کاغذ دیواری قابل شستشو

شما برای خرید کاغذ دیواری به چه نکاتی توجه دارید؟ آیا فقط طرح و رنگ کاغذ دیواری‌ها باید بررسی شوند؟ قطعا انتخاب طرح و رنگ موضوع مهمی است اما توجه به کیفیت نیز به همان اندازه مهم است. همچنین این روز‌ها کاغذ دیواری قابل شستشو طرفداران بی‌شماری پیدا کرده است. دیگر نگران گرد و غبار و یا چربی روی سطح کاغذ دیواری خود نباشید، چرا که امکان پاکسازی آن‌ها به سادگی وجود دارد. کاغذ دیواری‌های ضد آب وینیل به دلیل مقاومت در برابر شستشو و تنوع در طرح‌ گزینه‌‌های مناسبی هستند. شایان ذکر است مقاوم بودن آن‌ها در برابر رطوبت و آب به این معنی نیست که بتوان از آن‌‌ها در برابر جریان مستقیم آب استفاده کرد.

کاغذ دیواری قابل شستشو
کاغذ دیواری‌های آلبوم هیدروژن به دلیل مقاومت بالا در برابر رطوبت برای فضاهایی مانند سرویس بهداشتی مناسب هستند.

کاغذ دیواری قابل شستشو چه ویژگی‌هایی دارد؟

قطعا شما نیز کم و بیش با کاغذ دیواری‌های قابل شستشو آشنایی دارید، کاغذ دیواری‌هایی که از یک لایه وینیل ساخته شده‌اند، که البته این لایه برای ما قابل مشاهده نیست. این نوع از کاغذ دیواری‌ها برای فضا‍‌هایی مانند آشپزخانه و سرویس بهداشتی بسیار پرکاربرد هستند. مقاوم بودن این نوع از کاغذ دیواری‌ها سبب نمی‌شود که برای نظافت ‌آن‌ها از جریان مستقیم آب استفاده کنیم بلکه باید در بازه‌های زمانی مختلف به کمک دستمال‌های مرطوب و نمناک آنها را تمیز کرد.

کاغذ دیواری قابل شستشو
برای آشپزخانه نیز می‌توانید از کاغذ دیواری‌های قابل شستشو استفاده کنید

نکته: به هیچ عنوان از مواد سفید‌کننده و اسیدی برای پاکسازی‌ کاغذ‌ دیواری‌های خود استفاده نکنید.

 

بهترین نوع کاغذ دیواری قابل شستشو

کاغذ دیواری با روکش وینیل نسبت به بسیاری از دیوارپوش‌ها از مقاومت بالاتری برخوردار است. این نوع کاغذ دیواری با خاصیت ضد آب و ضد خش، دارای مقاوت بیشتری در بین جنس‌های مختلف کاغذ دیواری نظیر نان‌وون و کاغذی می‌باشد. حتی در مقابل دیوارپوش‌هایی همچون رنگ، مدت زمان خیلی بیشتری بدون آسیب و خط و خش باقی می‌ماند. در صورت ایجاد لکه بر روی کاغذ دیواری وینیل تنها با استفاده از یک دستمال مرطوب به حالت اولیه‌ی خود برمی‌گردد. از این‌ رو مناسب برای نصب در هر مکانی نظیر هتل‌ها، رستوران‌ها، دفاتر اداری و قسمت‌های مختلف خانه حتی آشپزخانه و حمام نیز می‌باشد.

کاغذ دیواری قابل شستشو
کاغذ دیواری قابل شستشو وینیل، بهترین نوع کاغذ دیواری قابل شستشو در بازار است.

آشنایی با کاغذ دیواری وینیل

وینیل‌ در حقیقت پلیمر یا بهتر است بگوییم بزرگ مولکول‌هایی هستند که به سبب فرمول شیمیایی خود در برابر آب مقاومت قابل توجهی دارند. این نکته را نیز باید بیان کرد که وینیل‌ انعطاف‌پذیری بسیار بالایی دارد. این دو خاصیت سبب شده است تا به صورت لایه‌ای و یا از طریق اسپری کردن از آن در صنعت تولیدات کاغذ دیواری استفاده شود. خوب است بدانید که لایه وینیل در تعیین کیفیت کاغذ دیواری تا حد زیادی نقش دارد. لایه وینیل هنگامی که به به صورت روکش استقاده می‌شود مقاومت مناسبی در برابر آب دارد اما از روش اسپری کردن فقط برای قسمت پشتی کاغذ دیواری‌ها استفاده می‌شود که جداسازی آنها را آسان‌تر می‌کند.

کاغذ دیواری قابل شستشو
به کیفیت مناسب کاغذ دیواری‌ها توجه داشته باشید.

کاغذ دیواری پشت برچسب‌دار

کاغذ دیواری‌های پشت برچسب‌دار مقاومتی بسیار مطلبوب در برابر رطوبت دارند نصب این‌گونه از کاغذ دیواری‌ها به مهارت و تخصص زیادی نیاز ندارد. این نوع از کاغذ دیواری‌ها در برابر تغییرات دما‌ی محیط نیز به خوبی مقاومت می‌کنند، پس برای شهرهای ساحلی و مناطق شرجی نیز گزینه‌‌ای مناسب هستند.

کاغذ دیواری قابل شستشو
کاغذ دیواری‌های پشت برچسب‌دار به سادگی قابل نصب و جداسازی هستند.

از کجا بفهمیم کاغذ دیواری قابل شستشو است؟

برای اطمینان حاصل کردن از قابلیت شستشو یک کاغذ دیواری بررسی لیبلی که بر روی رول کاغذ دیواری‌ها چسبیده شده بسیار کمک کننده خواهد بود. اگر بر روی لیبل نمادی با یک خط موج‌دار نقش بسته باشد، تنها با یک اسفج خشک و به آرامی می‌توان آن را تمیز کرد. این نوع کاغذ دیواری‌ها مناسب فضا‌هایی که مستعد رطوبت هستند؛ نمی‌باشند. کاغذ دیواری با نماد دو خط موج‌دار نشان دهنده‌ی مقامت متوسط کاغذ دیواری در برابر آب است. این نوع کاغذ دیواری را می‌توان با استفاده از یک دستمال یا اسفنج مرطوب و در صورت لزوم یک ماده‌ی پاک کننده‌ی ملایم تمیز کرد. کاغذ دیواری‌ها با نماد سه خط موج‌دار از مقاومت بالایی برخوردارند و استفاده از این نوع کاغذ دیواری در فضاهای داخلی که از دارای رطوبت بالایی هستند، مناسب می‌باشند. کاغذ دیواری که دارای نماد یک فرچه بر روی یک خط مواج است را می‌توان با یک پاک‌کننده‌ی ملایم و فرچه تمیز کرد.

کاغذ دیواری قابل شستشو
به نمادهای حک شده بر روی کاغذ دیواری در زمان خرید دقت نمایید.

ویژگی‌های کاغذ دیواری قابل شستشوی با کیفیت

توجه داشته باشید که برای خرید کاغذ دیواری حتما به مراکز معتبر در  شهر خود مراجعه کنید. تنوع در طرح و رنگ کاغذ دیواری‌ها بی‌شک نظر شما را جذب خواهد کرد. کاغذ دیواری‌های قابل شستشو ماندگاری و طول عمر بالایی دارند و برای مناطق سردسیر، گرمسیر و مناطق شرجی قابل استفاده هستند. مراقبت و نگهداری از آنها بسیار ساده است، همچنین مراحل نصب و جداسازی آنها نیز به سادگی امکان‌پذیر است. این نوع از کاغذ دیواری‌ها در برابر خراشیدگی و آسیب‌های فیزیکی دوام بسیار چشمگیری دارند.

کاغذ دیواری قابل شستشو
کاغذ دیواری‌های وینیل در برابر آسیب دیدگی نیز مقاوم هستند.

نکات مهم برای تمیز کردن کاغذ دیواری قابل شستشو

برای افزایش طول عمر کاغذ دیواری خود بهتر است به هنگام پاکسازی به یکسری از نکات و قوانین دقت داشته باشید.

 1. قبل از استفاده از دستمال‌های مرطوب گرد و غبار موجود را با دستمال خشک و تمیز پاک کنید.
 2. شوینده‌های اسیدی و بسیار قوی به بافت کاغذ دیواری شما قطعا آسیب می‌زنند و باعث کاهش طول عمر آنها نیز می‌شوند.
 3. سیم ظرفشویی و یا اسکاچ‌های زبر به هیچ عنوان نباید برای پاکسازی و نظافت کاغذ دیواری‌ها استفاده شوند.
 4. برای شستشو بهتر است آب شما نه خیلی سرد باشد و نه خیلی گرم، آب ولرم مناسب است.
 5. پس از استفاده از دستمال مرطوب بهتر است هر قسمتی را که رطوبت زیادی دارد با یک دستمال تمیز خشک کنید.

نکته: بهتر است مجدد یادآوری کنیم که شستشو اصلا به معنای رساندن جریان مستقیم آب به کاغذ دیواری‌ها نیست.

کاغذ دیواری قابل شستشو
باید نظافت کاغذ دیواری‌ها با یک دستمال مرطوب انجام گیرد.

نکاتی که باید به هنگام خرید کاغذ دیواری به آنها توجه کنیم

قبل از خرید کاغذ دیواری، سبک چیدمان و دکوراسیون داخلی فضای خود را بشناسید. اگر سبک شما مدرن یا کلاسیک است، کاغذ دیواری شما نیز باید متناسب با سبک شما انتخاب شود. دیوار‌های شاخص را در فضای خود شناسایی کنید و با راهنمایی گرفتن از طراحان حرفه‌ای کاغذ دیواری خود را انتخاب کنید. به مراحل نصب کاغذ دیواری نیز بسیار اهمیت دهید، چرا که اگر نصب کاغذ دیواری شما اصولی انجام نشود امکان آسیب رساندن به بافت کاغذ دیواری وجود دارد. چسب کاغذ دیواری باید استاندارد و مرغوب انتخاب شود تا قدرت چسبندگی کافی داشته باشد. قبل از نصب حتما از قابل شستشو بودن کاغذ دیواری خود اطمینان کسب کنید و اگر در شهرهای ساحلی و شرجی سکونت دارید بهتر است کاغذ دیواری با بالاترین سطح استاندارد شستشو یعنی سطح سه را انتخاب کنید.

کاغذ دیواری قابل شستشو
حتما برای نصب کاغذ دیواری از چسب‌های استاندارد استفاده کنید.

 

قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو

یکی از عوامل اثرگذار بر قیمت کاغذ دیواری جنس آن است. کاغذ دیواری‌های قابل شستشو با وجود مقاومتی که در برابر آب و خراشیده شدن دارند و همچنین تنوع بالا در طرح و رنگ، با قیمت مناسب در بازار عرضه می‌شود. داشتن قدرت خرید چنین محصولی با این ویژگی‌ها آن را محبوب بسیاری از خانواده‌ها کرده است. تمامی کاغذ دیواری‌های نسل جدید اکستریم والز، قابل شستشو هستند و با قیمت مناسب در تمامی نمایندگی‌های سراسر ایران عرضه می‌گردد.

کاغذ دیواری قابل شستشو
یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت کاغذ دیوایر جنس آن است.

کاغذ دیواری قابل شستشو برای آشپزخانه

کاغذ دیواری‌های با قابلیت شستشو برای نصب در آشپزخانه مناسب‌ترین هستند. زیرا مهم‌ترین ویژگی یک آشپزخانه که تمیز بودن آن است را ارائه می‌دهند. کاغدیواری‌های قابل شستشو به زیر دسته‌های کاغذدیواری با قابلیت شستشو کم، متوسط و بالا تقسیم می‌شوند. طبقه بندی مربوطه مشخص می‌کند که چگونه و با چه ابزار و محصولات پاک کننده‌ای می‌توان برای تمیز کردن کاغذ دیواری آشپزخانه استفاده کرد.

کاغذ دیواری قابل شستشو
یکی از کاربردهای کاغذ دیواری قابل شستشو در آشپزخانه و فضاهای مرطوب است.
به اشتراک بگذارید

2 دیدگاه

 • سلام فقط وینیل کاغذ دیواری قابل شست و شوعه؟

  • سلام و درود
   همه محصولات کاغذدیواری قابل شست و شو هستن وینیل جزء محصولاتی است که قابلیت شست و شو بیشتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *