شستشو کاغذ دیواری

خرید و نصب کاغذ دیواری نیمی از فرایند ایجاد یک دکوراسیون جذاب است. بخش دیگر این فرایند به تمیز کردن و نگهداری از کاغذ دیواری مربوط می‌شود. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که تمیز کردن و شستشوی کاغذ دیواری کاری دشوار و حتی غیر ممکن است. اما خوشبختانه تمیز کردن کاغذ دیواری اصلا دشوار نیست و فرایند خاص خود را دارد.

کافی است که با راهنمای مرحله به مرحله شستشو کاغذ دیواری آشنا شوید. به این ترتیب می‌توانید به بهترین شکل از کاغذ دیواری منزل خود نگهداری کنید و طول عمر کاغذ دیواری را به شکل موثری افزایش دهید. با ما همراه باشید تا در این مطلب به بررسی فرایند صحیح شستشو کاغذ دیواری و نگهداری از این آیتم دکوراسیون داخلی بپردازیم.

کاغذ دیواری را خیس نکنید! راهنمای شستشوی کاغذ دیواری

روش صحیح شستن کاغذ دیواری قابل شستشو؛ کاغذ دیواری را خیس نکنید!

ابتدا باید بدانید که تصوری اشتباه وجود دارد مبنی بر اینکه در صورت خیس شدن کاغذ دیواری قابل شستشو، مشکلی به وجود نخواهد آمد. اما واقعیت این است که کاغذ دیواری نباید کاملا خیس شود، چرا که در این صورت طول عمر آن کاهش پیدا می‌کند. بنابراین باید از آب گرم یا ولرم به همراه مقداری مایع ظرف‌شویی برای شستشوی کاغذ دیواری استفاده کنید.

با یک عدد اسفنج آغشته شده به آب و مایع ظرف‌شویی کاغذ دیواری را شستشو دهید. دقت داشته باشید که پس از آغشته کردن اسفنج به آب و مایع ظرف‌شویی، ابتدا آب آن را بگیرید. به این ترتیب اسفنج خیس نبوده و تنها مرطوب می‌ماند. در نهایت با یک دستمال خشک، خیسی کاغذ دیواری را بگیرید. حتما مطمئن شوید که کاغذ دیواری کاملا خشک شده است.

شما می‌توانید برای شستن کاغذ دیواری قابل شستشو از بخارشوی استفاده کنید. روش شستشو با بخارشوی نسبت به روش اسفنج آغشته به آب و مایع ظرف‌شویی آسان‌تر است و سریع‌تر انجام می‌شود. البته استفاده از بخارشوی به نوع کاغذ دیواری بستگی دارد؛ به این دلیل که برخی از کاغذهای دیواری با بخارشوی سازگار نبوده و خراب می‌شوند. باید بدانید که بیشتر انواع کاغذ دیواری اکستریم والز، قابلیت شستشو دارند و بدون مشکل تمیز می‌شوند.

نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری غیر قابل شستشو

نحوه تمیز کردن کاغذ دیواری غیر قابل شستشو؛ گردگیری را فراموش نکنید!

مهم‌ترین نکته قبل از شستشوی کاغذ دیواری بررسی قابلیت شستشوی این آیتم دکوراسیون داخلی است. کاغذ دیواری قابل شستشو طبیعتا مزایای بیشتری نسبت به نوع غیر قابل شستشو دارد. اما در صورت خرید کاغذ دیواری غیر قابل شستشو، نگران نشوید. با اینکه تمیز کردن کاغذ دیواری غیر قابل شستشو نسبت به نوع قابل شستشو دشوارتر است، اما روش‌های ساده‌ای برای این کار وجود دارند.

اگر دوست ندارید که پس از نصب کاغذ دیواری غیر قابل شستشو، دیوار کثیف شده و ظاهر بدی پیدا کند، در ماه بین دو تا چهار بار آن را گردگیری کنید. برای این کار بهترین وسیله یک دستمال حوله‌ای تمیز و خشک است. با گردگیری کاغذ دیواری دیگر گردوغبار روی آن باقی نمی‌ماند؛ در نتیجه کاغذ دیواری سیاه و کثیف نمی‌شود. همچنین می‌توانید برای گردگیری آسان‌تر از جاروبرقی یا طی حوله‌ای خشک و تمیز استفاده کنید.

نکات شستشو صحیح کاغذ دیواری

نکات شستشوی صحیح کاغذ دیواری؛ بسیار دقت کنید!

قبل از شستشوی کاغذ دیواری، باید به نوع کاغذ دیواری توجه کنید. چرا که هر یک از انواع کاغذ دیواری روش شستشو متفاوتی دارد. به عنوان مثال کاغذ دیواری وینیلی به‌آسانی شسته می‌شود. به طور کلی انواع کاغذ دیواری دارای پوشش فابریک یا پارچه‌ای تولید شده با وینیل و آکریلیک قابلیت شستشو دارند. از سوی دیگر کاغذ دیواری پوستی و بدون برجستگی در صورت خیس شدن خراب می‌شود. به این صورت که زیر آن حباب ایجاد شده و در نهایت کنده شود. برای جلوگیری از ایجاد حباب زیر کاغذ دیواری و خراب شدن آن، برای تمیز کردن کاغذ دیواری تنها فرایند لکه‌گیری باید انجام شود.

در صورتی که کاغذ دیواری شما وینیلی باشد، باید از یک اسفنج نرم برای شستن آن استفاده کنید. دقت داشته باشید که اسفنج شما زبر نباشد، چون در این صورت کاغذ دیواری خراش بر می‌دارد. از سوی دیگر اسفنج مورد استفاده نباید بیش از اندازه خشک باشد. چرا که این امکان وجود دارد اسفنج خشک کاغذ دیواری را پاره کند.

مراحل شستشوی اصولی کاغذ دیواری

مراحل شستشوی اصولی کاغذ دیواری؛ بهترین راهکار کدام است؟

برای شستشوی کاغذ دیواری ابتدا باید یک محلول شوینده تهیه کنید. برای این کار مقداری مایع ظرف‌شویی را در یک سطح پر از آب گرم بریزید. دقت داشته باشید که حداکثر دو قاشق غذاخوری مایع ظرف‌شویی برای تهیه محلول کافی است. باید اشاره کرد که حتما از مایع ظرف‌شویی بی‌رنگ استفاده کنید و هیچ‌گونه مایع ظرف‌شویی رنگی برای این کار به کار نبرید. پس از آماده کردن محلول مراحل زیر را انجام دهید:

  • قبل از شستشوی کاغذ دیواری، محلول را روی یک بخش کوچک از کاغذ دیواری امتحان کنید. به این ترتیب خواهید فهمید که محلول به کاغذ دیواری آسیب می‌زند یا خیر. در صورت بی‌خطر بودن محلول، می‌توانید شستشوی کاغذ دیواری را آغاز کنید
  • اسفنج را به محلول شوینده آغشته کنید و در جهت خطوط کاغذ بکشید. شما می‌توانید روی یک بخش کوچک به صورت دایره‌ای اسفنج را حرکت دهید. در صورت آسیب ندیدن کاغذ دیواری با این کار، می‌توانید تمام آن را به صورت دایره‌ای نیز تمیز کنید
  • به یاد داشته باشید که امکان چسبیدن مقداری از مایع شوینده به کاغذ دیواری وجود دارد. از سوی دیگر پدهای اسکراب به‌شدت زبر هستند و کاغذ دیواری را پاره می‌کنند
  • برای تمیز کردن مواد شوینده چسبیده به کاغذ دیواری، بهتر است از یک سطل آب و یک پارچه تمیز استفاده کنید. پارچه را به آب تمیز آغشته کرده و روی کاغذ دیواری به‌آرامی بکشید
  • در نهایت با استفاده از یک حوله نرم و خشک کاغذ دیواری را خشک کنید

با انجام مراحل بالا به‌آسانی می‌توانید کاغذ دیواری منزل خود را بدون هیچ مشکلی شستشو دهید.

قرایند لکه بری کاغذ دیواری

فرایند لکه بری کاغذی دیواری؛ ابتدا نوع لکه را تشخیص دهید!

برای انجام فرایند لکه بری کاغذ دیواری، ابتدا باید نوع لکه را تشخیص دهید. لکه‌های روی کاغذ دیواری می‌توانند اثر انگشت، لکه چربی، لکه ماژیک، لکه غذا، لکه جوهر و حتی خراش باشد. باید بدانید که تمیز کردن هر یک از انواع لکه روش‌های خاص خود را دارد. بنابراین با تشخیص نوع لکه می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن لکه را از بین ببرید.

برای از بین بردن لکه اثر انگشت می‌توانید از یک پاک‌کن ژله‌ای استفاده کنید. همچنین امکان استفاده از محلول آب و مایع ظرف‌شویی را دارید. برای از بین بردن لکه چربی باید اقدامات دیگری را انجام دهید. ابتدا باید یک حوله کاغذی روی لکه بگذارید و یک اتو روی حوله قرار دهید. به این ترتیب لکه به حوله جذب خواهد شد.

برای پاک کردن لکه ماژیک می‌توانید با استفاده از یک جسم تیز مانند چاقو، سطح رویی ماژیک را خراش داده و با زدن ضربه به کاغذ دیواری آن را پاک کنید. سپس با استفاده از حوله و اتو لکه را از بین ببرید. لکه غذا را می‌توان با برداشتن تکه غذا و کشیدن پارچه تمیز روی لکه، تمیز کنید. در صورت باقی ماندن لکه، یک مسواک آغشته با مایع شوینده را روی لکه بکشید. لکه جوهر نیز مانند لکه ماژیک تمیز می‌شود. در صورت تمیز نشدن آن از الکل یا محلول آب و جوش شیرین استفاده کنید.

مشاوره و خرید کاغذ دیواری قابل شستشو اکستریم والز

خرید کاغذ دیواری اکستریم والز با مشاوره درباره شستشوی آن

در این مطلب سعی کردیم تا تمام نکات مربوط به شستشوی کاغذ دیواری را شرح دهیم. مهم‌ترین نکته در این زمینه، شناسایی نوع کاغذ دیواری است. چرا که برخی از کاغذهای دیواری قابلیت شستشو دارند و برخی دیگر را نمی‌توان با آب شستشو داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شستشوی کاغذ دیواری و خرید بهترین انواع این آیتم دکوراسیون داخلی می‌توان با تیم پشتیبانی اکستریم والز تماس بگیرد.

برای برقرار ارتباط با کارشناسان اکستریم والز می‌توانید با شماره ۹۲۰۰۱۹۵۵ (۲۱) تماس گرفته و سوالات خود را بپرسید. همچنین می‌توانید با تیم پشتیبانی اکستریم والز ارتباط برقرار کنید. باید بدانید که تیم پشتیبانی مجموعه اکستریم والز در ساعت اداری پاسخگوی سوالات شما است.

سوالات متداول در مورد شستشوی کاغذ دیواری

سوالات متداول

از چه وسیله‌ای برای شستشوی کاغذ دیواری باید استفاده کنیم؟

شما می‌توانید برای گردگیری از پارچه تمیز یا جاروبرقی استفاده کنید. اما برای شستشو دادن باید از یک پارچه تمیز آغشته شده به محلول آب و مایع ظرف‌شویی استفاده کرده و بعد با یک حوله تمیز کاغذ دیواری را خشک کنید. همچنین می‌توانید از بخارشوی برای این کار استفاده کنید.

آیا هر نوع لکه‌ای را می‌توان با شستشو دادن کاغذ دیواری تمیز کرد؟

نیازی نیست که هر لکه‌ای که روی کاغذ دیواری ایجاد شد را شستشو دهید. برخی لکه‌ها تنها با استفاده از پاک کن ژله‌ای تمیز می‌شوند و برخی دیگر با خراش دادن سطح رویی و ضربه زدن به دیوار به طور کامل پاک خواهند شد.

چگونه لکه چربی را از روی کاغذ دیواری پاک کنیم؟

برای پاک کردن لکه چربی روی کاغذ دیوار باید یک حوله کاغذی را روی لکه قرار دهید. سپس یک اتو با حرارت پایین روی آن بگذارید تا لکه به حوله کاغذی جذب شود.

لکه ماژیک و جوهر روی کاغذ دیواری چگونه تمیز می‌شوند؟

برای تمیز کردن لکه ماژیک یا جوهر تنها کافی است که با یک جسم تیز سطح رویی لکه را خراش دهید. سپس به دیوار ضربه بزنید تا باقی‌مانده لکه از روی کاغذ دیواری بریزد.

چگونه لکه اثر انگشت روی کاغذ دیواری را تمیز کنیم؟

برای پاک کردن لکه اثر انگشت می‌توانید یک پاک‌کن ژله‌ای را به‌آرامی روی لکه بکشید تا کاملا پاک شود.

به اشتراک بگذارید

2 دیدگاه

    • برای تمیز کردن با مایع سفید کننده ابتدا مایع را با آب مخلوط کنید سپس در قسمت کوچکی از کاغذ دیواری آن را امتحان کنید تا از آسیب به کاغذ دیواری اطمینان حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *