30 کاغذ دیواری شیک برای اتاق های منزل

کاغذ دیواری‌ها پوست انداخته‌اند و دیگر شبیه به دوره‌های گذشته نیستند! کاغذ دیواری با گسترش تکنولوژی چاپ، فاصله زیادی با کاغذ دیواری‌های گلدار خانه مادربزرگ‌هایمان پیدا کرده است. اما برای اجرای کاغذ دیواری شیک در منزل لزوما نباید از طرح‌های جدید استفاده کرد. انتخاب طرح آن کاملا بستگی به سلیقه شما دارد اینکه شیک بودن را در چه می‌بینید.

30 کاغذ دیواری شیک برای اتاق‌های منزل

امروزه کاغذ دیواری‌ها را به منظور افزودن عمق و شخصیت به طراحی داخلی به کار اضافه می‌کنند. به طور واضح، انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای برجسته کردن فضای خود می‌تواند یک کار دلهره‌آور باشد. برای کمک به شما در انتخاب کاغذ دیواری، ما در اینجا 30 ایده کاغذ دیواری شیک در منزل را برای شما آورده‌ایم تا بتوانید به کمک آنها کاغذ دیواری‌های مناسبی برای خود انتخاب کنید.

ایده‌هایی برای کاغذ دیواری شیک در منزل در اتاق خواب

برای یک تغییر کلی در اتاق خواب‌تان آماده‌اید؟ ابتدا باید تصمیم بگیرید که چقدر بودجه برای آن در نظر گرفته‌اید، اگر میزان بودجه شما حداقل است ولی از طرفی خواستار بیشترین تغییرات هستید تنها انتخاب شما ممکن است کاغذ دیواری باشد. اکنون باید در مورد طرح آن تصمیم بگیرید که در این زمینه شما را راهنمایی خواهیم کرد.

1. کاغذ دیواری طرح جنگل تک رنگ

کاغذ دیواری با مضمون جنگل، می‌تواند حال و هوای تازه‌ای را به اتاق شما ببخشد. برای استفاده از این طرح در اتاق خواب، الگوهای تک رنگ را انتخاب کنید تا فضایی آرام و آرامش‌بخش را در اتاق تجربه کنید.

30 کاغذ دیواری شیک برای اتاق های منزل
کاغذ دیواری طرح جنگل بدون استفاده از رنگ سبز

2. بهشت در خانه

برای تعطیلات آماده‌اید؟ با کاغذ دیواری چاپ گرمسیری، فضای آرامش بخش استوایی را به اتاق خود بیاورید. در نتیجه، در کمترین زمان احساس خواهید کرد که در حال استراحت در اقامتگاه‌های استوایی هستید.

30 کاغذ دیواری شیک برای اتاق های منزل
نمونه‌ای از کاغذ دیواری استوایی با حال و هوای مناطق گرمسیری

3. چاپ‌های ظریف

همه ایده‌های کاغذ دیواری نباید جسورانه و در دید باشند. این مسئله به خصوص برای اتاق خواب صدق می‌کند. الگوهای ملایم و آرامش بخش را برای اتاق خواب خود در نظر بگیرید. تحریک بیش از حد بینایی می‌تواند خوابیدن را برای شما سخت کند.

30 کاغذ دیواری شیک برای اتاق های منزل
استفاده از طرح ملایم با رنگ خنثی برای خوابی راحت‌تر در اتاق خواب

4. جذابیت را به سقف‌ها اضافه کنید

در دوره رنسانس سقف‌های عجیب‌و‌غریب بسیار مد بودند. با الهام گرفتن از تاریخ و با ترکیب تم‌های گرمسیری در قرن پنجم، جلوه‌ای مدرن را به اتاق خواب خود بیاورید.

30 کاغذ دیواری شیک برای اتاق های منزل
بر‌خلاف نظر عموم، کاغذ دیواری‌های سقفی جذابیت دوچندان را به فضا اضافه می‌کنند

5. طرح‌های مردانه پسند

الگوهای گلدار و طرح‌های جسورانه برای همه مناسب نیست. برای مثال اتاق خواب خود را با ایده‌های کاغذ دیواری تیره در رنگ‌هایی مانند زغالی، آبی سرمه‌ای یا سبز جنگلی بصورت شیک و رسمی دکوراسیون کنید.

30 کاغذ دیواری شیک برای اتاق های منزل
ایجاد دیوار شاخص در اتاق خواب به کمک کاغذ دیواری زغالی

کاغذ دیواری‌های مناسب فضای سرویس بهداشتی

یکی از ایده‌هایی که امروزه مورد توجه عده‌ای زیادی از طرفداران زیبایی قرار گرفته، چیدمان سرویس بهداشتی و توجه به جذابیت آن است. از این‌رو برای ایجاد یک حس در سرویس بهداشتی خود از کاغذ دیواری غافل نشوید.

به کمک کاغذ دیواری حال و هوای گیاهان را در فضا ایجاد کنید یا با یک تم تیره و نوارهای طلایی لوکس بودن را نمایان کنید.

6. برجسته کردن وان

وان را با کاغذ دیواری طرح‌دار مورد‌علاقه خود احاطه کنید. برای داشتن یک محیط آرامش بخش می‌توانید از کاغذ دیواری‌های طرح گرمسیری یا چوبی استفاده کنید.

30 کاغذ دیواری شیک برای اتاق های منزل
اگر گیاهان مناسبی برای فضای سرویس بهداشتی ندارید با کاغذ دیواری حس و حال آن را اضافه کنید

7. از طرح‌های گلدار برای فضای سرویس بهداشتی

کاغذ دیواری طرح گلدار، ریتم زیبایی را به اتاق می‌آورد. با کاغذ دیواری‌های طرح گلدار می‌توان حس زیبایی را به فضای اتاق بخشید.

30 کاغذ دیواری شیک برای اتاق های منزل
استفاده از کاغذ دیواری ترند 2021 برای فضای بالای سرویس بهداشتی

8. استفاده از طرح حیوانات

برای همه دوست‌داران حیوانات، ایده کاغذ دیواری طرح حیوانات فضای سرویس بهداشتی را دگرگون می‌کند. اجازه دهید خلاقیت شما به طور واقعی ادامه یابد. طرح چاپ حیوانات عجیب‌و‌غریب کاملاً رواج داشته و شیک به نظر می‌رسند.

30 کاغذ دیواری شیک برای اتاق های منزل
استفاده از کاغذ دیواری حیوانات بر روی دیوارها، علاقه صاحب‌خانه به حیوانات را نشان می‌دهد

9. کاغذ دیواری کردن بخشی از دیوار سرویس بهداشتی

کاغذ دیواری‌ها را در سطوح بالاتر نصب کنید تا جلوه بصری را در سطح بالاتری ایجاد کنید. به عنوان مثال، می‌توانید پانل‌های دیواری یا کاشی‌ها را در نزدیکی کف قرار دهید و کاغذ دیواری را در نیمه بالایی دیوار بچسبانید.

30 کاغذ دیواری شیک برای اتاق های منزل
در صورت بالا بودن رطوبت سرویس بهداشتی، کاغذ دیواری‌ها را در قسمت بالایی دیوار نصب کنید

10. کاغذ دیواری تیره برای فضای سرویس بهداشتی

اگر سرویس بهداشتی شما دارای نور طبیعی است، از استفاده از کاغذ دیواری‌های تیره خودداری نکنید. کاغذ دیواری‌های تیره می‌توانند به فضای سرویس شما، جلوه‌ای اضافه کنید.

30 کاغذ دیواری شیک برای اتاق های منزل
استفاده از کاغذ دیواری تیره همراه با نورپردازی مناسب

کاغذ دیواری‌های مناسب فضای ناهارخوری و آشپزخانه

گاهی اوقات برای تفکیک کردن فضاهایی مانند فضای غذا‌خوری بهتر است از کاغذ دیواری برای دیوار ای آن بخش استفاده کنید. از این‌رو چند پیشنهاد جالب را برای‌تان جمع آوری کرده‌ایم.

11. طرح برگ‌های درخت موز

طرح برگ موز امروزه یکی از محبوب‌ترین طرح‌های کاغذ دیواری است. این طرح برای فضای ناهارخوری یا آشپزخانه بسیار محبوب است. برای چنین طرح‌هایی بایستی دیوارهایی را انتخاب کرد که فضای کافی را داشته باشند تا بتوانند کل طرح را نمایش بدهند.

30 کاغذ دیواری شیک برای اتاق های منزل
تفکیک فضای آشپزخانه به کمک کاغذ دیواری

12. کاغذ دیواری‌های طرح پررنگ

با کمک طرح روی کاشی‌ها و استفاده از این طرح کاغذ دیواری می‌توان یک طرح جسورانه ایجاد کرد. با این حال، فقط مطمئن شوید که یک کاغذ دیواری با عملکرد مناسب را انتخاب کنید که بتواند در برابر پخت‌و‌پز و شستشو مقاومت کند.

دکوراسیون آشپزخانه
اجرای کاغذ دیواری بر روی یکی از دیوارهای آشپزخانه

13. استفاده از طرح‌های شاد میوه

طرح‌های مدرن کاغذ دیواری آشپزخانه با الگوهای میوه‌ای جلوه‌ای جذاب به آشپزخانه می‌بخشند. علاوه‌بر این، استفاده از پوسترها در مقیاس بزرگ به ظاهر آشپزخانه شما جلوه‌ای زیبا می‌بخشد.

30 کاغذ دیواری شیک برای اتاق های منزل
طرح میوه‌ای و درختان میوه، مناسب برای فضای آشپزخانه

14. استفاده از طرح‌هایی با تم گیاهان

استفاده از کاغذ دیواری‌هایی با طرح گیاهان در آشپزخانه راهی خلاقانه برای تقویت روحیه است. چاپ‌هایی با طرح گیاهان بیش از اندازه به سرزندگی فضای خانه کمک می‌کند، این طرح‌ها گرما و انرژی مثبت زیادی را ارائه می‌دهند.

30 کاغذ دیواری شیک برای اتاق های منزل
یکی از کاغذ دیواری‌های مرسوم برای قضای غذا خوری، طرح برگ و گل است

15. از رنگ‌های خاص استفاده کنید

در این زمینه جسورانه عمل کنید و از آنچه که تصور می‌کنید نترسید. هر رنگی را که دوست دارید بکار ببرید و در نهایت به کمک وسایل دیگر هماهنگی را در فضا ایجاد کنید.

دکوراسیون فضای غذا خوری
اجرای سه مدل کاغذ دیواری متفاوت در یک فضا

ایده‌های کاغذ دیواری شیک در منزل برای اتاق نشیمن

اتاق نشیمن جز اولین مکان‌هایی است که به چشم مهمانان می‌خورد و شما برای دکوراسیون آن ایده‌پردازی می‌کنید. در این بین کاغذ دیواری هم به عنوان یکی از عناصر اصلی دکوراسیون احتیاج به ایده‌پردازی و تصمیم آگاهانه دارد. برای یک انتخاب مناسب با ما همراه شوید.

16. استفاده از طرح‌های مختلف برای تقسیم نشیمن

با استفاده از کاغذ دیواری‌های جسورانه اتاق نشیمن خود را به چند بخش تقسیم کنید. به عنوان مثال، طرح سیاه و سفید، یک عنصر بصری خیره‌کننده را ارائه می‌دهد در حالی که تقسیم واضحی بین اتاق نشیمن و فضای باز آشپزخانه ایجاد می‌کند.

30 کاغذ دیواری شیک برای اتاق های منزل
استفاده از کاغذ دیواری بر روی دیوار شاخص نشیمن

17. بهترین کاغذ دیواری برای اتاق نشیمن

در حالی که هیچ قانون سخت و سریعی برای کاغذ دیواری اتاق نشیمن وجود ندارد، اما بهترین انتخاب همیشه خرید کاغذ دیواری‌های ترند شده و شیک است. یکی از این کاغذ دیواری‌ها طرح چوبی است. این طرح حالتی بافت مانند دارد و بدون ایجاد طرح غیرضروری، عمق بصری را به اتاق ارائه می‌دهد. اما صرف‌نظر از نوع کاغذ دیواری که انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که با شخصیت شما مطابقت داشته باشد.

دکوراسیون نشیمن
کاغذ دیواری طرح بافت برای دیوار پشت تلویزیون

18. استفاده از طرح‌های پانوراما

به جای استفاده از طرح‌های تکراری، از یک طرح جایگزین خیره‌کننده استفاده کنید که طرح آن کل دیوار اتاق نشیمن را فرا بگیرد. برای این طرح می‌توانید به نقش چشم‌اندازی سرسبز، جنگلی فانتزی یا حتی منظره شهری، روی بیاورید. در نتیجه، اتاق نشیمن شما حرفی برای گفتن خواهد داشت.

30 کاغذ دیواری شیک برای اتاق های منزل
افزایش عمق فضا با استفاده از پوستر دیواری به صورت پانل

19. استفاده از کاغذ دیواری‌های سازگار با محیط زیست

اگر به دنبال راه‌های آگاهانه برای طراحی مجدد خانه خود هستید، از کاغذ دیواری‌های دوست‌دار طبیعت استفاده کنید. در این نوع کاغذ دیواری‌ها موادی که مضر بوده و برای طبیعت و محیط زیست ضرر دارند استفاده نمی‌شود.

دکوراسیون نشیمن
برای سلامت خود و محیط زیست کاغذ دیواری‌های دوست‌دار محیط زیست را بکار بگیرید!

20. استفاده از کاغذ دیواری‌هایی با طرح هنری

اگر دوست ندارید کل دیوار‌ها ر ا با کاغذ دیواری بپوشانید، ایده‌ای وجود دارد که می‌تواند کاری کند هم شما از کاغذ دیواری استفاده کنید هم اینکه کاغذ دیواری کل اتاق شما را نپوشاند. یک رول از کاغذ دیواری مورد‌علاقه خود تهیه کنید، سپس آن را قاب کنید و روی دیوارهای اتاق نشیمن نصب کنید. این ایده فوق‌العاده می‌تواند فضای شما را دگرگون کند.

30 کاغذ دیواری شیک برای اتاق های منزل
اجرای پانل کاغذ دیواری در فضای غذا خوری

ایده برای فضای ورودی و راهرو

در بین اتاق‌های دیگر منزل اجرای کاغذ دیواری در ورودی منزل حس و حال دیگری دارد. از طرفی هم به دلیل محدودیت این فضا باید دقت خود را بالا ببرید و از طرف دیگر زیبایی ورودی منزل بسیار تاثیرگذار است.

21. کاغذ دیواری طرح سیاه و سفید

مشکی و سفید چه با هم ترکیب شوند و چه جداگانه انجام شوند، رنگ‌های کلاسیک بی‌انتهایی هستند که هیچ‌وقت قدیمی‌ نمی‌شوند. یک کاغذ دیواری سفید صاف و یکدست می‌تواند به اندازه یک طرح سیاه چشم‌گیر باشد. ابتدا رنگی را انتخاب کنید که متناسب با روحیه‌ای باشد که می‌خواهید برای ورودی خانه خود تنظیم کنید. سپس طرحی را که دوست دارید انتخاب کنید.

طراحی ورودی منزل
اجرای دو رنگ متضاد در ورودی و نتیجه زیبا و متفاوت هرکدام

22. کاغذ دیواری تمام دیوارها حتی سقف! 

اگر در اجرا کاغذ دیواری جسورانه تصمیم بگیرید، می‌توانید کاغذ دیواری خود را علاوه‌بر دیوارها روی سقف هم بکشید. مطمئناً هر مهمانی از این نوع طراحی شگفت‌زده خواهد شد.

30 کاغذ دیواری شیک برای اتاق های منزل
اجرای کاغذ دیواری بر روی تمام دیوارها که این مدل هم زیبایی خاص خود را دارد

23. استفاده از طرح‌های پر زرق و برق هندسی

با الگوهای هندسی روی دیوار هرگز پشیمان نخواهید شد! چنین کاغذ دیواری‌هایی موزون به نظر می‌رسند و امکان مانور بصری را می‌دهند.

دکوراسیون ورودی منزل
کاغذ دیواری هندسی برای ورودی با قرار دادن یک آیینه و کنسول تکمیل می‌شود

24. ورودی‌های گلدار

با طرحی از گل روی دیوارهای خود از مهمانان استقبال کنید. نقش‌های گرافیکی از کاغذ دیواری‌های کلاسیک گلدار، طرح‌های مدرن کاملی را ایجاد می‌کند. امروزه طیف وسیعی از طرح‌های این مدلی وجود دارد، خواه شما بخواهید که طرحی تک رنگ را انتخاب کنید یا اینکه بخواهید کاغذ دیواری رنگارنگ داشته باشید.

دکوراسیون ورودی منزل
نمای کاغذ دیواری گلدار در راه پله یا قسمت کوچکی از ورودی

25. طرح‌های مرمری

با کاغذ دیواری‌های طرح مرمری، زیبایی و ظرافت را به دیوار خود اضافه کنید. کاغذ دیواری‌هایی با تن طبیعی را برای جلوه‌ای ظریف به همراه تجملات لوکس سنتی انتخاب کنید.

دکوراسیون سنگ مرمر
نمای کاغذ دیواری طرح سنگ مرمر که به سبک خانه‌های عربی نزدیک است

ایده‌های کاغذ دیواری شیک در منزل در اتاق خواب کودکان

در طراحی اتاق خواب کودک استفاده از کاغذ دیواری بسیار ضروری است، چراکه علاوه‌بر جلوه زیبا می‌تواند آموزشی باشد یا آرامش کودک شما را فراهم آورد، باعث ذوق کودک‌تان شود یا او را نسبت به اتاقش متمایل کند.

26. پترن‌های مختلط

آیا به دنبال طرحی فانتزی برای اتاق خواب فرزند خود هستید؟ بنابراین، از کاغذ دیواری‌های طرح‌دار در یک طرح رنگی یک‌دست استفاده کنید تا ظاهری مخلوط و هماهنگ داشته باشید. در این حالت از گچ‌بری روی سقف نیز نترسید.

دکوراسیون دخترانه
اجرای کاغذ دیواری صورتی طرح‌دار در فضای دوست‌داشتنی

27. کاغذ دیواری طرح جنگل برای کودکان

بهترین راه برای سرگرمی‌ و یادگیری برای کودکان، گذاشتن کاغذ دیواری در اتاق آن‌ها است. به عنوان مثال، کاغذ دیواری‌های طرح‌دار رنگی ظریف نه تنها محیطی آرامش بخش برای کودکان ایجاد می‌کند بلکه می‌توانند در آموزش آن‌ها تاثیر داشته باشد.

دکوراسیون اتاق کودک
کاغذ دیواری طرح حیوانات در اتاق کودکان باعث علاقه آن‌ها به حیوانات می‌شود

28. بازی با طرح‌ها

کاغذ دیواری‌های جدید طیف وسیعی از چاپ‌ها و طرح‌ها را ارائه می‌دهند که بسیار واقعی به نظر می‌رسند. شخصیت کارتونی مورد‌علاقه فرزندتان یا حتی غذای مورد علاقه او را انتخاب کنید و سپس با آن‌ها مشغول طراحی اتاق شوید.

دکوراسیون اتاق کودک
استفاده از رنگ در کنار کاغذ دیواری برای طراحی اتاق کودک

29. همه چیز درباره Ombre

کاغذ دیواری Ombre یک راه عالی برای وارد کردن رنگ به اتاق خواب کودک است، اما زیاده‌روی نکنید. با خیال راحت چندین رنگ را در طراحی اتاق استفاده کنید. به عنوان مثال، رنگ‌های مختلف را روی دیوارهای متقابل جفت کنید تا کنتراست بصری خیره‌کننده‌ای ایجاد شود.

دکوراسیون اتاق کودک
پوشش دیوارها به کمک رنگ‌های محو

30. تقسیم دیوارهای مشترک با کاغذ دیواری شیک در منزل

شما اگر بیش از یک کودک در اتاق خواب دارید. می‌توانید طراحی دیوارها را بین آن‌ها تقسیم کنید. برای هر قسمت از دیوار می‌توانید از یک نوع طراحی استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق کودک
تفکیک یک فضا به کمک کاغذ دیواری
به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *