کاشی در محوطه بیرونی

کاشی را می‌توان یکی از قدیمی‌ترین کفپوش برای محوطه حیاط و پارکینگ دانست. استفاده از کاشی در محوطه بیرونی یکی از رایج‌ترین نوع استفاده از آنهاست. در گذشته کاشی‌ها به صورت دستی و توسط کارگاه‌های کوچک ساخته می‌شد. امروزه کارخانه‌های بزرگ کاشی‌سازی به وجود آمده‌اند که طرح‌های مختلف کلاسیک و مدرن را وارد بازار کرده‌اند.

کاشی در محوطه بیرونی
کاشی‌ها در رنگ و طرح بسیار متنوع هستند.

کاشی در محوطه بیرونی و تاثیر آن در محوطه

کاشی‌های امروزی با طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی که دارند، می‌توانند تمام آنچه شما برای داشتن یک کفپوش نیاز دارید را برآورده کنند. کاشی‌ها را معمولاً از سفال، ترکیب پرسلین و سرامیک می‌سازند. برای رنگی کردن کاشی‌ها از رنگ روغنی و به صورت کوره‌ای استفاده می‌شود. برای اینکه رنگ کاشی‌ها از بین نرود و ثباتی در آن وجود داشته باشد، لعابی بر روی کاشی‌ها زده می‌شود.

استفاده از کاشی در محوطه بیرونی
تنوع فراوان کاشی‌ها آنها را بسیار کاربردی کرده است.

از آنجایی که کاشی را با قالب می‌سازند، در نمونه‌های سنتی و دستی امکان ایجاد ایرادات و هم اندازه نبودن و یا به هم ریختگی وجود داشت، این مشکل در نمونه‌های صنعتی امروزی از بین رفته است. در هر فضایی کف، بعد از دیوارها بزرگ‌ترین مساحت را به خود اختصاص می‌دهد، به همین دلیل است که با استفاده از طرح‌های متنوع کاغذ دیواری برای دیوارها و طرح‌های متنوع کاشی‌ها برای کفپوش‌ها می‌توان طراحی یک فضا را به طور کلی دگرگون ساخت.

 فضای شما چه یک بالکن باشد، حیاط خلوت باشد یا پاسیو یا اینکه یک حیاط بزرگ باشد، با کمک کاشی می‌تواند دگرگون شود. در گذشته استفاده از کاشی‌های رنگارنگ بیشتر در فضای بهداشتی و حمام مرسوم بود، اما امروزه استفاده از کاشی‌های درجه یک و رنگارنگ در تمامی فضای ساختمان قابل استفاده است.

کاشی در محوطه بیرونی
برای متحول کردن معماری فضای خود از کاغذ دیواری و کاشی کمک بگیرید.

هزینه استفاده از کاشی

هزینه استفاده از کاشی بسته به نوع، درجه کیفیت و دست‌ساز یا صنعتی بودن آن متفاوت است. از شما کاشی را بخواهید که به صورت دستی ساخته شود مطمئناً باید هزینه بسیار بالاتری را تقبل کنید.

مزایا

  • کاشی را می‌توان در طرح و رنگ متفاوت انتخاب کرد
  • فرصت ایجاد یک ظاهر سفارشی در کاشی‌ها امکان پذیر است
  • برای آب و هواهای گرم و مرطوب مناسب است
کاشی در محوطه بیرونی
انتخاب کاشی در طرح و رنگی مناسب زیبایی خاصی به محیط شما می‌بخشد.

معایب

  • اجرای کاشی‌ها با طرح‌های خاص بسیار سخت است
  • استفاده از متخصص برای نصب کاشی هزینه‌بر است
  • نیاز به مراقبت زیاد دارند
کاشی در محوطه بیرونی
کاشی از زیبایی‌های معماری کهن در ایران است.

فرم‌های مختلف کاشی

کاشی‌ها اغلب در اندازه‌های 5 × 5 سانتی‌متر یا 16 × 16 سانتی‌متر ساخته می‌شوند. برای کاشی که قرار است بعنوان سنگفرش استفاده شود باید ضخامت حداقل 1.5 سانتی‌متر باشد. از لحاظ رنگی که کاشی‌ها دارای طیف رنگی زیادی می‌باشند و براساس سلیقه خود می‌توانید هر‌کدام از آنها را انتخاب کنید.

کاشی در محوطه بیرونی
کاشی‌ها در ابعاد مختلفی طراحی می‌شوند.

برای اینکه کاشی دارای بافت خشنی که نیازمند کفپوش است، بشود، طی یک فرایند شیمیایی پردازش می‌شود. کاشی که انتخاب می‌کنید باید متناسب با اقلیم شما باشد. فرم کاشی و رنگ آن تاثیر مستقیمی در حفظ کیفیت و زیبایی فضای شما خواهد کرد.

کاشی‌ها برای اینکه سالم بمانند، باید با محلول‌های خاص خود شسته شوند. برای این‌کار با فروشنده یا متخصص نصب کاشی مشورت کنید.

کاش در محوطه بیرونی
برای خرید کاشی به مراکز معتبر مراجعه کنید
به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *