نصب کاغذ دیواری بر روی کاشی و سرامیک

نصب کاغذ دیواری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، فقط افراد متخصص می‌توانند مراحل نصب را به درستی انجام دهند. نصب کاغذ بر روی کاشی و سرامیک نیز قابل انجام است اما نیاز به تخصص کافی دارد. زیرساز‌هایی باید قبل از نصب کاغذ دیواری حتما انجام گیرد تا نتیجه برای شما مطلوب باشد. بسیاری از افراد می‌گویند نصب کاغذ دیواری بر روی کاشی و سرامیک زمان زیادی نیاز دارد اما در حقیقت این‌گونه نیست، بلکه بهترین روش برای ایجاد تغییر در فضای شما و پوشش کاشی‌های قدیمی است.

کاغذ دیواری وینیل
نصب کاغذ دیواری بر روی کاشی و سرامیک با رعایت یکسری از نکات به راحتی قابل انجام است.

 زیرسازی مناسب قبل از نصب کاغذ دیواری بر روی کاشی و سرامیک

نصب کاغذ دیواری ممکن است گاهی نیاز به زیرسازی داشته باشد، زیرسازی برای پوشش ترک‌های دیوار و رفع عیوب دیوار‌ها انجام می‌گیرد. نصب کاغذ دیواری بر روی کاشی نیز نیازمند زیرسازی است، ابتدا باید کاشی و سرامیک‌ها به خوبی تمیز و پاکسازی شوند تا هیچ‌گونه چربی و یا گرد و غباری نداشته باشند. وجود چربی باعث می‌شود تا قدرت چسبندگی کاغذ دیواری کاهش یابد. تمام شیار‌ها و فضا‌های خالی در بین کاشی و سرامیک‌ها باید توسط بتونه پر شود، سپس اجازه دهید تا سطح شما کاملا خشک شود.

  ساده‌ترین ترفندهای تمیز کردن کاغذ دیواری برای نوروز 1403

نکته: ممکن است پس از بتونه کاری مقداری ناهمواری بر روی سطح شما ایجاد شود که می‌توانید با استفاده از یک سنباده این مشکل را رفع کنید. از نصب کاغذ دیواری بر روی سطح خیس خودداری کنید.

انتخاب چسب مناسب برای کاغذ دیواری
برای نصب کاغذ دیواری حتما به انتخاب چسب مناسب دقت داشته باشید.

قدم دوم آماده سازی کاغذ دیواری برای نصب

قبل از نصب باید به برش‌های کاغذ دیواری توجه داشته باشید برای برش اول باید مقداری بلند‌تر در نظر بگیرید. برش‌ها را کاملا اصولی انجام دهید و به طرح‌ها نیز دقت کافی داشته باشید، همچنین باید این نکته را رعایت کنید که تمام برش‌های شما به یک اندازه باشد. برش کاغذ دیواری به مهارت و تخصص فراوانی نیازمند است.

  پوستر دیواری آموزشی
کاغذ دیواری مدرن
از کاغذ‌ دیواری‌های مقاوم در برابر رطوبت می‌توانید بر روی کاشی و سرامیک‌های سرویس بهداشتی استفاده کنید.

اصول نصب کاغذ دیواری بر روی کاشی و سرامیک

نصب کاغذ دیواری در مدت زمان کوتاهی قابل انجام است. فقط باید دقت داشته باشید نصب کاغذ دیواری بر روی سطح کاشی و سرامیک حساسیت بیشتری دارد، بهتر است مرحله به مرحله کاغذ دیواری‌ها را بچسبانید تا مدیریت بهتری نسبت به فرایند نصب داشته باشید. چسب شما باید چسبی مرغوب و استاندارد باشد، حجم استفاده از چسب را حتما کنترل کنید و لبه‌های کاغذ دیواری‌ها را خیلی به چسب آغشته نکنید. بیان این نکته نیز ضروری است که چسب کاری باید از وسط کاغذ دیواری شروع شود.

  فنگ شویی و انتخاب کاغذ دیواری
زیر سازی کاغذ دیواری
زیر‌ساز‌های لازم باید قبل از نصب انجام شود.

نکاتی که باید قبل از نصب بدانید

قبل از نصب حتما توجه داشته باشید که کاشی و سرامیک‌ها هیچ‌گونه ترکی نداشته باشند و در صورت نیاز ترمیم‌ آنها انجام شود. سطح شما باید فاقد هرگونه رطوبت نیز باشد، توجه داشته باشید که رنگ‌ کاغذ دیواری‌ها خیلی روشن نباشد تا سطح شما را به خوبی پوشش دهد. بهتر است به کمک افراد متخصص و حرفه‌ای این کار را انجام دهید.

بتونه کاری
قبل از نصب حتما توجه داشته باشید که دیوار شما فاقد هر‌گونه ترک باشد
به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *