کاغذ دیواری مدرن

به طور کلی، ساده و خلاصه باید بگوییم هر آنچه که خارج از دنیای کلاسیک قرار دارد را مدرن می گویند! شاید از شنیدن این جمله تعجب کنید اما واقعا همین گونه است. سبک‌های کلاسیک و طرح‌های کلاسیک کاملا مشخص و از نظر کمیت محدود هستند، همه ما می‌دانیم شاخصه‌های سبک کلاسیک چیست و باید از چه اصولی پیروی کند، اما در دنیای مدرن دست شما باز است، هر آنچه که از ذهن شما بیرون بیاید مدرن محسوب می‌شود. اما چه طرح‌هایی جز کاغذ دیواری مدرن محسوب می‌شوند؟
تمامی طرح‌های کاغذ دیواری به جز داماسک‌ها و بخش زیادی از گلدارها بیشتر مناسب فضاهایی با چیدمان مدرن و پست مدرن هستند. از طرفی گوناگونی طرح‌های مدرن در دنیای کاغذ دیواری می‌تواند مقداری گیج کننده به نظر برسد و انتخاب را سخت کند، این مقاله می‌تواند شما را در انتخاب کاغذ دیواری سبک مدرن در مسیر درستی قرار دهد.

 

ویدئو کاغذ دیواری مدرن

کاغذ دیواری مدرن طرح‌های دیدنی و ایده‌های شگفت‌انگیزی را در طراحی داخلی دکوراسیون سبک مدرن به ارمغان می‌آورند و هنر معاصر را با ایده‌های سنتی برای خلق کاغذ دیواری‌ها ترکیب می‌کند. کاغذ دیواری مدرن راهی عالی برای ایجاد دیوار برجسته، اضافه کردن نقاط کانونی خیره‌کننده به طراحی داخلی و ایجاد فضایی منحصربفرد است که می‌تواند شخصیت شما را منعکس کند. هنر استفاده از طرح‌های هندسی و گرافیکی در این سبک بسیار دیده می‌شود. در این مطلب ما شما را با فضای مناسب کاغذ دیواری مدرن آشنا ساخته و به شما خواهیم که کاغذ دیواری‌های سبک مدرن را در چه محل‌هایی می‌توان نصب کرد.

فضای مناسب کاغذ دیواری مدرن

کاغذ دیواری‌های مدرن جزو سبک‌ها و طرح‌های محبوب کاغذ دیواری محسوب می‌شوند. آن‌ها به شما اجازه می‌دهند فضای داخلی شگفت‌انگیزی ایجاد کنید و در عین حال فضایی ماجراجویانه یا رمانتیک را به دکوراسیون اتاق بیافزایید. همچنین با کمک این کاغذ دیواری ها شما می‌توانید دکوراسیون قدیمی‌ خود را با تصاویر نوستالژیک تلفیق کنید و با کمک طرح‌های شگفت‌انگیز آن آینده را وارد دکوارسیون خود کنید. برای خلق سبک مدرن در فضای خود بهتر است جسارت انتخاب‌های خاص را داشته باشید و قوانین دنیای رنگ‌ها را به خوبی بشناسید. در انتخاب کاغذ دیواری برای این سبک نیز به سراغ طرح‌های رویایی بروید.

کاغذ دیواری مدرن
طراحی عالی با استفاده از کاغذ دیواری و متریال هماهنگ

با کاغذ دیواری سبک مدرن دیوار خود را تزئین کنید

با اجرای کاغذ دیواری‌های سبک مدرن روی دیوارهای منزل، فضایی گرم و صمیمی‌ و در عین حال آرام و دلنشین بوجود بیاورید. علاوه بر جذابیت بصری چشمگیر، کاغذ دیواری سبک مدرن باعث ایجاد اتاق‌های دلپذیر و روحیه مثبت می‌شود. در انتخاب کاغذ دیواری برای سبک مدرن به دیوار شاخص بسیار توجه داشته باشید. دیوار‌های شاخص مانند شاهرگ‌های حیاتی برای این سبک می‌باشند که شما می‌توانید با انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای آنها فضای خود را بسیار روح‌انگیز کنید.

  نحوه استفاده صحیح از کاغذ دیواری داماسک

طرح‌های کاغذ دیواری‌ها، دیدنی، با‌دوام و کاربردی هستند. امروزه به کمک چاپ معاصر و فناوری‌های جدید ساخت، دیوارپوش‌هایی با عمر طولانی و کیفیت بالا تولید می‌شوند. کاغذ دیواری‌های جدید دارای قابلیت ثبات رنگ بوده و تصاویر زیبایی را به دکوراسیون مدرن شما اضافه می‌کنند.

کاغذ دیواری ابروبادی
کاغذ دیواری مدرن با طرح تکرار شونده نقره‌ای

سبک خود را انتخاب کنید

برای اجرا کاغذ دیواری اولین کاری که باید انجام دهید انتخاب سبک است. چرا که شما را در انتخاب طرح کاغذ دیواری راهنمایی کرده و آن را برای شما راحت‌تر می‌کند. بنابراین با انتخاب سبک مدرن یا کلاسیک انتخاب‌هایتان در یک گروه‌بندی قرار گرفته و امکان مقایسه برای شما بوجود می‌آید. پس از آن فقط باید به دنبال ست کردن رنگ و وسایل با طرح مورد‌نظر باشید. این مرحله نیز باید با‌دقت فراوانی انجام گیرد تا به اصول سبک مدرن شما آسیبی نرسد. رنگ‌هایی مانند: خاکستری، سفید و مشکی در این سبک جایگاه ویژه‌ای دارند.

کاغذ دیواری ابروبادی
ایده اجرای هامونی بنفش در دکوراسیون نشیمن

انواع طرح کاغذ دیواری مدرن

در طراحی کاغذ دیواری مدرن، از انواع سبک‌های معاصر برای ایجاد جذابیت بصری بهره می‌برند. این طرح‌ها با توجه به مبلمان، رنگ‌های بکار رفته در دکوراسیون و اکسسوری‌های موجود، انتخاب شده و از تنوع بالایی برخوردار می‌باشند.

امروزه استفاده از کاغذ دیواری برای تزیین دیوارها بسیار مرسوم بوده و طراحان داخلی برای پیدا کردن طرح‌های دلخواه، در حال پیشرفت هستند.

کاغذ دیواری مدرن
ترکیب بسیار زیبای سرمه‌ای و طلایی همیشه چشم‌گیر است

طرح‌های پررنگ

کاغذ دیواری رنگارنگ و جسورانه می‌تواند شور و شادی را به اتاق شما اضافه کند. کاغذ دیواری‌های پررنگ در رنگ‌های روشن مانند بنفش، نارنجی و قرمز می‌توانند تمام توجه شما را روی خودشان متمرکز کنند. این کاغذ دیواری‌ها می‌توانند دکوراسیونی مدرن و زیبا برای فضای نشیمن یا اتاق خواب شما فراهم آورند.

با وجود گسترده شبکه‌های اجتماعی و آشنا شدن مردم با طرح و سبک‌های جدید، استفاده از کاغذ دیواری‌های مدرن در تمامی فضاها از جمله حمام و آشپزخانه گسترده شده است. با کمک کاغذ دیواری ها می‌توانید بهترین و زیباترین طرح و نقش را با کمترین هزینه در فضای خود ایجاد کنید.

کاغذ دیواری خاص
ایجاد تغییر در حال و هوای آشپزخانه با کمترین زحمت (استفاده از کاغذ دیواری PVC در آشپزخانه توصیه می‌گردد)

طرح طبیعت

برای آن دسته از افرادی که دوست‌دار طبیعت و محیط زیست هستند، استفاده از کاغذ دیواری ساده‌ای که با الهام گرفتن از طبیعت طراحی شده است، می‌تواند پاسخی عالی برای نیاز‌های دکوراسیون داخلی آنها باشد. طرح گل‌، فضای سبز، حیوانات، پرندگان یا حتی آبزیان شور، می تواند گرمابخش اتاق شما باشد. کاغذ دیواری‌های طرح طبیعت توانایی تبدیل فضای کسل‌کننده را به فضایی پرنشاط دارند. نوع بافت‌دار کاغذ دیواری مدرن این حس را ملموس‌تر می‌کند.

کاغذ دیواری طرح گلدار
استفاده از طرح شلوغ برای تک دیوار همراه با مبل مخمل

کاغذ دیواری سبک مدرن با الهام از فرهنگ

یک کاغذ دیواری که میراث فرهنگی و معماری غنی را به تصویر می‌کشد می‌تواند تغییر شگفت‌انگیزی در اتاق ایجاد کند. می‌توان از میان میراث طبیعی مانند ببر سلطنتی بنگال یا شگفتی‌های معماری هند مانند تاج محل، یکی را انتخاب کرد. همچنین می‌توانید از میان آثار هنری عجیب‌و‌غریب مانند نقاشی‌های مغول یا پانورامای شهر‌هایی مانند بنارس یکی را انتخاب کنید تا دیوارهای کسل‌کننده خود را به فضایی چشم‌نواز تبدل کنید. این ایده‌های مدرن کاغذ دیواری، برای اتاق نشیمن یا اتاق خواب مناسب خواهد بود.

  عمر کاغذ دیواری چقدر است؟
Modern wallpaper
ایجاد فضایی دلنشین به کمک کاغذ دیواری سبک مدرن و رنگ سبزآبی

ایجاد فضای سه بعدی مدرن با کمک کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی انتخابی عالی برای افرادی است که می‌خواهند جلوه‌ای بعد‌دار به اتاق خود اضافه کنند. این کاغذ دیواری‌ها برای استفاده در اتاق خواب به خصوص برای اتاق خواب کودکان و نوجوانان مناسب می‌باشند. طرح‌های گرافیکی و متنوع بسیاری دارند که برای دیوار شاخص بسیار خیره‌کننده هستند و قطعا سبک مدرن شما را  تحسین بر‌انگیز‌تر می‌کنند.

کاغذ دیواری سه بعدی
کاغذ دیواری‌های سه‌بعدی در گروه‌بندی سبک مدرن قرار می‌گیرند

طرح‌های مخصوص کودکان

در کاغذ دیواری‌های مدرن می‌توان اتاق کودک را با موضوع شخصیت‌های کارتونی مشهور و مورد‌علاقه فرزندتان هماهنگ کنید. برای کودکان با سنین کمتر، استفاده از کاغذ دیواری رنگ‌ خنثی ایده‌آل به نظر می‌رسد. در مقابل، برای کودکانی با سنین بیشتر، طرح‌هایی که آن‌ها را با داستان‌ها و زندگی‌های افراد موفق آشنا می‌کند، انتخاب فوق‌العاده‌ای است. علاوه‌بر این می‌توانید اتاق فرزند خود را با تلفیقی از طرح‌های مدرن و اکسسوری‌های روشن هماهنگ کنید تا جلوه‌ای متفاوت به فضای اتاق بدهید.

کاغذ دیواری اتاق کودک
امروزه کاغذ دیواری‌های بچگانه در اتاق کودک جایگزین طرح‌های ساده‌تر شده‌اند

طرح های مدرن ساده و جذاب

کاغذ دیواری‌های ساده را می‌توان با طرح‌های شلوغ‌تر ترکیب کرد تا یک فضای کسل‌کننده را تبدیل به فضایی جذاب نمود. طرح‌های شلوغ با رنگ روشن در کنار طرح‌های ساده می‌توانند در عین تضادی که دارند بعنوان کاغذ دیواری‌های آرامش‌بخش نمایان شوند. در حالی که یک کاغذ دیواری مجلل با جزئیات طلایی، نقره‌ای یا برنزی می‌تواند جذابیتی رویایی را به اتاق ببخشد.

Modern wallpaper
انتخاب کاغذ دیواری مناسب، دکوراسیون شما را خاص‌تر نشان می‌دهد.

استفاده از کاغذ دیواری‌های مدرن در فضاهای مختلف

کاغذ دیواری‌های مدرن اصالت و جذابیت را به خانه شما می‌آورند. طرح‌های کاغذ دیواری می‌توانند جلوه‌ی شیک و‌ هالیوودی را به فضای اتاق اضافه کنند یا با توجه به سلیقه شما تصویری از یک فضای دیدنی را ایجاد کنند.

 

کاغذ دیواری مدرن برای آشپزخانه

شما با استفاده از طرح‌های مدرن کاغذ دیواری می‌توانید به آشپزخانه خود جان ببخشید و احساس آشپزی را ملموس‌تر کنید. مثلا با اضافه کردن طرحی از وسایل آشپزخانه روی دیوارها، فضا را دلنشین‌تر کنید. پوستر‌های مدرن و مرتبط با موضوع آشپزی نیز جذابیت‌های خاص خود را برای این محیط دارند.

کاغذ دیواری آشپزخانه
استفاده از کاغذ دیواری بنفش فضای مدرنی را ایجاد می‌کند.

کاغذ دیواری مدرن در دکوراسیون بوهو

دکوراسیون بوهو بیشتر با رنگ‌های گرم خاکی و متالیک شناخته می‌شود. در سبک بوهو قهوه‌ای، سبز و خاکستری بعنوان رنگ‌های پایه و آبی و بنفش متالیک همراه با نارنجی رنگ‌های ایده‌آل برای وسایل دیگر هستند. در این سبک شما آزادانه می‌توانید طرحی از کاغذ دیواری مدرن را انتخاب کنید، چرا که در این سبک آزادی فکری برای انتخاب طرح و رنگ به فراوانی وجود دارد.

  آموزش نصب کاغذ دیواری به صورت گام به گام
Modern wallpaper
ترکیب رنگ سفید و چوب را با بکارگیری مقداری رنگ روی دیوار متعادل کنید

کاغذ دیواری مدرن برای نشیمن

طرح‌های راه راه به همان اندازه که روی کت و شلوار جذاب هستند، روی دیوار‌ها هم جذاب به نظر می‌رسند. از رنگ‌های خاکستری ملایم استفاده کنید و دکوراسیون را با اکسسوری‌های طلایی و نقره‌ای رنگ تکمیل نمایید.

اگر تمایل دارید در حین استفاده از سبک مدرن به سبک لاکچری هم نزدیک باشید، رنگ طلایی را به دکوراسیون خود اضافه کنید. بهترین شیوه بکارگیری این رنگ، انتخاب وسایلی است که دارای پایه‌های طلایی یا رگه‌هایی از آن هستند. برای ایجاد تعادل در دکوراسیون مدرن طلایی می‌توانید رنگ‌های خنثی را بکار ببرید.

کاغذ دیواری مدرن راه راه
استفاده از کاغذ دیواری مدرن راه راه در فضای آشپزخانه و نشیمن

دیوارهای مدرن در فضای اتاق خواب

با استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی سبک مدرن را به اتاق خواب خود بیاورید و دیوار‌ها را در عین سادگی، چشمگیر و زیبا، جلوه دهید. با اضافه کردن چوب و رنگ آن در چیدمان اتاق خواب، گرمی‌ را در فضا نشان دهید. از چیدمان مناسب برای اتاق خواب به هیچ عنوان غافل نشوید، اتاق‌ها مکانی برای دریافت انرژی‌های مثبت هستند.

Modern wallpaper
اجرای کاغذ دیواری سه بعدی و بکارگیری عناصر ساده در چیدمان اتاق خواب

استفاده از طرح دایره‌ای و تکرار شونده تنها با کمک وسایل داخل دکوراسیون، می‌تواند زیبایی و دلنشین بودن را در فضا ایجاد کند. به همین دلیل انتخاب وسایل مناسب برای دکوراسیون در اجرای کاغذ دیواری بسیار حائز‌اهمیت است.

کاغذ دیواری مدرن
ایجاد تعادل در چیدمان فقط با تناسب دیوارها و وسایل عملی می‌شود

در سبک مدرن استفاده از طرح‌های تلفیقی بسیار جالب است. مثلا رنگ طلایی در سبک‌های لاکچری و متریال چوب بیشتر در سبک‌های مینیمال و ساده‌تر استفاده می‌شود. در عین حال که این دو سبک را می‌توان مخالف هم نامید، تلفیق آن‌ها با یکدیگر تحسین‌برانگیز است. ترکیب رنگ‌های مشکی و طلایی با یکدیگر در دنیای دکوراسیون داخلی بسیار پر‌تکرار است.

کاغذ دیواری اتاق خواب
دکوراسیون لاکچری با کاغذ دیواری مدل رزینی و رگه‌های نامنظم طلایی

کاغذ دیواری مدرن در ورودی منزل

در تصویر زیر یک اقامت‌گاه گرجستانی را می‌بینید که ورودی هتل توسط کاغذ دیواری با طرح پانوراما جذاب و چشمگیر شده است. اگر کاغذ دیواری و دکوراسیون را متناسب با هم انتخاب کنید نتیجه به همین صورت دلنشین و خواستنی خواهد شد.

طراحی ورودی هتل
لابی هتل می‌تواند فضای مناسب استفاده از کاغذ دیواری مدرن باشد

برای اجرای کاغذ دیواری لزومی‌ ندارد تمامی دیوارها با کاغذ دیواری پوشاند، می‌توان با تلفیقی از کاغذ دیواری و رنگ فضا را زیباتر و جذاب‌تر کرد. برای ورودی منزل یک کاغذ دیواری با رنگ شیک و خاص در سبک مدرن مانند طرح راه راه، همراه با آینه خورشیدی و یک میز کنسول آینه‌ای غوغا می‌کند.

کاغذ دیواری مدرن
تغییر نمای ورودی به کمک اجرای کاغذ دیواری روی قسمت کوچکی از دیوار

کاغذ دیواری مدرن برای اتاق موسیقی

استفاده از این مدل کاغذ دیواری شاید به ذهن کمتر کسی خطور کند، اما انتخابی بسیار جسورانه است. شاید شما هیچ‌وقت فکر نمی‌کردید استفاده از یک طرح شطرنجی در اتاق موسیقی انقدر زیبا و خاص به نظر برسد. بنابراین بهتر است گاهی مانع ریسک کردن و تصور طرح‌هایی که تاکنون ندیده‌اید، نشوید!

اتاق موسیقی فضای مناسب استفاده از کاغذ دیواری مدرن
اتاق موسیقی فضایی مناسب برای استفاده از کاغذ دیواری مدرن

 

به این مطلب امتیاز دهید
به اشتراک بگذارید

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.