50 مدل عکس برای دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون داخلی پذیرایی به عنوان یکی از فضاهای  بزرگ و مهم در خانه، نقش بسیار مهمی در ایجاد تاثیر مثبت و ظاهر جذاب فضای زندگی دارد. اکثر ما دوست داریم که دکور پذیرایی خود را به کمک ایده‌هایی جدید و جذاب و راهکارهایی ساده و ارزان، مطابق با روند و ترفندهای روز دنیا، به بهترین شکل تغییر دهیم. در این مقاله از اکستریم والز، به برخی از انواع سبک ها و شیوه های طراحی پذیرایی می‌پردازیم.

 انواع دکوراسیون داخلی پذیرایی

همانطور که گفته شد سالن پذیرایی یکی از فضاهای اصلی خانه است که دیزاین آن بسیار حائز اهمیت است؛ در واقع دکور شیک پذیرایی، فضایی منحصر به فرد را در خانه‌تان برای اسقبال و پذیرایی از مهمانان فراهم می‌آورد.

دکوراسیون پذیرایی کلاسیک

طراحی داخلی به سبک کلاسیک، شیوه‌ای است که هیچگاه از مد نمیفتد و همیشه طرفداران خاص خود را دارد؛ سبک کلاسیک تجمل و زیبایی خاصی داشته و می‌تواند طرحی دلنشین و فوق العاده به ویژه برای سالن‌های پذیرایی بزرگ باشد. در طراحی پذیرایی کلاسیک، هماهنگی و تعادل اجزای دکوراسیون داخلی به چشم می‌خورد. دراین سبک از دکوراسیون،  از مبلمانی کنده کاری شده با پایه های بلند و حکاکی شده و بدنه‌هایی چوبی، میزهای عتیقه، ظروف و وسایل تزیینی و دکوراتیو آنتیک، پرده‌های سنگین ابریشمی و البته دیوارپوش هایی با نقوش و طرح‌های کلاسیک همچون کاغذ دیواری کلاسیک استفاده می‌شود.

 

دکور پذیرایی کلاسیک
مدل دکور پذیرایی کلاسیک

دکور پذیرایی به سبک روستیک

در طراحی پذیرایی به شیوه روستیک، از مبلمانی دست ساز چوبی با پارچه ها و رومبلی‌هایی کتانی، دیوارهایی پوشیده شده از کاغذ دیواری طرح آجر و سنگ  استفاده می‌شود. از دیگر المان‌ها و عناصر این سبک می‌توان به قالیچه‌های پشمی، شومینه‌های سنگی، گلدان‌های طبیعی و… اشاه کرد. از این رو اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به طبیعت و سبک‌های الهام گرفته از طبیعت علاقمندند، می‌توانید از سبک روستیک در دکوراسیون داخلی پذیرایی خانه خود استفاده کنید.

دکوراسیون پذیرایی
دکوراسیون پذیرایی به سبک روستیک

دکوراسیون پذیرایی اسکاندیناوی

سبک اسکاندیناوی، یکی از طراحی‌های بسیار شیک و کاربردی برای داشتن فضایی منظم و مینیمال در خانه است. از ویژگی های بارز و اصلی این سبک می‌توان به استفاده از رنگ‌های روشن و خنثی همچون کرم و سفید، مبلمان و کاناپه‌های راحتی، پرده‌های ساده و شفاف و سبک، کاغذ دیواری های ساده و مینیمال و… اشاره کرد. اساس کار سبک اسکاندیناوی در دکوراسیون پذیرایی، تمرکز بر کاربردی بودن وسایل و عناصر و همچنین حذف المان‌های غیر ضروری است. دکور پذیرایی به سبک اسکاندیناوی با تاکید بر سادگی و مینیمالیستی، فضایی دنج و آرامش بخش را برای شما به ارمغان می‌آورد.

دکور پذیرایی به سبک اسکاندیناوی با مبلمان مینیمال ساده و سفید رنگ
دکور پذیرایی به سبک اسکاندیناوی با مبلمان مینیمال ساده و سفید رنگ

 

دکوراسیون داخلی پذیرایی به سبک ساحلی و مدیترانه ای

سبک ساحلی یکی از سبک های مینیمالیستی و ساده در دکور پذیرایی است که بافت‌های طبیعی را در طراحی داخلی به تصویر می‌کشد. دکوراسیون پذیرایی به سبک ساحلی و مدیترانه ای اغلب دارای پس زمینه هایی به رنگ سفید و آبی ملایم آسمانی هستند؛ از این رو شما می‌توانید برای داشتن فضایی به سبک ساحلی در خانه‌تان، از کاغذ دیواری های تماما سفید ساده که جایگزین بسیار مناسبی به جای رنگ در دکوراسیون داخلی می‌باشند در کنار عناصر و جزییاتی به رنگ آبی اسمانی همچون مبلمان راحتی با پارچه های مخمل آبی، قاب عکس‌هایی با نقاشی دریا و آسمان و… استفاده کنید.

 

دکوراسیون داخلی پذیرایی به سبک مدیترانه ای
دکوراسیون داخلی پذیرایی به سبک مدیترانه ای

 

دکور پذیرایی ایرانی

هنر و فرهنگ شرق قدمتی دیرینه دارد. نمادهای فرهنگی در دنیای شرق بسیار است. از ویژگی‌های طراحی شرقی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از فرش‌های دستباف و بالشتک‌های ایرانی
 • مبل و تخت سنتی
 • ظروف مسی
 • دکوراسیون با طرح‌های اسلیمی

یکی از طرح‌های محبوب شرقی، طرح و سبک ایرانی است. دکوراسیون داخلی منزل ایرانی؛ رنگ، لوازم و هنرهای اسلیمی مخصوص خود را داشته و می‌تواند نشان دهنده عمق فرهنگ در تمدنی دیرینه باشد.

دکوراسیون پذیرایی ایرانی با فرش‌های دستبافت و کوسن های سنتی
دکوراسیون پذیرایی ایرانی با فرش‌های دستبافت و کوسن های سنتی

دکوراسیون پذیرایی مدرن

خطوط صاف و هندسی، پالت رنگی خنثی و فضایی پرنور، المان‌های اصلی دکوراسیون به سبک مدرن هستند که به پذیرایی شما ظاهری شیک و امروزی می‌بخشند. در سبک مدرن از مبلمان با فرم‌های ساده و ظریف، به دور از تجملات و تزئینات اضافی، استفاده کنید. رنگ‌های خنثی مانند سفید، طوسی و کرم را در اولویت قرار دهید و با رنگ‌های مکمل شادابی و طراوت را به فضا اضافه کنید.

دکور پذیرایی مدرن
دکور پذیرایی مدرن

 

زیباترین دکوراسیون پذیرایی
زیباترین دکوراسیون پذیرایی
طراحی داخلی پذیرایی و نشیمن
طراحی داخلی پذیرایی و نشیمن

Reception decoration 11

Reception decoration 10

Reception decoration 9

Reception decoration 8

Reception decoration 7

Reception decoration 6

Reception decoration 5

Reception decoration 20

Reception decoration 19

Reception decoration 18

Reception decoration 17

Reception decoration 16

Reception decoration 11

Reception decoration

Reception decoration 14

Reception decoration 13

Reception decoration 28

Reception decoration 27

Reception decoration 26

Reception decoration 25

Reception decoration 24

Reception decoration 23

نور پردازی طبیعی و خارق العاده در دکوراسیون پذیرایی جلوه ای چشم نواز به محیط می بخشد.

Reception decoration 21

Reception decoration 29

Reception decoration 30

Reception decoration 1

انتخاب رنگ های خاص در دکوراسیون پذیرایی و هماهنگی بین اکسسوری ها انتخابی هوشمندانه و جسورانه است.

رنگ های شاد و زنده طراوت و آرامشی دلنشین و مطبوع به دکوراسیون پذیرایی شما می بخشد.

دکور پذیرایی کوچک

امروزه با توجه به کوچک و آپارتمانی شدن خانه‌ها، سبک‌های ساده و جذابی همچون مدرن طرفداران زیادی را به خود جذب کرده‌اند؛ رنگ سفید، سال‌های زیادی جزو ترندهای طراحی داخلی بوده و هیچگاه از مد نیفتاده است، این رنگ، با ایجاد حس مدرن و مینیمالیستی در فضای خانه، آرامش، صلح و امنیت را در اتاق شما ایجاد، و به گسترش فضا و افزودن بعد و وسعت به محیط کمک می‌کند. استفاده از رنگ سفید در دیوارپوش، کفپوش و مبلمان، باعث ایجاد توهم فضای بیشتر و بزرگ و دلباز به نظر رسیدن اتاق، از لحاظ بصری می‌شود.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ

سبک ویکتوریایی برای پذیرایی‌های بزرگ و دلباز، ایده‌ای فوق‌العاده است. با استفاده از این سبک می‌توانید فضایی شیک، گرانبها و پرشکوه را در خانه خود خلق کنید. از کاغذ دیواری‌های گل‌دار و پُر نقش و نگار تا فرش‌ها و مبلمان با طرح‌های ظریف و چشم‌نواز، همه چیز در این سبک پر از جزئیات و ظرافت است.

رنگ‌هایی مثل قرمز، زرشکی، طلایی و قهوه‌ای سوخته، در دکوراسیون ویکتوریایی بسیار پرطرفدار هستند. این سبک در یک پذیرایی بزرگ می‌تواند اوج شکوه و عظمت را در دکوراسیون نشان دهد.

پذیرایی لاکچری با طرح ویکتوریایی؛ نمایشی از قدرت و ثروت

دکوراسیون داخلی پذیرایی مستطیل

انتخاب یک نقطه کانونی در پذیرایی مستطیل شکل مانند شومینه، تلویزیون، پنجره بزرگ یا هر چیز دیگری می تواند توجه را به خود جلب می‌کند. مبلمان را حول این نقطه کانونی بچینید تا تعادل و انسجام در فضا ایجاد شود.

برای انتخاب مبلمان برای دکوراسیون پذیرایی مستطیل، باید به ابعاد، شکل، تعداد و رنگ مبلمان توجه کنید. مبلمان خیلی بزرگ فضای پذیرایی را کوچک و شلوغ نشان می دهد و مبلمان خیلی کوچک نیز فضای پذیرایی را خالی و بی روح می کند. مبلمان مستطیل شکل برای پذیرایی مستطیل شکل مناسب تر است. همچنین می توانید از مبلمان ال شکل یا نیم دایره نیز استفاده کنید.

 طراحی دیوار پذیرایی با کاغذ دیواری

یکی از ترندهای روز دنیا در دکوراسیون داخلی پذیرایی، استفاده از کاغذ دیواری است؛ شما می‌توانید با انتخاب طرح‌های متنوعی از کاغذ دیواری و البته ترکیب و تطبیق آن‌ها با مبلمان و دیگر اجزای داخلی پذیرایی، دکوری شیک و متمایز را در خانه‌تان شاهد باشید. آلبوم کاغذ دیواری “کربن”، جدیدترین محصول موجود در بازار است؛ این آلبوم با ارائه سه جلد 360 کدی، تمامی طرح‌ها و رنگ‌بندی‌های مدرن و مینیمال را دربرگرفته است و شما می‌توانید به سادگی کاغذ دیواری مورد علاقه خود را از بین سه جلد این آلبوم، پیدا کرده و انتخاب نمایید.

پذیرایی لاکچری مینیمال با کاغذ دیواری طرح دار؛ پذیرایی شیک و ساده
دکوراسیون دیوار پذیرایی با کاغذ دیواری

 

بافت به دکوراسیون پذیرایی
کاغذ دیواری طرح پتینه به همراه مبلمان سبز رنگ در دکوراسیون پذیرایی

ست کردن کاغذ دیواری پذیرایی  با رنگ مبلمان

تناسب طرح، سبک و رنگ مبلمان با الگوها و رنگ‌بندی کاغذ دیواری، یکی از مهم‌ترین نکاتی است که اگر به درستی رعایت شود، هارمونی جذابی را در دکوراسیون داخلی پذیرایی شما شکل می‌دهد. شما می‌توانید نحوه ست کردن کاغذ دیواری با مبلمان را در مقاله دیگر ما با این مضمون مطالعه نمایید.

اهمیت نورپردازی در طراحی داخلی پذیرایی و نشیمن

استفاده از پنجره‌های بزرگ، نورگیرها، آینه‌ها و المان‌های منعکس کننده‌ی نور در طراحی داخلی، به منظور بهره گیری بیشتر از نور طبیعی، یکی از ایده‌های جذاب در دکوراسیون داخلی پذیرایی است. نور طبیعی، با تنظیم سطح ملاتونین و سروتونین، حفظ چرخه خواب، کاهش احتمال افسردگی فصلی، خستگی و… به سلامتی افراد خانه کمک کرده و همچنین باعث برجسته جلوه دادن بافت‌ها و رنگ‌های بکار رفته در محیط شده و فضای خانه را دلباز و روشن‌تر نمایان می‌کند.

از نورپردازی طبیعی
نورپردازی طبیعی در دکوراسیون پذیرایی

 

از نورپردازی طبیعی2
اهمیت نورپردازی طبیعی در طراحی پذیرایی

 

 

نتیجه گیری 

در این مقاله انواع سبک های مختلف دکوراسیون پذیرایی را معرفی کرده و ویژگی‌های خاص و متمایز هر سبک را بیان کردیم. طرح‌های میمینال، اسکاندیناوی، طبیعی، مدرن، کلاسیک؛ اروپایی، ایرانی (شرقی) و… می‌تواند گزینه‌ای برای داشتن اتاق پذیرایی لاکچری و مدرن باشد. انتخاب هر سبک به سلیقه، میزان بودجه و متراژ فضای نیشیمن شما بستگی دارد.

برای اجرای سبک مورد نظر در اتاق پذیرایی به پوششی مناسب برای اتاق نیاز دارید. امروزه کاغذ دیواری‌ها در طرح، مدل، رنگ و جنس‌های مختلف تولید می‌شوند تا با هر سبک دکوراسیون داخلی، هماهنگی و سازگاری داشته باشند. برای شناخت و مشاهده انواع کاغذ دیواری جدید و مدرن می‌توانید به سایت اکستریم والز مراجعه کنید

سوالات متداول

[/vc_column_text]

چگونه می‌توانم یک سالن پذیرایی مجلل با بودجه کم طراحی کنم؟

با تمرکز بر عناصر کلیدی مانند نورپردازی، منسوجات و آثار هنری می‌توانید ظاهری لوکس با بودجه‌ای کمتر داشته باشید.

به اشتراک بگذارید

عناصر ضروری یک اتاق پذیرایی لاکچری چیست؟

عناصر ضروری شامل: کاغذ دیواری، مبلمان راحت و شیک، مواد با کیفیت، نورپردازی موثر و توجه به جزئیات در دکور و لوازم جانبی است.

به اشتراک بگذارید

نور چه نقشی در طراحی سالن پذیرایی لاکچری دارد؟

نورپردازی در تنظیم حال و هوا و افزایش زیبایی پذیرایی شما بسیار مهم است. ترکیبی از نورپردازی طبیعی و مصنوعی می‌تواند به شما در ایجاد فضایی لوکس کمک کند.

به اشتراک بگذارید

بهترین راه برای ترکیب سبک شخصی در یک اتاق نشیمن لاکچری چیست؟

سبک شخصی می‌تواند در انتخاب دکور، آثار هنری و مبلمان منحصر به فرد دخیل شود. از ترکیب و تطبیق سبک‌ها برای ایجاد فضایی که شخصیت شما را منعکس می‌کند نترسید.

به اشتراک بگذارید
[/vc_column][/vc_row]

به اشتراک بگذارید

4 دیدگاه

 • مطلب مفیدی بود ممنونم ازتون
  از تصاویر این مطلب ایده های خوبی میشه برای اتاق پذیرایی گرفت

 • برای طراحی دیوار پذیرایی با مبل های نسکافه ای به نظرتون از کاغذ دیواری پتینه طلایی استفاده کنم یا کاغذ دیواری پتینه نسکافه ای؟

  • با سلام
   هر دو مدلی که فرمودین با مبل های نسکافه ای کاملا مکمل و هماهنگ هستند. بستگی به سلیقه شخصی شما داره اما تیم اکستریم والز کاغذ دیواری پتینه طلایی رو بهتون پیشنهاد میکنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *