کاغذ دیواری پشت تلویزیون

وقتی صحبت از کاغذ دیواری می‌شود، انواع مدل‌های کاغذ دیواری پشت تلویزیون با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف در بازار وجود دارد که انتخاب را تا حدی برای ما سخت می‌کند. با این حال کاغذ دیواری‌ها یکی از پرطرفدارترین روش‌های طراحی و دیزاین خانه می‌باشد.

دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون
ترکیب چوب با کاغذ دیواری سه بعدی با رنگ خنثی

هنگام طراحی داخلی پذیرایی، یکی از پر اهمیت‌ترین دیوارهای پذیرایی دیواری است که قرار است تلویزیون در آنجا قرار بگیرد. انتخاب کاغذ دیواری برای پشت تلویزیون چنان محبوبیتی دارد که بیشترین سهم فروش را در زمان انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی دارا می‌باشد.

Wallpaper Back TV
کاغذ دیواری طرح‌دار که هنگام نگاه کردن به تلویزیون، چندان چشم را اذیت نمی‌کند

کاغذ دیواری پشت تلویزیون

در مورد پاسخ این سوال بهتر است این‌طور پاسخ بدهیم، که اجباری در نصب کاغذ دیواری برای دیوار پشت تلویزیون وجود ندارد. اما در واقعیت در طراحی خانه‌های ایرانی، یکی از محبوب‌ترین روش‌های دیزاین پذیرایی می‌باشد. در واقع نصب کاغذ دیواری پشت TV ترند این روزهای دنیای دکوراسیون داخلی است. البته چه ایده‌ای بهتر و مقرون‌به‌صرفه‌تر از نصب کاغذ دیواری برای دیوار پشت TV که می‌تواند زیبایی چشمگیری به اتاق پذیرایی شما ببخشد.

دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون
استفاده از طرح‌های پتینه و تک رنگ مناسب برای پشت تلویزیون

سرعت نصب کاغذ دیواری‌ها بالا می‌باشد و بدون ایجاد زباله و بوی شیمیایی، تغییرات زیادی را بوجود می‌آورند. همچنین قیمت کاغذ دیواری نسبت به دیگر دیوارپوش‌ها بسیار مناسب‌تر است.

دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون
استفاده از طرح پتینه با رنگ تیره‌تر نسبت به دیگر دیوارها برای پشت تلویزیون

در هنگام خرید کاغذ دیواری برای دیوار پشت تلویزیون رعایت کردن چند نکته مهم است. خرید کاغذ دیواری مناسب برای این دیوار باعث می‌شود که شما برای سال‌های سال از انتخاب کاغذ دیواری‌تان دلزده نشوید. بهتر است که زمینه پشت تلویزیون دارای طرح‌های شلوغ و رنگ‌های متضاد نباشد، چرا که چشم را خسته می‌کند.

  کاغذ دیواری فانتزی و طرح نوشته
دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون
استفاده از طرح چوب برای پشت تلویزیون و دیوار شاخص

بنابراین کاغذ دیواری‌هایی با طرح‌ها خیلی درشت و یا خیلی ریز گزینه مناسبی برای نصب روی دیوار پشت تلویزیون نمی‌باشند. به این خاطر که شما حداقل برای تماشای یک فیلم، یک یا دو ساعت به صفحه تلویزیونی که مدام در حال تغییر رنگ و حرکت است خیره می‌شوید.

کاغذ دیواری پشت تلویزیون
کاغذ دیواری طرح ترکیبی گلدار کد 4052 آلبوم اورانیوم

انتخاب طرح‌ها و نقوش ملایم

کاغذ دیواری‌های با طرح‌ها و نقوش ملایم می‌توانند مورد توجه شما برای این هدف قرار بگیرند. همچنین کاغذ دیواری‌هایی که دارای کنتراست رنگی بالا می‌باشند را نیز بهتر است نادیده بگیرید. مانند کاغذ دیواری‌های سیاه و سفید یا رنگ‌های درخشان و پر تلألو نیز بهتر است از لیست انتخابی کاغذ دیواری شما حذف شوند.

Wallpaper Back TV
استفاده از طرح راه راه با رنگ تیره برای پشت تلویزیون

شما باید به فضای پذیرایی خود نگاهی داشته باشید. معمولا دیوار بزرگی که بتواند بهترین ویو را از جهات مختلف در منزل داشته باشد تصمیم درستی است. البته باید میزان فاصله مبلمان یا فضای نشیمن مقابل آن نیز در نظر گرفته‌شود.

دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون
کاغذ دیواری بافت دار به رنگ خنثی همراه با نورپردازی مناسب

استفاده از طرح داماسک

طرح داماسک مثل همیشه یکی از محبوب‌ترین طرح‌های کاغذ دیواری برای دکوراسیون داخلی پذیرایی می‌باشد. کاغذ دیواری طرح داماسک می‌تواند انتخاب خوبی برای دیوار پشت تلویزیون باشد تا زیبایی و شیکی فضای پذیرایی شما را تکمیل کند.

  پوستر دیواری طرح منظره و طبیعت

 

Wallpaper Back TV
کاغذ دیواری طرح داماسک کد 3069 آلبوم پاور

 

البته فراموش نکنید در انتخاب این طرح کاغذ دیواری از رنگ‌های روشن استفاده کنید. بطور کلی در مورد هر طرحی که برای کاغذ دیواری پشت تلویزیون استفاده می‌کنید بهتر است تضاد زمینه و گل آن زیاد نباشد تا چشم را هنگام تماشای تلویزیون خسته نکند.

کاغذ دیواری پشت تلویزیون
کاغذ دیواری آلبوم جنرال کد 201 برای دیوار پشت تلویزیون

کاغذ دیواری پشت تلویزیون می‌تواند بخوبی سادگی بیش از حد دیوار پشت تلویزیون را با طرح‌ها و نقش‌های زیبای خود از یاد ببرد. یک دیوار دیزاین‌شده و زیبا به شما تحویل بدهد.

دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون
کاغذ دیواری تیره هم بعنوان دیوار پشت تلویزیون هم بعنوان دیوار شاخص

انتخاب درست

البته از لحاظ بصری همیشه جلوه دیوار پشت تلویزیون که با کاغذ دیواری پوشش داده شده است بسیار تاثیرگذار و شیک خواهد بود. اما فراموش نکنید که از طرح‌های شلوغ و پرکار استفاده نکنید.

Wallpaper Back TV
در صورت استفاده از رنگ تیره برای پشت تلویزیون باقی عناصر را روشن انتخاب کنید

تصور کنید که ساعت‌ها به تلویزیون که مداوم‌ در حال نمایش تصاویر متحرک و با نور و رنگ‌های درخشان است چشم به اندازه‌ کافی خسته می‌شود. پس بهتر است دیگر یک پس‌زمینه شلوغ و پر طرح از کاغذ دیواری را به آن اضافه نکنیم. مطمئن باشید در طولانی‌مدت از اینکه طرح کاغذ دیواری پشت تلویزیون را ساده‌تر انتخاب کردید خوشحال خواهید بود.

  دکوراسیون صنعتی
Wallpaper Back TV
ایده هماهنگ بودن دیوار پشت تلویزیون با مبل و دکوراسیون پذیرایی

از روش‌های دیگر تغییر دیوار پشت تلویزیون می‌توان به صفحات MDF اشاره کرد. صفحه را در پشت تلویزیون قرار دهید و اطراف آن را به کمک کاغذ دیواری طرح ساده هماهنگ کنید.

Wallpaper Back TV
ایده نورپردازی دیوار پشت تلویزیون و استفاده از کاغذ دیواری طرح سنگ

این مدل کاغذ دیواری برای کسانی که به سنگ‌های مرمر و سنگ‌های دکوراتیو علاقه دارند بسیار عالی و کارآمد است. چرا که نه هزینه بالای نصب سنگ را در بردارد و نه به اندازه آن زمان‌بر است. در ضمن اینکه جلوه‌ای زیبا و شیک به پس‌زمینه تلویزیون هنگام تماشای آن ایجاد می‌شود.

کاغذ دیواری پشت تلویزیون
کاغذ دیواری طرح راه راه کد 3014 آلبوم پاور نیز برای استفاده در فضای کلاسیک مناسب است

اگر علاقمند به این طرح هستید خوب انتخاب بدی نمی‌تواند باشد. اما طرح‌های غیر از راه‌راه برای دیوار پشت تلویزیون نتیجه بهتری می‌توانند داشته باشند.

Wallpaper Back TV
استفاده از طرح آرامش‌بخش برای پشت تلویزیون

انتخاب کاغذ دیواری هندسی

مدل کاغذ دیواری هندسی انتخاب خوبی برای کاغذ دیواری پشت تلویزیون می‌تواند باشد به شرط آنکه از طرح‌های شلوغ و پیچیده استفاده نشود.

کاغذ دیواری پشت تلویزیون
ایده طرح شاین و آیینه‌ای برای درخشش بیشتر دیوار پشت تلویزیون

این مدل کاغذ دیواری نیز یک جلوه شیک و لوکس به پشت تلویزیون اتاق پذیرایی عطا می‌کند. باز هم تاکید می‌کنیم که بهتر است رنگ کاغذ دیواری تک رنگ و نهایت رنگ در یک تم‌ رنگی باشد.

به این مطلب امتیاز دهید
به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.