کاغذ دیواری های محبوب سال 2022

در کشورها و فرهنگ‌های غربی گرایش به کاغذ دیواری از قرن شانزدهم آغاز شد. در آن سال‌ها محبوبیت طرح‌ها و الگوهای شرقی در فرهنگ غربی راه خود را پیدا کرد. امروزه کاغذ دیواری بعنوان یکی از دیوارپوش‌های محبوب در دکوراسیون داخلی کاملاً در غرب جا افتاده است. شما اگر بخواهید طرحی ساده یا شلوغ به فضای خود اضافه کنید، بهترین گزینه برای شما استفاده از کاغذ دیواری است. با گسترش کاغذ دیواری در فرهنگ غربی هر روزه طرح‌های مدرن‌تر به این صنعت توسط طراحان مشهور جهان اضافه می‌شود. بنابراین سعی کردیم که در این مطلب کاغذ دیواری های محبوب سال 2022 را به شما معرفی کنیم.

 

کاغذ دیواری های محبوب سال 2022

 

1. کاغذ دیواری های سبک هنری قدیمی

در سال 2022 تمامی برندهای مشهور طراحی، طرح‌های قدیمی یا به اصطلاح ایرانی‌ها طرح‌های قجری را بعنوان یکی از طرح‌های ترند شده روانه بازار کردند. بر این اساس برندهای مشهور بین‌المللی کاغذ دیواری نیز، کاغذ دیواری‌هایی را طراحی کردند که الهام گرفته شده از همین نوع طراحی است. این دسته از طرح‌ها امروزه یکی از پرفروش‌ترین طرح‌های کاغذ دیواری در سطح بین‌المللی است و طرفداران زیادی دارد. تصویری که در پایین مشاهده می‌فرمایید طرح DAISY WALLPAPER از شرکت کاغذ دیواری Anderson Design Group و طراحی شده توسط طراح مشهور William Morris است. در این طراحی سعی بر آن شده است که طرح کلاسیک را با کمک رنگ‌های مدرن به حالت جذابی دربیارد. این طرح پرفروش‌ترین کاغذ دیواری در این دسته از طرح‌ها می‌باشد.

کاغذ دیواری های محبوب سال 2022
طرح DAISY WALLPAPER شرکت کاغذ دیواری Anderson Design Group

طرح دیگری که محبوبیت خاصی بین خریداران کاغذ دیواری پیدا کرده است، کاغذ دیواری طرح  Jasmine and Serin Symphony wallpaper طراحی شده توسط Cole & Son و ارائه توسط شرکت Lime Lace می‌باشد. تصویر این طرح را می‌توانید در زیر مشاهده بفرمایید. این طرح نیز تلفیقی از طرح‌های کلاسیک و مدرن بوده که در آن از المان‌های پرنده، گل و برگ‌ها استفاده شده است.

محبوب ترین کاغذ دیواری سال 2022
کاغذ دیواری طرح پرنده و گل و برگ‌ها طراحی شده توسط شرکت Lime Lace

2. کاغذ دیواری های طرح پیچش هندسی

لازم نیست که کاغذ دیواری‌های بیوفیلیک کاملاً شیک و زیبا باشند. شکل نرم و ارگانیک برگ‌ها را با اشکال هندسی سخت و زاویه‌دار ترکیب کنید تا چرخشی پویا روی جانوران و گیاهان داشته باشید. تصویر زیر، کاغذ دیواری طرح Perch Blush از شرکت Graham & Brown با طرح تلفیقی از پرندگان و پروانه‌های زیبا در الگوهای هندسی است. این کاغذ دیواری یکی از پرطرفدارترین طرح‌های این دسته است.

کاغذ دیواری های طرح پیچش هندسی
کاغذ دیواری های طرح پیچش هندسی با طرح تلفیقی از پرندگان و پروانه‌های زیبا

3. کاغذ دیواری هایی با عناصر عجیب‌و‌غریب از طبیعت

اگر فکر می‌کنید کاغذ دیواری‌های طرح پیچش هندسی یا همان بیوفیلیک خیلی عجیب‌و‌غریب و شلوغ هستند، با دیدن طرح این کاغذ دیواری‌ها نظرتان عوض خواهد شد. این مدل طرح کاغذ دیواری برخی از عناصر عجیب‌و‌غریب و تا حدودی غیرمنتظره از دنیای طبیعی را به ارمغان می‌آورد. این مدل کاغذ دیواری‌ها، از مخروط‌های کاج گرفته تا پرها، از فسیل‌ها تا حشرات و عناصر دیگر طبیعت را به شیوه‌ای جدید و هیجان‌انگیز وارد خانه شما می‌کند.

  آماده سازی دیوارها قبل از نصب کاغذ دیواری( زیر سازی کاغذ دیواری)
کاغذ دیواری هایی با عناصر عجیب و غریب از طبیعت
کاغذ دیواری‌هایی با عناصر عجیب‌و‌غریب از طبیعت

4. کاغذ دیواری های طرح گیاهان و درخت‌ها

کاغذ دیواری های طرح برگ‌های غیر همسان
کاغذ دیواری‌های طرح برگ‌های مستطیل شکل

طرح‌های گل و گیاه همیشه یکی از پرطرفدارترین طرح‌های کاغذ دیواری بوده است. طراحان مشهور دنیا با توجه به این موضوع هر ساله طرح‌های جدیدی را ارائه می‌دهند. در سال 2022 طرح‌های درخت و درختچه و گیاهان نیز تغییراتی داشته‌اند. کاغذ دیواری  Little Trees Emerald از شرکت MissPrint (تصویر بالا) یا کاغذ دیواری Peel & Stick Roll از شرکت Wayfair (تصویر پایین) دو کاغذ دیواری پرطرفدار 2020 بوده‌اند.

کاغذ دیواری های طرح گیاهان و درخت‌ها
کاغذ دیواری‌های طرح گیاهان و درخت‌ها

5. کاغذ دیواری هایی با طرح ترکیبی حیوانات

در گذشته کاغذ دیواری‌هایی با طرح حیوانات بیشتر در اتاق نوزادان یا کودکان مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما طراحان جدیداً با ترکیب کردن طرح حیوانات با المان‌های دیگری همانند طرح‌های گلدار و داماسک توانسته‌اند طراحی‌هایی انجام دهند که نظر افراد را به خود جلب کند. این طرح‌های جدید دیگر مختص به کودکان نیست و در تمامی فضاها مخصوصاً فضای هال و اتاق خواب نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله طرح‌های محبوب این دسته از کاغذ دیواری‌ها، می‌توان به کاغذ دیواری  NuWallpaper Escape to the Forest Peel & Stick از شرکت Target یا به کاغذ دیواری Fawn Over از شرکت 1325 Bobo اشاره کرد.
کاغذ دیواری هایی با طرح ترکیبی حیوانات
کاغذ دیواری‌هایی با طرح ترکیبی حیوانات در دکوراسیون آشپزخانه
کاغذ دیواری هایی با طرح ترکیبی حیوانات
کاغذ دیواری‌هایی با طرح ترکیبی حیوانات و گیاهان در جنگل

6. کاغذ دیواری هایی با رنگ آبی پر رنگ

کاغذ دیواری هایی با رنگ آبی پر رنگ
کاغذ دیواری‌هایی با رنگ آبی پر رنگ با اشکال هندسی متفاوت
رنگ آبی همیشه یکی از محبوب ترین رنگ‌ها بوده و هست. در سال 2022 طراحان با کمک طیف‌های رنگ آبی توانستند طرح‌های زیبا و گسترده‌ای را روانه بازار کنند. دو تا از کاغذ دیواری‌های پرطرفدار که با کمک طیف‌های رنگی آبی طراحی شده و به موفقیت و محبوبیت دست پیدا کرده‌اند، کاغذ دیواری Arizome Collage از شرکت MindtheGap (تصویر بالا) و کاغذ دیواری Layered Leaves Peel & Stick Wallpaper – Opalhouse, از شرکت Target (تصویر پایین) است.
کاغذ دیواری هایی با رنگ آبی پر رنگ
کاغذ دیواری‌هایی با رنگ آبی پر رنگ

7. استفاده از کاغذ دیواری در سرویس‌های بهداشتی

شاید اولین سوالی که برای شما پیش بیاید این باشد که مگر می‌شود کاغذ دیواری را در سرویس بهداشتی و حمام مورد استفاده قرار داد؟

به چه نوع کاغذ دیواری کلاسیک می گویند؟

بله، امروزه کاغذ دیواری‌هایی تولید می‌شوند که در برابر رطوبت و آب مقاومت بسیار بالایی دارند. با کمک این مدل کاغذ دیواری‌ها، مخاطبان بسیار زیادی در سطح جهان، برای اینکه طرح و رنگ را به سرویس‌های بهداشتی خود بیاورند و سرویس بهداشتی را از حالت یکنواخت و خسته کننده در بیاورند از این مدل کاغذ دیواری‌ها استفاده می‌کنند. علاوه بر طرح و رنگ، به دلیل گران بودن قیمت کاشی در سطح جهان (نه ایران!)، استفاده از کاغذ دیواری می‌تواند بسیار مقرون‌بصرفه باشد. قیمت تمام شده کاغذ دیواری نسبت به تمامی دیوارپوش‌ها به صرفه‌تر است.

  راهنمای انتخاب کاغذ دیواری آزمایشگاه
استفاده از کاغذ دیواری در سرویس‌های بهداشتی
استفاده از کاغذ دیواری در سرویس‌های بهداشتی

پرفروش ترین و محبوب ترین کاغذ دیواری مناسب سرویس بهداشتی در سال 2022، کاغذ دیواری RoomMates Mediterranian Tile Peel & Stick Wallpaper Blue از شرکت Target (تصویر بالا) بوده است.

8. کاغذ دیواریی با طرح و رنگ سبز زمردی

کاغذ دیواریی با طرح و رنگ سبز زمردی
کاغذ دیواریی با طرح و رنگ سبز زمردی

رنگ سبز نیز یکی دیگر از محبوب ترین رنگ‌ها در بین سلایق مختلف بوده و هست. به غیر از محبوبیت رنگ سبز می‌تواند تضمینی برای مدرنیته شدن دکوراسیون شما باشد. رنگ سبز زمردی، رنگی ملایم و زیباست که نه خیلی تیره است نه خیلی روشن. در سال 2022 بسیاری از طراحان روی به استفاده از رنگ سبز زمردی در طراحی‌های خود آورده‌اند، دو تا از طراحی‌های محبوب و پرفروش که با کمک رنگ زمردی طراحی شده‌اند، کاغذ دیواری Skylark از شرکت MissPrint (تصویر بالا) و کاغذ دیواری Emperor’s Labyrinth Greenlake از شرکت MindtheGap (تصویر پایین) می‌باشند.

کاغذ دیواریی با طرح و رنگ سبز زمردی
کاغذ دیواریی با طرح و رنگ سبز زمردی

طراح مشهور، “ربکا دروری” در مورد ترند شدن رنگ سبز می‌گوید : «که این محبوبیت نتیجه مستقیم گرایش مردم به طراحی فضای داخلی خود با الهام گرفتن از طبیعت است». رنگ سبز همچنان یکی از محبوب ترین رنگ‌ها در طراحی داخلی است. این رنگ حس آرامش، آسایش و رفاه را به خانه شما اضافه می‌کند.

9. کاغذ دیواری هایی با الهام از طرح‌های کشور چین (Chinoiserie wallpaper)

کاغذ دیواری Chinoiserie چیز جدیدی نیست (در واقع، کاغذ دیواری‌هایی با الهام از هنر چینی و ژاپنی برای اولین بار در قرن هجدهم میلادی در اروپا مد شدند.) همانطور که به نظر می‌رسد، طرح‌های Chinoiserie مطابقت کاملی با شور بیوفیلی فعلی در طراحی داخلی دارند.

کاغذ دیواری هایی با الهام از طرح‌های کشور چین (Chinoiserie wallpaper)
کاغذ دیواری هایی با الهام از طرح‌های کشور چین (Chinoiserie wallpaper)

از شکوفه‌های ظریف گیلاس گرفته تا ماهی کپور تا حواصیل، طیف گسترده‌ای از نقوش الهام‌ گرفته از طبیعت برای انتخاب وجود دارد. این کاغذ دیواری‌ها ایده‌های مناسبی برای استفاده در سرویس‌های بهداشتی مدرن هستند. دو طرح پرطرفدار این دسته از کاغذ دیواری‌ها، کاغذ دیواری Chinoiserie Garden wallpaper mural از شرکت Wallsauce (تصویر بالا) و کاغذدیواری The Swoop wallpaper in Terracotta از شرکت Feathr (تصویر پایین) می‌باشند.

کاغذ دیواری هایی با الهام از طرح‌های کشور چین (Chinoiserie wallpaper)
کاغذ دیواری هایی با الهام از طرح‌های کشور چین (Chinoiserie wallpaper)

10. کاغذ دیواری طرح CHATEAU-CORE

این طرح از کاغذ دیواری‌ها شبیه به یک فرش گران‌قیمت یا نقوش عتیقه هستند. این دسته از کاغذ دیواری‌ها مناسب برای استفاده در اتاق خواب‌های طرح فرانسوی و خانه‌هایی با طراحی عتیقه جات است. یکی از محبوب ترین این دسته از کاغذ دیواری‌ها، کاغذ دیواری Le Manoir Dancing Graces از شرکت MindtheGap است.

  انواع کاغذ دیواری سه بعدی کلاسیک؛ جلوه‌ای سه بعدی به منزل خود بدهید!
کاغذ دیواری طرح CHATEAU-CORE
کاغذ دیواری طرح CHATEAU-CORE

11. کاغذ دیواری هایی الهام گرفته از دریا

کاغذ دیواری‌هایی که در آنها امواج دریا و رنگ آن به کار گرفته شده است، توانسته‌اند یکی از کاغذ دیواری های محبوب سال 2022 شوند. طراحی‌های الهام گرفته شده از دریا، دارای ظرافت و زیبایی خاصی هستند.

کاغذ دیواری هایی الهام گرفته از دریا
کاغذ دیواری‌هایی الهام گرفته از دریا

کاغذ دیواری هایی الهام گرفته از دریا
کاغذ دیواری‌هایی الهام گرفته از دریا

12. کاغذ دیواری‌های طرح کاشی مدیترانه‌ای

کاغذ دیواری‌هایی که شبیه به کاشی‌های مدیترانه‌ای طراحی شده‌اند، از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. یکی از علت این محبوبیت طرح تلفیقی کلاسیک و مدرن آن به همراه حس نوستالژیکی آنهاست. کاغذ دیواری Sundance Villa wallpaper از شرکت MindtheGap یکی از محبوب‌ترین کاغذ دیواری‌های این دسته است. این مدل کاغذ دیواری‌ها فقط مختص به استفاده در فضای آشپزخانه یا سرویس‌های بهداشتی نیست، شما می‌توانید آنها را در فضای کار یا نشیمن خود استفاده کنید.

کاغذ دیواری‌های طرح کاشی مدیترانه‌ای
کاغذ دیواری‌های طرح کاشی مدیترانه‌ای

13. کاغذ دیواری‌های طرح پرنده

با توجه به محبوبیت و ترند شدن طرح‌های ماکسیمالیسم، کاغذ دیواری با الگوهای پرنده مجدداً به محبوبیت بالایی رسیده‌اند و یکی از کاغذ دیواری های محبوب سال 2022 محسوب می‌شود. ربکا داگلس، طراح مشهور Ashley Wilde Group، توضیح می‌دهد که جذابیت کاغذ دیواری پرنده این است که “یک عامل WOW واقعی ایجاد می‌کند”، “این عامل شامل پرندگان زیبایی می‌شود که به صورت ماهرانه‌ای در طرح‌های شاخ و برگ و گیاهان ترکیب شده‌اند.”

کاغذ دیواری‌های طرح پرنده
کاغذ دیواری‌های طرح پرنده با پس‌زمینه سرمه‌ای

یکی از کاغذ دیواری‌های محبوب در این دسته کاغذ دیواری Bird And Gate wallpaper mural از Sara Miller می‌باشد که مناسب استفاده در فضای‌ هال یا نشیمن می‌باشد.

کاغذ دیواری‌های طرح پرنده
کاغذ دیواری‌های طرح طاووس و زمینه یشمی
به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *