طراحی سنتی

ممکن است گاهی به دلایل مختلفی از دکوراسیون سنتی دوری کنید. اما ترس از خسته کننده بودن این سبک را فراموش کنید. طراحی دکوراسیون سنتی قابلیت‌های خیلی متفاوتی دارد و البته شاید مورد‌پسند خیلی از افراد نباشد. برخی از قابلیت‌های سبک سنتی بسیار جالب است، برای مثال استفاده از برخی مجسمه‌ها و عتیقه‌ها که البته باید در جایگاه مناسبی انتخاب شوند. باتوجه به ریشه‌یابی در طراحی دکوراسیون سنتی متوجه می‌شویم که این سبک از سنت‌ها الهام می‌گیرد. سبک و طراحی دکوراسیون سنتی در تمام جهان جایگاه ویژه خود را دارد و ارزش‌های تاریخی را نیز برای ما زنده نگه می‌دارد. برای شناخت قوانین و اصول چیدمان و رنگ‌ها در سبک سنتی با ما در این مقاله همراه باشید.

دکوراسیون سنتی
آرامش فضاهای سنتی ما را در خود غرق می‌کند.

توجه به اصول نظم و هماهنگی در طراحی دکوراسیون سنتی

طراحان باور دارند که سبک سنتی از دیدگاه زیبا‌شناسی سبکی منظم و آرام است و شاید به همین دلیل است که گروهی از افراد اعتقاد دارند این سبک پس از مدت کوتاهی خسته‌کننده می‌شود، اما حقیقت آن است که این هماهنگی به انتخاب عناصر اصلی مانند: مبلمان و پرده‌ها و فرش‌ها اشاره دارد و شما می‌توانید با برخی از انتخاب‌های جسورانه برای مجسمه‌ها و اکسسوری‌ها، نظم و یکنواختی بیش از اندازه را در این سبک از طراحی خنثی کنید.

دکوراسیون سنتی
طراحی دکوراسیون سنتی به نظم و ثبات چیدمان بسیار اهمیت می‌دهد.

انتخاب رنگ‌ها در طراحی دکوراسیون سنتی

در این سبک از طراحی شاید بهتر باشد برای دیوار‌ها از رنگ‌هایی خنثی نظیر: سفید و کرم استفاده کنید. برای انتخاب‌های دیگر اما به شما رنگ‌های گرم و اصیل و پرقدرت را پیشنهاد می‌دهیم. رنگ‌هایی که از جواهرات نفیس و ارزشمند الهام گرفته‌اند. در انتخاب‌های خود به رنگ‌های قرمز، سبز، فیروزه‌ای، یاقوتی و قرمز عنابی اهمیت بسیاری دهید. در طراحی دکوراسیون سنتی در‌ حقیقت رنگ‌ها باید فضا را گرم و سر‌زنده نشان دهند و باید از رنگ‌های بی‌روح پرهیز کرد.

دکوراسیون سنتی
کاغذ دیواری داماسک با ترکیب رنگ قرمز عنابی و طلایی برای فضای شما بسیار جذاب است.

 

انتخاب مبلمان در طراحی دکوراسیون سنتی

باید پذیرفت مبلمان در نشان دادن سبک چیدمان ما اثرگذاری بسیاری دارد. مبلمان شما در سبک سنتی باید آراستگی سبک را چندیدن برابر کنند. در سبک سنتی مبلمانی با روکش پارچه‌ای استفاده کنید. جنس مبلمان شما بهتر است از چوب‌های کنده‌کاری شده باشد. انتخاب رنگ مبلمان شما باید سایر رنگ‌های انتخابی هماهنگی داشته باشد. در طراحی دکوراسیون سنتی پیشنهاد می‌شود از کوسن‌های پارچه‌ای و با طراحی‌های بومی استفاده کنید.

دکوراسیون سنتی
مبلمان باید مطابق با اصول و رنگ‌های سنتی انتخاب شود.

جزئیات در طراحی دکوراسیون سنتی

هر سبکی از چیدمان و دکوراسیون به مانند انسانی است که شخصیت و هویت خاص خود را دارد. سبک سنتی نیز یک شخصیت منظم و شاید بهتر است بگوییم با ثبات دارد. جزئیات اما در ثبات سبک سنتی بسیار مهم هستند. شعمدان‌ها، گلدان‌ها و لوستر‌ها از جزئیات مهم ما در این سبک به شمار می‌آیند. اما فراتر از چیدمان، معماری داخلی فضا نیز با جزئیاتی مانند گچ‌کاری‌های سنتی و زیبا رنگ و لعابی ویژه به سبک ما می‌بخشند. طراحان در این سبک گاهی توصیه می‌کنند به فکر ساخت شومینه نیز باشید. شومینه میتواند یک نقطه کانونی مناسب در فضای شما باشد. همچنین ظروف و سینی‌های قدیمی و باستانی درخشش خاصی در این سبک دارند. گاهی می‌توان کمی سبک مدرن و کلاسیک را ادغام کرد اما به نظم و آراستگی سبک نباید آسیب ببیند.

دکوراسیون سنتی
کوسن‌ها از جزئیاتی هستند که دکوراسیون شما را بسیار جذاب می‌کنند.

پارچه‌های سنتی و آراسته

برای انتخاب پرده در دکوراسیون سنتی حتما به سراغ پارچه‌های سنتی و کلاسیک بروید. البته بهتر است پارچه‌های نفیسی مانند ابریشم، مخمل و چرم را برای مبلمان، پرده‌ و کوسن‌ها انتخاب کنید. پارچه‌ها همچنین می‌توانند طرح‌دار و گلدار یا حتی راه راه باشند. طرح و نقش پارچه‌های نفیس شما از جزئیات ظریف و حرفه‌ای در این سبک است.

دکوراسیون سنتی
پارچه انتخابی شما برای مبلمان باید کیفیت خوبی داشته باشد.

استفاده از کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون سنتی

با انتخاب کاغذ دیواری در طرح‌های سنتی و کلاسیک و اصیل فضای شما به محیطی رویایی تبدیل می‌شود. کاغذ دیواری بته جقه یکی از طرح‌های بسیار مناسب برای سبک سنتی و کلاسیک است. تنوع فراوان و بی‌نظیر در طرح و رنگ بی‌شک شما را برای انتخاب کاغذ دیواری تشویق می‌کند. فقط در انتخاب طرح توجه داشته باشید که حتما کاغذ دیواری شما با سبک و هارمونی هماهنگی داشته باشد. کاغذ دیواری‌ها با هزینه مناسب و نصب سریع و آسان بهترین گزینه برای پوشش دیوار‌ها هستند.

دکوراسیون سنتی
کاغذ دیواری بته جقه فضای سنتی شما را بسیار اصیل می‌کند.

 

به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *