سبک مدیترانه ای

یک اتاق نشیمن طراحی شده با سبک مدیترانه‌ ای، فضایی الهام گرفته از آبی دریا و نور طبیعی خورشید است که تداعی گر خلوتگاه‌های ساحلی، شن‌های سفید درخشان و آفتاب داغ سواحل مدیترانه است. در این مقاله از اکستریم والز، به خصوصیات طراحی دکوراسیون به سبک مدیترانه ای می‌پردازیم.

کربن 3
از جدیدترین محصول کمپانی اکستریم والز به نام آلبوم کاغذ دیواری “کربن3” در سایت ما دیدن فرمایید.

ویژگی‌های اصلی طراحی خانه به سبک مدیترانه‌ای

  • یکی از اصول مهم در سبک مدیترانه ای، ورود نور طبیعی به فضای داخلی خانه است، از این رو درب و پنجره‌ها به تعداد متعدد و بسیار بزرگ ساخته می‌شوند. خانه‌های مدیترانه ای، خانه‌هایی نورگیر و بسیار روشن و دلبازند.

سبک مدیترانه ای

 

 

  • سبک مدیترانه ای، منعکس کننده‌ی رنگ‌های زنده‌ی اقیانوس و طیف‌های خاکی بوده و همچنین یادآور خانه‌های سنتی روستایی مدیترانه است. سبک مدیترانه ای، از کشورهایی مانند یونان، اسپانیا و فرانسه الهام گرفته است.

سبک مدیترانه ای

 

  • شومینه‌های سنگی، یک اِلمان زیبا و جذاب در خانه‌های مدیترانه‌ای محسوب شده و محیط را به فضایی امن، گرم و دنج تبدیل می‌کنند.

سبک مدیترانه ای

پالت رنگی غالب در سبک مدیترانه ای

  • یک فضای داخلی به سبک مدیترانه‌ ای، پس زمینه‌ای آرام و خنثی به رنگ سفید داشته که با افزودن رنگ آبی اقیانوسی و یا آبی آسمانی و پاستلی، جذابیتی بی انتها و همچنین ظرافت و آرامشی سرشار را در محیط به ارمغان می‌آورد.

 

  • خانه‌هایی به سبک مدیترانه‌ ای، اغلب دارای دیوارهای آبی و یا سبز دریایی زیبایی هستند؛ از رنگ آبی به عنوان رنگی برجسته در اصلی‌ترین بخش‌های فضا همچون دیوارها و مبلمان استفاده می‌شود.

 

  • ترکیب مینیمال و دلنشین رنگ سفید و آبی، از ویژگی‌های اصلی و بارز طراحی داخلی به سبک مدیترانه‌ ای است. استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر برای طراحی و تزیین دیوارها و دیگر اجزای دکوراسیون داخلی، احساسی از طراوت و ملایمت را در فضا ایجاد می‌کند.

 

  • در این سبک از سایه‌های خنثی مانند سفالی، بژ، شنی، سبز زیتونی، سبزهای تیره و پر جنب و جوش نیز به عنوان رنگ‌های ثانویه در انتخاب سایر وسایل و اشیا دکور تزیینی استفاده می‌شود.

سبک مدیترانه ای

نورپردازی در طراحی داخلی به سبک مدیترانه‌ ای

نورپردازی این سبک در روز، اصولا بر پایه و مبنای نور طبیعی خورشید بوده و از آن جایی که این اتاق‌ها بسیار نورگیر و آفتاب خور و معمولا دارای پنجره‌های بزرگی می‌باشند، از نور مصنوعی برای روشنایی آن‌ها در روز استفاده نمی‌شود. باید توجه داشت که با استفاده از پرده‌های ضخیم و کلفت، مانع ورود نور طبیعی به محیط نشوید، چرا که استفاده از نور طبیعی در این سبک، خصیصه‌ی اصلی و اولیه آن محسوب می‌شود. به طور معمول استفاده از پرده‌های سفید رنگ نازک و شفاف برای بهره بردن از مزیت نور خورشید، در این سبک رایج می‌باشد.

سبک مدیترانه ای

طراحی دیوارها در سبک مدیترانه‌ ای

یکی دیگر از ویژگی‌های کلیدی اتاق خواب مدیترانه ای ، داشتن دیوارهای بافت دار است. دیوارهای گچی یا گچبری‌های ناهموار، به فضا عمق و حسی روستایی همچون خانه‌های روستایی و سنتی مدیترانه، می‌بخشند. سبک مدیترانه ای، به دلیل استفاده از کاشی‌های سرامیکی، معروف است. در این سبک همچنین، از کاغذ دیواری‌ با طرح‌هایی شبیه به کاشی، و یا کاغذ دیواری‌ با طرح‌ گل‌های قرمز و نارنجی، استفاده می‌شود. کاغذ دیواری‌های گلدار با گل‌های قرمز، اشتیاق و انرژی را به فضا القا کرده و به شما گرما و احساس سرزندگی می‌بخشند. کاغذ دیواری نارنجی نیز حس غروب آفتاب مدیترانه را در محیط ایجاد می‌کنند.

سبک مدیترانه ای

سبک مدیترانه ای

پارچه‌ها، منسوجات و مبلمان در طراحی مدیترانه‌ ای

در خانه‌هایی به سبک مدیترانه ‎ای، اغلب از ملحفه و روتختی‌های کتانی استفاده شده و مبلمان و صندلی‌ها در این سبک، حصیری می‌باشند. مبلمان و پاف‌های حصیری، سبک وزن بوده و جا به جایی آن‌ها بسیار آسان است. مبلمان حصیری، یک انتخاب متداول به ویژه در اتاق خواب‌هایی به سبک مدیترانه‌ ای‌ اند که حسی آرام و ملایم را در فضا به ارمغان می‌آورند.

سبک مدیترانه ای

سبک مدیترانه ای

سخن پایانی؛ ارتباط با کاغذ دیواری اکستریم والز

جهت انتخاب و خریداری کاغذ دیواری های اکستریم والز در طرح و نقوش گوناگون و بسیار گسترده، کافی است به فروشگاه‌های معتبر کاغذ دیواری و دکوراسیون داخلی سراسر کشور مراجعه نمایید و یا برای اطلاع از نزدیک‌ترین نمایندگی به محل سکونتتان با شماره 02192001955 تماس بگیرید.

به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *