12 نکته حرفه ای برای نصب کاغذ دیواری در خانه شما

نصب کاغذ دیواری یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای تغییر دکوراسیون و طراحی داخلی هر فضایی به شمار می‌رود، در ادامه به مراحل نصب کاغذ دیواری می‌پردازیم. کاغذ دیواری‌ها به سرعت نصب می‌شوند و بوی آزاردهنده‌ای در محیط ایجاد نمی‌کنند، به همین دلیل جایگزین خوبی برای رنگ‌آمیزی دیوار می‌باشد. چه شما بخواهید یک فضا را تغییر بدهید، چه نظر شما برای تغییر حال و هوای یک دیوار تک باشد، کاغذ دیواری راه بسیار مناسبی برای طراوت بخشیدن به آن فضا خواهد بود. در این مطلب از نکات نصب کاغذ دیواری، 12 نکته حرفه‌ای برای نصب آن در خانه شما را آورده‌ایم تا هم حرفه‌ای‌تر عمل کنید و هم بتوانید خودتان کاغذ دیواری خوبی انتخاب کرده و نصب نمایید.

 

 ویدئو نکات طلایی برای نصب کاغذ دیواری

 

نصب کاغذ دیواری
نصب کاغذ دیواری فضای شما را دگرگون می‌کند

12 نکته حرفه‌ای برای نصب کاغذ دیواری در خانه شما

درست است که برای نصب کاغذ دیواری بهتر است با یک نصاب حرفه‌ای تماس بگیرید. اما نصب کاغذ دیواری یک عمل سرگرم‌کننده است و به شما برای نحوه نصب آزادی عمل می‌دهد. تولید‌کننده‌ها و واردکنندگان کاغذ دیواری دستورالعمل‌هایی بعنوان نکات نصب کاغذ دیواری شرکت خود دارند. بهتر است همیشه آن دستورالعمل‌ها را دنبال کنید. در اینجا هم ما نکاتی در این رابطه که به صورت عمومی‌ باید رعایت شود را می‌آوریم.

 

1.فضای خو د را اندازه‌گیری کنید

قبل از هر کاری باید فضایی که می‌خواهید کاغذ دیواری را اجرا کنید، اندازه‌گیری کنید. اطمینان حاصل کنید که اندازه‌گیری‌های شما دقیق است. از نکات نصب کاغذ دیواری این است که اعداد به دست آمده را به سمت بالاتر گرد کنید تا بتوانید مقدار درستی کاغذ دیواری خریداری کنید. همچنین همیشه بهتر است یک الی دو رول کاغذ دیواری اضافه خریداری کنید. کاغذ دیواری اضافی تطبیق دادن برای الگوها را آسان‌تر می‌کند. و همچنین اگر بعد از مدتی به هر علتی دچار آسیب شد، شما با همان رنگ و مدل می‌توانید خرابی را بپوشانید.

  کاغذ دیواری مناسب برای شهر‌های مرطوب
اندازه گیری فضای کاغذ دیواری
اندازه‌گیری درست فضا باعث می‌شود که به مقدار کافی کاغذ دیواری تهیه نمایید.

2. مطمئن شوید که کاغذ دیواری به اندازه کافی دارید

همه کاغذ دیواری‌های مورد‌نیاز خود را همزمان سفارش دهید و پس از خرید، کاغذ دیواری‌ها را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید همه چیز مطابقت دارد. از نظر کد رنگی که انتخاب کرده‌اید و اینکه رنگ تمامی‌ رول‌ها از نظر تیرگی و روشنی یکسان باشد.

اندازه کافی برای کاغذ دیواری
در هنگام نصب دقت کنید که کاغذ دیواری به اندازه کافی تهیه کرده باشید.

3. چیدمان کلید است

اطمینان حاصل کنید که الگوی شما درست بر روی دیوار قرار گرفته است. قبل از اینکه بخواهید کاغذ دیواری را بچسبانید و برش دهید، طرح‌ها را درست در کنار یکدیگر قرار دهید و با متر اندازه‌گیری و با مداد علامت‌گذاری انجام دهید. این کار باعث می‌شود که در کنار هم قرار دادن طرح‌ها دچار مشکل نشوید.

از آنجایی که کاغذ دیوار حاوی الگوهای تکراری است، یکی از نکات که باید هنگام نصب کاغذ دیواری رعایت کنید این است که ابتدا کاغذ دیواری را روی زمین با توجه به ابعاد دیوار برش دهید و در کنار برش‌های بعدی بگذارید.

  مهم‌ترین مزایای کاغذ دیواری نسبت به رنگ
چیدمان کاغذ دیواری
چیدمان مناسب در هنگام نصب باعث ایجاد دیواری یکدست و منظم می‌شود

 

4. سطح بندی حیاتی است

مطمئن شوید که کاغذها و دیوارهای شما هم سطح هستند.

سطح بندی مناسب
سطح مناسب در نصب کاغذ دیواری باعث بهتر و زیباتر شدن کاغذ دیواری بر روی دیوار می‌شود.

5. از محیط کار خود محافظت کنید

برای محافظت از میز کار و کفپوش‌ خانه خود از یک زیرانداز پارچه‌ای استفاده کنید. یادتان باشد هیچ‌وقت از روزنامه برای این کار استفاده نکنید زیرا چاپ روی روزنامه زمانی که مرطوب شود،، می‌تواند کاغذ دیواری را لکه‌دار کند.

وسایل مناسب هنگام نصب
استفاده از وسایل مناسب جهت نصب یک موضوع حیاتی و کلیدی است.

6. دیوارهای خود را آماده کنید

همیشه قبل از نصب باید سطحی صاف، تمیز و خشک داشته باشید. برای این‌کار از وسیله‌ی تراز استفاده کنید و اگر هم سطح نبودند با سنباده آن‌ها را هم سطح کنید. برای اینکه با این بخش بیشتر آشنا شوید به شما پیشنهاد می‌کنیم که به این مطلب مراجعه کنید.

چسب زدن به کاغذ دیواری
استفاده از اسپری برای مرطوب کردن کاغذ دیواری گزینه‌ای مناسب می‌باشد.

7. فضای خود را در نظر بگیرید

اگر اتاق شما دارای نقطه کانونی از لحاظ معماری همانند شومینه یا تخت‌خواب است، از آن نقطه شروع به‌ چسباندن کاغذ دیواری کنید. یکی از نکات نصب کاغذ دیواری بوجود آوردن نقطه کانونی است. در صورتی که همچین نقطه‌ای را ندارید، از یک گوشه دیوار شروع به‌ چسباندن کنید.

12 نکته حرفه ای برای نصب کاغذ دیواری
در نظر گرفتن فضای کافی نکته مهمی‌ در هنگام نصب است.

8. دستورالعمل سازنده را بخوانید

برچسب روی کاغذ خود را بررسی کنید تا ببینید تولیدکننده برای نصب چه نکته و توصیه‌هایی برای نصب کاغذ دیواری داده‌ است. برخی از تولید‌کننده‌ها توصیه می‌کنند که از چسب خاصی برای نصب کاغذ دیواری استفاده شود. با این محدودیت‌ها آشنا شوید.

  استفاده از کاغذ دیواری در سرویس بهداشتی
دستورالعمل نصب کاغذ دیواری
استفاده از دستورالعمل سازنده باعث می‌شود که کاغذ دیواری آسیب نبیند.

9. مطمئن شوید که همه چیز بدون مشکل پیش می‌رود

از یک کارتک پلاستیکی یا غلطک برای بیرون‌آوردن حباب‌های هوا استفاده کنید. کاردک را از مرکز دیوار کشیده و به سمت لبه‌ها حرکت کنید. اگر کاغذ دیواری با طرح برجسته ندارید، می‌توانید از یک غلتک برای این کار استفاده کنید. از سرنگ نیز می‌توان برای این کار کمک گرفت.

12 نکته حرفه ای برای نصب کاغذ دیواری
زمانی که همه کارها را به درستی انجام دهید نتیجه بی‌نظیری مشاهده خواهید کرد.

10. چسب اضافی را پاک کنید

هنگام نصب کاغذ دیواری ممکن است مقداری از چسبی که به پشت کاغذ زده شده بیرون بیاید. بعنوان نکات نصب کاغذ دیواری سعی کنید ابتدا به اندازه از چسب استفاده کنید. اما اگر چنین اتفاقی افتاد چسب اضافی را از روی کاغذ دیواری با یک پارچه یا اسفنج کمی‌ مرطوب بردارید.

نصب صحیح کاغذ دیواری
به هنگام نصب در نظر داشته باشید که چسب بیرون زده را سریع پاک کنید.

11. با دقت کوتاه کنید

هنگام نصب، به قسمت‌هایی برمی‌خورید که احتیاج به برش دارند. اگر فضاهایی بر روی دیوارتان هست که باید کاغذ دیواری را برش دهید، با استفاده از یک کاتر این کار را انجام دهید. فضاهایی همانند جای کلید و پریز‌ها و غیره نیازمند دقت بالایی هستند که نتیجه کار بد نشود.

12 نکته حرفه ای برای نصب کاغذ دیواری
برش کاغذ دیواری یکی از مهم‌ترین نکات در زمان نصب کاغذ دیواری است.

12. اول ایمنی!

پیشنهاد می‌کنیم هنگام نصب کاغذ دیواری کلید‌ها و پریز‌ها را هم از روی دیوار باز کنید تا کاغذ دیواری یکدستی داشته باشید اما همیشه به یاد داشته باشید که در صورت نیاز به باز کردن پریزها یا تابلوهای برق، برق را قطع کنید.

به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *