ویژگی های کاغذ دیواری نسل جدید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه

از اولین روزی که کاغذ دیواری پا به عرصه وجود گذاشته است، قرن‌ها می گذرد. پیشرفت تکنولوژی و صنعت چاپ تاثیر بسزایی در به وجود آمدن، کاغذ دیواری های نسل جدید کرده و کاغذ دیواری‌های امروزی را به سطح کاملاً جدیدی رسانده است. امروزه بین انواع مختلف الگوها و بافت‌ها، هزاران گزینه متفاوت وجود دارد. پیشرفت در تکنیک‌ها و پرداخت‌های جدید چاپ، دائماً مرزها را تغییر می‌دهد و در دسترس بودن بسترهای جدید، آن را هیجان‌انگیزتر می‌کند. استانداردهای کاغذ دیواری‌ها تیز دستخوش تغییر شده . پیشرفت‌های بسزایی داشته است.

ویژگی های کاغذ دیواری نسل جدید

ویژگی‌های کاغذ دیواری نسل جدید

کیفیت کاغذ دیواری‌های نسل جدید با توجه به جنس و نوع آن‌ها مشخص می‌شود. یک کاغذ دیواری استاندارد و مرغوب تا سال‌های زیادی می‌تواند دوام و کیفیت خود را نگه دارد.

مواردی که در هنگام انتخاب کاغذدیواری باید رعایت شوند، شامل موارد زیر است:

 • اگر جنس روکش کاغذدیواری وینیل است، باید حدود ۵۰۰ گرم در هر متر مربع از کاغذدیواری وینیل مصرف شود.
 • کاغذدیواری مرغوب به راحتی خراشیده و پاره نمی‌شود.
 • یکی از خصوصیات کاغذ دیواری خوب، قابلیت شستشوی آن با مواد شوینده خانگی است.
 • کاغذدیواری مرغوب پس از نصب سطحی صاف و بدون درز دارد.
 • بعد از نصب و اجرا روی دیوار دچار بهم ریختگی طرح و رنگ نشود.
 • کاغذدیواری نامرغوب پس از نصب دچار حفره و حباب می‌شود.
 • گرد و غبار ناشی از محیط نباید بر روی کیفیت و شفافیت کاغذدیواریی تاثیر بگذارد.

ویژگی‌های کاغذ دیواری نسل جدید

قابلیت شست و شو

تمامی کاغذ دیواری‌های نسل جدید قابلیت شست و شو دارند و دارای روکش خاصی از جنس وینیل و لاک رزینی ضدآب هستند. این خاصیت باعث می شود که تمیز کردن سطح کاغذ دیواری بدون ایجاد آسیب به ظاهر آن ممکن شود. هر چه این پوشش متراکم‌تر و قوی‌تر باشد، سطح آن در برابر شست و شو مقاوم‌تر است.

کاغذدیواریی‌های قابل شست و شو از نظر مقاومت در برابر آب و شستن به چهار دسته زیر تقسیم می‌شوند:

 • ضد آب
 • مقاوم در برابر شست و شو
 • بسیار مقاوم در برابر شست و شو
 • مقاوم در برابر اسکراب یا خراشیدگی

کاغذ دیواری های نسل جدید قابلیت شست و شو

کاغذ دیواری ضد آب

در این نوع کاغذ دیواری می‌توانید خمیر ناشی از چسباندن کاغذ دیواری را با کمک قرار دادن یک اسفنج یا یک پارچه مرطوب پاک کنید. فقط کافی است که اسفنج یا پارچه مرطوب خود را بر روی خمیر کاغذ دیواری قرار دهید؛ باید در نظر داشته باشید که در این مدل از کاغذ دیواری‌ها از مالیدن اسفنج بر روی کاغذ دیواری خودداری فرمایید.

در این نوع کاغذ دیواری، از مواد پاک کننده شیمیایی همانند مواد شوینده، صابون و مایع ظرفشویی و دیگر موارد، نمی‌توان استفاده کرد. این کاغذ دیواری ‌ها برای اتاق‌هایی مانند اتاق خواب، نشیمن، اتاق مطالعه و اتاق کار مناسب هستند که در آنها احتمال کثیفی حداقل است یا اصلا وجود ندارد.

کاغذ دیواری ضد آب نسل جدید

کاغذ دیواری مقاوم در برابر شست و شو

در این مدل کاغذ دیواری ‌ها لکه‌ها و کثیفی‌هایی که به تازگی ایجاد شده‌اند را می‌توان با یک پارچه یا اسفنج مرطوب و مقداری ماده شوینده ضعیف پاک کرد (محلول در آب).

به دلیل مقاومت کم این دسته از کاغذ دیواری‌ها در برابر شوینده‌های قوی، لکه‌های چربی و روغن در این مدل ممکن است به سختی پاک می‌شوند. بنابراین بهتر است که در هنگام خرید کاغذ دیواری به ویژگی ضد گرد و غبار و چربی کاغذ دیواری توجه نمایید.

این مدل کاغذ دیواری‌ها برای استفاده در هر فضایی مناسب است اما پیشنهاد می‌کنیم که از استفاده آنها در آشپزخانه، سرویس بهداشتی و اتاق کودک خودداری فرمایید.

کاغذ دیواری نارنجی رنگ
مشاهده مطلب

کاغذ دیواری مقاوم در برابر شست و شو مناسب آشپزخانه

کاغذ دیواری ‌های بسیار مقاوم در برابر شستشو

کاغذ دیواری‌های بسیار مقاوم در برابر شستشو با یک لایه وینیل بسیار متراکم پوشانده‌می‌شوند. در این مدل هم باید از مواد شوینده ضعیف استفاده‌کرده و ازمالیدن بیش از حد مواد شوینده بر روی کاغذ دیواری خودداری کنید.

پیشنهاد می‌شود که به هیچ عنوان برای از بین‌بردن لکه‌های موجود بر روی کاغذ دیواری از برس استفاده‌نشود. این کاغذ دیواری‌ها در برابر رطوبت بسیار مقاوم‌تر از دو نوع قبلی هستند، بنابراین برای فضاهای مرطوب همانند سرویس بهداشتی، آشپزخانه و مناطق پر رفت و آمدتر همانند راهروها و اتاق کودک توصیه می‌شوند.

کاغذ دیواری ‌های بسیار مقاوم در برابر شستشو

کاغذ دیواری‌های مقاوم در برابر خراشیدگی

کاغذ دیواری‌های نسل جدیدی که در برابر خراشیدگی مقاوم هستند را می‌توان با استفاده از یک برس نرم تمیز کرد. این دسته از کاغذ دیواری‌ها با لایه وینیل ضخیم روکش داده‌شده‌اند، بنابراین در برابر خراشیدگی بسیار مقاوم‌تر می‌باشند. برای تمیزکردن و از بین‌بردن لکه‌های محلول در آب و محلول در چربی در کاغذ دیواری‌هایی که دارای ویژگی مقاوم در برابر خراشیدگی هستند، می‌توان از برس یا یک ساینده ملایم استفاده کرد.

این کاغذدیواری به دلیل داشتن قابلیت بالای شست و شو، قابلیت استفاده در فضاهایی همانند آشپزخانه را دارد.

کاغذ دیواری قابل شست و شوی آشپزخانه

نکته‌های بعد از شست و شوی کاغذ دیواری

برای اینکه کاغذدیواری‌های قابل شستشو برای مدت زمان طولانی ماندگاری داشته باشند، رعایت چند نکته بعد از شست و شو الزامی است :

 1. بعد از تمیزکردن رطوبت را به کمک دستمال خشکی بگیرید.
 2. از کشیدن دستمال به صورت خشن بر روی سطح از کاغذدیواری خودداری فرمایید.
 3. اگر از پارچه میکروفیبر استفاده می‌کنید نیازی به مواد شوینده ندارید، چراکه این پارچه جهت لکه گیری کافی است.
 4. شوینده ملایم را مستقیما روی اسفنج یا دیوار نمالید، ابتدا آن را در آب حل کنید.
 5. از محصولات شوینده قوی همانند سفید کننده‌ها که خاصیت حل شوندگی بالایی دارند استفاده نکنید.
 6. در فضاهایی با رطوبت بالا مانند سرویس بهداشتی، برای حفظ عمر کاغذ دیواری از تهویه‌های مناسبی استفاده شود.

کاغذ دیواری قابل شست و شوی سرویس بهداشتی

تثبیت رنگ

ثبات رنگ کاغذ دیواری های نسل جدید بسیار بالاست، این کاغذ دیواری‌ها تا سالیان درازی بدون تغییر رنگ بوده و به دلیل مقاومتی که در برابر نور خورشید و دمای محیط دارند، رنگ اولیه خود را حفظ می کنند. این قابلیت از نظر استاندارد کاغذ دیواری درجه بندی می شود، در این درجه‌بندی عدد ۳ سطح متوسط و ۷ سطح عالی ثبات رنگی را نشان می‌دهد. معمولاً این قابلیت را بر روی کاور کاغذ دیواری‌ها یا درون آلبوم آنها با علامت نشان می دهند.

تثبیت رنگ در کاغذ دیواری ها

ضد گرد و غبار و چربی

کاغذ دیواری های نسل جدید به دلیل داشتن خاصیت آنتی استاتیک، گرد و غبار را به خود جذب نمی کنند. علاوه بر عدم جذب گرد و غبار این نسل از کاغذ دیواری‌ها جذب حداقل چربی را داشته و برای مدت زمان زیادی نیازی به شست و شو و تمیز کردن ندارند.

کاغذ دیواری ضد گرد و غبار و چربی

ضد الکتریسیته ساکن

الکتریسیته ساکن نتیجه عدم تعادل بین بارهای منفی و مثبت در یک جسم است. این بارها تا زمانی که راهی برای آزادسازی یا تخلیه پیدا نکنند، می‌توانند روی سطح جسم جمع شوند. یکی از راه‌های تخلیه آن‌ها برخورد به یک جسم رساناست.

این موضوع در رابطه با کاغذ دیواری بسیار حائز اهمیت است. به دلیل اینکه کاغذ دیواری‌ها در محیط‌های مختلفی نصب می شوند اگر خاصیت آنتی استاتیک یا همان ضد الکتریسیته

با اضافه شدن افزودنی‌های آنتی استاتیک به پلاستیک‌ها، مقاومت الکتریکی آن‌ها کاهش می‌یابد و بار الکتریکی آن‌ها تخلیه می‌شود. آنتی استاتیک‌ها مانند اسیدهای چرب، آمین‌های اتوکسیله شده، آلکیل فسفات و سولفون‌ها، هستند. از این فناوری برای تولید کاغذ دیواری های نسل جدید، که فاقد الکتریسیته ساکن هستند نیز، استفاده می‌شود.

کاغذ دیواری طرح گرافیکی
مشاهده مطلب

کاغذ دیواری ضد الکتریسیته ساکن

دوستدار محیط زیست

کاغذ دیواری های نسل جدید برخلاف نسل‌های گذشته فاقد مواد شیمیایی مضر برای محیط زیست هستند. در گذشته کاغذ دیواری‌ها قابل بازیافت نبوده و در آنها مواد شیمیایی به کار می رفت که به سلامت افراد و محیط زیست آسیب می رساند. با شناخت این مواد مضر، در ساخت کاغذ دیواری‌های نسل جدید از این مواد مضر استفاده نمی شود. در کاغذ دیواری‌های جدید از وینیل استفاده می شود که قابل بازیافت بوده و باعث می شود که آنها دوستدار محیط زیست باشند.

چسب‌های نسل جدید که برای نصب کاغذ دیواری استفاده می شود بر پایه آب بوده و دیگر از مواد مضر شیمیایی در آنها استفاده نمی شود.

کاغذ دیواری های دوستدار محیط زیست

برجستگی متفاوت

در طراحی کاغذ دیواری‌های نسل جدید و مرغوب سعی بر آن می شود که به کار بعد بدهند. این بعد در طراحی کاغذ دیواری باعث جلوه بخشیدن به طرح روی کاغذ دیواری و زیباسازی دکوراسیون می شود.

کاغذ دیواری برجسته

درخشندگی و بازتاب نور

کاغذ دیواری‌های نسل جدید می‌توانند بصورت مات، صیقلی و یا درخشان تولید شوند. کاغذ دیواری‌هایی که بصورت مات تولید می‌شوند هیچگونه بازتاب نوری ندارند. در نسل جدید کاغذ دیواری‌های اکستریم والز در سطح کاغذ دیواری‌ها از مواد درخشنده‌ای استفاده می شود که اصطلاحاً به آن شاین گفته می شود. شاین باعث می شود که بازتابش نور در این مدل از کاغذ دیواری‌ها بسیار بالا بوده و بتوان آنها را در هر فضایی حتی با نور کم استفاده کرد.

درخشندگی و بازتاب نور

قیمت اقتصادی و بصرفه

کاغذ دیواری‌‌ها به دلیل ماهیت طرح و کاغذ در انواع مختلفی از نظر جنس و طرح وجود دارند و به همین دلیل با توجه به نیاز شما، قیمت‌های متفاوتی برای آن‌ها در نظر گرفته‌شده‌است. از این رو می‌توانید با توجه به بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید، کاغذ دیواری موردنظر خود را با توجه به سلیقه تان انتخاب کنید.

قیمت اقتصادی و بصرفه

طرح‌های جدید و به روز

کاغذ دیواری‌هایی در بازار امروزه موفق هستند که بتوانند با توجه به مدها و ترندهای روز جلو بروند. خاصیت این روند در مجموعه اکستریم والز باعث شده است که سالیانه آلبوم‌های جدید و به روزی را با توجه به سبک و سلیقه مردم روانه بازار کند.

طرح‌های جدید و به روز

نصب سریع و آسان کاغذ دیواری های نسل جدید

به طور کلی اجرای کاغذ دیواری  آسان تر از سایر دیوارپوش‌ها می باشد. علاوه بر این نسل جدید چسب‌های کاغذ دیواری بر پایه آب بوده و بوی ناشی از استفاده از آن بر روی دیوارها بسیار کمتر شده است. چسبندگی قوی‌تر این نسل از چسب‌ها باعث شده است که نصب کاغذ دیواری با سرعت بیشتری نسبت به قبل انجام بپذیرد.

نصب سریع و آسان

آلبوم هیدروژن، نسل جدید کاغذ دیواری اکستریم والز

با توجه به خواصی که درباره نسل جدید کاغذ دیواری‌ها ذکر شد، شرکت اکستریم والز کاغذ دیواری‌هایی که در آلبوم جدید خود مورد استفاده قرار داده است را تماماً براساس استانداردهای جدید طراحی و تولید کرده است. کاغذ دیواری‌های نسل جدید اکستریم والز علاوه بر دوستدار محیط زیست بودن، بازتابش فوق العاده، آنتی استاتیک بودن و قیمت اقتصادی دارای طرح‌های بروز می باشد.

آلبوم هیدروژن

اکستریم والز در این آلبوم با توجه به نیازهای بازار و سلایق و مدهای روز، طراحی‌های خود را انجام داده است. طرح‌های موجود در این آلبوم به صورت برجسته و با حکاکی‌های تخصصی و دستی انجام گرفته است که باعث شده آلبوم هیدروژن بسیار متفاوت از سایر آلبوم‌های موجود در بازار کاغذ دیواری باشد.

به این مطلب امتیاز دهید
به اشتراک بگذارید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهمحصولاتEnglish Siteاینستاگرامتماس با ما