Untitled 1 Recovered copy

شستن و تمیز کردن کاغذ دیواری فرایندی است که می‌تواند هر از چندگاهی به زیبایی و تازگی دیوارهای خانه شما بیفزاید. مراحل شستن کاغذ دیواری، باید با دقت و حوصله انجام شود تا از هرگونه آسیب به بافت، طرح و رنگ کاغذ دیواری جلوگیری شود. در این مقاله از اکستریم والز به نحوه شستن کاغذ دیواری و نکات مهم مربوط به نگهداری صحیح کاغذ دیواری خواهیم پرداخت؛ پس با ما همراه باشید تا بهترین تکنیک‌ها و روش‌های حفظ، نگهداری و تمیز کردن کاغذ دیواری را با یکدگیر بیاموزیم تا شما بتوانید با رعایت این نکات سالیان طولانی کاغذ دیواری خود را مثل روز اول سالم نگه دارید.

 

چرا باید کاغذ دیواری را تمیز کنیم؟

با گذشت زمان، گرد و غبار و رطوبت می‌توانند باعث تغییر رنگ و کدر شدن کاغذ دیواری شما شوند. کاغذ دیواری‌هایی که در فضاهایی همانند آشپزخانه استفاده می‌شوند، بر اثر پخت‌و‌پز، چرب شده و دوده می‌گیرند. کاغذ دیواری‌هایی که در فضاهای مرطوب همانند سرویس‌های بهداشتی یا در شهرهای مرطوبی مثل شمال کشور استفاده شده‌اند، به مرور زمان می‌توانند لکه گرفته یا کپک بزنند. بنابراین دانش نحوه شستن کاغذ دیواری و تمیز کردن کاغذ دیواری، برای افرادی که در منزل خود از کاغذ دیواری استفاده می‌کنند، امری اجتناب‌ناپذیر است. البته باید توجه داشت که قبل از شستن کاغذ دیواری و انجام هر کاری، از نوع کاغذ دیواری خود مطلع شوید، کاغذ دیواری‌هایی با جنس وینیل (پی وی سی)، جزو محبوب‌ترین و جدیدترین کاغذ دیواری‌های ضد آب و قابل شستشو می‌باشند که به لطف متریال و فناری‌های جدیدی که در این کاغذ مورد استفاده قرار گرفته است از قابلیت شستشو و تمیز کاری برخوردار هستند.

شستن کاغذ دیواری

از کجا بفهمیم کاغذ دیواری قابل شستشو است؟

به طور کلی اکثر کاغذ دیواری‌های نسل جدید، قابل شستشو و ضد آب هستند؛ با این حال شما می‌توانید پیش از انتخاب و خرید کاغذ دیواری، قابلیت شستشوی آن را از فروشنده جویا شوید؛ اگر دیوارهای شما از قبل با کاغذ دیواری پوشیده شده و از جنس آن مطلع نیستید، بهتر است ابتدا بخشی از کاغذ را برای پاکسازی و شستشو تست نمایید. کاغذ دیواری وینیل(pvc)، بهترین جنس کاغذ دیواری ضد آب است که علاوه بر  قابلیت شستشو، طول عمر و دوام بسیار بالایی داشته و به راحتی از کثیفی‌ها پاک می‌شود.

تمیز کردن کاغذ دیواری
کاغذ دیواری قابل شستشو اکستریم والز

چند روش ساده و کاربردی برای تمیز کردن کاغذ دیواری منزل

 • برای شستن کاغذ دیواری محلول آب گرم و صابون ظرفشویی را با استفاده از یک اسفنج نرم مرطوب روی سطح دیوار به آرامی بکشید تا مناطق کثیف و لکه دار را پاکسازی کنید.
 • اگر کاغذ دیواری شما قابل شستشو است، می‌توانید با یک دستمال مرطوب و کمی مواد شوینده، سطح کاغذ را پاکسازی کنید؛ فقط درصد استفاده از مواد شوینده شیمیایی بهتر است کم باشد.
 • در زمان پاکسازی و شستشوی منزل، یکی از بهترین وسایل تی می‌باشد؛ شما می‌توانید با یک تی تمیز و مرطوب، سطح دیوار پوشیده شده با کاغذ دیواری را به آرامی از چپ به راست و یا برعکس تی بکشید. فقط قبل از آن برای نتیجه بهتر پیشنهاد می‌شود با یک جاروبرقی، گرد و غبار روی دیوار را بگیرید.

تمیز کردن کاغذ دیواری

وسایل مورد نیاز برای شستن و تمیز کردن کاغذ دیواری

به منظور شستن کاغذ دیواری و پاک کردن آن‌ها از کثیفی‌ها، لکه‌ها، چربی‌ها و … به وسایلی مانند دستمال جادویی یا میکروفیبر، جاروی بلند؛ جاروبرقی (برس کوچک جاروبرقی)؛ سطل؛ مایع یا صابون ظرفشویی؛ دستمال اسفنجی؛ دستکش یک بار مصرف؛ پاک‌کن؛ نان تست سفید؛ مایع شستشو؛ سرکه سفید؛ پد آرایش پاک کن و … نیاز داریم.

تمیز کردن کاغذ دیواری

چند گام برای تمیز کردن کاغذ دیواری منزل

پیش از شستن کاغذ دیواری لازم است بدانید که آیا کاغذ دیواری شما قابلیت شست و شو دارد یا نه؟ اگر کاغذ دیواری شما ضد آب و قابل شستشو باشد، می‌توانید به آسانی با استفاده از چند مرحله‌ی ساده، تمامی چربی‌ها، لکه‌ها و جرم‌های موجود روی سطح آن را از بین ببرید. در ادامه به مراحل شستن کاغذ دیواری خواهیم پرداخت:

گردگیری کاغذ دیواری؛ ربودن خاک و گرد و غبار

اولین مرحله شستن کاغذ دیواری پاک کردن گرد و غبار از روی آن است. پیش از اینکه از آب یا هرگونه مایع شستشوی دیگری برای تمیز کردن استفاده کنید، میباست گرد و غبار موجود روی سطح کاغذ دیواری را بگیرید؛ چرا که اگر بلافاصله آب و مایع تمیز کننده را روی کاغذ دیواری بزنید، گرد و غبار روی آن گل آلود شده و کار تمیز کردن کاغذ دیواری را برای شما سخت‌تر می‌کند.  گردگیری کاغذ دیواری را می‌توانید به وسیله یک دستمال خشک تمیز یا برس جاروبرقی انجام دهید.

تمیز کردن کاغذ دیواری

استفاده از مخلوط آب و مایع شستشو (مایع،صابون ظرفشویی یا غیره)

در یک سطل، ۱ گالن آب ولرم یا آب گرم را با ۱/۴ فنجان مایع ظرف‌شویی مخلوط کنید، سپس دستمال اسفنجی را به مایعی که ساختید آغشته کرده و آن را آبگیری نمایید تا کمی رطوبت بر روی دستمال بماند. حالا می‌توانید شستن کاغذ دیواری را انجام دهید. اگر کاغذ دیواری شما در آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد باید از مایعی که قابلیت چربی‌زدایی داشته باشد استفاده کنید. قبل از اینکه بخواهید مرحله سوم را شروع کنید صبر کنید تا کاغذ دیواری خشک شود!

تمیز کردن کاغذ دیواری

پاک کردن لکه از روی کاغذ دیواری

لکه بری و پاک کردن لکه از روی کاغذ دیواری می‌تواند بر نگهداری و طول عمر مدت‌دار کاغذ دیواری تاثیر بسزایی داشته باشد. یکی از اصول مهمی‌ که می‌تواند زیبایی و رنگ و روی کاغذ دیواری را مثل روز اول نگهدارد از بین بردن لکه‌های بر جای مانده بر روی کاغذ دیواری است. لکه بری کاغذ دیواری را باید با کمک مواد شوینده متفاوتی انجام داد.

تمیز کردن کاغذ دیواری

انواع لکه‌های کاغذ دیواری

به منظور پاک کردن لکه‌ها از روی کاغذ دیواری، ابتدا باید نوع لکه را تشخیص دهید و با توجه به نوع آن، فرایند تمیزکاری را انجام دهید. لکه‌هایی که بر روی کاغذ دیواری ایجاد می‌شوند می‌توانند ماهیت‌های متفاوتی داشته باشند، برای اینکه بتوان آنها را از بین برد، باید از حلال‌ها و شوینده‌های مخصوص با آن ماده استفاده کرد، استفاده نادرست از شوینده‌ها و حلال‌ها می‌تواند باعث کثیف‌تر شدن دیوار شما گردد. بنابراین شما باید ابتدا یک حلال را بر روی قسمتی از کاغذ دیواری تست کنید، تا متوجه شوید که آن حلال برای پاک کردن لکه مناسب است یا خیر.

تمیز کردن کاغذ دیواری

پاک کردن مداد و از بین بردن اثر انگشت

لکه‌‌هایی مانند مداد یا اثر انگشت با پاک‌کن، آدامس یا یک تکه نان تست سفید پاک می‌شوند. کافی است پاک‌کن یا نان را کمی روی سطح کاغذ دیواری بمالید.

پاک کردن لکه کپک یا سس  از روی کاغذ دیواری

برای لکه‌های روی کاغذ دیواری وینیل، چه لکه سس باشد چه لکه کپک، می‌توان از محلول‌های پاک کننده یا سرکه سفید استفاده کرد. توجه داشته باشید که نباید از محلو‌ل‌های سفید کننده مثل وایتکس برای پاک کردن لکه‌های کاغذ دیواری استفاده کرد چرا که ممکن است به بافت، طرح و رنگ کاغذ دیواری آسیب وارد کنند. ابتدا محلول پاک کننده را روی نقطه‌ای از کاغذ دیواری امتحان کنید، اگر مشکلی برای بافت کاغذ دیواری پیش نیامد، بقیه جاها را تمیز کنید. مقدار استانداردی که می‌توانید برای تمیز کردن استفاده کنید ۱/۴ فنجان مایع پاک کننده با ۱ فنجان آب می‌باشد. بعد از استفاده از مایع شستشو یا سرکه سفید، بایستی با یک دستمال دیوار را خشک نمایید.

تمیز کردن کاغذ دیواری

چگونه لکه چربی را از کاغذ دیواری پاک کنیم؟

برای لکه‌های سرسخت‌تر مانند لکه‌های چربی بزرگ یا تغییر رنگ های عمیق، ابتدا مطمئن شوید که کاغذ دیواری شما از جنس وینیل بوده و تحمل شست‌و‌شو با مایع‌ سفید‌کننده را دارد. اگر نمی‌دانید که جنس کاغذ دیواری شما چیست ابتدا یک نقطه کوچک که در دید نیست را با کمک یک چوب پنبه یا گوش پاک‌کن با مایع سفید‌کننده تمیز کنید. بگذارید ۵ تا ۱۰ دقیقه بماند، سپس با یک دستمال اسفنجی مرطوب پاک کنید، اگر دیدید که کاغذ دیواری شما تغییر رنگ نداده و تمیز شده است، می‌توانید جاهای دیگر کاغذ دیواری را تمیز کنید.

تمیز کردن کاغذ دیواری

چگونه لکه جوهر را از روی کاغذ دیواری پاک کنیم؟

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که جوهر خودکار یا ماژیک قابل شست‌و‌شو نیستند و اگر لکه‌ای بر اثر جوهر خودکار ایجاد شود، دیگر نمی‌شود آن را پاک کرد. اما این را باید دانست که جوهرهای جدید همگی بر پایه آب درست شده و با کمک محلول درست می‌توان آن را از بین برد. شما با کمک یک حوله نم‌دار می‌توانید این دسته از لکه‌ها را پاک کنید. حوله نم‌دار را روی لکه قرار دهید اگر لکه پاک شود، نوع جوهر پاک‌شونده است. این نوع لکه‌ها را می‌توان به راحتی با کمک یک دستمال مرطوب پاک‌کننده آرایش از بین برد.

از بین بردن لکه جوهر از روی کاغذ دیواری با الکل

برای از بین بردن جوهر خودکار روی کاغذ دیواری از یک دستمال آغشته به الکل استفاده نمایید.

تمیز کردن کاغذ دیواری

لکه‌ جوهر تثبیت شده خودکار روی کاغذ دیواری را چطور پاک کنیم؟

جوهر حلال در آب یا پاک‌شونده با آب به راحتی با یک حوله نم‌دار یا دستمال مرطوب پاک می‌شود. اما با لکه‌های خودکار تثبیت شده بر روی کاغذ دیواری که غیر‌قابل پاک شدن هستند، چه باید کرد؟

 • استفاده از اسفنج نم دار

از یک اسفنج خیس شده با مواد پاک‌کننده برای بردن لکه جوهر تثبیت شده روی کاغذ دیواری استفاده کنید، در نظر داشته باشید که اسفنج زیاد خیس نباشد، که این خیسی با نفوذ بر سطح کاغذ دیواری باعث از بین رفتن آن می‌شود.

 • استفاده از جوش شیرین و آب

اگر لکه با استفاده از اسفنج پاک نشد، خمیری از جوش شیرین و آب تهیه کرده و روی لکه بگذارید. در نظر داشته باشید، این خمیر به اطراف لکه سرایت نکند، زیرا منجر به پخش شدن لکه روی کاغذ دیواری می‌شود. در‌نهایت استفاده از یک پارچه آغشته به الکل برای پاک کردن این لکه‌ها موثر می‌باشد.

 

پاک کردن خودکار از روی کاغذ دیواری

لکه‌هایی که بر اثر خودکار ایجاد شده‌اند را می‌توان با کمک آب و صابون و یک پارچه نم‌دار به آسانی از بین برد. تنها کافیست که با کمک یک پارچه نم‌دار یا اسفنج نم‌دار و درست کردن کمی‌ آب و صابون بخش‌هایی که بر اثر خودکار کثیف شده‌اند، را پاک کنید.

تمیز کردن کاغذ دیواری

پاک کردن لک خودکار و مداد از روی کاغذ دیواری با گچ خیاطی

یکی از مواردی که می‌تواند به خوبی جوهر خودکار را به خود جذب کند، گچ خیاطی است. اگر لکه با خودکار بر روی کاغذ دیواری شما ایجاد شده است، می‌توانید با کمک کشیدن گچ خیاطی بر روی آن و منتظر ماندن چند دقیقه‌ای برای جذب کامل جوهر توسط گچ، آن را از بین ببرید. بعد از اینکه گچ، جوهر را به خود جذب کرد؛ با کمک یک مسواک یا برس تمامی‌ قسمت‌ها را بکشید تا گچ بریزد و جوهر از بین برود.

تمیز کردن کاغذ دیواری

پاک کردن لک خودکار و مداد از روی کاغذ دیواری با استفاده از الکل و پنبه

با کمک الکل نیز می‌توانید لکه‌هایی که با خوکار ایجاد شده است را از بین ببرید. یک پنبه بردارید و آن را به الکل آغشته کنید، سپس به آرامی‌ بر روی قسمت‌هایی که لکه دارند بکشید تا لکه‌ها از بین بروند.

تمیز کردن کاغذ دیواری

از بین بردن لکه جوهر و مداد از کاغذ دیواری غیر‌قابل شستشو

برای لکه بری کاغذ دیواری‌های غیر‌قابل شستشو، از روش‌هایی استفاده کنید که نیاز به آب نداشته باشند. استفاده از خمیر دندان و سابیدن آن روی لکه خودکار و ماژیک به جای مانده روی کاغذ دیواری می‌تواند، به پاک شدن آن کمک نماید. برای پاک کردن لکه مداد از روی این نوع کاغذ دیواری مداد پاک‌کن هم موثر است. گچ خیاطی هم جزو روش‌های تجربی است، که در لکه بری کاغذ دیواری در این مورد توصیه می‌شود.

پاک کردن مداد رنگی و مداد شمعی از روی کاغذ دیواری

برای پاک کردن لکه‌های مداد رنگی هم روش‌هایی مشابه روش پاک کردن خودکار از روی کاغذ دیواری پیشنهاد می‌شود، با این تفاوت که اگر لکه ایجاد شده کوچک باشد، ابتدا با یک پاک کن سطح لکه را پاک نمایید، اگر پاک نشد، از شوینده کاغذ دیواری استفاده کنید. اگر روش‌های توضیح داده شده در این روش کارساز نبود از سس مایونز برای پاک کردن لکه در این قسمت استفاده نمایید. استفاده از اسپری مو هم برای پاک کردن این لکه در بعضی موارد پیشنهاد می‌شود.

تمیز کردن کاغذ دیواری

پاک کردن لکه رنگ از کاغذ دیواری

اگر لکه رنگی ایجاد شده روی کاغذ دیواری مداد شمعی یا رنگ‌های مومی‌ حاصله از مداد رنگی‌ها باشد. برای پاک کردن لکه رنگ از روی کاغذ دیواری در این حالت سشوار را روی لکه گرفته و آن را ابتدا نرم کرده و با دستمال پاک نمایید. این کار آنقدر ادامه دهید تا لکه کاملا پاک شود.

تمیز کردن کاغذ دیواری

استفاده از اسپری پاک کننده برای از بین بردن لکه کاغذ دیواری

در کنار تمامی روش‌های تجربی معرفی شده در لکه بری کاغذ دیواری، اسپری پاک‌کننده کاغذ دیواری در حال حاضر تولید و قابل استفاده می‌باشد. اسپری پاک کننده کاغذ دیواری که در دو حالت کف پاش و پاشش معمولی وجود دارد، برای لکه بری‌های ساده و غیر قابل پخش کاربرد دارد. ابتدا اسپری را روی حالت کف پاش قرار داده و روی لکه بپاشید، و سپس با یک دستمال تمیز و نرم لکه بری کاغذ دیواری را انجام دهید.

تمیز کردن کاغذ دیواری

سوختگی کاغذ دیواری را چطور رفع کنیم؟

سوختگی کاغذ دیواری در اثر حرارت، گرما و مواردی از این قبیل می‌تواند، لکه‌های سیاه از خود به جای بگذارد. در این صورت لکه‌بری، می‌تواند با روش‌های مخصوص و مختلفی صورت گیرد. اگر این سوختگی به گونه‌ای است که خود کاغذ دیواری نیز آسیب دیده است، چاره‌ای به جز تعویض کاغذ دیواری ندارید ولی اگر سوختگی به گونه‌ای است که دوده بر روی کاغذ دیواری نشسته است، شما می‌توانید با یک اسفنج یا دستمال و کمی‌ مواد شوینده این سوختگی را از بین ببرید.

هر چند وقت یکبار کاغذ دیواری را تمیز کنیم؟

به طور معمول پاک کردن و شستشوی دیوار رنگ شده یا کاغذ دیواری شده، یک بار در سال کافی است. توصیه می‌شود در طول سال هر از چندگاهی گردگیری کاغذ دیواری را با استفاده از یک دستمال خشک یا برس جاروبرقی انجام دهید و صرفا آن را غبار روبی کنید.

تمیز کردن کاغذ دیواری

راهنمای صحیح نگهداری از کاغذ دیواری

زمانی که قصد تغییر دادن دکوراسیون منزل خودتان را دارید و می‌خواهید از فضای خانه از حالت بی‌روح بودن و تک رنگ بودن دربیاید یکی از گزینه‌های پیش روی شما کاغذ دیواری است. کاغذ دیواری با طرح‌ها و رنگ‌هایی متنوعی که دارد کار را برای شما آسان کرده است. اما بعد از کاغذ دیواری کردن منزل‌تان، باید بدانید که چگونه می‌توان باعث شد که عمر مفید کاغذ دیواری شما زیاد شود. کاغذ دیواری‌ها انواع مختلفی دارند و هر‌ کدام قاعده و نحوه نگهداری متفاوتی دارند. هر کاغذ دیواری یک لایه رویی و یک لایه پشتی دارد که بسته به موادی که در این دو لایه به کار رفته است نحوه نگهداری از آنها نیز متفاوت است. کاغذ دیواری شما از هر جنسی که باشد باید در مکان‌های پر رفت و آمد ماهی یک‌بار و در محل‌های کم رفت و آمد دو ماه یک‌بار تمیز شوند و حداقل بر نظافت آنها نظارتی انجام شود.

تمیز کردن کاغذ دیواری

بهترین نکات مراقبت از کاغذ دیواری

 • برای نگهداری از کاغذ دیواری جنس آن را بدانید

قبل از اینکه به فکر نحوه نگهداری کاغذ دیواری باشید، باید جنس کاغذ دیواری خود را بشناسید تا هم بتوانید روش تمیز کردن آن را به بهترین نحو به کار ببرید و هم بدانید که کاغذ دیواری شما نهایتاً چقدر عمر خواهد کرد. به طور مثال کاغذ دیواری‌های نسل جدید که از جنس وینیل می‌باشند هم قابلیت شست‌و‌شوی راحت‌تری دارند و هم در مقابل عوامل محیطی مقاوم‌تر نسبت به کاغذ دیواری‌های دیگر می‌باشند.

 • از مواد شوینده مناسب با کاغذ دیواری خود استفاده کنید

تمامی‌ مواد شوینده مناسب تمامی‌ کاغذ دیواری‌ها نیستند. به طور مثال بیشتر مواد شوینده قوی می‌توانند به انواع کاغذ دیواری‌ها آسیب جدی وارد کنند. مواد شوینده همانند مایع ظرف‌شویی نباید به مقدار زیاد استفاده شود. در صورت استفاده از مایع ظرف‌شویی باید تا جای ممکن مایع شوینده خود را رقیق کنید. برای از بین بردن لکه‌های چربی باید از شوینده‌هایی با آنزیم لیپاز و برای از بین بردن لکه‌های پروتئینی باید از شوینده‌هایی با آنزیم پروتئاز استفاده کنید. استفاده از این مواد شوینده به تمیز کردن آسان‌تر کاغذ دیواری شما کمک شایانی خواهد کرد.

تمیز کردن کاغذ دیواری

 • کاغذ دیواری را در محل‌هایی مرطوب نصب نکنید

بیشتر کاغذ دیواری‌ها حتی آنهایی که مقاوم در برابر رطوبت هستند بهتر است در مکان‌های مرطوب همانند سرویس‌های بهداشتی و حمام نصب نشوند. کاغذ دیواری‌ها در برابر رطوبت زیاد، مقاومت بالایی ندارند و تمامی‌ آنها حتی آنهایی که مناسب برای استفاده در جاهای مرطوب هستند عمر مفید کمی‌ خواهند داشت. بنابراین توصیه می‌گردد کاغذ دیواری‌ها را در محل‌هایی نصب کنید که رطوبت کمی‌ دارند.

 • گرفتن گرد و غبار کمک به نگهداری از کاغذ دیواری

گرفتن گرد و غبار یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش درخشندگی کاغذ دیواری است. بسته به میزان گرد و غبار در خانه، غبارگیری باید یک تا دو بار در ماه انجام شود. ابتدا کاغذ دیواری خود را با یک گردگیر یا پارچه تمیز و خشک پاک کنید تا ذرات گرد و غبار پاک شود. از پدهای تمیز کننده سخت استفاده نکنید. برای غبار‌زدایی از گردگیر دستی خشک، گردگیر پر، پارچه یا حتی جاروبرقی استفاده کنید. اگر می‌خواهید از جاروبرقی خود استفاده کنید، به آرامی از برس نرم آن استفاده کنید. اگرچه کاغذ دیواری ضد خش از مواد بسیار سخت و بادوام ساخته شده است و به راحتی خراب و پاره نمی‌شود، ولی توصیه می‌شود برای پاک کردن گرد و غبار، آن را خیلی محکم مالش ندهید زیرا ممکن است ناخواسته پاره یا آسیب ببیند.

تمیز کردن کاغذ دیواری

چطور عمر کاغذ دیواری را افزایش دهیم؟

فراموش نکنید که تمیز کردن دوره‌ای می‌تواند کمک شایانی به تمیز نگهداشتن و افزایش عمر کاغذ دیواری بکند. شما می‌توانید زمان‌هایی که خانه را جاروبرقی می‌کنید در دور کند کاغذ دیواری‌هایی که در محل رفت و آمد یا گرد و غبار قرار دارد را نیز جارو بکشید. برای زدودن گرد و غبار روی سطح کاغذ دیواری، می‌توانید از جاروبرقی استفاده نمایید؛ این کار ساده می‌تواند به تداوم و افزایش عمر کاغذ دیواری شما کمک شایانی بکند. با این اصول ساده برای نگهداری از کاغذ دیواری ظاهر آنها فوق‌العاده خواهند شد و دوام بیشتری پیدا می‌کنند.

تمیز کردن کاغذ دیواری

برای نگهداری از کاغذ دیواری این کارها را انجام دهید

 • برای تمیز کردن – جهت پاک کردن باید از پایین به بالا باشد تا قرنیزهای شما آسیب ندیده و از ایجاد ترک جلوگیری شود.
 • پاک کردن باید در جهت عمودی درزها باشد.
 • گرد و غبار خشک را می‌توان با استفاده از یک پارچه خشک پاک کرد.
 • برای تمیز کردن اطراف کلید و پریزها از نوک انگشتان خود استفاده کنید.
 • لکه‌های سرسخت را می‌توان با استفاده از پارچه ای مرطوب و تمیز پاک کرد.
 • هر بار یک بخش را تمام کنید. بگذارید خشک شود و سپس روی بعدی کار کنید.

تمیز کردن کاغذ دیواری

برای نگهداری از کاغذ دیواری، این کارها را انجام ندهید

 • از برس‌های سخت استفاده نکنید زیرا ممکن است سطح کاغذ دیواری را خراب کنند
 • از مواد ساینده استفاده نکنید
 • از پاک کننده‌های مبتنی بر حلال فعال، مواد شیمیایی، رقیق کننده‌های لاک و پاک کننده لاک ناخن استفاده نکنید.
 • از محصولاتی که حاوی سفید کننده هستند خودداری کنید زیرا به چاپ و روکش کاغذ دیواری آسیب می‌رسانند.
 • از اسکرابرهای سخت روی کاغذ دیواری استفاده نکنید زیرا ممکن است سطح کاغذ دیواری را خراب کنند.
 • توصیه می‌شود به هیچ عنوان از سفید کننده هایی مانند وایتکس برای شستن کاغذ دیواری استفاده نکنید؛ این کار ممکن است به رنگ یا طرح کاغذ دیواری شما آسیب وارد کند.

تمیز کردن کاغذ دیواری

4 اصل ضروری برای مراقبت از کاغذ دیواری

 • کاغذ دیواری را بیش از حد خیس نکنید.
 • مراقب باشید که آب به درزهای کاغذ دیواری نفوذ نکند.
 • در اسرع وقت لکه‌ها را پاک کنید.
 • هنگام تمیز کردن، از دستکش لاستیکی برای محافظت از دستان خود استفاده کنید.

تمیز کردن کاغذ دیواری

با این نکات مراقبتی اولیه، کاغذ دیواری شما همیشه سلامت و تازگی خود را حفظ خواهد کرد و برای سال‌های زیادی ماندگاری خواهد داشت و سبک و انرژی فضای شما را افزایش می‌دهد. لازم به ذکر است که همیشه پیش از خیس شدن کاغذ دیواری و شستشو و تماس آن با آب، از قابلیت شستشوی جنس آن اطمینان حاصل کنید. (برخی از کاغذ دیواری‌ها ممکن است به هنگام مرطوب شدن پوسته پوسته شده یا حباب زنند).

سخن پایانی در رابطه با شستن کاغذ دیواری؛ ارتباط با اکستریم والز

کمپانی اکستریم والز با ارائه‌ی بروزترین کاغذ دیواری‌‌‌های پی وی سی، نسل جدیدی از دیوارپوش‌های با کیفیت را به بازار عرضه کرده است که شستشوی بسیار آسانی داشته و تا سال‌های زیادی روی دیوارهای شما باقی می‌مانند. جهت ارتباط با مشاوران اکستریم والز می‌توانید با شماره ۰۲۱۹۲۰۰۱۹۵۵ تماس بگیرید.

به اشتراک بگذارید

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *