کاغذ دیواری برجسته

کاغذ دیواری برجسته نوعی از کاغذدیواری است که به جای اینکه ساده به نظر برسد دارای طرح‌های برجسته است. این طرح‌های برجسته به دیوار عمق می‌دهند و می‌توانند بسیاری از عیوب دیوار همانند ترک، خراش و سطح‌های ناهموار را بپوشانند. نوع برجستگی موجود بر روی این دست از کاغذدیواری‌ها متفاوت بوده و برخی از آنها همانند طرح‌های سنگ یا آجر، با نگاه از روبرو نیز مشخص بوده و برخی دیگر همانند طرح‌های گلدار، پتینه و داماسک باید در زاویه ای خاص نگاه کرد تا بتوان آن را دید.

در هر صورت طرح‌های برجسته بر روی کاغذدیواری، ظاهری سه بعدی به دیوار شما می‌دهند و بعدی که بر روی دیوار ایجاد می‌کنند باعث زیبایی و یکدستی دیوار می‌گردد.

 

 ویدئو انواع کاغذ دیواری برجسته

 

انواع کاغذ دیواری برجسته

برخلاف ذهنیت اکثر افراد، تنها کاغذدیواری‌های طرح سه بعدی نیستند که برجسته به نظر می‌رسند. بسته به برند کاغذدیواری و نوع تولید آنها، تمامی طرح‌های موجود بر روی کاغذدیواری را می‌توان برجسته تولید کرد. شرکت اکستریم والز تمامی کاغذدیواری‌های خود را به صورت برجسته تولید کرده و طراحی‌هایی که بر روی کاغذدیواری‌های این شرکت انجام گرفته، تماماً برجسته می‌باشند. بنابراین اگر بخواهیم انواع کاغذ دیواری برجسته را معرفی کنیم، باید بگوییم تمامی طرح‌های کاغذدیواری می‌تواند شامل طرح‌های برجسته باشد.

  آرامش و لطافت با کاغذ دیواری یاسی رنگ

کاغذ دیواری برجسته

 

 کاغذ دیواری برجسته برای چه فضاهایی مناسب است؟

شرکت‌های پیشرو در زمینه طراحی کاغذدیواری، تلاش بر طراحی و تولید کاغذدیواری می‌کنند. امروزه اکثر کاغذدیواری‌های جدید، چه در سبک کلاسیک، مدرن یا هر سبک دیگری به این صورت طراحی و تولید می‌شوند. اما اگر ما از یک طرح کاغذدیواری خوشمان آمد و آن کاغذدیواری طرحی برجسته نداشت، چکار کنیم؟

کاغذ دیواری برجسته طرح آجر
کاغذ دیواری طرح آجر

بهتر است بگوییم که در فضایی که دیوار آن‌ها مسطح نیست و خراش و ترک خوردگی در آن مشاهده می‌شود بهتر است که از کاغذ دیواری‌های برجسته استفاده شود. نوع برجسته به دلیل طرح و بعدی که دارد می‌تواند مشکلات موجود بر روی دیوار همانند ترک خوردگی را به خوبی پوشش دهد.

  کاغذ دیواری طرح بتن

اگر بخواهیم فضای خاصی را برای استفاده صد در صدی کاغذ دیواری برجسته به آن اشاره کنیم، دیوار شاخص تمامی فضاهاست. از آنجایی که دیوارهای شاخص در همان ابتدا نظر هر بیننده ای را به خود جب می‌کند، بهتر است بهترین و با کیفیت ترین کاغذدیواری را بر روی آن بچسبانید. اگرچه توصیه ما استفاده از کاغذ دیواری‌های برجسته برای تمام فضاست، اما بعد از اینکه دیوار شاخص خود را انتخاب کردید، می‌توانید بر روی دیوارهای دیگر از کاغذهای ساده تر استفاده کنید.

چگونه متوجه شویم که کاغذدیواری انتخابی ما برجسته است یا خیر؟

این کار بسیار ساده است، شما اگر از زاویه کناری به کاغذدیواری نگاه کنید کاملاً متوجه برجستگی طرح‌های بر روی کاغذ می‌شوید. البته این کار را می‌توان با لمس طرح‌های بر روی کاغذ نیز متوجه شد. برجستگی کاغذها بسیار مشخص است.

  کاغذ دیواری لاکچری و لوکس (ویژه خاص پسندها)

فرق بین برجستگی کاغذ دیواری و طرح سه بعدی کاغذ دیواری چیست؟

خیلی‌ها کاغذدیواری سه بعدی را با کاغذ دیواری برجسته اشتباه می‌گیرند. در کاغذدیواری سه بعدی در نوع طراحی و نقش و نگاری است که بر روی یک کاغذدیواری وجود دارد و امکان دارد کاغذی سه بعدی باشد اما برجسته نباشد.

در کاغذ دیواری برجسته طرح روی کاغذدیواری را به صورت برجسته بر روی کاغذ حکاکی می‌کنند و تفاوت این دو کاغذ در طرح و نوع چاپ است.

به این مطلب امتیاز دهید
به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.