کاغذ دیواری کلاسیک

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه

سبک کلاسیک در عین جاودانگی، اساس همه پیشرفت‌هاست. سبک کلاسیک، سنت، توسعه فرهنگی و تاریخ را به هم پیوند می‌دهد. هر دوره تاریخی ویژگی‌های منحصربفرد خود را دارد که در رابطه با طراحی الگوی کاغذ دیواری، می‌توان به زیورآلات مجلل، بعنوان مدل عامه اشاره کرد. کاغذ دیواری‌های کلاسیک (قدیمی) با عناصر و نقوش دوره‌های زمانی بزرگ مشخص می‌شوند.

 

انواع کاغذ دیواری کلاسیک

امروزه کاغذ دیواری‌های کلاسیک براساس طرح‌های قدیمی‌ همانند مدل‌های تاریخی و عتیقه‌ها طراحی می‌شوند. کاغذ دیواری‌های کلاسیک (قدیمی) با ایجاد فضایی معتبر، خاطرات را بیدار کرده و ما را به یک دوره‌ی خاص از تاریخ، ارجاع می‌دهند.

نکته جالبی که این روزها بکار گرفته می‌شود تلفیق سبک مدرن و کلاسیک است.

Classic wallpaper

استفاده از کاغذ دیواری سبک کلاسیک با تم رنگی تیره

 

کاغذ دیواری‌های تاریخی

کاغذ دیواری‌های تاریخی مانند گنجینه‌ای در آرشیو موزه‌های مختلف از جمله در موزه کاغذ دیواری فیلادلفیا و موزه هنرهای تزیینی آمریکا (واقع در واشنگتن) وجود دارند.

این کاغذ دیواری‌ها به دلیل قدمتی که دارند بسیار حساس هستند و در معرض اکسیژن و هوا واکنش نشان می‌دهند. به همین دلیل نگهداری کاغذ دیواری‌های قدیمی‌ تحت شرایط خاصی بوده و سعی در باز تولید آن‌ها دارند.

از دوره‌های موثر بر طراحی کاغذ دیواری‌های کلاسیک می‌توان باروک، روکوکو، بیدر مایر، آرت دکو یا باهاوس را نام برد که آثار آن‌ها در اکثر سبک‌های کلاسیک به چشم می‌خورد.

Classic wallpaper

دیوار پوش سبک کلاسیک برای هر دوره ای ماندگار است

 

کشورهای مختلف مبدا کاغذ دیواری کلاسیک

الگوهای کاغذ دیواری کلاسیک همانطور که گفته‌ شد بر اساس سنت‌ها و فرهنگ خاص یک دوره و کشور طراحی شده‌اند. در نتیجه مبدا کاغذ دیواری‌های کلاسیک را می‌توان کشورهای انگلستان، فرانسه، ایتالیا یا سوئد دانست.

Classic wallpaper

ترکیب رنگ زرشکی و طلایی همیشه به عنوان الهام از سبک کلاسیک و تجمل گرا یاد می شود

 

کاغذ دیواری مسی
مشاهده مطلب

نقوش محبوب کاغذ دیواری کلاسیک

در دسته‌بندی کاغذ دیواری کلاسیک طرح‌های زیادی وجود دارد، در میان شش طرح پرطرفدار می‌توان به راه راه، مناظر تاریخی، هنر و نقاشی کلاسیک، گل‌ها، پرندگان و زیورآلات دوره‌های مختلف اشاره کرد.

Classic wallpaper

طرح داماسک یکی از محبوب ترین سبک های کلاسیک است

 

راه راه

الگوی راه راه از مدل‌های متداول در کاغذ دیواری کلاسیک هستند که بصورت نوارهایی با خطوط موازی طراحی می‌شوند.

در الگوهای تاریخی، این خطوط به همراه تلفیقی از پرندگان دلربا و گل‌های عاشقانه است . این طرح‌ها از نظر رنگی با رنگ‌های طلایی، رز، قهوه ای، کرم و همچنین سیاه و سفید بیشتر مورد تقاضا هستند.

کاغذ دیواری کلاسیک

کاغذ دیواری طرح راه راه کد ۴۱۰۲ آلبوم اورانیوم

 

مناظر تاریخی

مناظر مهم فرهنگی و تاریخی، در سراسر جهان، محبوبیت زیادی در میان افراد جامعه دارند. بطور مثال در انگلستان و اسکاتلند اغلب مناظر جنگلی و صحنه‌های شکار مورد توجه هستند. در حالی که در شمال دور (اسکاندیناوی و اطراف اقیانوس‌ها) به نمایش درآمدن سواحل متدوال تر است.

به همین دلیل انتخاب کاغذ دیواری کلاسیک می‌تواند بر اساس تاریخ آن منطقه متفاوت باشد.

Classic wallpaper

سبک کلاسیک در کنار مبلمان چرم بسیار زیبا و اصیل

هنر و نقاشی کلاسیک

نقاشی‌های کلاسیک هم الگوی عالی برای طرح کاغذ دیواری بشمار می‌آیند. آثار نقاشان قدیمی‌ که به جنبش‌های مختلف هنری در تاریخ مربوط می‌شود مانند میکل‌ آنژ، بوتیچلی، رامبراند، رنوار و غیره به شیوه‌ای خاص تفسیر شده و در کاغذ دیواری‌های کلاسیک قابل لمس هستند.

Classic wallpaper

طرح چشمگیر به سبک کلاسیک زیبایی فضا را دوچندان می‌کند

 

پوستر دیواری آموزشی
مشاهده مطلب

گل ‌ها

گل‌ها همواره ابزار قابل توجهی در دوره‌های هنری مختلف و نوعی بیان در سبک رمانتیسم بوده‌اند. یکسری از نقش‌ها مانند گل آبی یا سوسن نشانه‌های سنتی یک خانواده هستند. طرح گل‌های تاریخی و دسته گل‌ در کاغذ دیواری‌های کلاسیک همواره دیده‌ می‌شوند.

کاغذ دیواری کلاسیک

کاغذ دیواری طرح ترکیبی گلدار کد ۳۰۸۶ آلبوم پاور

پرنده‌ها

درست مانند گل‌ها، پرندگان هم نشان از رمانتیک بودن دارند. در قرن‌های هفدهم و هجدهم، پرندگان عجیب و غریب قاره‌های دیگر، در دادگاه اشراف اروپایی مرسوم بوده‌اند و تصاویر پرندگان استوایی از همین طریق به نقاشی‌های تزئینی و در نهایت به طرح‌های کلاسیک، راه پیدا کردند.

Classic wallpaper

تلفیق سبک کلاسیک و مدرن با رنگ ماندگار طلایی

زیورآلات

زیورآلات، عناصر ضروری سبک‌های خاصی، از جمله رنسانس، ویکتوریایی، باروک، آرت نو و آرت دکو هستند، که بطور مداوم در راستای هر جنبش هنری مربوطه، تغییریافته یا اصلاح شده‌اند.

Classic wallpaper

کاغذ دیواری بنفش کلاسیک با جلوه ای منحصربفرد

چه چیزی باعث محبوبیت کاغذ دیواری کلاسیک می‌شود؟

کاغذ دیواری کلاسیک هرگز از مد نمی‌افتد. برعکس بسته به سبک طراحی معاصر، می‌تواند بصورت تلفیق با مدرن استفاده‌ شود و حس و حال نوستالژی، و زیبا بودن را باهم عرضه‌ کند.

 

کاغذ دیواری کلاسیک

طرح کلاسیک در ترکیب با سبک مدرن

ظرافت جاودانه سبک‌های کلاسیک

ظرافتی که همیشه در کاغذ دیواری کلاسیک وجود دارد، بدلیل تطبیق با انتخاب‌ها، حالات و روندهای شخصی است. سبک‌های مختلف این کاغذ دیواری‌های، طیف وسیعی از سلیقه‌های فردی را در برمی‌گیرند. این الگوها می‌توانند مجلل، آراسته و هوشیار باشند.

کاغذ دیواری کلاسیک

ایده استفاده از طرح کلاسیک که بسیار جاودانه و اصیل می‌باشد

طرح‌های مجلل

لوکس بودن و کیفیت درجه یک در تعداد بیشماری از کاغذ دیواری‌های کلاسیک دیده می‌شود. استفاده از بهترین الیاف ابریشمی و کتان باکیفیت در این نوع از کاغذ دیواری‌های کلاسیک مرسوم می‌باشد. از این مدل کاغذ دیواری می‌توان مدل‌های مجلل باروک یا آرت دکو را نام برد.

کاغذ دیواری کلاسیک

کاغذ دیواری طرح داماسک کد ۴۰۸۹ آلبوم اورانیوم

نوستالژی و زیبایی

کاغذ دیواری‌های کلاسیک همانند دیوار اتاق نشیمن مادربزرگ خاطرات را زنده می‌کند و این آرامش در نهایت موجب زیبا شدن این سبک می‌گردد.

کاغذ دیواری کلاسیک

کاغذ دیواری کلاسیک و ایجاد دکوراسیونی شیک و زیبا

به این مطلب امتیاز دهید
به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهمحصولاتEnglish Siteاینستاگرامتماس با ما