هر فضایی قرار بگیرند. در صورت سایز مناسب می‌تواند برای شما نقش یک پارتیشن را نیز ایفا کند.

میز تلویزیون استندی
نمونه‌ای از میز تلویزیون استندی

میز تلویزیون اینداستریال

سبک اینداستریال یا همان سبک صنعتی، سبکی است که بسیاری از میزهای تلویزیون ساخته می‌شود. میزهای تلویزیون اینداستریال، میزهایی با خصوصیات سبک‌های صنعتی هستند. این میزها را از فلز یا مصالح صنعتی و به صورت پیش ساخته می‌سازند. میزهای اینداستریال، ظاهر سردی دارند و به خاطر نوع متریال و نحوه طراحی‌شان کمی‌خشن به نظر می‌رسند، اما به خوبی در کنار مبلمان یک فضای مدرن نشسته و ترکیب مناسبی ایجاد می‌کنند.

میز تلویزیون اینداستریال
میز تلویزیون اینداستریال

میز تلویزیون چرخشی

میز چرخشی نوعی از میز تلویزیون است که جدیداً می‌توان آنها را در بازار مشاهده کرد. این میزها عملا میز نیستند؛ بلکه صفحه‌هایی هستند که تلویزیون را مثل قاب در‌بر‌گرفته و نگه می‌دارند. این میزها به دو دسته تقسیم می‌شوند که برخی از آنها به صورت در بی طراحی می‌شوند که در حالت بسته، شبیه به کمد خواهد بود. نوع دیگر آن به صورت پارتیشن ساخته می‌شود که قابل چرخش بوده و از هر طرف که خواستید می‌توانید تلویزیون را مشاهده کنید.

میز تلویزیون چرخشی
میز تلویزیون چرخشی
میز تلویزیون چرخشی
میز تلویزیون چرخشی

 

میز تلویزیون دیواری

میزهای نیز تولید می‌شوند که تنها در فضای مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرند. این میزها قابلیت اتصال به دیوار دارند و برای اشخاصی مناسب است که تمایل به جابجایی محل تلویزیون خود ندارند. البته که می‌توان گفت این میزها برای آن دسته از افرادی که در منزل خود بچه دارند و می‌خواهند که تلویزیون‌شان از صدمه دیدن توسط کودکشان در امان باشد نیز مناسب است. این میزها فضای کمی‌ را اشغال می‌کنند، زیبایی خاصی دارند و معمولاً چند تکه هستند.

میز تلویزیون دیواری
میز تلویزیون دیواری

انتخاب میز تلویزیون روستیک

سبک روستیک، سبک ساده پسندان است، با این سبک دکور منزل خود را گرم‌تر خواهید کرد. میزهایی که به این سبک ساخته می‌شوند، ظاهر ساده‌ای داشته و در عین سادگی زیبا هستند. این میزها چوبی بوده و رنگ و روی آنها به تم ساده روستایی برمی‌گردد. اگر دکوراسیونی ساده دارید یا دکوراسیون شما به سبک روستیک است ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً به سراغ این دسته از میزهای تلویزیون بروید. 

انتخاب میز تلویزیون روستیک
انتخاب میز تلویزیون روستیک

میز تلویزیون شیشه‌ای

دوره‌ای بود که این میز تلویزیون‌ها حرف اول را در انتخاب میز تلویزیون می‌زدند. با این اوصاف امروزه نیز انواعی از آنها تولید می‌شود که قیمت کمتری دارند و به دو رنگ دودی و شفاف موجود می‌باشند. نوع دودی آن به دلیل اینکه به آسانی با لوازم خانه هماهنگ می‌شود از طرفدارهای بیشتری برخوردار است. این مدل تلویزیون را معمولاً می‌توان هم در سبک مدرن و هم در سبک کلاسیک مورد استفاده قرار داد.

میز تلویزیون شیشه‌ای
میز شیشه‌ای شفاف

میز تلویزیون قفسه‌ای

این نوع میز تلویزیون امروزه جایگاه ویژه‌ای در منازل پیدا کرده است. این میزها علاوه بر اینکه محل قرارگیری تلویزیون است، قفسه‌هایی دارد که می‌تواند بعنوان کتابخانه یا وسایل دکوری مورد استفاده قرار گیرد. به دلیل اینکه این میزها چندکاره هستند و زیبایی خاصی را می‌توانند به منزل شما بدهند، طرفدارهای زیادی پیدا کرده است. اگر علاقمند به کتاب یا استفاده از لوازم دکوری هستید و فضای کافی برای آن را ندارید می‌تواند این میز برای شما انتخاب مناسبی باشد.

میز تلویزیون قفسه‌ای
میز تلویزیون قفسه‌ای

 

میز تلویزیون کشویی

از گذشته تاکنون کشوهایی که در میزهای تلویزیون تعبیه می‌شده است، مکانی بوده است برای گذاشتن وسایل جانبی همچون، باطری‌ها، کنترل‌ها و سیم‌های جانبی و … میز تلویزیون کشویی نیز سبکی است که باعث می‌شود کشوهای میز در زمانی که نیاز به استفاده از آنها را ندارید از دید پنهان بماند و حالت بهم ریختگی را در طراحی شما نداشته باشد. برخی از این میزها جوری طراحی شده‌اند که قابلیت مخفی کردن تلویزیون را نیز دارند. زمانی که این کشوها جلوی تلویزیون شما قرار بگیرد، به شما دکوراسیونی بدون تلویزیون را ارائه خواهند داد.

میز تلویزیون کشویی
میز تلویزیون کشویی

 

میز تلویزیون کنج

ایرانی‌ها در دکوراسیون خود، تلویزیون را کنج می‌گذارند. این حالت یکی از علاقمندی‌ها چیدمان دکوراسیون در ایرانی‌هاست. ایرانی‌ها علاقه دارند که تلویزیون و میز آن در وسط سالن قرار نگیرد و با قرار دادن میزتلویزیون در کنج اتاق فضای کمتری را توسط آن اشغال کنند. میزهایی مخصوص قرارگیری تلویزیون در کنج دیوار طراحی شده است. این میزها دقیقاً فضای کنج منزل شما را پر می‌کنند و ظاهر مناسبی به سالن شما می‌دهند.

میز تلویزیون کنج
میز تلویزیون کنج

انتخاب میز تلویزیون مدرن

میز تلویزیون‌هایی امروزی اکثراً به شکل مدرن طراحی می‌شوند. می‌توانید آنها را در شکل‌ها و فرم‌های متنوعی در بازار پیدا کرده و تهیه کنید. فرم‌های کلیشه‌ای و همیشگی میزها در این مدل‌ها وجود ندارد. این مدل میزها با توجه به سلایق ایرانی‌ها و سبک مدرنیته دکوراسیون منزل تولید می‌شوند. برخی از این میزها جوری طراحی می‌شوند که اصلاً مشخص نیست، میز تلویزیون هستند و می‌توانند بعنوان میزی برای دکوراسیون نیز مورد استفاده قرار گیرند.

میز تلویزیون مدرن
نمونه‌ای از میز تلویزیون مدرن

انتخاب میز تلویزیون منحنی

در میان میز تلویزیون‌های امروزی، مدل جدیدی به نام میز تلویزیون منحنی وجود دارد. البته شاید به آسانی نتوانید این مدل میز تلویزیون‌ها را در بازار پیدا کنید و برای داشتن آن مجبور به سفارش ساخت آن شوید. میزهای منحنی شکل تمایز فوق العاده‌ای را در دکوراسیون داخلی سالن شما به وجود می‌آورند.

انتخاب میز تلویزیون منحنی
انتخاب میز تلویزیون منحنی

میز تلویزیون مینیمال

در روزگار شلوغ امروزی، بسیاری از اشخاص به دنبال طراحی‌ها و دکوراسیون‌های ساده و بی‌آلایش هستند. این انتخاب ساده طالب این است که میزهای ساده‌ای همچون میزهای مینیمال به بازار عرضه شده‌اند. مینیمالیسم سبکی است که در آن همه عناصر در ساده‌ترین شکل ممکن خود قرار دارند و تزئینات آن بسیار کم است. میزهای تلویزیونی که به این سبک درست می‌شوند نیز از این قائده مستثنی نیستند. رنگ‌هایی این سری از میزها، عموماً به صورت خنثی با خط‌های مستقیم و صاف و حداقل تزئینات ممکن است. این مدل میزها برای دکورهایی که به سبک مدرن و مینیمال طراحی می‌شوند مناسب است.

میز تلویزیون مینیمال
میز تلویزیون مینیمال
به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *