اتاق نشیمن

در طراحی دکوراسیون داخلی خانه، دکوراسیون اتاق نشیمن بسیار مهم و حائز اهمیت است. چرا که شما بیش‌تر زمان خود را در فضای اتاق نشیمن سپری می‌کنید. برای طراحی اتاق نشیمن توجه به انواع ترندها و جدیدترین متدها بسیار مهم است. زیرا در این حالت می‌توانید از طراحی‌های منحصر به فردی الهام بگیرید و فضای خانه را زیباتر چیدمان و طراحی کنید. در ادامه قصد داریم شما را با 15 ایده طراحی اتاق نشیمن 2023 آشنا کنیم.

از تک رنگ‌های جذاب بهره بگیرید

 

1 – از تک رنگ‌های جذاب بهره بگیرید؛ تک رنگ‌های پررنگ نقش کلیدی در گرمی فضا دارند!

امروزه اغلب طراحان جهت طراحی فضاهای داخلی مدرن از پالت‌های رنگ سفید و خنثی بهره می‌گیرند. به همین منظور برای آرامش و گرمی بیشتر فضای اتاق نشیمن می‌توانید از رنگ‌های موجود در طبیعت مانند سایه سبز بهره بگیرید. در این حالت گرمی و آرامش بیشتری را احساس خواهید کرد.

با ترکیب رنگ‌های پررنگ می‌توانید انرژی فضای اتاق نشیمن را تا چندین برابر بیشتر کنید. البته بدون کوچکترین تغییری در دکوراسیون دخلی منزل می‌توانید انرژی و آرامش را بیشتر از قبل نمایید.

با اضافه کردن یک مبل بزرگ سبز تک رنگ فضای داخلی اتاق نشیمن را تکمیل کنید. برای کاغذ دیواری اتاق نشیمن، کاغذ دیواری‌هایی با لکه‌های آبرنگی سبز یا طرح‌های سبز هم مناسب است. فراموش نکنید رنگ سبز را متعادل استفاده کنید.

برای خرید کاغذ دیواری‌های مدرن با رنگ‌های خاص و سبز می‌توانید به وبسایت کاغذ دیواری اکستریم والز مراجعه کنید. با مشاهده آلبوم بهترین نوع کاغذ دیواری را برای رنگ بخشیدن به فضای اتاق نشیمن انتخاب خواهید کرد.

بهره از المان‌های طبیعی

 

2- بهره از المان‌های طبیعی؛ چیدمان شیک و ساده

تفاوت اتاق نشیمن با پذیرایی این است که شما احساس راحتی بیشتری در فضای نشیمن نسبت به پذیرایی دارید. بنابراین این حس راحتی را باید با بهره از المان‌های طبیعی نیز بیشتر کنید.

در طراحی داخلی سبک مدرن، مواد طبیعی و عناصر ارگانیک نقش مهمی دارند و احساس راحتی بیشتری را به مخاطبین القا می‌کنند. بنابراین شما به محض ورود به فضای نشمین مدرن، از استرس و خستگی روزمره خلاص می‌شوید و احساس آرامش به شما دست می‌دهد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

بنر آلبوم h2o
بنر آلبوم h2o-موبایل

به همین منظور بهتر است برای چیدمان شیک و ساده فضای نشیمن از المان‌های طبیعی مانند وسایل چوبی، گلدان‌های طبیعی، سطوح صاف و ساده استفاده کنید. در این حالت آرامش بیشتری نصیب شما خواهد شد.

طراحی داخلی اتاق نشیمن سیاه و سفید

 

3- طراحی داخلی اتاق نشیمن سیاه و سفید؛ انتخاب کلاسیک

طراحی اتاق نشیمن سیاه و سفید یک انتخاب کلاسیک محسوب می‌شود. چرا که در اغلب موارد رنگ سیاه در کنار سفید به کار گرفته می‌شود و اکثر افراد آن را دوست دارند و می‌پسندند.

بهره از رنگ سیاه و سفید در کنار یک مبلمان شیک، فضا را مدرن اما در حین حالت کلاسیک نشان می‌دهد. در این حالت انتخاب شما برای کاناپه فضای نشیمن، میز و فرش، گسترده‌تر خواهد بود. چرا که با یک انتخاب هوشمندانه و ساده می‌توانید بین اجزای خانه تناسب ایجاد نمایید.

برای جذابیت بیشتر فضا و دکور اتاق نشیمن می‌توانید از یک مبل جذاب مشکی یا مجسمه مفهومی نیز بهره بگیرید. در این حالت فضای نشیمن کاملا مدرن و امروزی خواهد بود.

  معرفی جذاب‌ترین رنگ‌های بهاری برای تغییر دکوراسیون نوروز 1403

طراحی مدرن اتاق نشیمن با بهره از دیوارهای چوبی

 

4- طراحی مدرن اتاق نشیمن با بهره از دیوارهای چوبی؛ شیک و منحصر به فردتر

برای آنکه به فضای نشیمن گرما و آرامش بیشتری هدیه دهید، می‌توانید از دیوارهای چوبی بهره بگیرید. دیوارهای چوبی را در نقطه کانونی قرار دهید.

مبلمان نارنجی یا فیروزه‌ای در ترکیب با دیوار چوبی می‌تواند انسجام بیشتری به فضا اضافه کند. در حقیقت با بهره از رنگ فیروزه‌ای در تم رنگی طراحی اتاق نشیمن می‌توانید فضایی مدرنی ایجاد کنید که خسته‌کننده نیست.

دیوار چوبی را می‌توانید به گونه‌ای طراحی کنید که در دل آن مسجمه یا کتاب جای بگیرد. در این حالت همه چیز مدرن‌تر و زیباتر به نظر می‌رسد.

بهره از رنگ‌های خاکی و ارگانیک

 

5- بهره از رنگ‌های خاکی و ارگانیک؛ هیچ وقت قدیمی نخواهند شد!

اگر به مدل‌ و طرح‌های دکوراسیون سال 2023 توجه کنید، رنگ‌های خاکی و ارگانیک را مشاهده می‌کنید. رنگ‌های خاکی و ارگانیک همانند سفال گرم، سبز زیتونی و بژ شنی روز به روز بیشتر از گذشته محبوبیت پیدا کرده‌اند.

این رنگ‌ها در دکوراسیون اتاق نشیمن حس آرامش ایجاد می‌کنند. به همین منظور شما برای فاصله گرفتن از دنیای پرهیاهوی بیرون می‌توانید به این فضا رجوع کنید.

بهره از مواد پایدار و سازگار با محیط زیست

 

6- بهره از مواد پایدار و سازگار با محیط زیست؛ جذابیت منحصر به فرد

امروزه صاحبین خانه‌ها معمولا از مبلمان و دکوراسیون ساخته شده از مواد سازگار با محیط زیست مانند چوب بازیافتی، بامبو و پلاستیک بازیافتی استقبال می‌کنند. شما از این مدل وسایل خانگی می‌توانید جهت دکوراسیون فضای نشیمن استفاده کنید.

وسایل ساخته شده از مواد پایدار و سازگار با محیط زیست علاوه بر اثرات مثبت روی طبیعت، جذابیت اتاق نشیمن را منحصر به فرد و خاص می‌کند. در حقیقت یک سبک و حال و هوای روستایی به اتاق نشیمن هدیه می‌دهد.

اشکال منحنی و ارگانیک

 

7- اشکال منحنی و ارگانیک؛ ایجاد فضای دلنشین و خاص‌تر

برخلاف گذشته که خطوط صاف و تمیز به شدت ترند بودند، در طراحی اتاق نشیمن در سال 2023 اشکال منحنی و ارگانیک مد شده‌اند. بسیاری از تولیدکنندگان مبلمان این اشکال را در طراحی مبلمان نیز استفاده می‌کنند.

برای طراحی اتاق نشیمن و جذابیت منحصر به فرد آن می‌توانید از مبلمان منحنی، میزهای قهوه‌خوری گرد یا برخی از وسایل دکوری منحنی بهره بگیرید. فرم‌های منحنی و نرم، فضای دلپذیرتر و دنج‌تری را برایتان ایجاد می‌کنند و آرامش بیشتری به شما می‌دهند.

ترکیب بافت و تطابق آن با فضا

 

8- ترکیب بافت و تطابق آن با فضا؛ هوشمندانه و زیبایی خاص و دیدنی

بافت (Texture) ابزاری قدرتمند جهت طراحی فضای داخلی خانه به خصوص اتاق نشیمن در سال 2023 است. به عنوان مثال مخمل صاف می‌تواند با جوت خشن ترکیب شود و زیبایی منحصر به فرد و خاصی را به فضا بدهد.

ترکیب خز مخملی با فلز براق، پشم نرم با سرامیک‌های براق جذابیت بصری اتاق نشیمن را دو چندان می‌کند. بنابراین برای یک قسمت از فضای اتاق می‌توانید از این بافت‌ها بهره بگیرید.

از زندگی هوشمندانه ایده بگیرید

 

9- از زندگی هوشمندانه ایده بگیرید؛ قدرت هوش مصنوعی در طراحی جذاب اتاق نشیمن در سال 2023

استفاده از فناوری هوشمند و قدرت هوش مصنوعی می‌تواند می‌تواند سبب ایجاد تحویل در طراحی اتاق نشیمن شود. امروزه با توجه به ابزارهای هوشمندانه و قدرتمند، دستگاه‌های هوشمند و سرگرم‌کننده به بخش جدایی‌ناپذیری از طراحی دکوراسیون داخلی منزل تبدیل شده است.

  بهترین ایده ها برای طراحی دفتر کار مدرن

برای چیدمان و طراحی فضای نشیمن از نورپردازی با صدای کنترل‌شده استفاده کنید. یک موزیک لایت و یک نورپردازی ملو و نرم می‌تواند خستگی کل روز را از تن شما به در کند. در حقیقت استفاده از این تکنولوژی سبب آرامش هر چه بیشتر روان می‌شود.

دکور ماکسیمالیست

 

10- دکور ماکسیمالیست، الگوهای جسورانه و پرشور

در سال‌های اخیر همه چیز به سمت سبک مینیمالیسم سوق پیدا کرده است. اما در سال 2023 رویکرد کمی متفاوت‌تر شده و بسیاری از افراد دکوراسیون ماکسیمالیست و الگوهای جسورانه و رنگ‌های پرجنب‌وجوش را در دکور خانه پذیرفته‌اند.

رنگ‌های زنده که می‌توانند روح شما را عجیب و غریب درگیر آرامش و شوق کنند. انتخاب رنگ‌های جسورانه و پرجنب‌وجوش این روزها بخشی از اتاق نشیمن شده است.

توجه کنید که در انتخاب این رنگ‌ها زیاده‌روی نکنید. چرا که انتخاب بیش از اندازه و حداکثری سبب شلوغی می‌شود. تا جایی از رنگ‌های پرشور و حال بهره بگیرید که با سایر عناصر متناسب و هماهنگی داشته باشند.

با بهره از رنگ‌های پرشور، سبک ماکسیمالیست و الگوهای جسورانه می‌توانید اتاق نشیمن را از حالت شخصی‌سازی شده بیرون آوردید و سبک خاصی به دکور آن بدهید.

ایجاد فضای چند منظوره در اتاق نشیمن

 

11- ایجاد فضای چند منظوره در اتاق نشیمن؛ فضاهای متفاوت برای استراحت

در گذشته اتاق نشیمن، ناحیه‌ای مجزا از پذیرایی بود که در آن ناحیه خانواده در کنار هم می‌نشستند و صحبت می‌کردند و نهایت تلویزیون می‌دیدند. اما در سال 2023، فضای اتاق نشیمن چند منظوره شد.

در حقیقت افراد از اتاق نشیمن چند منظور استقبال فوق‌العاده‎ای کردند. در این سبک از طراحی اتاق نشیمن، هر قسمت مخصوص به انجام فعالیت خاصی است. در بخشی از اتاق نشیمن اعضای خانواده می‌توانند مطالعه یا کار کنند. در بخش دیگری امکان بازی و سرگرمی وجود خواهد داشت.

مبلمان چند منظوره و تخت‌خواب‏شو در این فضا سبب شد تا اعضای خانواده بتوانند در فضای اتاق نشیمن دراز بکشند و در حال استراحت، برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را نیز تماشا کنند.

بنابراین شما در سال 2023 می‌توانید استفاده چند منظوره از اتاق نشیمن داشته باشید و حین طراحی به این موضوع توجه ویژه داشته باشید.

بهره از هنرهای دستی و قدیمی

 

12- بهره از هنرهای دستی و قدیمی؛ سبک نوستالژیک

برای دکور فضای اتاق نشیمن می‌توانید از هنرهای دستی و قدیمی بهره بگیرید. به عنوان مثال گلیم فرش‌های قدیمی و دستبافت که شاید ارزش میلیونی داشته باشند. میزهای چوبی یا وسایل تزئینی دستساز در دکوراسیون اتاق نشیمن می‌توانند جذابیت بصری فضا را دو چندان کنند.

بهره از چراغ‌های خاص

 

13- بهره از چراغ‌های خاص؛ نورپردازی مناسب اتاق نشیمن

برای طراحی منحصر به فرد و خاص اتاق نشیمن می‌توانید یک دیوار آجری سفید، مبلمان راحتی، یک میز قهوه‌خوری روستایی را با یک آباژور مجسمه‌ای بزرگ و کاربردی ست کنید.

  جذاب‌ترین ایده‌های دکوراسیون اتاق خواب دختران جوان و بزرگسال

طراحی داخلی اتاق نشیمن را به وسیله ابزارهای نورپردازی و آباژورها و دکوری‌های نوری بزرگ و کوچک با هزینه کم می‌توانید زیبا و مدرن کنید.

طراحی اتاق نشیمن به وسیله بازی با تناسب

 

14- طراحی اتاق نشیمن به وسیله بازی با تناسب؛ ترکیب رنگ‌های خاص و منحصر به فرد

بازی با تناسب رنگ‌ها می‌تواند سبب طراحی منحصر به فرد اتاق نشیمن شود. با ترکیب رنگ‌هایی نظیر صورتی، زرد و خردلی می‌توانید گرمی و آرامش خاصی به فضای اتاق نشیمن بدهید.

برای تکمیل دکور مدرن و خاص اتاق نشیمن بالا تنها به یک دیوارکوب بزرگ با سایه ملایم روی دیوار نیاز دارید. در این حالت تناسب فوق‌العاده‌ای بین رنگ و نور در فضای اتاق نشیمن ایجاد می‌شود.

طراحی اتاق نشیمن به وسیله بازی با تناسب

 

15- تلویزیون دیواری؛ استراحت در کنار تماشای فیلم تلویزیون

تلویزیون دیواری می‌تواند یک انتخاب عالی برای دکوراسیون فضای اتاق نشیمن باشد. شما در اتاق نشیمن در کنار نوشیدن یک فنجان قهوه یا استراحت می‌توانید فیلم مورد علاقه خود را نیز تماشا کنید.

طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن را با اکستریم والز تجربه کنید.

 

طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن را با اکستریم والز تجربه کنید؛ قبل از خرید مشاوره بگیرید!

طراحی مدرن اتاق نشیمن سبب می‌شود تا شما بعد از یه روز خسته‌کننده و پرهیاهو جایی برای استراحت و آرامش خاطر داشته باشید. به همین منظور اصلا نباید نقش اتاق نشیمن را در خانه نادیده بگیرید. برای دکوراسیون فضای اتاق نشیمن باید به آیتم‌های مختلف توجه ویژه داشته باشید.

با در نظر گرفتن عناصر مختلف نظیر پالت رنگ، انتخاب مناسب کاغذ دیواری، انتخاب درست مبلمان و نورپردازی مناسب می‌تواند فضایی منحصر به فرد و خاص داشته باشید. با آیتم‌های خاص برای خودتان فضایی شخصی ایجاد کنید.

به منظور تهیه کاغذ دیواری‌های اکستریم والز ابتدا آلبوم های اسکتریم والز را از طریق سایت مشاهده و کد رنگی مورد نظر خود را یادداشت کنید. سپس به نزدیک‌ترین فروشگاه محل زندگی خود مراجعه نمایید. در صورت نیاز به مشاوره یا کسب مجوز نمایندگی از برند، می‌توانید از طریق شماره تماس 02192001955 با کارشناسان اکستریم والز ارتباط بگیرید.

سوالات متداول

 

سوالات متداول

از چه رنگ‌های برای دکور و چیدمان اتاق نشیمن باید استفاده کرد؟

رنگ‌های خنثی مانند سفید و سیاه، خاکستری و بژ می‌توانند رنگ‌های مناسبی برای طراحی اتاق نشیمن باشند.

آیا فناوری‌های روز و هوشمند در طراحی اتاق نشیمن تاثیرگذارند؟

بله؛ برای رفاه بیشتر و همچنین آسایش و آرامش بیشتر می‌توانید از سیستم‌های هوشمند بهره بگیرید.

المان‌های طبیعی را چطور باید در فضای اتاق نشیمن استفاده کرد؟

گل‌ها و گیاهان آپارتمانی حس طراوت و آرامش را به فضای اتاق نشیمن هدیه میدهند. برای این منظور می‌توانید از سایر المان‌های نظیر چوب و سنگ نیز بهره بگیرید.

مبلمان منحنی یا صاف و خطی؟ کدام یک برای طراحی اتاق نشیمن مناسب است؟

امروزه طرح‌های منحنی و نرم آرامش بیشتری را به فضا می‌دهند. به همین منظور مبلمان یا میز قهوه منحنی می‌تواند آرامش و زیبایی بیشتری را به فضا بدهد.

به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *