چیدمان کتاب بدون کتابخانه

به طور معمول علاقمندان به کتاب همیشه با مشکل اتمام فضای موجود در قفسه‌ها و کتابخانه‌های خود و چیدمان کتاب‌هایشان مواجه هستند؛ از این رو اگر فضای کافی برای قراردادن مجموعه کتاب‌های رو به رشد خود ندارید و یا بودجه‌تان برای خریداری یک کتابخانه جدید محدود است، با ما همراه باشید تا در این مقاله از اکستریم والز با چند روش ساده و آسان، به شما کمک کنیم کتاب‌هایتان را بسیار زیبا چیدمان کنید.

ایده های چیدمان کتاب بدون کتابخانه

چیدمان کتاب‌ها بدون کتابخانه و قفسه، جذابیتی باور نکردنی به دکوراسیون داخلی اتاق بخشیده و پیشنهاد می‌شود برای یک بار هم که شده این نوع از این چیدمان را امتحان کنید، تا شاهد تغییری شگفت انگیز و بی نظیر در خانه تان باشید.

چیدمان کتاب

  • چیدمان کتاب در پالت‌ها یا جعبه‌های چوبی

از پالت‌های چوبی می‌توان برای ایجاد تخت خواب و نیز به عنوان کتابخانه استفاده کرد. همچنین می‌توانید با روی هم گذاشتن جعبه‌های چوبی و رنگ آمیزی آن‌ها با رنگ دلخواهتان، کتابخانه ای بسیار زیبا، داشته باشید. این پالت‌ها و جعبه‌های چوبی بسیار ارزان و مقرون به صرفه بوده و شما می‌توانید به وسیله ی آن ها تغییری شگفت انگیز را در اتاقتان شاهد باشید.

کتاب در پالت‌ها یا جعبه‌های چوبی

چیدمان کتاب بدون کتابخانه

پتینه

  • چیدمان کتاب در میز تلویزیون

اغلب میزهای تلویزیون، بجز محل قرارگیری تلویزیون دارای طبقات دیگری نیز می‌باشند، که میتوانید کتاب‌هایتان را در این طبقات چیدمان کرده و یک دکوراسیون خاص را داشته باشید. همچنین می‌توانید با نصب شلف‌ روی دیوار پشت تلویزیون، کتابخانه ای زیبا را در اتاق نشیمن داشته باشید.

1چیدمان کتاب در میز تلویزیون

چیدمان کتاب

  • چیدمان کتاب روی میز عسلی یا میز جلو مبلی

اگر دوست دارید، که کتاب‌هایتان همیشه، حتی قبل از خواب، در دسترستان باشند، یکی از ایده‌های چیدمان آن‌ها بدون وجود کتابخانه، قرار دادن کتاب‌ها به صورت عمودی و یا افقی روی هم، روی میز مطالعه یا میز عسلی کنار تخت است. این نوع چیدمان بسیار زیبا و کارآمد بوده و کتاب‌ها را همیشه در دسترس شما نگه می‌دارد.

1چیدمان کتاب روی میز عسلی یا میز جلو مبلی

چیدمان کتاب

  • چیدمان کتاب روی طاقچه

یکی از جذاب ترین نوع چیدمان کتاب، یا وسایلی چون آینه، شمعدان، گلدان‌ها و … قرار دادن آن‌ها روی طاقچه است. طاقچه‌ها یکی از عناصر زیبایی دهنده به دکوراسیون یک خانه می‌باشند، که اغلب در خانه‌های قدیمی وجود دارند. همچنین شما می‌توانید کتاب‌ها را روی طاقچه و لبه‌های پنجره نیز چیدمان کنید.

چیدمان کتاب

  • چیدمان کتاب روی شومینه

چیدمان کتاب‌ها روی لبه ی بالایی شومینه، که همانند یک طاقچه عمل می‌کند، نیز می‌تواند جالب و جذاب باشد. این شومینه‌ها مکانی عالی برای چیدمان قاب‌ عکس‌ها، گلدان‌ها و … نیز می‌باشند.

چیدمان کتاب

  • چیدمان کتاب در سبد

سبدهای مربعی دستباف یا حصیری در رنگ‌های متنوع، می‌توانند محلی برای ذخیره و نگهداری کتاب‌های شما باشند. شما می‌توانید این سبدها را روی میز، زیر تخت و داخل کمد نگه داری کنید. چیدمان کتاب‌ها و سایر اشیا و وسایل در این سبدهای زیبا، باعث استفاده ی بهینه از فضا شده و مانع شلوغ و شلخته به نظر رسیدن اتاق می‌شود.

چیدمان کتاب

  • چیدمان کتاب روی قفسه‌های نامرئی

شما می‌توانید از قفسه‌های نامرئی برای آویزان کردن کتاب‌هایتان روی دیوار استفاده کنید. این نوع چیدمان، جلوه‌ ی بسیار متمایز و منحصر به فردی را به اتاق شما می‌بخشد. همچنین می‌توانید از باکس‌های چوبی که به دیوار نصب می‌شوند، برای چیدمان کتاب‌هایتان استفاده کنید.

چیدمان کتاب

کتاب روی قفسه‌های نامرئی

جودون

 

  • چیدمان کتاب کنار تخت

با قراردادن کتاب‌های قطور زیاد و حجیمی روی هم، می‌توانید یک میز کنار تخت خود بسازید. قرار دادن گیاهان آویزی مانند پتوس در شیشه‌های بلند رنگی، روی این میز کتابی، ایده ای بسیار جالب خواهد بود.

چیدمان کتاب

کتاب کنار تخت1

به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *