طراحی اتاق خواب به سبک اسکاندیناوی

سبک اسکاندیناوی برای افرادی که می‌خواهند محیط زندگی خود را به سبک مدرن طراحی کنند بسیار مناسب بوده و در تمام نقاط خانه، از آشپزخانه تا سالن پذیرایی و از اتاق کار تا اتاق خواب قابل اجرا است. یکی از مهم‌ترین خصوصیات سبک اسکاندیناوی بدون شک غالب بودن رنگ سفید در مکان است. این سبک در اتاق خواب نیز ظاهری بسیار زیبا به اتاق بخشیده و زمانی که با رنگ‌های دیگر ترکیب شود فضایی شیک ایجاد می‌کند.

سبک مدرن اسکاندیناوی
به کمک سبک مدرن اسکاندیناوی شما می‌توانید فضای زیبایی را برای اتاق خواب خود ایجاد کنید.

طراحی اتاق خواب به سبک اسکاندیناوی

اگر به دنبال طراحی اتاق خوابی دلباز، روشن و ساده هستید، کار را با خرید سرویس خوابی به رنگ سفید آغاز کنید. لوازم و مبلمانی با طراحی مینیمال و به دور از تجمل برای اجرای این سبک انتخاب مناسبی هستند. با سبک اسکاندیناوی فضای کافی برای حرکت کردن و اتاقی آرام و مدرن به دست خواهید آورد.

سبک مدرن اسکاندیناوی
سبک مدرن و اسکاندیناوی در اتاق خواب بسیار تاثیرگذار است.

طراحی اتاق خواب به سبک اسکاندیناویی

اگر می‌خواهید اتاق خوابی ساده با دکوراسیون سفید طراحی کنید، طراحی اتاق خواب مدرن بر‌اساس فرهنگ و سبک اسکاندیناوی می‌تواند به شما کمک کند. مهم‌ترین ویژگی که فرهنگ اسکاندیناوی با روشن کردن روزهای سرد و تاریک زمستانی به دنیای دکوراسیون معرفی کرد، سادگی است. مردم اسکاندیناوی برای روشن‌تر کردن مکان با استفاده از مبلمان و لوازم سفید رنگ و با طراحی مینیمال، سبکی بی‌نظیر را برای مردم دنیا به ارمغان آوردند.

طراحی اسکاندیناوی
طراحی اسکاندیناوی اتاق خواب بسیار تاثیرگذار است.

رنگ سفید دکوراسیون داخلی

هیچ‌گاه تصور نمی‌شد که شب‌های سرد و بلند زمستانی، سبکی جذاب به رنگ سفید در دکوراسیون داخلی ایجاد کند. رنگ سفید به عنوان رنگ اصلی در این سبک، امکان ایجاد فضای دلبازی که در اتاق خواب به دنبال آن هستید را به شما می‌بخشد. در سبک اسکاندیناوی از مبلمان و لوازم چوبی در کنار رنگ سفید استفاده می‌شود.

سبک مدرن اسکاندیناوی
رنگ سفید در سبک مدرن اسکاندیناوی بسیار تاثیرگذار است.

اهمیت سادگی در سبک اسکاندیناوی

همان‌طور که در بالا نیز گفته شد اولین نکته مهم در این سبک سادگی است، در طراحی اتاق خوابی با این سبک از هیچ وسیله‌ای که باعث خستگی چشم‌ها شود استفاده نکنید و تا جای ممکن لوازم ساده‌ای را به کار ببرید که از چوب طبیعی تهیه شده باشند. برای مثال از کمدی با ترکیب چوب و رنگ سفید، میز پاتختی چوبی و یا یک کتابخانه کوچک استفاده کنید.

زمانی که اشیاء چوبی را برای بازسازی طبیعت در اتاق خواب خود خریداری می‌کنید، برای جلوگیری از ایجاد دکوراسیونی خسته‌کننده، می‌توانید از لوازم فلزی نیز به عنوان عنصری تکمیل کننده در کنار چوب بهره ببرید.

هم چنین در کنار رنگ سفید می‌توانید از سایر رنگ‌های ملایم نیز در سرویس خواب و لوازم دکوری استفاده کنید، اما مراقب باشید که از رنگ‌ها و لوازمی‌ که سادگی محیط را از بین می‌برند، دوری کنید.

سبک اسکاندیناوی
اتاق خواب اسکاندیناوی طراحی ساده را برای اتاق خواب شما ایجاد می‌کند.

استفاده از لوازم کمتر

هنگام خرید سرویس خواب و لوازم اتاق باید به سفید بودن آن‌ها دقت کنید، اما نکته دیگری نیز وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشد: اشیاء کمتر، آرامش بیشتر!

هر‌چقدر هم که این جمله مانند یک شعار به نظر برسد اما در سبک اسکاندیناوی جایی برای اشیاء اضافه در دکوراسیون اتاق خواب وجود ندارد. حتی در انتخاب کمد لباس‌ها نیز از مدل‌های مینیمال و حتی گاهی مدل‌های پنهان شده در دیوار استفاده می‌شود.

تنها اشیا و لوازمی را که نیاز دارید در اتاق قرار دهید. این‌گونه علاوه‌بر دستیابی به سبک اسکاندیناوی به اتاقی مرتب و منظم هم دست پیدا می‌کنید.

سبک مدرن اسکاندیناوی
در طراحی اسکاندیناوی بهتر است که از وسایل کمتری جهت ایجاد هارمونی در فضا کمک بگیرید.

استفاده از لوازم روشن کننده

اگر در اتاق خواب شما پنجره‌ای بزرگ وجود ندارد از سایر لوازم روشن‌کننده استفاده کنید. آباژورها و لامپ‌های ریسه‌ای انتخاب مناسبی هستند. اما برای این که سبک اسکاندیناوی در اتاق خواب را به نمایش بگذارید شمع‌ها را نیز فراموش نکنید. استفاده از شمع‌های سفید در کنار سرویس خوابی سفیدرنگ، به روشن‌تر کردن اتاق و ایجاد فضایی آرامش‌بخش و مطبوع کمک می‌کند.

سبک مدرن اسکاندیناوی
استفاده از نور و لوازم روشن‌کننده باعث ایجاد فضایی بهتر و آرامش‌بخش می‌شود.

اگر می‌خواهید برای استراحت کردن فضایی آرامش‌‌بخش در اختیار داشته باشید، شمع‌های معطری که خاصیت درمانی دارند نیز انتخاب مناسبی خواهند بود. فراموش نکنید که نور شمع نیز دارای خاصیت آرامش بخشی می‌باشد. زمان‌هایی که می‌خواهید استراحت کرده و به آرامش برسید، در اتاقی دلباز همراه با شمع‌های روشن از زمان خود لذت ببرید.

 

استفاده از لوازم طبیعی

یکی از ویژگی‌های سبک اسکاندیناوی طبیعی بودن آن است. در این سبک تا جای ممکن همه چیز باید طبیعی باشد. با روش‌های ساخت لوازم در خانه می‌توانید بسیاری از اکسسوری‌ها و لوازم مورد‌نیاز در اتاق را خودتان بسازید. همچنین استفاده از صنایع دستی طبیعی، شما را یک قدم به آنچه که در ذهن دارید نزدیک‌تر خواهد کرد.

سبک مدرن اسکاندیناوی
استفاده از لوازم طبیعی نقطه عطفی در طراحی سبک اسکاندیناوی است.

برای مثال در منسوجات مورد استفاده می‌توانید از پارچه‌های پنبه‌ای، پشمی‌ و کتان استفاده کنید. پتو نیز یکی از اصلی‌ترین لوازمی‌ است که در سرمای زمستان شما را گرم نگه می‌دارد، به همین دلیل خرید پتویی پشمی‌ که با رنگ سفید هماهنگ باشد در ایجاد حال و هوای کشور‌های اسکاندیناوی بسیار تاثیر‌گذار خواهد بود.

در نوع کفپوش نیز طبیعی بودن در الویت قرار دارد. به همین دلیل می‌توانید از کفپوش چوبی استفاده کنید. در مورد کفپوش نه از رنگ سفید، بلکه از رنگی مانند طوسی روشن که با رنگ سفید هماهنگ باشد استفاده کنید. کفپوش‌های پتینه کاری شده نیز می‌توانند با فضای اتاق هماهنگی زیبایی ایجاد کنند. این کفپوش‌ها در ترکیب با سرویس خواب سفید فضای دلنشینی ایجاد خواهند کرد.

سبک اسکاندیناوی
در طراحی اسکاندیناوی لوازم طبیعی حرف اول را می‌زند.

استفاده از رنگ‌های دیگر

اگر می‌خواهید از سبک اسکاندیناوی در اتاق خواب استفاده کنید، باید رنگ سفید را به عنوان رنگ اصلی قرار بدهید. اما در کنار رنگ سفید که نماد سرزمین‌های برفی کشور‌های اسکاندیناوی است می‌توانید از رنگ‌های دیگر نیز استفاده کنید. اما باید به هماهنگی موجود در این سبک توجه کنید. برای سرویس خواب، رنگ‌های سفید و کرم را انتخاب کنید، می‌توانید از رنگ طوسی نیز استفاده کنید. در مورد رنگ روتختی می‌توانید از رنگ‌های سفید، کرم، طوسی، آبی و سبز روشن استفاده کنید.

سبک اسکاندیناوی
در سبک اسکاندیناوی استفاده از رنگ‌ها و تم‌های دیگر باعث ایجاد فضایی زیبا می‌شود.

در جزئیات کوچک‌تر رنگ سیاه مناسب خواهد بود. اما این رنگ در ابعاد بزرگ‌تر باعث کاهش روشنی اتاق خواهد شد. برای پرده‌ها رنگ‌های روشن، مانند رنگ سفید یا طوسی روشن انتخاب مناسبی خواهد بود. در صورت استفاده از پرده‌های توری کرم رنگ، استفاده از رنگ‌های قهوه‌ای روشن برای زیر پرده‌ای مناسب خواهد بود.

خانه‌ای به سبک اسکاندیناوی

خانه‌ای آرامش بخش است که نورگیر و روشن باشد. بدون شک اولین جمله‌ای که برای تعریف یک خانه آرامش بخش به کار می‌رود همین جمله است. خانه‌هایی با نور طبیعی به اندازه کافی باز و روشن هستند و هر فردی از گذراندن زمان خود در این فضاها لذت می‌برد.

سبک اسکاندیناوی
خانه‌ای به سبک اسکاندیناوی زیباترین و جذاب‌ترین طرح‌ها را در عین سادگی برای شما ایجاد می‌کند.

در سبک اسکاندیناوی استفاده از نور روز بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل است که خانه‌های کشور فنلاند دارای پنجره‌های بزرگ و عریض هستند. از آنجایی که همیشه امکان تعویض پنجره‌های خانه وجود ندارد باید از روش‌های دیگر برای روشن کردن اتاق خواب استفاده کنید.

به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *