23

دکوراسیون آشپزخانه به سبک اروپایی یکی از شیک‌ترین طراحی‌ها برای دیزاین فضای آشپزخانه محسوب می‌شود. آشپزخانه اروپایی ترکیب منحصر به فردی از سادگی، ظرافت و مدرنیته است که هارمونی جذابی را در فضا شکل می‌دهد. با ما همراه باشید تا در این مقاله از اکستریم والز، با چند مورد از اصلی‌ترین اصول طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک اروپایی آشنا شویم.

 

مواد و متریال مورد استفاده در آشپزخانه‌ای به سبک اروپایی

به طور معمول در طراحی آشپزخانه‌های اروپایی از مواد طبیعی همچون چوب(کابینت‌های چوبی، کفپوش‌های چوبی و…) استفاده می‌شود. کابینت‌های آشپزخانه‌های اروپایی، اغلب ساده و بدون هیچ طرح و تزیینات خاصی هستند . ترکیب کابینت‌های چوبی با وسایل براق استیل، تعادلی هماهنگ را بین گرما و مدرنیته ایجاد می‌کند.

سبک اروپایی

در دکوراسیون آشپزخانه به سبک اروپایی از چه رنگ‌هایی استفاده می‌شود؟

رنگ‌ها مهم‌ترین عامل در طراحی و دیزاین یک فضا به شمار می‌روند؛ در طراحی آشپزخانه به سبک اروپایی از پالت رنگی خنثی و آرام در کنار رنگ‌های تاریک و عمیق استفاده می‌شود. به عنوان مثال، در یک آشپزخانه‌ اروپایی، کابینت‌های سفید ساده و مینیمال در کنار دیوارها و کفپوش‌های تیره دیده می‌شوند؛ همین امر موجب جذابیت بیشتر این سبک در دکوراسیون داخلی و برجسته‌تر نمایان شدن سایه‌های خنثی خواهد شد.

پالت رنگی غالب در طراحی آشپزخانه اروپایی، شامل رنگ‌های ساده‌ای مانند سفید، کرم و بژ در کنار رنگ‌های گرم و غنی است. به طور کلی، مینیمالیسم و سادگی در انتخاب رنگ برای طراحی آشپزخانه اروپایی، یکی از خصوصیات اصلی این سبک محسوب می‌شود. رنگ‌ها و الگوهای ساده و روشن در ارتباط با مواد و متریال طبیعی در آشپزخانه، باعث ایجاد محیطی آرامش‌بخش و دلنشین در فضای آشپزخانه می‌شوند. در طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک اروپایی، استفاده از سایه‌های تک رنگ یا پالت‌های پاستلی نیز توصیه می‌شود.

دکوراسیون آشپزخانه به سبک اروپایی

نورپردازی در آشپزخانه اروپایی

به طور معمول نورپردازی غالب در سبک اروپایی، استفاده از نور طبیعی خورشید می‌باشد؛ به کار بردن نورپردازی‌های ملایم همچون لامپ‌های مخفی در زیر کابینت‌ها، روشنایی ملایم خورشید را در فضای آشپزخانه شما تداعی می‌کند. چراغ‌ها و ریسه‌های زیر کابینتی ال ای دی، به صورت ریلی در زیر کابینت‌ها قرار گرفته و نورپردازی رویایی و ملایمی را در آشپزخانه شما ایجاد می‌کنند.

دکوراسیون آشپزخانه به سبک اروپایی

طراحی آشپزخانه اروپایی با پلان باز

مهم‌ترین ویژگی آشپزخانه‌ای به سبک اروپایی، جزیره آشپزخانه است. میز و کابینت جزیره، ظاهری مدرن را به آشپزخانه بخشیده و فضای آن را بزرگ‌تر جلوه می‎دهد. این ایده به ویژه در آشپزخانه‌هایی با فضای کوچک و محدود بسیار عالی عمل می‌کند.

دکوراسیون آشپزخانه به سبک اروپایی

سخن پایانی

دکوراسیون آشپزخانه به سبک اروپایی یکی از ترندترین طراحی‌های روز دنیا در زمینه دیزاین آشپزخانه به شمار می‌آید؛ که در این مقاله به 4 اصل اساسی آن پرداختیم. شما می‌توانید با استفاده از این 4 اصل مهم در دکوراسیون آشپزخانه اروپایی، آشپزخانه خود را نه تنها از نظر زیبایی شناسی بلکه از نظر عملکردی نیز، طراحی و دیزاین کنید.

به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *